Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
735 postów 5698 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

4 grudnia – Barbórka – Dzień Górnika, dzień św. Barbary

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Św. Barbara z Nikomedii, patronka dobrej śmierci i trudnej pracyI trudno dziwić się przywiązaniu górników do religii, ze śmiercią spotykają się przecież w pracy. A w IIIŻydo-RP/Polin śmiertelne wypadki w kopalniach – mimo, że zlikwidowano ich już ponad połowę -, zdarzają się coraz częściej, jako uboczny efekt ogromnych sukcesów transformacji PRL w IIIRP oraz żydowskiego kapitalizmu wywalczonych wspólnymi siłami żydowskiej V kolumny i żydo-katolickiego Kościoła.

 

 

Dzisiaj już coraz mniej dorosłych Polaków pamięta o Barbórce, a polska młodzież może nawet nie wie, z czym to święto może się kojarzyć. Dzisiaj polska młodzież manifestuje walkę z ocieplaniem i zanieczyszczaniem klimatu wznosząc hasła z żądaniami likwidacji górnictwa w Polsce.

Jeszcze zanim uaktywnili się młodzieżowi obrońcy klimatu żydo-reżimowe rządy IIIRP podjęły proces restrukturyzacji polskiego górnictwa zgodnie z wytycznymi światowej syjonistycznej finansjery Zachodu, która obronę klimatu nakazuje realizować poprzez niszczenie przemysłu i rolnictwa prowadzące do depopulacji. Oto wspaniałe efekty integracji Polski z Zachodem, z UE – „Polska potrzebna Unii, Unia potrzebna Polsce”, tak mobilizował Polaków do tej integracji św. JPII. A więc właściwym symbolem górniczego święta w IIIŻydo-RP/Polin jest wysadzany w powietrze górniczy szyb na zdjęciu powyżej.

 IIIRP to wielki, wspólny, sukces żydowskiej V kolumny i Kościoła

 

Jeszcze górnicze orkiestry przygrywają – gdy Tytanic tonął, to orkiestra rżnęła do samego końca. 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=dzM6sJ55NT4&feature=emb_logo

 

Zapamiętajmy i przeanalizujmy poniższe diagramy.

 

A w IIIŻydo-RP

 

Poniższe obciążenia nie wynikają z rzeczywistych kosztów funkcjonowania kopalń, są wyłącznie efektem polityki żydo-reżimowych rządów – są narzucane odgórnie przez ministerstwo finansów.

Skąd importujemy węgiel?

Z Rosji sprowadzono 13,47 mln ton surowca.

Na kolejnych miejscach w zestawieniu źródeł importu w 2018 roku znalazły się Stany Zjednoczone (1,53 mln ton), Australia (1,47 mln ton), Kolumbia (1,46 mln ton), Mozambik (0,55 mln ton), Kazachstan (0,50 mln ton) i Czechy (0,36). Na pozostałe państwa przypadło ok 0,3 mln ton.

 

Bywa, że górnicy protestują przeciw likwidacji miejsc pracy

Żydo-reżimowa władzo każ zabić ich żony i córki, które zmusiliście do utrzymywania rodzin z prostytucji – na Śląsku jest to problem społeczny ! -, one nie mają kas fiskalnych i nie odprowadzają od swojej gospodarczej działalności podatków na IIIŻydo-RP.

A przecież

jak radzi i życzy nam wszystkim nasz żydowski ekspert, J.Mordasewicz, pasożytujący na pracy polskich górników jako członek rady nadzorczej Enea SA.

 

Nawet żydowska gadzinówka Michnika poczuła się zmuszona wyrazić zdziwienie:

Paradoks: mamy własne kopalnie a importujemy coraz więcej węgla. Dlaczego?

Czy górnicy wyjdą wkrótce na ulice? Dlaczego kupujemy węgiel za granicą? I jaki problem, skoro na rynku jest koniunktura?

Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w żydo-rzadzie kreatury Jrzego Buzka:

Górnictwo jest w niezłej kondycji, ceny węgla są bardzo wysokie, niedawno znów poszybowały w górę, za 3 kwartały branża będzie miała ponad miliard 700 milionów zysku netto. To świetny wynik, natomiast niewystarczająco szybko przebiegają procesy restrukturyzacji … 

Zdaniem byłego ministra gospodarki były rządy, które restrukturyzowały górnictwo w sposób odpowiedzialny.

za (kolor niebieski):  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,22724110,bedziemy-sprowadzac-do-polski-coraz-wiecej-wegla-janusz-steinhoff.html

 

Tym odpowiedzialnym rządem był żydo-rząd kreatury J.Buzka. To wtedy podjęto decyzję – i ją zrealizowano – o zalaniu 23 kopalń razem z całym wyposażeniem,  urządzeniami i maszynami górniczymi.

Dążenie do likwidacji żydowskiego reżimu IIIRP i przykładnego ukarania przestęców realizujących politykę niszczenia Polski w interesie syjonistycznej finansjery jest nie tylko uzasadnione, ale jest obowiązkiem każdego Polaka. 

 

Dariusz Kosiur

 

PS

Jak niszczono górnictwo węgla kamiennego w III Rzeczpospolitej – dr Wojciech Blasiak  – http://www.bibula.com/?p=35029

KOMENTARZE

 • Autorze 5*
  Myślę, że nie docenia się znaczenia szkód, jakich dokonano za rządu Jerzego Buska, którego słusznie nazywa Pan kreaturą - zniszczono kopalnie, zniszczono edukację, w to miejsce namnożono administracji i wysokopłatnych stanowisk dla swoich, zmieniając Polskę w żerowisko

  Późniejsze rządy z obecnym włącznie nie wydaja się wiele lepsze niestety

  pozdrawiam
 • @MacGregor 15:55:34
  Przede wszystkim zrobiono absurdalną reformę emerytalną !!!!!!!!!!!!
 • @
  Panie prsgmatyku, ja w kwestii formalnej. Od czego ten skrót: św. ??
 • W ramach likwidacji atrapy Polski
  oraz sierot po Polsce - likwiduje się wszystko - co stanowiło polską gospodarkę - a przecież górnictwo było liczącą się polska gałęzią przemysłu - więc polskiemu górnictwu dzieci Złego nie podarują.
  Wniosek?
  Zawsze tubylcom można zafundować głód i zimno - bo do tego - to tak naprawdę - zmierza.
 • @Oracz 18:15:45
  niech sobie wyszuka w słowniku
 • Trochę nie tak
  70% wegiel kamienny i brunatny
  https://www.pse.pl/dane-systemowe/funkcjonowanie-rb/raporty-roczne-z-funkcjonowania-kse-za-rok/raporty-za-rok-2018#r6_2

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829