Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 5899 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Od… się od Putina i Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do wojny parły "państwa demokratyczne" oraz Żydzi całego świata

Jeśli syjonistyczne kundle, czyli „pookrągłostołowe” władze i media IIIRP, opluwają prezydenta Rosji i Rosję na polecenie syjonistycznych szumowin z Waszyngtonu, to nie powinniśmy się dziwić, że ze strony Rosji spotkał w końcu tę swołocz celny rewanż.
Natomiast w przykrej sytuacji znajdujemy się my, Polacy, którzy tym syjonistycznym kundlom pozwalamy na zabawy naszym kosztem, kosztem Polskiego Narodu i Państwa, kosztem naszego bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. Syjonistyczne żydowskie i filosemickie szumowiny, czyli tzw. elity władzy i mediów IIIRP, winniśmy bezwzględnie wyeliminować z życia politycznego naszego kraju, bo ich zabawy stają się coraz bardziej niebezpieczne dla nas, Polaków.

Dariusz Kosiur

 Oprawa programu TVP Info w programie „Minęła 20” z dnia 28.11.2018, z niezawodnym Rachoniem w roli prowadzącego.

____________________________

Odwalcie się od Putina…

Autor: Opolczyk – Andrzej Szubert

za: https://opolczykpl.wordpress.com/2019/12/30/odwalcie-sie-od-putina/

Nie zamierzałem poniższego pisać, ale lawina kłamstw i przeinaczania historii przy okazji rezolucji tzw. „parlamentu europejskiego” w sprawie paktu Ribbentrop-Mołotow, oraz trwająca ostatnio nagonka na prezydenta FR, Władimira Putina, za krytykę owej „rezolucji” nie pozwala uczciwemu człowiekowi milczeć i stać na uboczu.
A więc – po kolei…
.
Pierwotnie z pomysłem rezolucji potępiającej pakt Ribbentrop-Mołotow wystąpiła Litwa, ale mając za małe przebicie w jewroparlamencie jej inicjatywa upadła (https://europarlament.pap.pl/w-pe-prace-nad-rezolucja-dotyczaca-min-paktu-ribbentrop-molotow). Dopiero gdy do dzieła wzięli się jewroparlamentarzyści z PiSraela, rezolucja została przez ów „parlament” przyjęta. Nazwiska owych PiSraelskich jewroparlamentarzystów wymienił rozmówca M. Maciaka (minuta 5:25):

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=BHH3kPn9anQ&feature=emb_logo

 

Tu jeszcze dwie uwagi na marginesie:
.
 Jedną z inicjatorek rezolucji była była premierzyca Beata nomen omen Szydło, Prawdziwa Polka, znana z tego, że w kuluarach TV Trwam, na oczach kleryków ze stajni rebe Rydzyka poddała się „bierzmowaniu” przez rabina:

–  Projek rezolucji PiSraelitów poparli m.in Radek Sikorski i A. Halicki – obaj z POsraela:
https://niezalezna.pl/288766-dosc-rosyjskich-klamstw-burza-w-parlamencie-europejskim-poszlo-o-falszowanie-historii
.
Czyż to nie dziwne??? Na codzień niby PiSrael i POsrael to śmiertelni wrogowie, walczący rzekomo bezpardonowo ze sobą. Ale tam, gdzie idzie o dokopanie ich wspólnemu wrogowi – Rosji – wspierają się jak serdeczni przyjaciele z tego samego kibucu.
https://opolczykpl.wordpress.com/2019/02/13/potomnym-ku-pamieci-po-i-pis-magdalenki-bratnie-dwa-bachory/
.
Kamieniem niezgody w tej międzynarodowej już aferze jest rola paktu Ribbentrop-Mołotow:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25549996,ambasador-rosji-na-dywaniku-w-msz-po-spotkaniu-rozne-wersje.html

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/12/29/winimy-putina-a-kto-tak-naprawde-zaczal-awanture/
.
No i właśnie – czy pakt ten rzeczywiście, jak tego chce „polska” i zachodnia propaganda, odegrał tak wielką rolę, decydującą wręcz, w wybuchu II wojny światowej? To dodam jeszcze, że już kilkanaście lat temu, gdy jeszcze oglądałem załgany kanał TVP (a)Historia, już tam lansowano tezę, m.in przy pomocy zaślepionego rusofoba, nieżyjącego już prof. Pawła Wieczorkiewicza (ciekawe – kto i za co dał mu ten tytuł), że bez owego paktu Hitler wojny by nie zaczął. A więc, że to ZSRR (w domyśle Rosja) jako sygnatariusz owego paktu ponosi winę za II wojnę. Zwalanie na Rosję winy za wszystko, co tylko możliwe, jest obecnie jednym z najważniejszych aksjomatów zachodniej propagandy.
.
W rzeczywistości pakt Ribbentrop-Mołotow nie miał żadnego wpływu na wybuch II wojny światowej. Hitler do agresji na Polskę szykował się już od wielu miesięcy. Tylko ignorant w sprawach wojskowych, ktoś naiwny, głupi, lub załgany może twierdzić, że przygotowania do agresji na Polskę Hitler rozpoczął dopiero po podpisaniu tego paktu. Plany agresji na Polskę były w Berlinie już od dawna gotowe, od miesięcy też w pobliżu granic z II RP koncentrowano dywizje, amunicję, paliwo, materiały opatrunkowe itp. Pakt pozwolił jedynie ustalić konkretną datę agresji. Ale sama agresja była i tak już postanowiona i doszłoby do niej nawet bez podpisania przez władze ZSRR tego paktu. Do sprawy tego paktu jeszcze powrócę, a teraz zastanówmy się – kiedy tak naprawdę zaczęła się II wojna światowa. Oczywiście, że należy przyznać rację prezydentowi Putinowi, który stwierdził, że np. haniebna konferencja monachijska miała większe znaczenie w doprowadzenie do wybuchu wojny niż pakt Ribbentrop-Mołotow:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_monachijski
.
Niepojęta pozornie (o tym później) ustępliwość Francji i Anglii wobec roszczeń Hitlera odnośnie terytorium Czechosłowacji była sygnałem dla niemieckiego „wodza”, że w stronę Wschodu może bez przeszkód powiększać tereny III Rzeszy. Była też owa ustępliwość preludium do – tym razem już zbrojnej – agresji na kolejny kraj – Polskę.

Ale i konferencja monachijska nie była rzeczywistym prapoczątkiem II  wojny. Zaczęła się ona tak naprawdę w momencie, gdy NSDAP uzyskała ogromne poparcie wielkiego kapitału, niekoniecznie „niemieckiego” (i stojących za nim banksterów) w Niemczech:
.
„Jego partia po wyborach we wrześniu 1930 otrzymała 107 mandatów do Reichstagu i stała się najpierw drugą, a potem pierwszą frakcją w parlamencie (po utworzeniu w 1931 sojuszu z niemieckimi ugrupowaniami prawicowymi, tzw. frontu harzburskiego).
.
Zwycięstwo wyborcze ułatwił znacznie fakt pozyskania w 1929 r. przez nazistów niemieckiego przemysłowca Alfreda Hugenberga[25], który przez wiele następnych lat wspierał ich finansowo – dzięki temu NSDAP mogła zorganizować zakrojoną na szeroką skalę kampanię propagandową i zapewnić sobie stałe źródło funduszy na bieżącą działalność.
.
W styczniu 1932 Hitler i inni działacze nazistowscy spotkali się w Düsseldorfie z grupą 300 przemysłowców niemieckich[26], zaniepokojonych ekspansją komunistów niemieckich. Nazistom i Hitlerowi, jako gwarantującym interesy wielkiego przemysłu, przyrzeczono znaczną pomoc finansową, dzięki której mogli przygotować się do wyborów w marcu 1932 i zorganizować kampanię przedwyborczą. Podczas spotkania, Friedrich Thyssen, prezes koncernu stalowego Thyssen AG, powiedział iż: tylko duch narodowosocjalistyczny i duch jego przywódcy mogą zmienić losy kraju[26]. Hitlera wsparły także inne największe niemieckie koncerny, tylko w latach 1933–1934 koncern chemiczny IG Farben (oskarżony po wojnie w procesach norymberskich o zbrodnie wojenne), przekazał nazistom kwotę ok. 8 mln reichsmarek[27][28][29][30], a koncern stalowy Friedrich Krupp AG 12 mln do 1939 r.”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler#Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87_w_NSDAP
.
Mimo ogromnego wsparcia przez wielki międzynarodowy kapitał i zdecydowanego zwycięstwa NSDAP w wyborach do Reichstagu (37,8 %) w lipcu 1932, to nie Hitler został desygnowany po nich kanclerzem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Republice_Weimarskiej_w_lipcu_1932_roku
.
Stało się tak dlatego, gdyż ówczesny prezydent Niemiec, Paul von Hindenburg, gardzący Hitlerem (nazywał go austriackim gefrajterem – starszym szeregowym) odmówił powierzenia mu misji utworzenia rządu.  I wtedy do roboty wziął się wielki kapitał oraz banksterzy. Nakłonili ówczesnego kanclerza Niemiec von Papena do oddania władzy Hitlerowi. Von Papen spotkał się potajemnie z Hitlerem w willi bankiera Kurta Schrödera w Kolonii (Köln) 4 stycznia 1933 roku, gdzie podczas wielogodzinnej rozmowy uzgodniono szczegóły przekazania władzy Hitlerowi:
https://de.wikipedia.org/wiki/Treffen_Papens_mit_Hitler_im_Haus_des_Bankiers_Schr%C3%B6der
.
To spotkanie w Niemczech nosi miano „godziny narodzin III Rzeszy” („Geburtsstunde des Dritten Reiches“), choć w rzeczywistości można je nazwać godziną, która zadecydowała o wybuchu II wojny światowej. Następnie spiskowcy (wielki kapitał i banksterzy) przekonali do austriackiego gefrajtera Paula Hindenburga, który pod ich naciskiem ustąpił zaprzysięgając 30 stycznia 1933 roku Hitlera kanclerzem.
.
Niestety wiki (polska i niemiecka) nie podają najważniejszych, decydujących wręcz przyczyn, dla których międzynarodowy kapitał wypromował Hitlera na wodza III Rzeszy. Bo to nie głównie wzrastająca na fali wielkiego kryzysu z 1929 popularność partii skrajnie lewicowych sprawiła, że wielki kapitał i banksterzy wsparli Hitlera. Już zanim został kanclerzem, głosił publicznie plany zdobycia dla Niemiec Lebensraumu na wschodzie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lebensraum
.
Podobnie publicznie głosił konieczność zwalczenia bolszewizmu. Obydwa te hasła były oczywiste i przejrzyste dla każdego – była to zapowiedź ekspansji III Rzeszy na wschód połączona z rozbiciem ZSRR. To na jego gruzach i terenach miał powstać ów Lebensraum. Hitlera wielki kapitał i banksterzy po to wypromowali na wodza III Rzeszy, by jego rękami (ściślej mówiąc – siłami niemieckich wojsk) rozprawić się z ZSRR. Wszak od samego powstania ZSRR był solą w oku zachodnich banksterów i kapitalistów. Podczas wojny domowej wysłali do (jeszcze) Rosji wojska interwencyjne:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_domowa_w_Rosji#Interwencja_pa%C5%84stw_Ententy
.
Tyle że wymęczona I wojną światową zachodnia Europa, także pod naciskiem własnej, wówczas jeszcze liczącej się opinii publicznej, za bardzo militarnie angażować się w wojnę domową w Rosji nie mogła. Niemniej zniszczenie ZSRR było od dnia jego powstania marzeniem i priorytetem Zachodu. I gdy w Niemczech pojawił się austriacki gefrajter głoszący hasła zwalczenia bolszewizmu oraz Lebensraumu po Ural na wschodzie – wielki kapitał postawił właśnie na niego. W zamyśle zachodnich strategów (bankierów i ich podkomendnych) Hitler miał być ich użytecznym idiotą. W jednej jednak sprawie przeliczyli się. Hitler nie był wszak idiotą i wiedział, że dostanie cios w plecy, gdy Wehrmacht wykrwawiać się będzie na stepach Europy Wschodniej. I dlatego po podboju Polski, nim ruszył na ZSRR, zaatakował zachodnią Europę, a zwłaszcza Francję, która czuła się bezpieczna, ukryta za linią Maginota. Nieudana próba inwazji na wyspy brytyjskie nie zraziła Hitlera. Odłożył ostateczną rozprawę z rothschildowską Anglią na później – po planowanym podboju ZSRR.
Tu zaznaczyć należy, iż zachodni stratedzy liczyli na to, że po podbiciu Polski Hitler od razu uderzy dalej na wschód. On jednak okazał się sprytniejszy i najpierw zabezpieczył sobie tyły. I dopiero po podboju Francji z przyległościami ruszył na ZSRR.
.
W tym miejscu koniecznie należy jeszcze przytoczyć kilka depesz dyplomatycznych, jakie sanacyjne władze otrzymywały od ambasadora Potockiego. Publikowałem je już parokrotnie, ale w tej sprawie są one kluczowe. Pierwsza z nich jest streszczeniem wypowiedzi waszyngtońskiego dyplomaty Bullitta:
.
„Wojna z Hitlerem jest nieuchronna a  Stany przystąpią do niej po związaniu Niemiec przez Anglię i Francję.  Państwom demokratycznym potrzeba co najmniej dwa lata czasu na dozbrojenie a w międzyczasie należy spodziewać się ekspansji Hitlera na wschód i życzeniem państw demokratycznych byłoby, żeby tam na wschodzie doszło do rozgrywki między Rzeszą Niemiecką a Rosją [Rosja wówczas nie istniała – istniał ZSRR – przyp. opolczyk]. Ponieważ potencjalna siła Sowietów  nie jest  dotychczas znana, zatem możliwe jest, że Niemcy operując zbyt daleko do swych baz byliby skazani na długa i wyniszczającą wojnę. Dopiero wtedy państwa demokratyczne mogłyby zaatakować Niemcy i doprowadzić do ich kapitulacji. W. Bullitt potwierdził, że Polska jest jedynym państwem, które by wystąpiło orężnie do walki,  gdyby Niemcy przekroczyły jej granice. Ambasador Bullitt stwierdził że Niemcy mają zupełnie wyrobiony sztab ukraiński,  który w przyszłości ma objąć rządy na Ukrainie i stworzyć tam niepodległe państwo pod wpływami Niemiec.”

.

Druga skrótowo przedstawia stanowisko zachodu wobec ekspansji niemieckiej:
.
„Państwa demokratyczne przekreśliły raz na zawsze wszelki urojone interwencje zbrojne w kierunku  zabezpieczenia jakiegokolwiek państwa które miało się stać pastwą agresji niemieckiej.”
.
I jeszcze jedna depesza ambasadora Potockiego, będąca streszczeniem jego własnych obserwacji:
.
„Brutalne traktowanie Żydów i problem uchodźców podnieca stale istniejącą nienawiść do wszystkiego co ma coś wspólnego z niemieckim nazizmem. W wielkiej mierze przyczynili się do tego poszczególni żydowscy intelektualiści  którzy związani są z prezydentem Roosseveltem węzłami przyjaźni, jak Bernard Baruch, gubernator stanu Nowy Jork, nowomianowany sędzia Sądu Najwyższego Felix Frankfurter, sekretarz Skarbu Morgenthau i inni, chcą zrobić z Prezydenta szampiona praw człowieka, religii i słowa, jako też tego który w przyszłości musi ukarać mącicieli spokoju.
Ta grupa ludzi, zajmujących najwyższe stanowiska w rządzie amerykańskim, pragnie uchodzić za przedstawicieli prawdziwego amerykanizmu, oraz obrońców demokracji związana jest nierozerwalnymi więzami z międzynarodowym społeczeństwem żydowskim. Dla tej Międzynarodówki żydowskiej która ma głównie swoje interesy rasowe- wywyższenie Prezydenta Stanów Zjednoczonych na to najidealniejsze stanowisko obrońcy praw człowieka, było genialnym pociągnięciem, a zarazem stworzenie  bardzo niebezpiecznego ogniska nienawiści na tym kontynencie oraz podziału świata na dwa wrogie obozy. Przy tym ujęto całość w misterną robotę: stworzono Rooseveltowi podstawy do aktywizacji polityki zagranicznej i stworzenia tą drogą olbrzymich zasobów militarnych dla przyszłej rozgrywki wojennej do której Żydzi całego świata dążą z całą świadomością.”
.
Ale nim doszło do wojny, zachód zachowywał się w stosunku do III Rzeszy po prostu dziwnie, żeby nie rzec – podejrzanie. Znane są np. restrykcje militarne traktatu wersalskiego, nałożone na Niemcy po I wojnie. Przypomnę je w skrócie:
.
– Demilitaryzacja lewobrzeżnej Nadrenii i 50-kilometrowego pasa wzdłuż prawego brzegu Renu.
– Ograniczenie liczby wojsk do 100 tysięcy oraz zniesienie obowiązkowej służby wojskowej.
– Zakaz wyposażania wojsk w czołgi i samoloty bojowe.
– Marynarka wojenna ograniczona do niewielkiej liczby cięższych okrętów.
– Zakaz posiadania okrętów podwodnych.
– Nakaz zniszczenia fortyfikacji na zachodzie Niemiec oraz zakaz budowania nowych gdziekolwiek.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Traktat_wersalski#Demilitaryzacja_Nadrenii
.
Tymczasem Hitler od momentu przejęcia dyktatorskiej władzy zaczął otwarcie łamać wszystkie te postanowienia. I zachód milczał. A po cichu nawet wspierał ogromnymi kredytami niemieckie zbrojenia:
.
„Krytycy postawy Anglii i Francji w 1939 r. zwykli ignorować sabotowanie kredytów dla Polski przez rząd Anglii – i to nie tylko angielskich kredytów – ale i francuskich (przy jednoczesnym hojnym kredytowaniu zbrojeń III Rzeszy!)”
https://myslnarodowa.wordpress.com/2012/09/04/abbeville1939-a-wojna-obronna-ii-rp-zdrada-czy-realizm/
.
Dlaczego tak się działo?
.
Ano dlatego, że życzeniem państw demokratycznych oraz Żydów całego świata było, żeby tam na wschodzie doszło do rozgrywki między Rzeszą Niemiecką a ZSRR.
.
Dlaczego zachód przyzwolił Hitlerowi na anschluss Austrii, zajęcie prawie połowy Czech i podbój Polski?
.
Ano dlatego, że życzeniem państw demokratycznych oraz Żydów całego świata było, żeby tam na wschodzie doszło do rozgrywki między Rzeszą Niemiecką a ZSRR.  Oraz dlatego, że Państwa demokratyczne przekreśliły raz na zawsze wszelki urojone interwencje zbrojne w kierunku  zabezpieczenia jakiegokolwiek państwa które miało się stać pastwą agresji niemieckiej. Nie brały jednak państwa demokratyczne pod uwagę inwazji III Rzeszy na Francję, uważając linię Maginota za nie do zdobycia.
.
I teraz wszystko nabiera sensu.
.
Aha – rozmówca M. Maciaka (minuta 25:35) wspomniał o totalnie przemilczanej ofertcie Stalina z 15 sierpnia 1939, w krórej zwrócił się do Anglii i Francji z propozycją wspólnej wojny przeciwko III Rzeszy. Dlaczego ta propozycja została odrzucona?
.
Ano dlatego, że życzeniem państw demokratycznych oraz Żydów całego świata było, żeby tam na wschodzie doszło do rozgrywki między Rzeszą Niemiecką a ZSRR.
.
Wobec powyższego należy stwierdzić co następuje – Hitler bezsprzecznie dążył do wojny z ZSRR. Celem jego było zwalczenie bolszewizmu i zdobycie Lebensraumu po Ural. Ale do tej wojny parły i państwa demokratyczne oraz Żydzi całego świata, o czym pisał ambasador Potocki. Oni ponoszą taką samą współodpowiedzialność za II wojnę światową jak i sam Hitler. Największą odpowiedzialność ponosi jednak wielki międzynarodowy kapitał. Bez jego ogromnego finansowego wsparcia NSDAP nie zdobyłaby takiej popularności. No i bez ich knowań Hitler nie zostałby najpierw kanclerzem a potem dyktatorskim wodzem III Rzeszy, która też zresztą bez ich wsparcia nigdy by nie powstała.
.
Jaka więc, bazując na powyższym, była rola paktu Ribbentrop-Mołotow w odniesieniu do wybuchu wojny?
.
Otóż stwierdzić należy z całą powagą i odpowiedzialnością, że szczegółowe plany agresji na Polskę powstały na długo przed owym paktem. I że już od miesięcy III Rzesza do agresji na Polskę się szykowała. Doszłoby do tej agresji nawet bez owego paktu. Dlaczego więc Hitler postanowił go zawrzeć? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – wiedząc, że czekają go jeszcze mordercze podboje najpierw na zachodzie (Francja i przyległości) a później na wschodzie (ZSRR) chciał Hitler Polskę podbić możliwie szybko z możliwie małymi stratami własnymi. I choć wiedział Hitler, że III Rzesza ma miażdżącą przewagę militarną nad Polską, wiedział też, że atak z dwóch stron znacznie przyspieszy podbój Polski i zminimalizuje ewentualne straty własne. I w tym to celu zaproponował Stalinowi ów pakt. Cynicznie, chcąc skusić Gruzina, zaoferował mu nawet obszerne, wschodnie, etnicznie niepolskie tereny II RP (tzw. „Kresy”). Wiedział, że po agresji na ZSRR i tak je „odzyska”.
A jakie były kalkulacje Stalina?. Otóż ten od dawna znał mrzonki Hitlera o Lebensraumie po Ural i wiedział, że Hitler na ZSRR prędzej czy później uderzy. Zaproponował więc już wcześniej władzom II RP militarny sojusz wymierzony przeciwko Niemcom. Sanacja tę propozycją odrzuciła. Na propozycję Hitlera przystał Stalin przede wszystkim dlatego, gdyż zdobyte we wrześniu 1939 roku wschodnie tereny II RP były dla ZSRR dodatkowym „buforem” szerokości 200-300 kilometrów, odgradzającym Moskwę od zdobytych na Polsce nowych terenów Rzeszy (ukazuje to poniższa mapa):
.

Gdyby odrzucił ten pakt, Niemcy, po zajęciu całej II RP, miałyby w czerwcu 1941 bliżej o 200-300 kilometrów do Moskwy.
.
W tym miejscu należy jeszcze koniecznie zaznaczyć, że Stalin przynajmniej częściowo wystrychnął Hitlera na dudka. Zapisy paktu Ribbentrop-Mołotow nie precyzowały bowiem dnia, w którym ZSRR miał zaatakować Polskę. Hitler nie dopatrzył się tego braku, ale w jego przekonaniu Stalin miał uderzyć od wschodu razem z III Rzeszą. Tymczasem przebiegły Gruzin zwlekał z włączeniem się do wojny. Dlaczego?
Otóż Stalin wiedział nieomal na pewno, że Anglia i Francja Polskę zdradzą i nie przyjdą jej z pomocą, do czego były zobowiązane. Niemniej, aby nie dopuścić do tego, by „sojusznicy” Polski wypowiedzieli wojnę i przeciwko ZSRR, nie uderzył od razu, choć Hitler już od pierwszych dni po agresji na Polskę wielokrotnie naciskał Stalina, by ten wywiązał się z jego „zobowiązań”. Ten jednak zwlekał. Jak wiemy, 3 września Anglia i Francja w reakcji na niemiecką agresją na Polskę wypowiedziały Niemcom wojnę. Zobowiązane były przy tym w ciągu najpóźniej dwóch tygodni od jej wypowiedzenia do ataku na Niemcy. Termin ten upływał 16 września. Stalin odczekał więc do tego dnia, by uzyskać absolutną pewność, że zachodni „sojusznicy” Polski palcem nie ruszą w jej obronie. I dopiero po tych dwóch tygodniach, w czasie których Anglia i Francja zobowiązane były do militarnej pomocy Polsce, wobec jej braku uderzył od wschodu.
.
Dodać tu należy, że wojna obronna w 1939 roku, wobec ogromnej dysproporcji uzbrojenia pomiędzy wojskiem polskim i niemieckim, zwłaszcza jeśli idzie o wojska pancerne i lotnictwo była nieuchronnie przegrana już od początku. Na nic były bohaterskie obrony Poczty Gdańskiej, Westerplatte, Wizny czy Helu. Gdyby więc nawet ZSRR nie uderzył od wschodu, wojska III Rzeszy miały tak miażdżącą przewagę nad wojskiem polskim, że wynik tej wojny był z góry przesądzony. I wprawdzie wojna obronna trwałaby wtedy zapewne o parę tygodni dłużej, ale i tak zakończyłaby się totalną klęską polskiego wojska. Udział Armii Czerwonej jedynie przyspieszył i tak nieuchronną klęskę. Natomiast sam pakt Ribbentrop- Mołotow nie miał absolutnie żadnego znaczenia, jeśli idzie o wybuch drugiej wojny światowej. Doszłoby do niej i do niemieckiej agresji na Polskę nawet i bez jego podpisania. Hitlera nic nie było w stanie od agresji na Polskę powstrzymać. Tym bardziej, że wiedział, iż z zachodu ma przyzwolenie na wszelkie agresjie w kierunku wschodu – w kierunku Moskwy.
.
Tak więc obwinianie ZSRR i paktu Ribbentrop-Mołotow o wybuch II wojny światowej jest ewidentnym oszustwem i kłamstwem. I bez tego paktu wojna była nieuchronna. Parł do niej nie tylko Hitler. Pragnęły jej państwa demokratyczne i Żydzi całego świata. No i wielki międzynarodowy kapitał, który wspierał gorliwie NSDAP oraz wypromował Hitlera na wodza III Rzeszy. Zwalanie przez zachodnią propagandę własnej winy za wybuch II wojny światowej na ZSRR jest po prostu obrzydliwe.
.
I dlatego słusznie prezydent Putin odrzucił te propagandowe brednie.
.
Na koniec jeszcze jedna refleksja. Wtedy, w okresie międzywojennym, byliśmy jako Polacy i jako Polska dla zachodu zwykłym pionkiem na szachownicy. We wrześniu 1939 zachód bez mrugnięcia powieką poświęcił tego pionka, gdyż stał Hitlerowi na drodze w marszu na Moskwę, czego zachód sobie wtedy akurat żarliwie życzył. Ale od tamtego czasu w tejże kwestii nic się nie zmieniło. Dla zachodu nadal jesteśmy pionkiem na szachownicy. I jeśli będzie to w interesie zachodu, znów zostaniemy  z szachownicy „zbici”. Idiotą i naiwniakiem jest ten, kto myśli czy wręcz wierzy w to, że zachód traktuje nas jako partnera.
.
Jesteśmy dla zachodu tylko nic nie znaczącym pionkiem do zbicia…
.
A już kapitalnym przykładem hipokryzji i załgania zachodu jest poniższy film, pt: Świat W OBRONIE Polaków! Putin PRZEKROCZYŁ GRANICĘ.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ENAmFoEHx-E&feature=emb_logo

 

Ciekawi mnie, dlaczego świat nie stanął w obronie Polaków w obliczu trwającej od lat nagonki na Polskę ze strony żydowskiej propagandy, oskarżającej Polaków o współudział w zagładzie Żydów. Natomiast „broni” świat Polskę wtedy, gdy prezydent Putin ma rację, ale jest okazja, by szczuć na niego i na Rosję…
.
.
opolczyk

KOMENTARZE

 • Jak widać nie tylko Putin
  Zajmuje się radosną historią przepisywania historii na swoją modłę. Polacy pobudowali obozy koncentracyjne, mordowali żydów, a teraz się okazuje, że także wywołali ll wojnę światową. Zaraz się okaże, że zrzuciliśmy także bomby atomowe na Hiroszimę i Nagasaki.

  Przykre, że Autor posiłkuje się wypocinami takiego antypolaka jak Opolczyk.
  „Udział Armii Czerwonej jedynie przyspieszył i tak nieuchronną klęskę.”

  Nie „udział”, a napaść. Leżącego się nie kopie. O systematycznym mordowaniu polskich cywilów, włącznie z kobietami i dziećmi na terenach okupowanych przez Armię Czerwoną - z jej udziałem oczywiście wspominać nie warto, bo można o tym poczytać w archiwach IPN. Armia Czerwona tylko wzięła „udział” jak również wzięła przydział - kawał terytorium polskiego, którego większości nigdy nie oddała „wyzwalając” Polskę spod okupacji hitlerowskiej. No ale to Polska wywołała wojnę, więc sama jest sobie winna.

  Jeśli to „żydostwo całego świata” dążyło do wojny, to dlaczego ten wielki Słowianin Putin brata się z żydami i nie wini żydów za rozpętanie ll wojny światowej, a wini Polaków?

  1*
 • 5*
  Znajdzie się wielu nie potrafiących czytać ze zrozumieniem.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:04:13
  Oprócz czytania ze zrozumieniem trzeba jeszcze włączyć własne myślenie. Powodzenia.
 • @Lotna 17:00:10
  "dlaczego ten wielki Słowianin Putin brata się z żydami i nie wini żydów za rozpętanie ll wojny światowej, a wini Polaków?"

  Bo ci Żydzi są mu bardziej przyjaźni?
 • @Pedant 17:24:00
  Odpowiedź godna pensjonarki.
  Żydzi nikomu nie są przyjaźni, zresztą w polityce przyjaźni nie ma. Żydzi mogą co najwyżej węszyć interes, poza tym, że posadzili swoich ludzi na wszystkich najważniejszych stanowiskach, z prezydentami i premierami największych mocarstw łącznie.
 • @Lotna 17:20:46
  Słuszna uwaga!
  Włącz jak najszybciej.
 • @Lotna 17:30:58
  "Odpowiedź godna pensjonarki.
  Żydzi nikomu nie są przyjaźni, zresztą w polityce przyjaźni nie ma."

  Trochę jest, chociaż zwykle nie jest decydująca. Ale abstrahując od sentymentów, żaden polityk nie może sobie pozwolić na bycie opluwanym bez utraty prestiżu, a to w polityce się liczy. Poza tym to nie Izrael nalegał na uwalenie kosztownego gazociągu ani na utożsamianie Rosji z Trzecią Rzeszą.

  Poza tym mówienie że "Żydzi nikomu nie są przyjaźni", tak jak by byli złą gorszą rasą jest objawem zwykłego naziolstwa. Więcej takich wypowiedzi i świat uwierzy w żydowsko-ruską narrację.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:33:03
  Swoje dawno włączyłam, twojego nie jestem w stanie.
 • @
  Stanowisko antypolskie - polonofobiczne.

  Cóż. Miałem parę spięć z Opolczykiem. Nie kupiłbym od niego używanego samochodu.
  Od Kosiura też nie, a Ruszkiewicz (na szczęście) w ogóle nie ma czegoś takiego.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:12:07
  Zamiast pitolić jak mały Jaś po dużym piwie (twój normalny stan) rozkmiń ten wywód w notce. Wykaż się poważniejszą wiedzą. Lotna może ci pomóc.
 • witam Autora
  „Do głównych sprawców tragedii mego kraju należy też Watykan. Zbyt późno pojąłem, że nasza polityka zagraniczna służyła interesom Kościoła katolickiego" Józef Beck, minister Spraw Zagranicznych
 • 5 X 5
  Ten tekst powinien być czytany dzieciom, na lekcjach religii....
  (W roli lektora - pani Lotna).
 • @SZS 18:44:33
  :))
  Zgadza się, bo ten kult Putina i Związku Radzieckiego ma więcej wspólnego z religia niż ze zdrowym rozsądkiem, o faktach historycznych nie mówiąc.
  Tyle tylko, że ja z żadnymi religiami nie chcę mieć nic do czynienia, więc moja kandydatura na lektora odpada.
 • @Lotna 19:12:53
  "ja z żadnymi religiami nie chcę mieć nic do czynienia"
  Podobnie jak większość katechetów.
  Pomarzyć nie można ? :-))
 • moje 3 kopiejki;
  Im człowiek głębiej zapoznaje się z materiałami (zarówno źródłami jak też ich interpretacjami tzw. uznanych historyków) dotyczącymi I WŚ, rewolucji październikowej, czy II WŚ, tym staje się bardziej zdezorientowany i zniechęcony, gdyż mało co trzyma się kupy, często wydaje się sprzeczne, nielogiczne i wręcz absurdalne. Dlaczego tak się dzieje? Ano dlatego, że przeciętny amator wiedzy próbuje przykładać własną miarę inteligencji i świadomości do zakulisowych działań animatorów dziejów świata. Aby bardziej obrazowo to zilustrować, to można by powiedzieć, że o ile my jesteśmy w stanie snuć intrygi, kamuflować działania, przewidywać skutki , prowadzić wielowątkową i wielopoziomową grę polityczną w zaawansowaniu powiedzmy trzeciej generacji, tak ci animatorzy robią to standardowo już w zaawansowaniu piątej generacji, gdyz ich elity niczym więcej od mileniów nie zajmują się jak tylko knowaniami, przekrętami, czy układaniem skomplikowanych scenariuszy aby nas hodować dla swych korzyści i abyśmy nawet się nie zorientowali że tak jest. Jedyne co możemy na dzień dzisiejszy w takim kontrolowanym chaosie spróbować zrobić to ocenić globalnie co w rezultacie tych trzech epokowych hekatomb właściwie się dokonało i kto na tym skorzystał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:23:42
  Np. trzeba by wspomnieć o sondażu Piłsudskiego o wojnie prewencyjnej z Niemcami - wspólnie z Francją.
  Wobec odrzucenia sugestii Polska zawarła pakt o nieagresji z Niemcami.

  Ale ty nienawidzisz Piłsudskiego - to jak uznać jego wielkość?
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:45:11
  Jest mi obojętny jak powietrze. Już się zresztą smaży w piekle.
  Bardziej przejmuję się jego pogrobowcami bo są gorsi od sanacji więc konsekwencje też będą gorsze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:05:28
  A to ty na Wawel wysłałeś LK, a broniłeś Piłsudskiemu?

  Wyłazi Szydło z Worka.
 • W obecnej narracji historii pomija się celowo...
  W obecnej narracji historii pomija się celowo fakt, że były wydane przez Naczelnego Dowódcę Polskich Sił Zbrojnych rozkaz by Polskie Wojsko na wschodzie nie stawiało oporu zbliżającym się od wschodu oddziałom radzieckim, by nie dochodziło do potyczek miedzy armią polską a czerwoną.

  A w tym czasie w Polsce w Warszawie już polskiego rządu nie było, uciekli jak zdrajcy, tchórze przez Rumunię na zachód Europy. Pozostawiając Polske i Polaków na biologiczną likwidację, dokonywaną przez niemieckiego okupanta.
 • To są szczyty hipokryzji
  Wykreował się Pan na jednego z największych antysemitów i jednocześnie popleczników Rosji i Putina, tymczasem przywódca Federacji Rosyjskiej potępił "antysemickie świnie"i odegrał na scenie światowej rolę polityka wolnego od prymitywnych uprzedzeń.

  To jest moment dla Pana aby coś wybrać, ale nie może się Pan zdecydować i nadal chciałby podążać w obydwu kierunkach jednocześnie. To byłoby zabawne, gdyby nie było aż tak przykre.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:30:19
  Że co? Jeden i drugi tak tam pasują jak...(nie chcę używać brzydkich słów).
  Przystopuj trochę bo do północy nie dociągniesz.
 • Autor
  Proszę mi wskazać chociaż 1 (słownie: jeden) dowód że Hitler planował przed 1941 rokiem "zdobycie Lebensraumu po Ural", tylko proszę mi nie pisać o "Mein Kampf" bo tam nic takiego nie ma. Brak takiego dowodu czyni Pański wywód raczej fantastyką niż rzetelną oceną zdarzeń historycznych.
  Proszę też żeby to nie był żydowski dowód to znaczy dowód na zasadzie "wszyscy wiedzą, że ..."
 • @Drab61 21:11:47
  "Proszę mi wskazać chociaż 1 (słownie: jeden) dowód że Hitler planował przed 1941 rokiem "zdobycie Lebensraumu po Ural ...
  Proszę też żeby to nie był żydowski dowód to znaczy dowód na zasadzie "wszyscy wiedzą, że ...""

  Proszę zwrócić uwagę co jest proponowane:

  Hitler nie chciał podbojów, zbrodnie jego reżimu są wyolbrzymiane.

  Zła turańska Rosja czyli Stalin chciał podbić Europę i mordował dziesiatkami milionów.

  Żydzi te powyższe prawdy zastępują kłamstwami i Putin następca Stalina im w tym pomaga.

  Smutno i strasznie.
 • @Drab61 21:11:47
  Zastanawiajace, kiedy Polacy, i to nawet tak inteligentni jak @Drab61, zrozumieją w końcu, że Hitler byl jedynie wykreowaną marionetką( podobnie jak tow. Piłsudski), do tego, aby pokonać suwerenną i konkurencyjna dla żydowskuego kapitalizmu Rosję( zwaną wówczas ZSRR). Plan podboju Rosji i dobrania się doj jej i przestrzeni ( aktualny zresztą do dzisiaj)zrodzil się w głowach anglosasko- syjonistyczne bandytów znacznie wczesjiej niż 22 czerwca 1941 r.
 • @AgnieszkaS 20:51:41
  Widać, że kremlofilscy antysemici (jak sami się zaszufladkowali) sami zapędzili się w ślepy zaułek. Wynikałoby, że czczą reżim kremlowski, który gdyby wpadli mu w łapy, to by ich w tri miga zutylizował jako wrogie sponsorom ich karier świnie. Ciekawe jak z tego wybrną.
 • @Drab61 21:11:47
  "Proszę mi wskazać chociaż 1 (słownie: jeden) dowód że Hitler planował przed 1941 rokiem "zdobycie Lebensraumu po Ural", tylko proszę mi nie pisać o "Mein Kampf" bo tam nic takiego nie ma. "

  Jest pośrednio w Mein Kampf. Ta książka została napisana lata przed dojściem do władzy gdy poglądy Hitlera, będące zresztą częścią szerszego nurtu narodowo socjalistycznego i folkizmu, jeszcze się rozwijały (późniejsze wypowiedzi bywały bardziej wprost). Ale można zobaczyć w poniższych cytatach początki:

  https://www.thoughtco.com/lebensraum-eastern-expansion-4081248
 • @Pedant 21:41:56
  Nic takiego w Mein Kampf nie ma, ani pośrednio ani bezpośrednio.
 • @Lotna 17:00:10
  Pani komentatorko, proszę odpowiedzieć na pytanie, gdzie 17 września 1939 r. były sanacyjne władze Polski, w Warszawie , czy w Zaleszczykach?
  Po udzieleniu odpowiedzi zaczniemy dyskusję odnośnie " napaści".
 • @Pedant 21:41:56
  A tak w ogóle Mein Kampf to grafomańskie rojenia, mówiąc po poznańsku "blubry". To jedna z tych książek którą , oczywiście w jak najbogatszej oprawie należało w Rzeszy mieć na półce przed 1945 r. a potem nie mieć. Byli oczywiście tacy co ją czytali do poduszki, czynili to jednak raczej z powodu bezsenności, bo miała cudowną właściwość - rozwiązywała ten problem już po paru stronach.
  Do dobrego tonu należało też znać kilka z niej cytatów.
 • @stanislav 21:57:59
  Dla ułatwienia dyskusji ptzypomne tylko, że w polowie sierpnia 1920 r. , gdy zfajdany w pory brygadier sanacyjny uciekł z Warszawy, to mimo, że sowieci byli na przedpolach Warszawy, rząd Polski był w stolicy, a sztab generalny i dowódcy liniowi razem z wojskiem w polu, naprzeciw wroga. Dostrzegasz kobieto różnicę, czy nie?! Skończcie zatem w tym towarzystwie wzajemnej adoracji tę pustą i bezpłodną dyskusję.
 • @Drab61 21:51:00
  "Nic takiego w Mein Kampf nie ma, ani pośrednio ani bezpośrednio."

  Pośrednio. Jak Pan nie zna angielskiego można użyć Google Translator:

  https://www.thoughtco.com/lebensraum-eastern-expansion-4081248

  Idea Lebensraumu rozwijała się dalej w następnych latach. (MK napisano w 1925/1925)
 • @stanislav 21:57:59
  Władze znajdowały się w Kutach, miasteczku położonym nad rzeką o nazwie Czeremosz. Znajdował się tam żelbetowy most który stanowił most graniczny Rzeczypospolitej Polskiej i Rumuni. Tego dnia miasteczko to stanowiło nieformalną siedzibę Rządu RP.Następnego dnia już nie.
 • Penie Dariuszu...
  jeżeli jeszcze pan tego nie oglądał, to zachęcam :
  https://www.youtube.com/watch?v=_oh6AK04AeY
 • @Drab61 22:03:45
  "A tak w ogóle Mein Kampf to grafomańskie rojenia, mówiąc po poznańsku "blubry".

  Ja przeczytałem tę książkę uważnie (po angielsku), także prywatne wypowiedzi AH w gronie przyjaciół (stenografowane).

  To nie są rojenia ale wielostronny i rozwijający się światoobraz, z logiką prowadzacą do radykalnych i globalnych konsekwencji, mający do dzisiaj swoich (często nieświadomych) wyznawców.

  Ja nie lubię potępiać poglądów, ale uważam, że to dobrze dla wszystkich, że Niemcy wojnę przegrały.
 • @Pedant 22:09:45
  Proszę Pana, facet który ledwo znalazł okupacyjną obsadę połowy Polski, ten sam który nie znalazł obsady okupacyjnej dla całej Francji miałby znaleźć obsadę dla Rosji do Uralu ? Pan żartuje.
 • I tak od wieków
  """Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";
  Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,
  Nową przypowieść Polak sobie kupi,
  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi."""


  Ile razy Polacy będą walczyli o interesy korporacji ponadnarodowych?


  Ps.

  Wartość gwarancji anglosasów także poznali niedawno Kurdowie...
 • @Drab61 22:21:14
  "Proszę Pana, facet który ledwo znalazł okupacyjną obsadę połowy Polski, ten sam który nie znalazł obsady okupacyjnej dla całej Francji miałby znaleźć obsadę dla Rosji do Uralu ? Pan żartuje."

  Ja nie mówiłem, czy AH miał szansę zrealizować swoje ambicje. Tylko do czego dążył, albo jakie procesy próbował wyzwolić. Temat mnie przygnębia, więc na tym skończę.
 • @Drab61 22:13:40
  To Kuty były stolicą Polski, czy Warszawa? Gdzie były władze to wiem dobrze z opowieści rodzinnych, bo brat mojej babci, czyli mój wujek o nazwisku Bojanowski był odwodzie Wodza Naczelnego i wywoził, jako kierowca, to sfajdane towarzystwo do Rumunii.
 • @stanislav 21:57:59
  Panie komentatorze, napaść na kraj i mordowanie ludności jest napaścią na kraj i mordowaniem ludności, niezależnie od tego, czy rząd tego kraju znajduje się w nim, czy z niego uciekł, jak szczury z tonącego okrętu.

  Widzę, że przyjął pan retorykę radziecką, którą za PRLu nam wciskały podręczniki do historii. Wtedy to było zrozumiałe, ale teraz już nie, bo Związek Radziecki już dawno oficjalnie przestał być naszym bratem i przyjacielem i prawda historyczna nie musi być ocenzurowana.
 • @AgnieszkaS 20:51:41
  „przywódca Federacji Rosyjskiej potępił "antysemickie świnie"i odegrał na scenie światowej rolę polityka wolnego od prymitywnych uprzedzeń.”

  Wolnego od prymitywnych uprzedzeń, ale posługującego się prymitywnym słownictwem - na scenie światowej.

  Bardzo trafne uwagi, Autor się troszeczkę w tym wszystkim zakapućkał. Chce zjeść żydowskie ciasteczko i je mieć zarazem, bo Władimira ruszać nie nada.
 • Historia jest nauką ścisłą bo się wydarzyła.
  Pominął Pan dwa bardzo ważne fakty o którym wszyscy zapominają.
  Hitler przez kilka lat różnymi sposobami starał się namówić Polskę na wspólny napad na ZSRR. Nie udało się to więc zgodnie z jego polityką musiał rozprawić się z Polską. Wtedy to jak to jeden z naszych ludzi na czele w rządzie powiedział "podpalimy świąt". Tak też więc i Polska zrobiła. Wciągnęła Francję i Anglię do wojny. Te zakłamane świnie nawet zakupione przed wojną przez Polskę samoloty Hurricane wysłali statkiem przez morze śródziemne i Rumunię a nie bezpośrednio na Bałtyk aby nigdy do Polski nie dotarły. To są sprawy wręcz oczywiste ale jest to tabu i wiedza zakazana jeżeli chodzi o historyków.
  Poza tym, nie ma wytłumaczenia że coś tam miało i tak się zdarzyć. Żmijowe plemię Sowietów które w 1938 roku zamordowało na Sowieckiej a naszej porozbiorowej ziemi wieszając i strzelając w tył głowy 110000 Polaków (mężczyzn) bo byli i myśleli po polsku znowu podnieśli rękę na Polskę i zdradziecko zaatakowali jej ziemię zniewalając i poddając represji oraz po części mordowi ponad 1 milion polskich obywateli na terenie Polski. Zrobili to w niecałe 2 lata. Na to nie ma usprawiedliwienia bo od nich dostaje się mdłości.
 • @Stara Baba 08:47:42
  "Historia jest nauką ścisłą bo się wydarzyła."

  Niestety nie jest. Historia wydarzyła się (i wydarza) w kosmicznej ilości wydarzeń i powiązań. Jakiekolwiek ujęcie jej, nawet zakładając uczciwość i bezstronność, będzie mikroskopijnym i arbitralnym wycinkiem.

  Ilość narracji historycznych jest nieograniczona. Tak jak może być nieograniczona ilość fotografii puszczy amazońskiej. Ponieważ w tej analogii, kamerą jest ułomny i tendencyjny człowiek, posługujący się zabarwionymi filtrami i przerabiający materiał za pomocą Photshopa, możemy tylko powtórzyć "nie wierz w nic co czytasz, i tylko w połowę tego co widzisz" (amerykańskie przysłowie).
 • Postrzeganie Polski 2019/2020
  -
  https://caitlinjohnstone.com/2019/12/30/why-i-dont-criticize-russia-china-or-other-unabsorbed-governments/

  komentarz pod artykułem o polityce USA:

  IKE / DECEMBER 30, 2019
  .... The USA is the problem. The USA and all its little vassal states UK France Germany Australia New Zealand Canada Germany Italy and Poland

  (...Problem stanowią Stany Zjednoczone. USA i wszystkie ich małe państwa wasalne Wielka Brytania Francja Niemcy Australia Nowa Zelandia Kanada Niemcy Włochy i Polska)
 • @Stara Baba 08:47:42
  Droga Pani
  Przed 1941 rokiem Hitler nigdy nie planował napadu na ZSRR, trudno wiec żeby próbował kogoś to tego namawiać. Jak ma Pani na to jakikolwiek dowód, niech go Pani przedstawi, chętnie go poznam.
  A w 1941 roku atak na ZSRR był atakiem wyprzedzającym, istnieje na to wystarczająco dużo dowodów.
 • @Lotna 17:00:10
  Przeczytaj jeszcze raz dokładnie ten artykuł i dopiero się wypowiadaj. przecież to są fakty. I jeszcze jedno polski wywiad i rząd wiedział o przygotowaniach i zamierzonej agresji Niemiec i nic nie zrobili bo po mimo ostrzeżeń ślepo wierzyli we Francję i Anglię. Fakt jest że jak by Stalin uderzył 2 no może 5 września to Kampania wrześniowa skończyła by się pewnie ok. 15. Zresztą powiedzenie ,,uderzył'' jest śmieszne bo po pierwszych dniach WP było w chaosie i rozsypce. Nie było dowództwa, nie było służb kwaterunkowych, nie było rządu.
  A to : ,,Polacy pobudowali obozy koncentracyjne, mordowali żydów'' non stop słuchamy od ,,naszych sojuszników'' a nie od Putina. Dlaczego się nie oburzasz. Może napiszesz jak w zwykłej stodole chłopskiej można wepchnąć 1500 żydów i spalić ich tak że prawie nic nie zostało.
 • @marek500 13:43:02
  W ZSRR chłopom powodziło się tak dobrze, że zmuszeni byli takie stodoły stawiać , a śmierć żyda (wg Engielking) jest zjawiskiem metafizycznym, co być może oznacza to że nie pozostają żadne szczątki ...
 • @Drab61 13:08:13
  Uderzenie wyprzedzające. Czyli uderzenie na koncentrujące i wychodzące na pozycje do ataku wrogie wojska. No ciekawe. To Armia Czerwona szykowała się do uderzenia na najsilniejszą armię świata i zapomniała zgromadzić zaopatrzenia, amunicji , broni, środków transportu. A nawet zapomniała ogłosić mobilizację. CUD !!! A może organizowali ten atak na Hitlera na Uralu, to by wiele tłumaczyło.
 • @Drab61 13:52:32
  Akurat miałem na myśli Jedwabne, a nie jakieś ruskie stodoły.
 • @Drab61 13:52:32
  Podobne tłumaczenie było by pożądane niestety jak na złość hitlerowcy zapomnieli wysadzić w powietrze fundamenty tej stodoły.
 • @AgnieszkaS 20:51:41
  "Wykreował się Pan na jednego z największych antysemitów"

  Komentarze osoby posługującej się prymitywną, syjonistyczną, dialektyką nie mogą być traktowane poważne.
  Nie wiem, czy Pani zrozumie poniższe:
  otóż wedle dialektyki, którą Pani stosuje, każdy kto staje w obronie interesów swojego narodu przeciw jego wrogom zawsze będzie jakimś fobem. Np. Polacy walczący z Niemcami w czasie okupacji niemieckiej byli germanofobami - to wynika wprost z przyjętej przez Panią dialektyki.
  Czyli walcząc z wrogim Polsce i Polakom Żydostwem, z żydowskim syjonizmem w IIIRP, stajemy się antysemitami - to jest droga Pani prymitywna bzdura na użytek wrogiego Polsce Żydostwa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:45:11
  Otóż w polityce II RP nigdy nie istniał taki zamysł Piłsudskiego. Istniał jedynie w postaci rozpowszechnianej po śmierci Piłsudskiego przez jego obóz plotki, która miała budować wokół Piłsudskiego nimb polskiego patrioty.

  Wojna z żydowską Republiką Weimarską nie wchodziła w grę, ponieważ niemieckiego agenta Piłsudskiego doprowadzono do władzy w II RP za sprawą tej samej żydo-masonerii, która była architektem Republiki Weimarskiej.

  Wojna z Niemcami Hitlera, a więc od 1933r. do śmierci agenta Piłsudskiego w 1935r. również nie wchodziła w grę - nie posiadała logicznych podstaw, ze względu na brak politycznych przesłanek ku temu.
  Jednym z pierwszych politycznych kroków po objęciu urzędu kanclerza przez Hitlera było zakończenie wojny celnej z Polską. Zatem z jakiego powodu Piłsudski chciał walczyć z przyjaznymi Niemcami?
 • @Rzeczpospolita 15:18:42
  "Otóż w polityce II RP nigdy nie istniał taki zamysł Piłsudskiego. Istniał jedynie w postaci rozpowszechnianej po śmierci Piłsudskiego przez jego obóz plotki, która miała budować wokół Piłsudskiego nimb polskiego patrioty."

  Dalej budują.
 • Komentarz Andrzeja Szubera - Opolczyka ze strony WPS
  opolczykpl
  31 grudnia 2019 o 19:34 Edycja
  Panie Darku,

  myślę, że dobrze Pan zrobił publikując mój tekst. Już podziałał w myśl przysłowia – uderz w stół – nożyce się odezwą (komentarz semperparatusa).
  Zakłamywanie historii przyspiesza i naszym obowiązkiem jest te kłamstwa demaskować. Jak Pan sam pamięta, w PRL odpowiedzialność za wybuch II wojny przypisywano Hitlerowi. Były to prawda, choć nie całkowita. Może gdzieś w jakichś publikacjach pisano i o parciu do wojny przez cały zachód i żydowskie elity polityczne (syjoniści) i finansowe (żydo-banksterzy). Obecnie sprawcy zwalają winę na Stalina, ZSRR – i w domyśle – Rosję. Choć ona poniosła największe straty.
  Tu jeszcze dodam, że największym marzeniem żydo-zachodu wtedy byłoby wybicie się nawzajem Wehrmachtu i Armii Czerwonej na stepach wschodniej Europy. Bo wtedy oni, udarzając od zachodu „dobijaliby” faszystów i bolszewików aż nad cieśniną Berlinga i we Władywostoku. I wszystkie skarby Syberii mieliby za frico.

  Przy okazji wojny nie zapominajmy o jednej ważnej rzeczy – wprawdzie Armia Czerwona we wrześniu 1939 była faktycznie agresorem, ale pod koniec wojny była wyzwolicielem. Mówię to na serio. Gdyby Hitlerowi udało się pokonać ZSRR – nas by po prostu już nie było. Bo nim by „alianci” od zachodu doszli nad Wisłę, większość Polaków by już wymordowali Niemcy i banderowcy, a niedobitki byłyby za Uralem, gdzie Hitler chciał Polaków deportować.

  Z semperatusem dyskutować nie ma sensu. Sam uprawia kazuistykę. Otóż nigdzie ani słowem nie „usprawiedliwiałem” dwustronnej agresji, a jedynie opisałem, jak do niej doszło i kto do niej parł najbardziej. I to już wszystko.
  Ustosunkuję się jedynie do tego co napisał (a w poprzednim wątku o Putinie wrzucił Mariusz Grabas):

  Szef Federacji Gmin Żydowskich w Rosji wyraził Putinowi “głęboką wdzięczność” za szkalowanie Polski.

  Po pierwsze – Putin nie szkalował Polski a jedynie przypomniał konszachty sanacji z Hitlerem.
  Po drugie – mośki kokietują Putina i wciskają się mu bez mydła do tyłka. Jest to zrozumiałe – ludzie o osobowości psychopatycznej zawsze będą merdać ogonem przed kimś, kogo uważają za potężniejszego od nich i kogo się boją. A mają się czego bać. Jeden z rabinów (chyba Lazar) powiedział kiedyś, że nikt nie zrobił dla Żydów tyle dobrego, co prezydent Putin. A ja się pytam – co dla nich zrobił dobrego?
  Tu podam garść przykładów…

  – Zaczął od tego że zmuszał do ucieczki za granicę, lub wsadzał do więzień i wywłaszczał podskakujących mu żydowskich oligarchów (Bieriezowski, Chodorkowski i.in.). Od wtedy właśnie zaczęła się nagonka na niego.

  – Wprowadził przepis mówiący o tym, że ważne stanowiska w aparacie państwowym (także w wojsku, sądach i prokuraturze) mogą obejmować tylko etniczni mieszkańcy Federacji Rosyjskiej. Żydostwo zawyło wtedy z wściekłości i wysłało Merkel do Moskwy, by Putina skłoniła do odwołania tego przepisu. A on do niej powiedział tak: Rosjanie nie mogą pełnić żadnych funkcji w Izraelu. Dlaczego więc Żydzi mieliby pełnić funkcje w Rosji (o tym opowiadał śp. Albin Siwak)?

  – Wywalił na zbity pysk z Rosji kilku rabinów wraz z rodzinami za działalność wrogą wobec państwa. Podaję ich nazwiska:
  W 2003 r. deportowano rabinów z Rostowa – Eljasziwa Kapłuna i Chaima Fridmana. W 2009 r. – rabina Kraju Nadmorskiego Izraela Zilbersteina i rabina Kraju Stawropolskiego Tzvi Herszkowicza. W 2013 r. deportowano rektora Międzynarodowego Żydowskiego Instytutu Ekonomii i Prawa rabina Aleksandra Fejgina, a rok później – rabina Tuły Zeeva Vagnera. Rosyjskie służby podjęły też próbę deportacji rabina Omska Oszera Kriczewskiego.
  A na „wylocie” z Rosji za działalność antypaństwową są lub już wylecieli: rabin Josif Chersoński z Moskwy i główny rabin Soczi Arie Edelkopf.
  Pisałem o tym u siebie („Prezydent Putin a rabini – czyli demontaż bredni „wolnejpluskwy”…”).

  – Przedstawicielom środowisk żydowskich, głównie z usraela, którzy upominali się o upaństwowiony w 1918 roku księgozbiór rabina lubawiczerów prosto w pysk powiedział, ilu Żydów było w owym rządzie, który ten księgozbiór upaństwowił. I przypomniał o tym, jak prześladowali oni ludność Rosji:

  Tytuł filmu: "80% członków I-szego rządu radzieckiego stanowili Żydzi - Putin podczas wizyty w moskiewskim Muzeum Żydowskim
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=-pDtgWUtdUM&feature=emb_logo

  Mośkom opadły szczęki, co widać na filmie. Pewnie liczyli na jakieś „odszkodowanie” a dostali w pysk.

  – Putin wspiera Palestyńczyków, Syrię, Iran – czyli „śmiertelnych” wrogów Izraela.

  I dlatego mośki merdają przed nim ogonem, przymilają się, łaszą i skomlą. Są jak pieski pokojowe umizgujące się swemu panowi – prezydentowi Putinowi…

  Wsjo
 • @Rzeczpospolita 15:23:18
  Spoko. Zaraz Husky wklei zdjęcie Putina w otoczeniu rabinów i będzie to "niezbity" dowód, że nim rządzą.
 • @marek500 13:43:02
  Widzę, że czytasz zdania, ale nie treści.
  Putin przyłączył do powszechnej nagonki na Polskę, taki był mój przekaz.
  Drugi to taki, że obojętnie w jakim stanie Polska by się nie znajdowała, faktem jest, że została zaatakowana niemal jednocześnie przez dwóch wrogów, z dwóch stron naszych granic.
  Trzeci i najważniejszy to taki, że ludność polska, mordowana przez sowietów po napaści Armii Czerwonej na Polskę, sama by się nie wymordowała.

  O mordowanych Polakach przez Sowietów jakoś dziwnie nikt nawet się nie zająknie. Ostatnio na jednym takim portaliku, kiedy zacytowałam kilka dokumentów z tamtych czasów, bazowanych na relacjach świadków, którzy przeżyli, zostałam nazwana „prowokatorką”. Tak jak i tu, nikt o mordowanych Polakach nawet nie piśnie, ale za to podnosi rejwach, kiedy ktoś napomknie, że żołnierze Armii Czerwonej dopuszczali się gwałtów na Polkach.
 • @Pedant 09:32:11
  :-) przeczyta Pan w słowniku co to jest narracja.
  Historia zdarzenia jest tylko jedna, bez serca i bazująca na suchych faktach. Jest faktycznie nauką ścisłą. To że ludzie dopisują sobie do niej różne rzeczy nie znaczy że są prawdziwe. To tylko punkt widzenia poszczególnych ludzi. Szlag mnie trafia jak ludzie i ten twór IPN przeginają na własne potrzeby fakty historyczne chociażby z tak bliskich zdarzeń jak 1980 i Solidarność albo czasy PRL-u.
  Narracja historyczna to nie jest historia, to punkt widzenia w zależności od punktu siedzenia. Jak dużo człowiek będzie tego sobie wymyślał tak bardzo będzie historię zakłamywał. Przykładem jest "narracja Putina" jakoby nie napadł zbrojnie Polski. Co za bajdy.
 • @Stara Baba 16:34:00
  "Historia zdarzenia jest tylko jedna, bez serca i bazująca na suchych faktach. Jest faktycznie nauką ścisłą."

  Jak się rzeczy dzieją, w całej swojej złożoności, wie tylko Bóg. Ludzie widzą tylko fragmenty i w ułomny sposób, tym bardziej jak się wydarzyły w odległej przeszłości. Nawet jak się zorganizują w wydziały uniwersyteckie i zrobią doktoraty.

  Nawet fizyka, ze ścisłym aparatem matematycznym, który jest niezależny od namiętności i interesów, się zmienia.
 • @Stara Baba 16:34:00
  "Przykładem jest "narracja Putina" jakoby nie napadł zbrojnie Polski. Co za bajdy."

  Putin wtedy się jeszcze nie narodził.

  https://secure.i.telegraph.co.uk/multimedia/archive/03528/putin-3-way_3528087b.jpg
 • @Pedant 16:46:34
  Dobra, dobra, wiesz o czym mówię. Rosja jest przedłużeniem ZSRR. Putin jest ich głową państwa. Mogę więc odnosić się do historii wskazując Putina mimo iż jego wtedy jeszcze nie było na świecie. W dodatku to on personalnie rozsiewa kłamstwa.
  Poza tym spór jest o rosyjskie historyczne kłamstwa a nie o teraźniejszość która także i mi się nie podoba. Przykładem jest dogadanie się ostatnio Rosji z Ukrainą w sprawie gazu. Gaz dla wszystkich w Europie poszedł do dołu a my jak za Pawlaka i Gazpromu lecz teraz PiS-u i gazu z USA płacimy za niego jak za złote podkowy. Poprzez debilne rządy robimy sobie wrogów wszędzie zamiast z konfliktowych sytuacji korzystać.
  Naszym politycznym i ekonomicznym celem powinna być sytuacja gdzie w zdrowej przyjaźni na współpracy z Rosją powinniśmy tak dużo skorzystać aby przemysłowo przegonić Niemcy a Rosji z powodu dobrych stosunków z nami i zapewnionego bezpieczeństwa ich zachodnich granic nie chciało się Polski napadać lub niszczyć.
  To można uczynić będąc tylko państwem neutralnym a nie wasalem jednych czy drugich.
 • @Rzeczpospolita 15:02:25
  "Czyli walcząc z wrogim Polsce i Polakom Żydostwem, z żydowskim syjonizmem w IIIRP, stajemy się antysemitami - to jest droga Pani prymitywna bzdura na użytek wrogiego Polsce Żydostwa."

  Przypominam, że to "wrogie Polsce i Polakom Żydostwo" ma swojego protektora w osobie zaciekle tu bronionego i idealizowanego przez Pana Putina, który publicznie nazwał polskiego ambasadora "antysemicką świnią." W odczuciu świata ten epitet przylgnął do każdego Polaka.

  Niestety, Pan i cytowany tu Opolczyk nadal opowiadacie się po stronie przywódcy Rosji i w dalszym ciągu posługujecie się agresywną antysemicką indoktrynacją. Putin pokazał światu, że potępia szowinistyczną antyżydowską retorykę, a więc nawet nie życzyłby sobie Waszego poparcia.
 • @stanislav 22:07:18
  Kobito weź się w garść i nie zadzieraj kiecy, bo cię jeszcze jakiś sanacyjny brygadier przeleci.
 • @Lotna 04:05:32
  "Autor się troszeczkę w tym wszystkim zakapućkał."

  Autor dobrze wie o co chodzi. Próbuje z tego wybrnąć jak by był nieświadomy, z podniesionym czołem.
 • @Rzeczpospolita 15:18:42
  Narracja polonofoba, a inwektywy na poziomie idioty.
 • @Nibiru 21:34:37
  "Widać, że kremlofilscy antysemici..."

  Kreml już się zmodernizował i spoglądają teraz na Polskę jak na wrota ciemnogrodu.
 • @Pedant 17:24:00
  Jeżeli Żydki się przymilają to by znaczyło ( po myśli Sun Tsy ), że chcą ofiarę sprowadzić do parteru.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:37:37
  "inwektywy na poziomie idioty"

  Chyba rzeczywiście tak jest, ponieważ idiota traktuje jako inwektywę wszystko to, co obnaża i ośmiesza jego brednie.
  Proszę o przykłady inwektyw.

  Panie Wojtas,
  wstydziłby się Pan jako wielbiciel agenta Piłsudskiego wypisywać o nim plotki podając je za fakty.
 • @AgnieszkaS 19:22:17
  "Przypominam, że to "wrogie Polsce i Polakom Żydostwo" ma swojego protektora w osobie zaciekle tu bronionego i idealizowanego przez Pana Putina"

  Pani już wystarczająco skompromitowała się swoim filosemityzmem lub żydowskim szowinizmem.
  "Putin protektorem Żydostwa" - i dlatego wspomaga Syrię, Iran, Irak, Wenezuelę, itd., itp. - ?

  I proszę sobie obejrzeć to:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=-pDtgWUtdUM&feature=emb_logo

  Oczywiście rosyjska retoryka polityczna względem Żydostwa jest odmienna od retoryki polskiego nacjonalisty, ale też i pozycja polityczna Rosji względem Żydostwa, syjonizmu jest całkowicie inna niż pozycja Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930