Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
747 postów 5901 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

O co chodzi z „polskim” MiG-29 -?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosyjski MiG-29 doprowadził NATO do szału


Czy dowiemy się, dlaczego pisowska banda doprowadziła do uziemienie MiG-29 zmniejszając tym samym – nie zależnie od tego jak śmiesznie to zabrzmi – zdolności obronne polskiej armii? Czy była to inicjatywa antypolskich, pisowskich, rządowych, kreatur, czy też kreatury te realizowały zlecenie syjonistów z Waszyngtonu, a może i z samego Kremla wychodząc na przeciw zbrodniczo agresywnej Rosji? Dlaczegóż to syjonistyczny, żydowski PiS nie może kolaborować z Rosją realizując antypolską politykę dyktowaną z Waszyngtonu, a polegającą m.in. i na systematycznej likwidacji polskiej armii? „Zbrodniczo agresywna Rosja” – to oczywiście nie mój pogląd, to jest stanowisko i wynikająca z niego polityka realizowana przez kolejne rządy IIIŻydo-RP/Polin na polecenie syjonistycznych USA, Wlk.Brytanii i Izraela.

Dopełnieniem polityki niszczenia zdolności obronnych polskiej armii jest także niszczenie politycznej świadomości polskiego społeczeństwa, trwające nieprzerwanie od 1990r., przy pomocy powszechnych żydowskich mediów i co koniecznie trzeba podkreślać: przy aprobacie żydo-katolickiego Kościoła w Polsce. Tak rozbrojeni i ogłupieni Polacy w każdych wyborach popierają wszystkie antypolskie partie budujące IIIŻydo-RP/Polin. – D.Kosiur

_____________________

Rosyjski MiG-29 doprowadził NATO do szału

Rosyjski wielozadaniowy myśliwiec IV generacji MiG-29 stał się samolotem, który „doprowadził NATO do szału” ze względu na jego właściwości lotu i uzbrojenie. Do takiego wniosku w swoim artykule dla The National Interest doszedł sprawozdawca Sebastian Roblin.

„MiG-29 stał się pierwszym rosyjskim myśliwcem wielozadaniowym czwartej generacji odznaczającym się śmiercionośnym wyglądem w przeciwieństwie do starszych radzieckich maszyn. Szybki i zwinny MiG-29 mógłby wyprzedzić każdego myśliwca NATO, a przy tym samolot wyposażony jest w najbardziej zaawansowane rakiety” — pisze Roblin.

Russia’s MiG-29 Fulcrum: A Super Fighter or Super Failure?  https://nationalinterest.org/feature/russias-mig-29-fulcrum-super-fighter-or-super-failure-17054

Jako główne zalety rosyjskiego myśliwca autor wymienia jego turboodrzutowy silnik RD-33, dzięki któremu samolot nie tylko potrafi rozwijać dużą szybkość, ale także odznacza się doskonałą zwrotnością, przewyższając amerykański F-16.

MIG 29 Pugachev's Cobra

https://www.youtube.com/watch?v=y5VUO_OKRXk&feature=emb_logo

 

Kolejną zaletą MiG-29 jest rosyjski kierowany pocisk klasy „powietrze-powietrze” krótkiego zasięgu z systemem naprowadzania na podczerwień R-73, przy czym Roblin podkreśla, że ​​w Stanach Zjednoczonych podobna broń pojawiła się dopiero w 2003 roku.

Wreszcie nie mniej ważne jest to, że MiG-29 jest zdolny do startu i lądowania na nieprzygotowanych pasach.

W podsumowaniu Roblin zaznacza, że pomimo tego, że obecnie Rosja ma nowsze modele samolotów, MiG-29 pozostanie w służbie jeszcze przez długi czas, a w nowych modyfikacjach myśliwca wyeliminowano niedociągnięcia pierwszych modeli.

za: https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201710036397277-sputnik-rosja-nato-mig-29/

 

KOMENTARZE

 • wnimanie, wnimanie !!!
  cyt.: "MiG-29 stał się pierwszym rosyjskim myśliwcem wielozadaniowym czwartej generacji odznaczającym się śmiercionośnym wyglądem ..."

  Dzięki temu cytatowi uświadomiłem sobie dlaczego staram się nie wchodzić Panu Dariuszowi w drogę; otóż Pan Dariusz też jest rosyjskim myśliwcem (polującym na katolików) i odznacza się śmiercionośnym wyglądem :-)
 • Migi29 uziemone
  bo brak oryginalnych części silnika, uszczelek, także kabiny, etc.. w tym części i pirotechniki foteli katapult jednych z najlepszych na świecie. Czyli brak serwisu producenta. Kupowali od ukrów z rozbiórki lub robiono/ dorabiano u prywaciarzy w kraju, przez co były wypadki w tym śmiertelne, jeden z powodu nie zadziałania spadochronu fotela. Może teraz przeproszą się z serwisem producenta bo to w sumie dobre samoloty.
 • Autor
  Możesz się spodziewać głośnego wycia syjońskich trolli, dla których wszystko co nie jest mejd in syjon to złom.
  5*
 • @kula Lis 69 16:40:54
  Wczoraj był komunikat że uziemienie odwołane - teraz już tylko brak pilotów z aktualnymi uprawnieniami i instruktorów do wydawania takich uprawnień

  Wersja nadania uprawnień jest już ustalona i została podana - rewelacyjna:

  - wybiorą dwóch najstarszych stażem instruktorów którzy wykonają lot we dwójkę na raz chociaż żaden z nich nie posiada już uprawnień ani do nadawania uprawnień ani nawet do latania

  - jeśli się nie zabiją i przeżyją to po wylądowaniu ten który siedział z tyłu poklepie tego co siedział z przodu i pilotował po plecach i powie mu że jak dla niego to może być i "nadaje mu uprawnienia" (choć nie ma do tego uprawnień)

  - po czym zamienią się miejscami i powtórzą lot

  - i znów jeśli się nie zabiją i wylądują to będzie klepanie po plecach i "nadawanie uprawnień" przez osobę która już do tego uprawnień nie posiada - ale na odwrót

  - później razem będą nadawać PSEUDO uprawnienia do nadawania uprawnień i latania innym instruktorom i pilotom

  Masło maślane i debilizm goni debilizm a ten drugi debilizm pogania skurwysyń...two

  Teraz czas na tych co mają pozabierane prawka za jazdę po alkoholu
  Niech sią podobierają dwójkami czy czwórkami i na wzajem ponadają sobie uprawnienia - Urzędy Miejskie powinny to honorować i na takiej podstawie wydać im nowe prawa jazdy: tym bardziej że samochód to pikuś przy samolocie bojowym
 • @Hades 17:10:44
  Zapomniałem dodać że jeśli się sprężą to wyrobią się w około pół roku
  i będzie to kosztowało krocie bo piloci muszą przejść wszystko od nowa z teorią i symulatorami włącznie: DZIĘKI PIS'owi
 • @Nibiru 16:22:49
  To jest tekst anglojęzycznego autora.

  "The MiG-29 Fulcrum was the first Russian fourth-generation jet fighter, marked by its sleek and deadly appearance in contrast to earlier Soviet fighters."
  za: https://nationalinterest.org/feature/russias-mig-29-fulcrum-super-fighter-or-super-failure-17054

  A w tłumaczeniu:
  MiG-29 stał się pierwszym rosyjskim myśliwcem wielozadaniowym czwartej generacji odznaczającym się śmiercionośnym (zabójczym) wyglądem ...
 • @Nibiru 16:22:49
  Może byś tak dodał : "w przeciwieństwie do starszych radzieckich maszyn."
  To samo, ale nie tak samo...
  A tu ruskie popełniły błąd. W myśl prawa Murphy’ego:
  Staraj się wyglądać niepozornie – może przeciwnik ma mało amunicji?
 • @Rzeczpospolita 17:47:16
  "Zabójczym" brzmi o wiele lepiej po polsku :-)
  Gdyby tak pojechać Rewińskim: "widok jego ryja - zabija"
 • @SZS 17:54:10
  cyt.: "Staraj się wyglądać niepozornie – może przeciwnik ma mało amunicji?"

  Zawsze przecież można do "karoserii" poprzyczepiać plastikowe kolorowe dekoracje, jak: bąbki, trąbki i ząbki, a pomiędzy nimi poprzyklejać diewuszki i babuszki z rosyjskiego playboya aby zdekoncentrować i osłabić wroga. :-)

  patrz przykłady "sztuki" na sprzęcie latającym i pływającym
  https://en.wikipedia.org/wiki/Nose_art
 • @Nibiru 19:41:40
  "zabójczy" - posiada dwa znaczenia:
  1. powodujący śmierć
  2. w j.pot.: świetny, wystrzałowy

  Autor tekstu użył terminu "deadly", czyli śmiertelny.
  A więc, używając w tłumaczeniu słowa "zabójczy" należy przyjąć jego podstawową treść: powodujący śmierć, a zatem chodzi o "śmiercionośny wygląd".
 • tłumaczenie
  ....and deadly appearance....

  powinno się przetłumaczyć na:
  ...o zabójczych możliwościach bojowych, w starciu z wrogiem
  ...lub o zabójczych możliwościach w walce (powietrznej),
  Tłumaczenie słowo w słowo z języka obcego zawsze wychodzi bez sensu. Lepiej to przekładać na język własny, tak jak to my rozumiemy i mówimy.
 • @Rzeczpospolita 19:51:28
  Takie "śmnieszne" kwiatki wychodzą jak Rosjanin przekłada z angielskiego na polski :-)
 • @Oświat 20:02:24
  wyraz "deadly" może właśnie powodować wątpliwość czy jest użyty dosłownie czy w przenośni jako zabójczy. Tu chodzi w wygląd więc użyto przenośni i należy przetłumaczyć na polski odpowiednik "zabójczy". Jeśli chce się w angielskim uniknąć tego typu nieporozumień to raczej używa się słowa "lethal" jako śmiercionośny. Ale to tylko moje spostrzeżenia z życia wzięte.
 • @Nibiru 20:18:02
  to raczej..appearance....jest słowem wieloznacznym i tak jak u nas słowo ,,droga” może być użyta w zdaniu jako, drogę do Gdańska, droga wódka, droga memu sercu.

  Pewna murzynka, która przeniosła się z Detroit do N.J zapytana czemu?
  Odpowiedziała że Detroit to -deadly city
  Ja to rozumiałem i chyba właściwie, nie jako, wymarłe miasto, a jako miasto trup, bo wymarłe miasto to takie gdzie nie ma ludzi, a miasto trup, to takie miasto dokładnie jak Detroit.
  Tak by powiedział każdy Polak. Miasto trup.
 • @Oświat 20:37:10
  Jednym słowem, jak by nie tłumaczyć, Mig 29 to zabójcza maszyna i zapewne ten kto ją opisywał, to właśnie miał na myśli.
 • @Oświat 20:43:44
  cyt.: "Mig 29 to zabójcza maszyna "

  Też na dwoje babuszka wróżyła. Czy zabójcza dla pilotującego ją żołnierza czy dla wroga :-)
 • @Oświat 20:37:10
  dead city = wymarłe, martwe miasto
  deadly city = zabójcze miasto, zabijające miasto
  dying city = umierające, konające miasto
  city of the dead =miasto umarłych
 • @Nibiru 21:01:55
  Jaki samolot by nie był: to teoretycznie sztuka jest sztuka

  Osobiście nie znam się na tym ale miałem kumpla który w woju był właśnie w lotnictwie i nie raz wspominał że piloci lubili MIG'i a nienawidzili Polskich Iskier - twierdzili że to największe goowno jakim kiedykolwiek latali - no ale oficjalnie była cisza bo to Polskie i tyle kasy w to zostało wpompowane (oficjalnie)
 • @Hades 21:16:58
  W wojsku jak jest rozkaz latać MIGiem to nie można się migać :-)
  Wiem co mówię, bo swoje odsłużyłem, m.in. w stanie wojennym.
 • @Nibiru 21:25:25
  Ja piszę o rozmowach prywatnych pomiędzy pilotami a mechanikami - a kumpel był właśnie mechanikiem
  I tam są jak najbardziej szczere rozmowy - tym bardziej ze strony pilotów bo to oni tym latają i temu oraz mechanikom powierzają swoje życie

  Ja również w wielu przypadkach na ogół w pierwszej kolejności o zdanie/opinię pytam fizycznego a nie krawaciarza
 • @Oświat 20:02:24
  ."...and deadly appearance....

  powinno się przetłumaczyć na:
  ...o zabójczych możliwościach bojowych, w starciu z wrogiem
  ...lub o zabójczych możliwościach w walce (powietrznej)"
  --------------------------------------
  Powinno się przetłumaczyć o niebezpiecznym wyglądzie.

  Chodzi tu o niebezpieczny wygląd zewnętrzy, a nie rzeczywiste możliwości samolotu. Nibiru bardzo dobrze to Panu wytłumaczył. Podejrzewam, że taki wygląd zrobił wrażenie na kupujących :)

  Mig29 został zaprojektowany jako myśliwiec czwartej generacji, w który włożono oprzyrządowanie trzeciej generacji i przeznaczono na sprzedaż do krajów rozwijających się w Afryce i Azji.
 • @AgnieszkaS 00:13:34
  Niebezpieczny wygląd, to może mieć Pani.
 • @interesariusz z PL 17:57:31
  "Niebezpieczny wygląd, to może mieć Pani."

  Mogę, ale nie mam. A jak z Pana wyglądem?
 • Dwa zarzuty w sprawie katastrofy MiGa
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15750448371d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37238846a2960f71a11b4c2187f8bec298d.jpg

  Dwie osoby są podejrzane w śledztwie nadzorowanym przez Wydział do Spraw Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Dotyczy ono katastrofy samolotu MiG-29, do której doszło w nocy z 5 na 6 lipca 2018 r. pod Pasłękiem. W wypadku zginął pilot. O dotychczasowych efektach postępowania poinformowała w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Jak ustalono, podczas lotu samolotem MIG-29 pilot musiał się katapultować. Po wystrzeleniu fotela z kabiny nie doszło do jego oddzielenia się od pilota. W wyniku uderzenia o ziemię wraz z fotelem katapultowym pilot zmarł wyjaśniła Wawryniuk. Dwóm osobom prokuratura postawiła zarzut "narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i w konsekwencji nieumyślnego spowodowania śmierci", za co grozi do pięciu lat więzienia. Podejrzani mężczyźni byli odpowiedzialni za opracowanie i wdrożenie do produkcji części zamiennej pierścienia ścinanego do fotela katapultowego o parametrach technicznych odbiegających od oryginalnych. Podczas remontu samolotu MIG-29 pierścień ten został zamontowany w fotelu katapultowym poinformowała rzeczniczka prokuratury. Mężczyźni nie przyznali się do winy i odmówili złożenia wyjaśnień. Postępowanie jest w toku. Do wykonania pozostaje szereg czynności procesowych zmierzających do ustalenia bezpośredniej przyczyny katastrofy samolotu podkreśliła Wawryniuk. W tym tygodniu inspektor Sił Powietrznych w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. Jacek Pszczoła zapowiedział, że flota samolotów MiG-29 ponownie wzniesie się w powietrze. W czwartek, zgodnie z założonym planem, rozpoczęły się loty samolotów bojowych MiG-29 stacjonujących w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Samoloty te były uziemione od początku marca br. po rozbiciu się maszyny z Mińska Mazowieckiego. W trakcie oblotu technicznego po pracach przeprowadzonych przy samolocie pilot katapultował się i wylądował na spadochronie. Nie ucierpiał nikt na ziemi. Myśliwce MiG-29 są używane przez 22. Bazę Lotnictwa Taktycznego w Malborku i 23. BLT w Mińsku Mazowieckim od 1989 r.

  https://niezalezna.pl/299695-dwa-zarzuty-w-sprawie-katastrofy-miga

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930