Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
729 postów 5578 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

W żydowierstwie zaprawiać się trzeba już od przedszkola

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Bartosz Romowicz, chce okrojenia lekcji religii w szkołach? Samorząd szuka oszczędności.

Podobny obraz

 

W IIIŻydo-RP/Polin w żydowierstwie zaprawiać się trzeba już od przedszkola, a i płacić za to obowiązkiem jest podatnika, płacić także podatkami pośrednimi. Zaprawianie w żydowierstwie odbywa się w ramach oświaty. Nauczanie żydowierstwa ustawowo opłacają samorządy.

Zadania samorządów rosną odwrotnie proporcjonalnie do wielkości ich budżetów, co jest niewątpliwym osiągnięciem transformacji PRL w IIIŻydo-RP/Polin – pamiętajmy, że ten proces miał czynne wsparcie i błogosławieństwo żydo-katolickiego Kościoła -, stąd samorządy zmuszone są zwiększać podatki pośrednie, co i tak nie może zatrzymać rosnącego zadłużania wszystkich gmin w Polsce, które przekroczyło już średnio 60% – 70% wielkości ich budżetów.

Dzięki osiągnięciom transformacji i zdobyczom zachodniej demokracji żydo-katolicki Kościół w IIIŻydo-RP/Polin żyje sobie jak pączek w maśle. Zastępcy Jozuego na Ziemi i pasterze Kościoła w warunkach żydowskiego kapitalizmu radzą sobie jak mało kto. Świetnie wiedzą, jak robić geszefty na Gojach – jak strzyc owieczki, a strzyżenie jest obowiązkowe, ustalone konkordatem.

Ale pamiętajcie Goje o nauczaniu waszego Kościoła: „nacjonalizm jest herezją i zaprzeczeniem patriotyzmu”, a „antysemityzm jest grzechem” – a kto grzeszy, liczyć na zbawienie nie może i do piekła niechybnie pójdzie.

Dariusz Kosiur

______

PS

Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami i na szybko.

 

 

Religia powróciła w 1989 roku, po Okrągłym Stole, gdy premierem był Tadeusz Mazowiecki. Było tak: episkopat, nie konsultując tego wcześniej z premierem Mazowieckim, publicznie zażądał wprowadzenia religii do szkół. Mazowiecki, bojąc się, że przegra nadchodzące wybory prezydenckie, wprowadził religię do szkół instrukcją ministra edukacji, która weszła w życie 3 sierpnia 1990 roku. Nie przeprowadzając tego projektu przez Sejm – zdaniem m.in. ówczesnej rzecznik praw obywatelskiej prof. Ewy Łętowskiej – złamał konstytucję.

30 stycznia 1991 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że instrukcja nie jest sprzeczna z ustawą, ponieważ rozumienie świeckości i neutralności państwa w Rzeczypospolitej Polskiej różni się od tego z okresu PRL. – ??? – A więc to nie prawo jest ważne, ale jego interpretacja, a PRL transformowała się przecież w IIIŻydo-RP/Polin, w której judaizacja dotyka całej sfery polityki.

Lekcje religii w szkole kosztują obywateli miliard 350 milionów złotych rocznie.

za: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18941898,religie-wprowadzono-do-szkol-tylnymi-drzwiami-i-na-szybko-mialem.html

https://muzhp.pl/pl/e/1705/powrot-religii-do-szkol

I nic nie szkodzi, że

Dla żydo-katolickiego Kościoła najwyższym priorytetem jest przecież wpajanie żydowierstwa. A ubogi żydowierca, to szczęśliwy żydowierca – sam Jahwe go doświadcza i tym doświadczeniem umacnia i duszę jego ubogaca. Zastępcy Jozuego na Ziemi dobrze wiedzą, że nie samym chlebem człowiek żyje.

______________________________

 ____

Burmistrz Ustrzyk Dolnych chce okrojenia lekcji religii w szkołach? Samorząd szuka oszczędności

 

Znalezione obrazy dla zapytania Bartosz Romowicz - zdjęcia

 

Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych, zwrócił się z pismem do Metropolity Przemyskiego Abp Adama Szala z prośbą o zmniejszenie tygodniowego wymiaru godzin lekcji religii w ustrzyckich szkołach podstawowych i przedszkolach. Powód? – Gmina Ustrzyki Dolne w 2020 roku do oświaty musi dołożyć kolejne 4 miliony złotych.

W 2019r. gmina otrzymała z subwencji oświatowej 13 mln zł, wydała ponad 25 mln zł, czyli dopłaciła 12 mln zł. Na r0k 2020 przewidziano dla Ustrzyk Dolnych 12,2 mln zł, czyli mniej o 800 tys. zł niz w roku 2019.

Szacowany koszt nauki religii przy 152 godzinach lekcyjnych tygodniowo wynosi na 2020 rok 538 tys. złotych. Zmniejszenie ilości godzin pozwoli na ograniczenie tych wydatków bez drastycznego zmniejszania ilości godzin przeznaczonych na inne zajęcia rozwijające zainteresowania, które przygotowują naszych uczniów i wychowanków do podejmowania życiowych wyborów oraz przewidzianych prawem egzaminów na kolejnych etapach kształcenia.

 

wybrane komentarze:

SnK – 2019-11-25

Po co w ogóle uczyć religii w szkołach? Czy w tej Polsce trzeba prać mózgi ludziom już od dziecka? Ostatnio posłałem swojego 3 letniego syna do przedszkola… jakież było moje zdziwienie, jak się dowiedziałem, że już w przedszkolu przychodzi ksiądz i uczy religii… ale muszę przyznać, to daje efekty, bo starsza córka już ma tak ograniczone myślenie, że jak nie pójdę do kościoła w niedzielę, to mi zaczyna wypominać, że dziwny jestem i pójdę do piekła

______________

Módlmy się – 2019-11-25

Wstyd dla Świętej Ziemi Podkarpackiej!!!!

za: https://esanok.pl/2019/okrojone-lekcje-religii-w-ustrzyckich-szkolach-burmistrz-pisze-list-do-metropolity-przemyskiego-00e8po.html

KOMENTARZE

 • @Autor
  Fakt politycznych prostytutek mamy w Polin dostatek .Salute 5* .
 • @Repsol 18:30:25
  Na dzień dzisiejszy film obejrzało.

  TYLKO NIE MÓW NIKOMU | dokument Tomasza Sekielskiego | cały film | 2019
  23 076 886 wyświetleń•

  450 TYS. kciuk w górę

  23 TYS. kciuk w dół

  Rodzice powinni pewne rzeczy dzieciom zaczynać wyjaśniać.
  I tu rola bardziej ojców niż matek.
 • Lekcje religii powinny być dobrowolne i bezpłatne
  Z pewnością gminy nie powinny za to płacić, co najwyżej zainteresowani rodzice!
  Nic dziwnego, że kościół współpracuje z rządami okupacyjnymi - tak dobrze za PRLu nie mieli.

  Biedne te polskie przedszkolaki, mąci im się w głowach od małego - jak nie gender to religia.
 • @Lotna 21:11:16
  "Lekcje religii powinny być dobrowolne i bezpłatne"

  W pierwszej kolejności powinni je wprdlć ze szkół do kanciap przykościelnych tak jak było kiedyś
  Lecz twardo będą się tych stołków czarnuchy trzymały bo to czysta KASA
  Kasa z wypłat, kasa z oszczędności, indoktrynacja i propaganda od najmłodszych lat
  Gdyby wrócili tam gdzie ich miejsce to na te tzw. religie przysłowiowy PIeS z kulawą nogą by nie przychodził - a to cios i finansowy i marketingowy i propagandowy
  Ale po woli te czasy powracają

  Wczoraj słyszałem od znajomego że gdzieś w mojej okolicy rodzice już masowo wypisują dzieciaki z tej pralni mózgów i są klasy gdzie ani jedno na te baśnie z mchu i paproci nie chodzi
 • @Lotna 21:11:16
  Dobrowolne są. Ale w sumie się zgadzam. Inna sprawa, że być może każde wyznanie powinno mieć lekcje religii. A bezwywznaniowcy etykę. Z tym, ze aby takie zajęcia były, to w szkole musi się znaleźć 7 uczniów.
 • Religię wprowadzono do szkół tylnymi drzwiami i na szybko.
  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2019/11/z18944857ihtadeusz-mazowiecki.jpg
 • @Lotna 21:11:16
  "Biedne te polskie przedszkolaki, mąci im się w głowach od małego - jak nie gender to religia"

  - za moich czasów religia prowadzona jak nie u zakonników to w salce parafialnej mąciła w głowach jakiemuś 90% uczniów i dziś powyrastali z nich straszni mieszczanie tacy jak ja.

  Dobrze, że dziś, szczególnie w dużych miastach młodzi nie dają już sobie mącić i zamiast pokolenia JPII mamy pokolenie Owsiaka czyli Młodych Zniekształconych z Wielkich Miast.
  Co innego, jakby wprowadzono rodzimowierstwo z panem Dariuszem jako generalnym kaznodzieją - a to wtedy jałowa ziemia zaczęłąby płynąć słowiańskim mlekiem i miodem
 • Sądzić, śpiewać i modlić się każdy może ale żeby byo lepiej trzeba się uczyć
  Mądry burmistrz chce tylko ograniczyć przesadę i dysproporcje między finansowaniem a nauczaniem. Nauczanie religii jest potrzebne chociażby po to by trudniej było je zastąpić nauczaniem wiary prezessimusowskim kultom prawniczego hajdamactwa - katastroflnie zamachowym lub systemowo pasożytniczym a także spontanicznemu pasożytnictwu liberałkanalii i sekslewic.
 • Penie Dariuszu...
  uderza pan w bity, kopany, opluty już chyba na wszelkie możliwe sposoby, Kościół Jezusa Chrystusa.
  Myślę, że pan wie, że to nie jest Kościół żydowski czy jakikolwiek inny światowy.
  Myślę, że pan wie, że to jest Kościół który ustanowił nam tutaj na Ziemi Pan Jezus, a nie jacyś żydzi, rzymianie czy inne ludy?
  Wierzę, że pan wie, że ustanowił Pan Jezus nam ten Kościół po to, byśmy mieli szansę na Zbawienie?
  I wreszcie mam nadzieję, że pan wie, że niestety, nie wszyscy z nas ludzi, mieszkających tutaj na tej Ziemi, dostąpimy tego Zbawienia, bo część z nas zostanie potępiona?
  A na to, że część z nas idzie na potępienie, mamy już tutaj na Ziemi TWARDE dowody w postaci dokumentów historycznych.
  Napiszę panu o tym w następnym komentarzu.

  Czy pan zdaje sobie sprawę z tego, co pan robi?, ile pan pociągnie za sobą dusz młodych zwiedzionych przez pana ludzi?
  Zdaje pan sobie sprawę z tej ciążącej na panu odpowiedzialności za innych?
 • Panie Dariuszu...
  w uzupełnieniu mojego powyższego komentarza, opiszę panu po krótce jak wyglądają te TWARDE dowody na nasz Zbawienie, bądź potępienie w piekle :

  Piłsudski, jak wiemy, miał paru adiutantów. Jeden z nich, bardzo skrupulatnie spisywał w dzienniku każdy ruch Piłsudskiego.
  Z tego właśnie dziennika (ale i innych źródeł, np dokumentacji lekarskiej) dowiedzieliśmy się o której godzinie i jak Piłsudski zmarł. Wiemy stamtąd, że zmarł ten zdrajca, morderca, rozpustnik w strasznych męczarniach.

  Jakoś tak cudownie akurat w tym samym czasie o tej samej godzinie, Siostra Faustyna miała wizję śmierci Piłsudskiego, którą opisała w tym słynnym na cały świat swoim Dzienniczku.
  A napisała tam tak (moimi słowami) : widziałam dzisiaj (podała godzinę) agonię duszy będącej w strasznym stanie ( w oryginale podała że chodzi o Piłsudskiego, ale jej przewodnik duchowy ks Sopoćko powiedział jej by nie podawała nazwiska. A szkoda) który konał w strasznych męczarniach, dręczony przez straszliwe demony ludzi których on zamordował (m.in w Zamachu Majowym- mój kom.) a które w momencie śmierci były w grzechu ciężkim, więc zostały potępione w piekle...

  Te dwa dokumenty, jak się okazało po zbadaniu ich przez fachowców, są zgodne w opisie konania Piłsudskiego z tym tylko, że adiutant widział śmierć Piłsudskiego fizycznie, materialnie, a Siostra Faustyna widziała to od strony duchowej.
  Co więc w związku z tym, na tej podstawie wiemy. Po pierwsze, że prawdą jest to co podaje Katechizm Kościoła Katolickiego w kanonie 1035, że "każdy kto umiera w grzechu ciężkim, bezpośrednio po śmierci idzie do Piekła", bo ludzie zamordowani, będący w grzechu ciężkim pokazani są tam jako potępione demony.
  Po drugie, uznana wizja, uznanego wszelkimi badaniami mistyka (jakim była Św Siostra Faustyna), została potwierdzona dokumentacją sporządzoną przez świadków, co jest dowodem dla ludzi niewierzących, na ich jak teraz widać głupawe pytania "byłeś tam?, widziałeś to?"

  Kolejną bardzo ciekawym dowodem, niejako w drugim kierunku, jest zapis Siostry Faustyny że ona "jednak czuje, że ta dusza nie jest potępiona".
  Otóż, znowu mamy na to dowód, bo oprócz zapisu w dzienniczku adiutanta, znalazło się świadectwo księdza, który zdążył przed śmiercią przyjść i udzielił Sakramentu Ostatniego Namaszczenia Piłsudskiemu. Napisał on w tym świadectwie, że widział, jak po udzieleniu tego Sakramentu Piłsudski mrugnął okiem, czyli jeszcze żył w tym momencie.

  Czyli znowu mamy niejako potwierdzenie dokumentu mistycznego przez dokumenty (tym razem dwa) historyczne.
  Mamy też tutaj potwierdzenie skuteczności Sakramentu Ostatniego Namaszczenia, który obecnie jest praktycznie lekceważony a jak widać, jest ten Sakrament "przeznaczeniem", namaszczeniem do Zbawienia, bo nawet taki zbrodniarz został zbawiony.

  Pan Jezus pokazał Siostrze Faustynie nie tylko śmierć Piłsudskiego, ale m.in pokazał jej jak wygląda Piekło i Czyściec...
  Z jej opisu (i nie tylko jej, bo także np Dzieci Fatimskich, czy Garabandalskich) wiemy, że jest to RZECZYWISTOŚĆ straszna. Nie jest to żadna legenda, bajka a niestety rzeczywistość.
  Tutaj tacy fachowcy zrobili na podstawie tych wizji film, który warto i koniecznie trzeba zobaczyć :
  https://www.youtube.com/watch?v=BGJnkqYBSRo&t=141s

  Panie Dariuszu, od egzorcystów wiemy, że diabeł potrafi przesłonić ludziom, którzy w jakimś sensie mu służą, pewne obszary postrzegania. Mogą ci ludzie być profesorami w swoich dziedzinach, ale na sprawy duchowe będą całkowicie zamknięci.

  Zachęcam do porozmawiania na ten temat z jakimś księdzem egzorcystą, bo stawką jest BARDZO WYSOKA, jest nią nasza NIEŚMIERTELNOŚĆ, nasze życie w WIECZNOŚCI.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @Oświat 20:38:24
  ciężko będą się spowiadać z tego plucia na Kościół, ci wszyscy którzy ten film zrobili i ci którzy go nagłaśniają
 • @Jan Paweł 09:15:18
  Panie Janie Pawle,
  niezrozumiałą i niebezpieczną uprawia Pan filozofię.
  Z jednej strony szanuje Pan naród i państwo polskie, docenia zasługi PRL, a z drugiej strony domaga się Pan szacunku i ochrony dla Kościoła, dla politycznej instytucji religijnej, która z całą premedytacją współpracowała i współpracuje z żydowską V kolumną i z syjonistycznym Żydostwem w niszczeniu narodu i państwa polskiego.

  Uznawanie zła za dobro jest postawą schizofreniczną, postawą wskazującą na niebezpieczne rozdwojenie jaźni. Nie może być tak, że coś jest jednocześnie złe i dobre - jedno wyklucza drugie.
  Boga (dla jednych istnieje, dla drugich nie istnieje) nie należy utożsamiać z polityczną instytucją religijną jaką jest Kościół - to są różne byty przynależne do różnych sfer, a i chyba jest to nie zgodne z zasadami religii.
 • @Jan Paweł 09:28:16
  Panie Janie Pawle,
  mistycyzm nie jest kategorią polityczną, ale wykorzystywany w celach politycznych (np. tak jak robi to Pan w swoim komentarzu) nie przyniesie społeczeństwu korzyści tylko szkody.

  Co do "nieśmiertelności", to odpowiem Panu słowami JPII:

  "Zbawienie – samorealizacja ludzkości – nie ma wiecznej natury. Nie przyniesie ono człowiekowi żadnego cielesnego zmartwychwstania. Naiwną wiarę w życie wieczne, w zmartwychwstanie, czy cielesny powrót Zbawiciela na Ziemię, należy rozważać wyłącznie symbolicznie."

  „Osoba i czyn” - K.Wojtyła, 1969; wydanie angielskie „The Acting Person” autoryzowane przez JPII w 1979r.

  Panie Janie Pawle,
  "zbawienie", "nieśmiertelność" jako cele życia religijnego w żydowskim katolicyzmie są zlokalizowane poza życiem, a więc są nie istotne w świecie realnym. Nie należy mieszać nierealnych religijnych bajań z realną polityką.
 • @Rzeczpospolita 14:24:26
  Ten człowiek nie miał z Chrystusowym Kościołem Katolickim niczego wspólnego.
  On jak wielu innych podszywali się pod Kościół na fali wykorzystywania Kościoła do obalenia PRL-u i przejęcia Polski.
  To właśnie ci "inteligenci" podpuścili chyba środowisko Prymasa Wyszyńskiego do wystosowania tego parszywego Listu Pojednania, który praktycznie bardzo ochłodził roziwijający się dialog Gomułka-Wyszyński, czyli PRL-Kościół.
  Wyszyński, po Ślubach Jasnogórskich, wyjściu z internowania powiedział : "trzeba wspomóc Gomułkę" oraz "dostaliśmy więcej niż chcieliśmy".
  Dialog PRL-Kościół rozwijał się, więc chodziło o skłócenie Polaków z PRL-em a platformą tego skłócenia miał być Kościół, więc tacy ludzi jak powyższy mieli za zadanie przeniknięcie do świeckich struktur Kościoła i wykorzystanie go do przejęcia Polski i... zniszczenia Kościoła, poprzez zaszczepienie na jego grunt grunt modernizmu, liberalizmu i tego całego Neokatechumenatu.
  A że głupi Polacy poszli za tymi niszczącymi Kościół nowinkami, to teraz płacą oni sami i kolejne już pokolenia ich potomnych bardzo ciężko.
  Symbolem tej kary Bożej niech będzie te chyba już ok 100tyś eksmisji na bruk w samej tylko Warszawie, ludzi którzy ją budowali i ich potomnych z mieszkań, które sami wybudowali, następnie miliony zatrutych żywnością, kolejne miliony samobójców z powodów ekonomicznych i doprowadzonych do rozpaczy, miliony pozbawionych pracy i wykończonymi "zbawczymi" reformami (w tym służby zdrowia) i miony wygnanych za granicę za chlebem.

  Tak sobie sami pozwoliliśmy odebrać naszą Ojczyznę.
  Widocznie na nią nie zasługujemy, bo skoro wszystko na tym świecie dzieje się z woli Pana Boga lub za Jego przyzwoleniem, to chyba za coś, Pan Bóg pozwolił na takie rozprawienie się z nami Polakami.

  Panie Dariuszu, ja, pisząc o Kościele nie mam na myśli ludzi Kościoła, którzy zdradzili Pana Boga i naszą Ojczyznę, mam na myśli tylko i wyłącznie Ciało Mistyczne Kościoła, bo w Nim Matka Boska mówi do nas : nie pozwolę na zagładę narodu polskiego (...) i niech nikt nie staje na tej drodze".
  Tutaj o tym pisałem :
  http://gibson.neon24.pl/post/147859,nie-pozwole-na-zaglade-narodu-polskiego


  Panie Dariuszu, Pan Bóg i Jego Kościół (jako Ciało mistyczne) nie ma z tym niszczeniem Polski i jak teraz widać także samego Kościoła, niczego wspólnego.

  Więc w sumie pisząc o Kościele, my oboje mamy na myśli dwa różne Kościoły.
  Ja w sumie, w ocenie tego ziemskiego Kościoła zgadzam się z Panem, ale ja myślę tylko i wyłącznie o Kościele jako Ciało Mistyczne.

  Pozdrawiam raz jeszcze.
 • @Rzeczpospolita 14:24:26
  Religia w szkołach jest więc próbą wyposażenia młodych ludzi w siłę Wiary, ale niestety zrównanie w szkołach, tego bardzo ważnego dla nas, zasadniczego wychowania z innymi przedmiotami jest rażącym nieporozumieniem, bo poza korzyściami praktycznymi, nie ma to żadnego, nawet najmniejszego uzasadnienia.

  Nauka Religii, tak jak kiedyś za PRL-u w salkach przy kościołach parafialnych, miała zupełnie inny wymiar jakościowy przybliżenia dzieci do Kościoła jako Ciała MIstycznego.

  Jedyna korzyść z ulokowania Religii w szkołach jest więc taki, że wszystkie dzieci mają przynajmniej równe szanse na poznanie Pana Boga, a nie tylko te które są bliżej kościoła prafialnego i Kościoła w ogóle.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031