Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Czyżby Józio z Londynu przegapił zalecenia centrali -?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

-, że „Ruskich” już nie atakujemy?

 

Przecież nawet waszyngtońskie kundle w Warszawie deklarują, że nie chcą mieć wroga w Rosji.

No, ale być może internetowe trolle muszą nadal działać wedle wcześniejszych ustaleń – im rozkazów centrala widać nie zmieniła. I stąd szczery do bólu żydo-katolik, durny Józio z Londynu, działa na słusznym polu – słusznym według polityki syjonistycznego Zachodu i żydo-katolickiego Kościoła -, utrzymywania Polaków w nienawiści do Rosji. Bo czemuż innemu może służyć tekst durnego Józia z Londynu pn. „Biała śmierć”, wzmiankujący o agresji ZSRR na Finlandię?

 

I faktycznie była to agresja, choć motywowana względami strategicznymi ZSRR, który w 1939r. chciał odsunąć granicę z Finlandią na zachód (wschodnia granica Finlandii znajdowała się zaledwie 32 km od Leningradu), obawiając się ataku IIIRzeszy z terytorium fińskiego. Durny Józio z Londynu nie zauważył, że ZSRR nie istnieje już od dobrych 30 lat. Ale to nic nie szkodzi, inni trolle przypomną, że władzę w Rosji nadal sprawuje okrutny i agresywny kagiebista Putin, w linii prostej spadkobierca ZSRR, dążącego dniem i nocą do wojny z miłującym pokój Zachodem ukształtowanym przez cywilizację judeo-chrześcijańską.

 

ZSRR swoją agresję na Finlandię (także na Polskę) tłumaczył względami strategicznymi: obrona przed atakiem III Rzeszy. Stosunek Finów i Polaków do takiego wyjaśnienia dokonanej agresji jest, co oczywiste, negatywny, choć z punktu widzenia ZSRR moglibyśmy uznać go za politycznie uzasadniony.

 

Ciekaw jestem, czy durny Józio z Londynu potrafiłby podać polityczne uzasadnienie dla zbrodniczej polityki Zachodu i podbojów żydo-katolickiego Kościoła, dokonywanych na całym świecie, a nie tylko wobec sąsiednich państw w obawie przed atakiem z ich terytoriów.

 

A swoją drogą zastanawiające jest, że okolice Londynu obfitują w polskojęzycznych, durnych trolli (?).

 

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Oj tam oj tam...
  Do trolli najniższej rangi takie dyrektywy przychodzą z dużym opóźnieniem albo wcale.
  Wybacz mu Dariuszu...
 • Relacja Rosji z Finlandią jest bardzo ciekawa i bardzo
  pouczająca z punktu widzenia i historii polskiej.
  Finlandia ( i Estonia) będąc zupełnie inna kulturowo od germańskich Szwedów została podbita "potopem szwedzkim" jak i Polska oraz inne nadbałtyckie narody. Katolicka Finlandia pod panowaniem szwedzkim przyjęła też kalwinizm. Język fiński przestał istnieć.

  Rosja prowadziła wojnę ze Szwedami i w wyniku zwycięstwa przejęła powoli Finlandię, tworząc oddzielne księstwo pod rosyjskim panowaniem. Car Aleksander II pozwolił Finom na odbudowę własnej tożsamości i języka, chociaż język szwedzki jest ciągle drugim używanym.
  I dzisiaj w stolicy Helsinki, na głównym placu stoi jego pomnik cara wzniesiony przez Finów. Od tego czasu, mimo tej "wojny zimowej" Finlandia ma bardzo dobre stosunki z Rosja. Finlandia jest neutralna nie należy do NATO. https://www.discoveringfinland.com/wp-content/uploads/2010/08/Tsar-Alexander-IIa-1187x800.jpg
 • Niech się Pan tak nie napina, bo żyłka Panu pęknie
  „faktycznie była to agresja, choć motywowana względami strategicznymi ZSRR, który w 1939r. chciał odsunąć granicę z Finlandią na zachód ”

  No i co, dlatego agresja ma być usprawiedliwiona?

  ZSRR dokonał także agresji na Polskę motywowaną względami strategicznymi - ach nie przepraszam, motywowaną strategiczną ochroną mniejszości rosyjskiej, taki malusieńki kawałeczek obszaru na DZISIEJSZEJ mapie Polski - no w ogóle nie ma się czym przejmować.

  Z punktu widzenia ZSRR ( stworzonego i dowodzonego przez żydów) obie agresje były jak najbardziej „politycznie uzasadnione”, bo dla żydów każda agresja jest uzasadniona.

  „Przecież nawet waszyngtońskie kundle w Warszawie deklarują, że nie chcą mieć wroga w Rosji.”

  To Rosja i ZSRR to jest to samo? Dobrze wiedzieć! W takim razie każda nienawiść do Rosji ( nie mylić z narodem rosyjskim) jest politycznie uzasadniona.
 • @Lotna 16:59:26
  Może jednak przeczyta Pani ten tekst uważnie jeszcze raz lub nawet kilka razy - oczywiście mam na myśli czytanie ze zrozumieniem.

  Żadna z Pani sugestii/insynuacji nie znajduje w moim tekście potwierdzenia.
 • oczywiście 6* !
  ... z pozdrowieniami Panie Dariuszu !
 • @Arjanek 16:41:11
  Nie wiem, czy świat już tak zwariował, czy tylko Pan - żeby pałę (1*) stawiał mi osobnik szukający u Polaków współczucia dla doznanych przez Niemcy krzywd od aliantów w i po II w.św. - ?
 • @Lotna 16:59:26
  Pani sobie przeczyta tekst Sz. P. Anny-PK zamieszczony kilka pięter wyżej. Jest tam krótko,acz klarownie wyjaśnione, tło historyczne Finlandii i myślę, że nawet po jednorazowym przeczytaniu,będzie Pani wstanie to ogarnąć swoim zmąconym dezinformacją umysłem.
 • @Rzeczpospolita 18:24:41
  Pan albo sam nie rozumie, co pisze, albo udaje, bo sam sobie Pan przeczy. Niech się Pan zdecyduje, czy dzisiejsza Rosja jest tym samym tworem, co był ZSRR,jeśli nie jest, to czymże wytłumaczyć to zdanie, które Pan napisał, cytuję:

  „Ruskich” już nie atakujemy?
  Przecież nawet waszyngtońskie kundle w Warszawie deklarują, że nie chcą mieć wroga w Rosji.”

  Czymże więc jest umotywowana Pańska napaść na Józia z Londynu przy jednoczesnej obronie ZSRR? Może to właśnie „durny Józio z Londynu” zrozumiał, że ZSRR nie istnieje od 30 lat, że klimaty się zmieniły i do historii niepoprawnej politycznie w ZSRR można wracać, przynajmniej w Polsce, natomiast Pan tego nie zauważył? Pomijając już, że artykuł Jozia dotyczy przede wszystkim obrońcy fińskiego, a nie agresji ZSRR.
 • Autor
  Nie ma co się podniecać Józiem bo tekst jest durny w zasadzie z jednej przyczyny - opisana historia jest nieprawdopodobna. Nie wiem kto liczył ofiary tego snajpera, zapewne ktoś liczył skoro jego dokonania stały się dumą narodową narodu fińskiego. Może zresztą Finowie tak bardzo potrzebowali bohatera że koniecznie musieli go stworzyć, Ale nawet kłamiąc należy zachować odrobinę rozsądku. Z tego co wyczytałem to Fin strzelał do ruskich coś około 80 dni (bo przecież nie strzelał od pierwszego dnia a 11 dni przed końcem on oberwał), wychodzi więc że średnio dziennie dopadał 6,5 Krasnoarmijca. Dzień w tamtej okolicy, o tej porze roku trwa coś około 7 godzin, wychodzi więc że trafiał śmiertelnie co godzinę (bo w nocy to raczej trudno się trafia, miałem nocne strzelania, więc wiem)... i tak na okrągło przez prawie 3 miesiące. Dzień w dzień, co godzina, a głupi ruscy się nie zorientowali że ktoś do nich strzela ... No cóż, żeby kłamstwo było dobre powinno chociaż odrobinę prawdopodobieństwa ... no chyba że ma być jak ten Miś co to żywotnym potrzebom narodu odpowiada.
 • @Lotna 19:02:59
  Gdyby podobne wątpliwości zgłaszali inni komentujący, wtedy uznałbym, że tekst nie jest wystarczająco jasny. Skoro Pani jedna ma trudności z jego zrozumieniem, to nie jest to mój problem. Sama musi Pani sobie pomóc. A mój tekst, choć ironiczny prosto i jasno odpowiada na Pani wątpliwości.
 • @Rzeczpospolita 18:31:20
  Jeżeli przyjąć że III Rzesza była rebelią antyżydoską to raczej publikacje Arianka powinny być miodem dla Pańskich oczu, a Pan go od osobników wyzywa. Nieładnie. Trochę konsekwencji Panie Kosiur
 • @Drab61 19:22:09
  Jeśli to kpina, to nie najwyższych lotów. Nie kpi się z ludobójstwa na własnym narodzie.
 • element administrujący w obronie trolla
  TO JUŻ STANDARD NA NOCNIKU24 ?
 • Łachudra
  A juś prawi zaciołem koliegę sianowniegio sianować, alie kolegia sianowny źnów dał siuprizię, odezwawszy sję jak bylie łachiudra do bylie łachiudry Jóżka.
  A bylo bylie łachudrie Jóźkia zignorowiać.
 • Szanowny panie Rzeczypospolita
  W naszej kulturze zakorzeniona jest tolerancja, wybaczanie różnych spraw. Zamiast krytykować warto docenić fakt iż bloger Joszka (Jozio z Londynu) zdobył się na poziom kultury jaki jest wymagany na portalach polskich. Należy to docenić i ja to doceniam. Nie odrzucam poglądów innych o ile swe poglądy są w stanie wyrazić w sposób kulturalny. Naszą tradycją polską jest szacunek dla odmiennych poglądów, za to warchołów traktowaliśmy zawsze tak:
  https://www.youtube.com/watch?v=nKaeStuavgI
  Uszanujmy dorobek naszych przodków. Obserwujmy nawróconych dając im kredyt zaufania.
 • @Zawisza Niebieski 21:21:21
  "W naszej kulturze zakorzeniona jest tolerancja, wybaczanie różnych spraw."

  Szanowny panie Zawiszo Niebieski,
  domyślam się, że efektem tej właśnie szaleńczej tolerancji było spuszczenie mojego tekstu do "Lochu" (?).

  "poziom kultury jaki jest wymagany na portalach polskich"

  Jestem jak najbardziej za.
  Widać, że i durny Józio z Londynu sprostał temu wymaganiu i w bardzo kulturalny sposób - nie przeczę - indoktrynuje polskiego czytelnika w nienawiści do Rosji.

  "Naszą tradycją polską jest szacunek dla odmiennych poglądów"

  Także jestem za.
  Rozumiem, że pogląd to stwierdzenie (teza) za, którym stoi argument (dowód potwierdzający słuszność tezy).
  Mój tekst ten warunek spełnia. Natomiast durny Józio z Londynu nie prezentuje w swoim poście "Biała śmierć" poglądów, a jedynie dokonuje indoktrynacji - oczywiście w sposób bardzo kulturalny - wytłuszczając właściwy fragment tekstu. Wnioski - dość oczywiste - zostawia już czytelnikowi.

  Dlaczego pozwoliłem sobie dodać przymiotnik "durny" względem Józia z
  Londynu?
  Otóż poznałem owego kulturalnego blogera i jego zawodowe poglądy.
  Poniżej drobny przykład jego politycznej, nie uwłaczającej kulturze, działalności internetowej (komentarze Józia z Londynu):
  https://niepoprawni.pl/blog/rzeczpospolita/miedzymorze-czy-izrael-bis
  https://niepoprawni.pl/blog/rzeczpospolita/miedzymorze-czy-izrael-bis-0

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031