Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Gra w palanta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyprzedaż polskiej ziemi


 

 

Krzysztof Ardanowski (PiS), nie zdążył jeszcze pojechać do Brukseli po objęciu urzędu, ale za to już popędził do Izraela. Pozuje do zdjęcia z kontaktem Jonny Danielsa, Hilik Barem. – DK

 

Gra w palanta

Palant powraca. Wreszcie jacyś ludzie zauważyli, że staropolska gra, której nigdy nie powinniśmy się wstydzić, warta jest pokazania. Jej proste i dla każdego zrozumiałe reguły, nie wymagają tego pseudowyrafinowania jak amerykański bejsbol, który jest w istocie polskim przeinaczonym palantem. Nauczyła się amerykańska hołota polskiego palanta od polskich emigrantów jeszcze XVIIXVIII wieku i zrobiła z tego swój sport narodowy. A my co?

Czemu ten sport nie stał się dyscypliną olimpijską? Czemu nie wszedł na salony europejskie jak głupia piłka nożna? I powiem to z całą odpowiedzialnością za słowo, a wiem jakie to niepopularne, piłka nożna głupia jak but. Bo jak można piłkę kopać? To gorzej niż kopać leżącego.

A czemu o tym palancie? Czuję się jak palant, który woła na puszczy: Ludzie, Rodacy, Polacy ratujcie Polską Ziemię, bo Was oszukują a chcą ją oddać w obce łapy. Ustawa zakazująca jej sprzedaży ma pięcioletni termin obowiązywania, który upłynie 1-go maja 2021 roku. I wtedy pola o powierzchni Belgii, dobrze widzisz, o powierzchni Belgii trafią w obce łapy, głównie niemieckich spółek, które obecnie dzierżawią te tereny z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) dawniejszej Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR). Palanty, które uchwaliły tę ustawę w takiej formie, liczą na to, że to my wszyscy damy się zrobić w palanta i oddamy nasze terytoria bez walki, bez wystrzału i bez szemrania.

Pisiorska natrętna propaganda, bardziej nudna niż gierkowska i bardziej załgana, twierdzi, że to oni – pisiory – uratowali Polską Ziemię przed przejęciem jej w 2016 roku przez obcych. Akurat, to trzeba być dopiero palantem, żeby w to uwierzyć. Pisiory (jeszcze jako opozycja) głosowali „za” sprzedażą Polskiej Ziemi. Ich pisiorski Prezydent był „za” sprzedażą Polskiej Ziemi i podpisał tę ustawę. Kogo robią w palanta, plotąc takie rzeczy, że to oni walczyli i oni obronili?

A co obronili, gdy po wierzchu ich judeofilski minister* rolnictwa opowiada, że Rząd zrobi ustawę zakazująca sprzedaży Polskiej Ziemi obcym, a w istocie jego wiceministrowie rozpuszczają podskórnie wieści, że pisiorski rząd nie zrobi w tym celu nic, bo są naciski z obcych ambasad, by Polska Ziemia poszła na wolny rynek (jak w rządzonej przez Żydów sąsiedniej Ukrainie). To kto tu rządzi w tej Polsce? Pisiory czy obcy? Sami sobie odpowiedzcie, drodzy Czytelnicy i ci którzy słuchacie tego tekstu, gdy ktoś go Wam czyta na głos, bo wart jest przeczytania go na głos. Będziecie przynajmniej wiedzieć, kto z Was robi palanta.

Jeśli nie obudzi się tu Naród Polski, czyli ten, który tak namiętnie na podwórkach i placach potrafił i potrafi nadal grać w palanta, że to nie jego mają robić w palanta, ale on tych sprzedajnych palantów, to Polską Ziemię sprzedadzą w obce łapy i obudzimy się otoczeni lasem niemieckich flag na swoim własnym terytorium. To nie jest walkower – bo takiego pojęcia palant nie zna – to ucieczka, zdrada i tchórzostwo.

A ja Wam życzę, drodzy Rodacy, byście się doczekali, że nasz palant stanie się dyscypliną olimpijską i będzie bardziej popularny na Świecie niż piłka nożna, bejsbol i futbol amerykański razem wzięte. Że mistrzostwa Świata w palanta będą bardziej wzięte niż mistrzostwa Świata w piłce nożnej. I że palanciarz to będzie słowo bardziej znane niż piłkarz. A być palanciarzem to będzie zaszczyt.

I jeśli w tym celu uratujemy pola, łany i rozłogi, by gdzieś tam powstały place i boiska do gry w palanta, to nie zmarnuję tego czasu, gdzie teraz czuję się jak ostatni palant, nawołując Polaków: Ratujcie Polską Ziemię, bo wydrą ją Wam obcy a potem zabiorę to, co jeszcze z Polski pozostanie. Zrobią z nas największych palantów w historii, gdy nie podejmiemy rękawicy i nie wykosimy ich z boiska. Tyle o tradycji palanta, która jest naszą polską tajemnicą i jeśli nie zrobimy z niej użytku, by nas nie robili w palanta, to nie zasługujemy na to, by ją mieć. Niech zatem palant powróci.

Z Bogiem

Andrzej Marek Hendzel

______________

* Wiceprzewodniczący Polsko-Izraelskiej Grupy Parlamentarnej w (ciągle) Polskim Sejmie – największej obecnie liczebnie grupy parlamentarnej w Sejmie.

tekst za: http://www.hendzel.pl/artykuly/Gra%20w%20palanta.pdf 

_______________________

_______________________

Komentarz WPS

Z powyższym tekstem koresponduje tekst pt. Przejąć polską ziemię – Polska nie dla Polaków

Bliższa obserwacja procesu roszczeń wobec Polski wskazuje jednoznacznie, że był on i jest sterowany przez Żydów z NRF – zresztą dążenie do likwidacji Polski to stały element żydowskiej polityki obecnej w Wersalu 1918r. i na konferencjach pokojowych okresu II wojny światowej (a dzisiaj kolejnych żydowskich rządów IIIRP). Tej polityce Kościół w Polsce otworzył szeroko drzwi w 1965r. sławetnym listem listem biskupów polskich do biskupów niemieckich „Przepraszamy i prosimy o wybaczenie”. Ukoronowaniem tej polityki, ukoronowaniem otwarcia granic Polski na likwidację narodowej gospodarki przez żydowski kapitał z NRF (i z USA) była msza pojednania w Krzyżowej w 1989r. Myślą przewodnią homilii wygłoszonej przez biskupa opolskiego, A.Nossola, były słowa: „Iść razem – pojednani w prawdzie i miłości”.

Nie było także przypadkiem, że szefem MSZ IIIRP w latach 1990-95, 2000-01, był niejaki W.Bartoszewski, Żyd, antypolska kanalia, która w latach 1980. w NRF na zjeździe organizacji katolickich negowała polskość Ziem Odzyskanych.

Proces roszczeniowy został wyciszony w powszechnych żydowskich mediach, zastąpiła go polityka – polityka władz żydowskiego reżimu w Polsce -, która umożliwi stronie niemieckiej wykup polskiej ziemi za niewielkie stosunkowo pieniądze (tylko czyj to będzie kapitał, czy tylko niemiecki -?). Polak potraktowany przez żydowski reżim IIIRP ekonomicznym przymusem nie będzie miał wyboru, ani szans negocjacji, ani możliwości zakupu ziemi.

Kościół, największy latyfundysta w IIIRP, nie będzie obrońcą ani Polskości, ani polskiej ziemi (granice na Odrze i Nysie uznał dopiero w 1972r., dwa lata później, niż uczyniła to NRF), ponieważ niezależnie od kształtu granic Polski stan posiadania Kościoła, a także jego „duchowa” jurysdykcja nie ulegną przecież żadnej zmianie. Zatem odnośnie trwania Państwa Polskiego Kościół jest indyferentny, jeśli jego interesy są zabezpieczone.

W obawie przed utratą wspaniałych owoców polsko-niemieckiego pojednania w Krzyżowej (żaden traktat już nie gwarantuje naszej granicy z NRF i nic już niebawem nie zagrozi wykupowi przez obcy kapitał polskiej ziemi) na wszelki wypadek Kościół negatywnie odnosi się do pozorów antyniemickiej polityki PiS – do politycznej retoryki PiS przeznaczonej dla nieświadomego Polakatolika, zwolennika PiS.

Pojednanie polsko-niemieckie to wielka wartość, ale łatwo je utracić.” Piszą hierarchowie Kościoła  https://wyborcza.pl/7,75398,22344776,biskupi-apeluja-oroztropnosc-wladzy.html

A czy polityka PiS jest w jakimkolwiek stopniu antyniemiecka odpowiedzi udzielił sam wielki mąż stanu zakuty w spiżu na Placu Piłsudskiego w Warszawie, niejaki L.Kaczyński. Otóż podpisując traktat lizboński miał znakomitą i chyba jedyną od 1995r. okazję do wymuszenia:

  • międzynarodowego traktu o nienaruszalności granicy na Odrze i Nysie,
  • zażądania odszkodowań wojennych,
  • wymuszenia prawnego statusu mniejszości narodowej dla 2 mln Polaków mieszkających w NRF.

Jedyna antyniemieckość PiS jest związana z realizacją wytycznych żydowskiej polityki USA, która może kolidować z interesami aspirującego do „suwerenności” Żydostwa zawiadującego UE – taką kością niezgody między Żydostwem z USA i z UE jest np. gazociąg Nord Stream.

Polska natomiast, w wyniku przegranej przez ZSRR i blok państw socjalistycznych "zimnej wojny", jest łupem wojennym zarówno dla Żydostwa z USA jak i z UE, których interesy realizują pospołu PiS i PO z pełnym poparciem i z błogosławieństwem Kościoła.

Dariusz Kosiur


 

KOMENTARZE

  • Myślę, że mimo braku komentarzy, autor jest zadowolony,
    same gwiazdki świadczą o strzale w 10 !
    Tu nie ma co dokładać, bo wszystko jest na patelni, którą należy lać po łbach prawych i sprawiedliwych, jedynie dla rzytuf !

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031