Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

USA – strategiczny sojusznik IIIRP.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

IIIRP partnerem światowego terrorysty.


„Przez amerykańskie sankcje nie można pomóc irańskiemu kierowcy”

 

 

Na początku grudnia irańskiemu kierowcy zepsuła się pod Częstochową ciężarówka, dlatego utknął w naszym kraju i uzyskał spontaniczną pomoc od okolicznych warsztatów samochodowych, a także Polaków wpłacających pieniądze na nową maszynę. Okazało się jednak, że nie otrzyma on zakupionego dla niego TIR-a, co związane jest z sankcjami Stanów Zjednoczonych nałożonymi na Iran.

Dokładnie w miejscowości Koziegłowy stara ciężarówka International 9670 z 1988 roku odmówiła posłuszeństwa. Początkowo myślano, że wystarczy wymienić w niej akumulator i rozrusznik, ale okazało się, iż zepsuty jest także silnik. Naprawa pojazdu pochłonęłaby więc sporo pieniędzy z powodu trudnego dostępu do części, nie wspominając już o pochłonięciu sporej ilości czasu.

Fardim Kazemi mógł wpierw liczyć na pomoc mechaników i firm z ziemi częstochowskiej, a następnie na internautów chętnie wpłacających pieniądze na internetową zbiórkę na nową ciężarówkę. Do kupna używanego modelu wystarczyło około 99 tys. złotych, lecz ostatecznie uzbierano prawie ćwierć miliona złotych.

Nowy pojazd irańskiemu obywatelowi miał dostarczyć salon Grupy DBK, jednak szybko okazało się, że za sprzedaż TIR-a przedsiębiorstwo utraciłoby autoryzację ze strony holenderskiego producenta ciężarówek DAF*, należącego obecnie do amerykańskiego kapitału. Wszystko z powodu nałożonych na Iran sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych, które już parę miesięcy temu nałożyły blisko 1,7 mln dolarów kary za sprzedaż kilkudziesięciu pojazdów DAF do Iranu.

Osoby pomagające Kazemiemu zapewniają, że opracowały nowy plan pomocy. Zwróciły się więc one do amerykańskiej ambasady o rozpatrzenie sprawy, a także poinformowały o niej irańskich dyplomatów. Przede wszystkim zaczęto jednak szukać nowej ciężarówki, która nie będzie już podlegała embargu nałożonemu przez Waszyngton.

Na podstawie: facebook.com, dziennikzachodni.pl.

za: http://autonom.pl/?p=29234

______________________

* DAF – od 15 listopada 1996 należy do amerykańskiej grupy Paccar z siedzibą w USA – D.Kosiur

Może zamiast tracić czas na korespondencję z ambasadą bandyckich USA lepiej kupić ciągnik rosyjskiej firmy Kamaz – zdjęcie poniżej

___________________________

IIIRP partnerem politycznego, światowego, syjonistycznego, terroryzmu

Powyższego stwierdzenia udowadniać specjalnie nie ma potrzeby. Wystarczy tylko przypomnieć Czytelnikom udział militarny IIIRP w Afganistanie, Iraku, poparcie bandyckich nalotów USA oraz zbrodniczego NATO na Jugosławię, poparcie żydowskiej rebelii na Ukrainie i obalenie jej prezydenta, który nie pozwalał odradzać się ukraińskiemu neobanderyzmowi – wspieranemu przez władze IIIRP, aprobatę dla żydowsko-amerykańskich prób obalenia legalnej władzy w Wenezueli, czynny udział w agresywnej, antyrosyjskiej, polityce USA i NATO, itd. A zaczęło się niewinnie, w 1991r., gdy szef MSZ IIIRP, K.Skubiszewski, jako jeden z pierwszych domagał się w ONZ anulowania rezolucji z 1975r. potępiającej syjonizm jako formę rasizmu i dyskryminacji rasowej.

Na szczęście syjonistyczne priorytety Zachodu i zintegrowanych z nim żydowsko-filosemickich władz IIIRP nie są priorytetami całego polskiego społeczeństwa. Zaczynamy chyba dostrzegać, że walka z nienawiścią, współpraca, pokój – światłe standardy tegoż Zachodu, funkcjonują wyłącznie w sferze werbalnej, a w politycznej rzeczywistości istnieją tylko ich odwrotności – oto prawdziwy Zachód rządzony przez elity judeo-chrześcijańskiej cywilizacji.

Jednak nawet w tak ułomnym i paskudnym państwie jakim jest żydowsko-filosemicko-kościelny twór IIIRP istnieje teoretyczna możliwość ścigania zbrodni terroryzmu władz politycznych:

Dz.U.2019.0.1950 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny, art. 258

§ 4. Kto grupę albo związek mające na celu popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym zakłada lub taką grupą lub związkiem kieruje, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do ścigania zbrodni terroryzmu obliguje nas także członkostwo w ONZ: 

Konwencja Narodów Zjednoczonych przeciwko międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. 2000.11.15.

Dz.U.2005.18.158 /Akt obowiązujący/ Wersja od: 3 lipca 2005 r.

Art.  5  Penalizacja udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (https://www.sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/konwencja-narodow-zjednoczonych-przeciwko-miedzynarodowej-17156098/art-5)

Oczywiście, żeby syjonistyczną bandę rządzącą IIIRP zacząć stawiać przed sądami, trzeba najpierw pozbawić ją władzy, ale w tym kierunku polskie społeczeństwo nie jest zdolne do  jakichkolwiek zorganizowanych, politycznych, działań. Na razie i pewnie długo jeszcze bandyci będą górą, to oni będą stawiać Polaków przed sądami za opór przed politycznym, syjonistycznym, terroryzmem.

Dariusz Kosiur


 

KOMENTARZE

 • 5*
  Kilkanaście bombek i USA praktycznie nie ma. Świat odetchnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:58:33
  Wszyscy którzy piszą prawdę są przez oficjalne media i przez zwolenników TVP POLSAT TVN i inne w obcych rękach mediacja okrzyczeni jako ruskie trrole. Tak media głównego nurtu wmawiają zdrowym umysłowo Polakom ciemnotę i manipulacji nie ma końca.
  Należy pamiętać że rządzą Polską zdrajcy naszych interesów to obcy i wrogowie Polski.
  5*
 • @Leonardo da Vinci 20:15:46
  "Należy pamiętać że rządzą Polską zdrajcy naszych interesów to obcy i wrogowie Polski."

  To są tylko oszczerstwa wychodzące spod klawiszy zagranicznego consortium propagandowego "Monaco-Alfax-Leonardo da Vinci".
 • Sieje Pan propagandę, Rzeczpospolita
  "IIIRP partnerem politycznego, światowego, syjonistycznego, terroryzmu" ???
  ----------------
  Do partnerstwa z "syjonistycznym terroryzmem" inspirował jakiś czas temu Putin i aktywnie włączył się w jego działanie.

  1." Prezydent Bush i prezydent Rosji Władimir Putin zażądali w piątek, od Saddama Husseina „w pełni i bezwarunkowo” zastosowania się do rezolucji ONZ dotyczącej rozbrojenia Iraku lub poniesienia poważnych konsekwencji.

  Bush przybył na historyczny szczyt NATO w Pradze dzień po tym, jak sojusz zgodził się rozszerzyć swoje członkostwo na terytorium byłego Związku Radzieckiego."

  https://www.novinite.com/articles/16529/Bush%2C+Putin+Call+for+Iraq+to+Disarm
  https://www.cbsnews.com/news/putin-to-bush-dont-go-it-alone/

  2."Prezydent Rosji Władimir Putin, w komentarzach zapewniających o pomocy dla prezydenta Busha, ogłosił w piątek, że Rosja wiedziała, że Irak Saddama Husseina zaplanował ataki terrorystyczne na terytorium USA i ostrzegła przed nimi Waszyngton."
  https://www.sfgate.com/politics/article/Russia-warned-Bush-about-Hussein-Putin-says-2713224.php
 • @AgnieszkaS 21:22:55
  Pani Agnieszko, niech się Pani lepiej postara i znajdzie jeszcze parę argumentów, pokazujących że Pan Kosiur nie ma racji pisząc o USA. Pośmiejemy się, rozweselimy. Jest okres świąteczny - proszę zadbać o nasz dobry humor :)
 • @AgnieszkaS 21:22:55
  Pan Dariusz to powinien umieścić w swoim "intro" następującą informację dla adresatów Jego testów:

  Jeśli masz zaawansowaną demencję oraz IQ oscylujące w granicach 70% przeciętnego, to ten blog jest niewątpliwie dla ciebie.
 • @AgnieszkaS 21:32:21
  "To są tylko oszczerstwa wychodzące spod klawiszy zagranicznego consortium propagandowego "Monaco-Alfax-Leonardo da Vinci"."

  A to są chore wymysły b.AdminkaS ...
  Może jakieś farmaceutyki? ;-)))
 • @AgnieszkaS 21:48:28
  "Prezydent Bush i prezydent Rosji Władimir Putin zażądali w piątek, od Saddama Husseina „w pełni i bezwarunkowo” zastosowania się do rezolucji ONZ dotyczącej rozbrojenia Iraku lub poniesienia poważnych konsekwencji."

  Sam wierzyłem w usraelską propagandę. Mi przeszło. Putinowi też. Pani nie...
 • A ja napiszę co jest i co będzie.
  Kongres USA kreuje prawo ograniczające Rosję w ekspansji ekonomicznej.
  1. To były sankcje nałożone na firmy budujące Nord Strea2.
  2. Tworzenie szerszego prawa ograniczającego Rosję w ekspansji surowców energetycznych w Europie.
  Powołano nowy akt prawny: Eastern Mediterranean Security and Energy Partnership Act,
  "Ustawa o Partnerstwie Wschodniego Wybrzeża Morza Śródziemnego w zakresie bezpieczeństwa i zasobów energetycznych."

  Jest to prawo USA do eksploatacji Morza Śródziemnego w kooperacji z Izraelem, Grecją i Cyprem i ograniczenie Rosji w rozszerzaniu rosyjskich gazociągów.

  Ciekawe co zrobią z Erdoganem, który już wierci koło Cypru.
  https://www.rferl.org/a/congress-passes-more-legislation-aimed-at-curbing-russia-s-energy-grip-on-europe/30337217.html
 • @ Autor, All
  "Może zamiast tracić czas na korespondencję z ambasadą bandyckich USA lepiej kupić ciągnik rosyjskiej firmy Kamaz – zdjęcie poniżej"

  O! I to jest przednia koncepcja :-)
  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Anna-PK 22:11:05
  "Ciekawe co zrobią z Erdoganem, który już wierci koło Cypru."

  Będą chcieli zrobić nowy zamach stanu. Wyjdzie jak poprzednio :-)

  Ukłony

  @--->>>>>>>------------------
 • @AgnieszkaS 21:32:21
  Ale fajne ho(t)stessy koło kamaza :-)
 • 29 marca, 2003
  Rosyjscy nacjonaliści proponują różne scenariusze w jaki sposób wojna może być wykorzystana aby ustabilizować rosyjskich wpływy geopolityczne. Cieszący się złą sławą prawicowy demagog Władimir Żyrinowski już oświadczył: „Powinniśmy się zachowywać jeszcze gorzej [tj. bardziej zuchwale] niż Amerykanie”. Żyrinowski na przemian wzywał Rosję do wysłania ogromnej sił wojskowych na Bliski Wschód, aby ustanowić prorosyjskie reżimy na Zakaukaziu i w Azji Środkowej oraz w celu ekonomicznego zmiażdżenia państw bałtyckich. Tymi i innymi środkami zaproponował ponowne wzniesienie Rosji do rangi supermocarstwa. „Oczywiście przykro nam z powodu Iraku” - oznajmił Żyrinowski - „ale wojna w Iraku to świetny moment dla Rosji”.

  https://www.wsws.org/en/articles/2003/03/russ-m29.html
 • @AgnieszkaS 22:32:10
  A kim jest ten Żyrynowski? Ot, facet bez wielkiego znaczenia politycznego. Nie to co Powell, który kłamał w sprawie broni ABS u Saddama. Nie to co Trump, łamiący umowy, w tym z Iranem. W sumie "Szlak Złamancyh Traktatów" powinien być dłuższy niż tylko ten kawałek obrobienia i wytępienia Indian.
 • Jednak co miało miejsce jeszcze w 2002 roku?
  Szydło wyszło z worka dopiero teraz, tzn. przy okazji dochodzenia Bidena na Ukrainie. Tenże sam Biden był dziwnie zaplątany w tamtych latach (2001-2) w kontakty z Rosją. Putin był za tym aby USA skonfrontowały Iraq ale nie same (?), co dawało wiele do myślenie. Powstał amerykański plan aby zaatakować Iraq wspólnie z Rosją. Rosja w zamian za pomoc USA miała otrzymać całą iracka ropę. Bush się jednak na ten plan ostatecznie nie zgodził. A Biden był decyzją Busha niezmiernie rozczarowany.

  https://www.foxnews.com/politics/biden-tried-to-buy-putins-support-for-iraq-war-with-promise-of-oil-money

  https://en.news-front.info/2019/09/12/vladimir-putin-was-offered-to-plunder-iraq-in-common-with-washington/
 • @Nibiru 22:00:53
  Zgadza się. To są bardzo poważne zaniki pamięci.
 • @Nibiru 22:00:53 & AgnieszkaS 22:49:50
  Z państwa komentarzy dość jednoznacznie wynika, że nawet bez takiej enuncjacji znaleźli się dementywni komentatorzy z bardzo wybiórczą pamięcią, spełniający warunek niskiego IQ.
 • @AgnieszkaS 22:44:45
  Co do demencji:

  "Powstał amerykański plan aby zaatakować Iraq wspólnie z Rosją. Rosja w zamian za pomoc USA miała otrzymać całą iracka ropę."

  A potem:

  "Zgadza się. To są bardzo poważne zaniki pamięci."
  -------

  No pamięta Pani, że napisała, że plan był amerykański? ;-)
 • @AgnieszkaS 22:32:10
  Żirinowski - pochodzenie żydowskie a więc z natury to oszust, kłamca i prowokator. W obecnej Rosji tacy mają tyle do powiedzenia "co żyd za Niemca", a błaznów potrzebuje każda władza. Dziękuje Pani Agnieszko, rozweseliła mnie Pani.
 • @AgnieszkaS 22:44:45
  Bardzo mnie ciekawi jak czuje się ktoś kto broni zbrodniarzy wojennych i światowych terrorystów wbrew faktom, logice i elementarnemu poczuciu przyzwoitości?
  Jak ty się czujesz Jagienko? Jak robisz oczka to możesz patrzeć bez odrazy w lusterko?
 • @Drab61 00:15:48
  Mnie głęboko zasmuciła.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:09:30
  żydzi nie mają sumienia..oni mogą popierać każdego niezależnie od nakazów moralnych.
  Dla nich zbrodnie na gojach nie mają znaczenia... liczy się wyłącznie interes globalnej mafii żydowskiej.
  Jest też inna grupa wspierająca zbrodniarzy .. to ogólnie rzecz biorąc mendy moralne które za pieniądze zrobią wszystko.. to najemnicy różnej maści... oni bronią swoich płatników oraz oczyszczają sami siebie...jako ze są zwykle zaangażowani w dokonywanie tych zbrodni..
  i z tego czerpią korzyści..
 • @Oscar 08:37:02
  Dokładnie tak!
 • @Oscar 08:37:02
  "żydzi nie mają sumienia.."???

  I nie ma ani słowa o rosyjskiej moralności. Jakże to typowe dla Slowian.
 • @AgnieszkaS 09:01:25
  "Jakże to typowe dla Slowian."

  A Pani to kto?
  Chinka? Semitka? Kosmitka? ;-)
 • @Jasiek 09:44:20
  No chyba to oczywiste z kontekstu..."chinka"
 • @Oscar 09:49:12
  Ja obstawiam - Eskimoska.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:52:11
  Z urody ze zdjęcia to w sumie coś wyciągnąć można. Najgorsze jest, że takie osoby jak Agnieszka S. czy Husky to anglosascy imperialiści, a pozują na patriotów polskich. Sami nie ponoszą żadnych konsekwencji popierania kaczyzmu.
 • @AgnieszkaS 22:49:50
  U pani i u niejakiego Nibiru, to coś znacznie gorszego, gdyż jawne kłamstwa i solidarność z bandytami i terrorystami międzynarodowymi. Zastanawia mnie pani konstrukcja intelektualna? Do wytłumaczenia jest jedynie wówczas, gdy jest pani etatowym pracownikiem syjonistyczno-anglosaskiej propagandy. W innym wypadku stopień identyfikowania się pani z bezdyskusyjnym złem i imperialnym bandytyzmem oznaczałoby mentalne cechy przestępcze i socjopatyczne?!
 • @stanislav 11:44:56
  Raczej psychopatyczne. Zbytnie emocje jak na socjopatę.
 • @stanislav 11:44:56
  Dementi !!!!
  Gada Pan jak "nietutejszy". Bowiem "Niejaki" Nibiru nigdy nie solidaryzował się z bandytami i terrorystami międzynarodowymi. Co więcej "niejaki" Nibiru traktuje na równi wszystkich bandytów, zarówno tych z Białego Domu, jak też tych z Kremla oraz Belwederu, bowiem wszyscy oni chodzą na smyczach grandziarzy finansowych. "Niejaki" Nibiru nie utożsamia narodów: amerykańskiego, rosyjskiego i polskiego z ich marionetkowymi tyraniami.
  Poza tym Wesołych Świąt.
 • @AgnieszkaS 21:48:28
  No tak. Zapewne Kadaffi tez planowal cos röwnie okropnego, dlatego skröcono go o glowe a kraj zamieniono w ruiny.
 • @Jasiek 22:13:26
  No nie ! Moszebacher sie rozwrzeszczy a premier Rejtanem sie rozlozy /zamiast Gowina/.
 • @Wican 22:40:39
  Zirinowski to czlowiek, ktöry moze powiedziec to, na co nie moze sobie pozwolic prezydent Putin. Jest czlonkiem Dumy i pewnie nie calkiem osamotnionym w swoich pomyslach.
 • @AgnieszkaS 09:01:25
  Moralnosc w dzisiejszej polityce? Wielce zabawne zyczenie.
 • @AgnieszkaS 20:16:22
  Jagienko...
  Gdybyś była etatowym pracownikiem syjonistycznej propagandy to jeszcze bym zrozumiał bo w USA teraz ciężko a żyć przecież jakoś trzeba.
  Ale wypisywać takie bzdury jak ty za darmo?...
 • @stanislav 11:44:56
  Odrzucenie faktów i atak ad personam kompromituje komentatora.

  Przypominam, że w tamtych czasach Rosja miała bliskie, sojusznicze stosunki z USA. Polska natomiast miała ogromne aspiracje aby takim sojusznikiem zostać. Faktów trudno się pozbyć, zostały nawet utrwalone w Internecie. Historii się nie da wymazać, ani dopasować do dzisiejszej propagandy. Niektórzy jednak tak robią, odrzucają realia ówczesne i cierpią na dzisiejsze zaniki pamięci.

  Tylko stać Pana na stwierdzenie "jest pani etatowym pracownikiem syjonistyczno-anglosaskiej propagandy."? To jest argument na neonowym (niskim) poziomie.
 • @morgan 18:18:37
  "Moralnosc w dzisiejszej polityce?"

  Moralność od zawsze w polityce. W podobnych, nadążających się, okolicznościach każdy wycwaniony polityk- oportunista, czy to amerykański, czy to rosyjski, postępuje tak samo.
 • @AgnieszkaS 20:23:41
  Zastanawiam się już nie tylko nad pani moralnością, ale nad pani umysłem.

  Przytoczone wyżej przez panią linki dotyczące "propozycji Bidena" wobec W.Putina pani nazywa gotowością Rosji do współudziału w napaści na Irak wraz z bandytami z USA.

  Powoływanie się na takich międzynarodowych przestępców jak J.Biden i G.Bush, rodzinnie, jak Bush, uwikłanych w cyniczne biznesowe żerowanie na wywoływanych przez żydo-anglosaskich psychopatów wojnach, lub jak zwykły rzezimieszek i łapówkarz, który cynicznie współuczestniczy w okradaniu Ukrainy z jej narodowego majątku - to jest całkowita pani kompromitacja.

  Radzę zadbać zatem nie tylko o poziom własnych wpisów, a powstrzymywać się od żenujących pouczeń i komentarzy.
 • @stanislav 20:36:33
  Mentalność takich indywiduów jak Biden, czy np. R.Sikorski w karykaturalnym polskim wydaniu, uwidacznia się szczególnie jakie te kreatury " składają propozycję" udziału w grabieżach lub zdradach jak Biden W.Putinowi i jak w swoim czasie dureń R.Sikorski prezydentowi Łukaszence. Obie kreatury ( Biden i Sikorski) zostali potraktowani tak jak na to zasługują, zlekceważeniem tych " propozycji" i odesłaniu ich autorów do przedpokoju, a następnie za drzwi.
 • @stanislav 20:36:33
  "Przytoczone wyżej przez panią linki dotyczące "propozycji Bidena" wobec W.Putina pani nazywa gotowością Rosji do współudziału w napaści na Irak wraz z bandytami z USA."
  -------------------------------------------------
  Tylko ostatni mój wpis dotyczy Bidena, a pod nim dwa linki. We wspomnianym okresie Biden był członkiem Senackiej Komisji d/s Międzynarodowych.

  Wcześniejsze wpisy i linki zostały potwierdzone przez prasę światową. Mogłabym podać mnóstwo dodatkowych linków z różnych krajów potwierdzających wiadomość, tylko po co.

  Ja powołuje się na ówczesną oficjalną prasę, która powołuje się na autentyczne wydarzenia, fakty i rozmowy.

  A na co Pan się powołuje?
 • @AgnieszkaS 21:00:27
  To ta sama "oficjalna prasa", która twierdzi, że Trumpa wybrał sobie Putin?
 • @AgnieszkaS 21:00:27
  Ja się powołuję na rzeczywistość i fakty, a pani na " propozycje", które( choć bez odzewu ze strony Putina na " sugestie" Bidena, tak jak i braku odzewu Łukaszenki w przypadku " propozycji " kabotyna Sikorskiego) w pani " interpretacji" nabierają status " prawie faktów". To są klasyczne tricki falsyfikacji.
  Skompromitowała się pani, a w swej zapalczywości brnie pani już tylko w śmieszność.
 • @morgan 18:13:47
  Żyrynowski już rozbierał Litwę, potem Polskę. Człowiek bez wielkiego znaczenia. Ot, taki Rysio Czarnecki
 • @stanislav 00:14:01
  Moja krótka konkluzja aby obyło się bez odwracania kota ogonem:

  Potępiając decyzje Polski w latach zmierzających do wojny w Iraku należy spoglądać na wydarzenia z ówczesnej perspektywy (a nie dzisiejszej propagandy) i potępić również postępowanie Rosji i innych państw.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031