Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Bilans Polski w UE jest jednoznacznie ujemny

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wyborcza alternatywa reżimu IIIRP: Duda albo Trzaskowski - dżuma albo cholera


 

Taką mamy realną wyborczą alternatywę bez względu na to, który z delikwentów i która z ich partii wygrywa wybory. Członkostwo Polski w UE jest także naszym, głównie Polakatolików, wyborem, wyborem, według prymasa J.Glempa, „Bożego zamysłu”, a więc musi to być dobry zamysł. I tak od trzydziestu lat pozbawiony całkowicie politycznej świadomości Polakatolik uszczęśliwia sam siebie i pozostałych współobywateli – tj. ok. 50% społeczeństwa, którzy nie chcą uczestniczyć w żydowskiej hucpie wyborczej. 

D.Kosiur

_____________________

tekst za: https://wolnemedia.net/bilans-polski-w-ue-jest-jednoznacznie-ujemny/

Kto naprawdę jest płatnikiem netto, a kto jest netto biorcą w UE? Oficjalne statystyki mówią, że takie kraje jak Polska, Węgry, Czechy czy Słowacja znaczenie więcej z budżetu UE otrzymują, aniżeli do niego wpłacają. I prawda to. Dla przykładu: w latach 2010-2016 Polska wpłaciła do budżetu UE kwotę 28,2 mld euro, a otrzymała z niego 96,7 mld euro. Gdy jednak przyjrzymy się szerzej wszystkim transferom kapitałowym, jakie odbywają się w ramach UE, to okaże się, że większość pieniędzy w Europie płynie ze Wschodu na Zachód, a bilans Polski jest jednoznacznie ujemny.

Oficjalne statystyki nie pozostawiają wątpliwości – Polska była, jest i co najmniej jeszcze przez kilka dobrych lat będzie otrzymywać z unijnego budżetu znacznie więcej, aniżeli do niego wpłaci. Z danych publikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że od maja 2004 roku do końca 2017 roku z budżetu UE trafiło do Polski 150,2 mld euro, podczas gdy Polska wpłaciła do budżetu UE 49,3 mld euro składek.

Gdy jednak zanalizujemy dokładnie wszystkie transfery kapitałowe, jakie odbywają się w ramach UE przy wykorzystaniu swobody przepływu kapitału, dóbr czy usług, to okaże się, że większość pieniędzy w Europie płynie ze Wschodu na Zachód, a drenaż finansowy nowych członków UE jest przeogromny. W latach 2010-2016 takie kraje jak Polska, Węgry, Czechy i Słowacja otrzymały równowartość od 2 do 4 proc. swojego PKB w ramach środków unijnych. Ale jednocześnie ilość środków finansowych opuszczających te kraje w wyniku inwestycji firm z Europy Zachodniej wynosiła od 4 procent do blisko 8 proc. PKB! Tym samym popularna na Zachodzie narracja, jakoby bogate kraje “starej UE” były hojnymi filantropami pomagającymi biedniejszym wschodnim sąsiadom, którzy polegają na unijnych dotacjach i dobrej woli unijnych “płatników netto”, momentalnie pryska niczym mydlana bańka.

W przypadku Polski średnioroczny wpływ transferów netto z UE (jako procent PKB) w latach 2010-2016 wynosił 2,5 proc. Tymczasem średnioroczny odpływ zysków i innych dochodów z inwestycji firm z zachodnioeuropejskich (jako procent PKB) w latach 2010-2016 wynosił 4,7 proc. Przeliczając to na konkretne kwoty wyjdzie nam, że we wspomnianym okresie otrzymywaliśmy z UE średnio po ok. 10 mld euro rocznie, ale jednocześnie – w wyniku biznesów i inwestycji firm ze “starej UE” – z naszego kraju wypływało po ok. 19 mld euro.

Wniosek z powyższych wyliczeń jest prosty: pieniądze, które firmy z Europy Zachodniej generują z inwestycji dokonanych w Europie Wschodniej, przewyższają ilość pieniędzy wysyłanych na Wschód za pośrednictwem budżetu UE. Nie mam wątpliwości, że powyższe dane powinny być brane pod uwagę w toku negocjacji nad kształtem przyszłego 7-letniego budżetu UE.

Źródło: Niewygodne.info.pl

KOMENTARZE

 • 5*****
  Już dawno policzono, że z każdego ojro "dotacji" na zachód (głównie do Niemiec) wraca ponad 0,80 ojro.

  Ale nie to jest najgorsze. Polska, zdaje się w 93', podpisała tzw. "Umowę Stowarzyszeniową", która pozwoliła na nieograniczony rabunek polskiej gospodarki za obietnicę przyjęcia do eurokołchozu. My nie dostaliśmy żadnych praw i przywilejów.
  To taka sama umowa, którą odrzucił Janukowycz i dlatego wyprowadzono gwałtownie na Ukrainie "demokrację".
 • autor
  To prawda.

  Niestety - kiedyś zagłosowano. Później zmieniono zasady na które głosowano.

  A teraz pytanie - jak wyjść?
  Łatwiej, jakby co, z Trzaskowskim, czy Dudą?
 • Kto za burdelem głosował
  Czas by się dziś zreflektował
  Bo już będzie coraz gorzej
  Poza tym w sklepach też drożej

  Nie znali krętactw biskupi
  Dlatego ich diabeł kupił
  Brak Modlitwy jest przyczynkiem
  Dzisiaj dla wielu spoczynkiem
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
  PS.
  Za to ma Epitafium
  https://olsztyn.gosc.pl/gal/pokaz/4470513.Epitafium-kard-Jozefa-Glempa
 • Najłatwiej będzie jak UE Polskę "wyrzuci".
  Chodzi oczywiście o reformy w sądownictwie.A o tym często się czyta.

  https://www.bbc.com/news/world-europe-50828516
  https://www.forbes.com/sites/pascaledavies/2019/12/22/could-poland-be-next-to-exit-the-european-union-due-to-its-judicial-overhauls/#1fc1865d2415
 • Jedna ważna sprawa jaką Autor pominął.
  Sam fakt opuszczenia UE przez Polskę nic nie zmieni w sprawie własności
  i odpływie zysków. Tak samo jak USA nie należą do UE i mają straty w handlu zagranicznym, podobnie z Chinami.

  "Tymczasem średnioroczny odpływ zysków i innych dochodów z inwestycji firm z zachodnioeuropejskich (jako procent PKB) w latach 2010-2016 wynosił 4,7 proc. Przeliczając to na konkretne kwoty wyjdzie nam, że we wspomnianym okresie otrzymywaliśmy z UE średnio po ok. 10 mld euro rocznie, ale jednocześnie – w wyniku biznesów i inwestycji firm ze “starej UE” – z naszego kraju wypływało po ok. 19 mld euro."

  To wyliczenie nie ma nic wspólnego z UE i nic, albo prawie nic się w tym zakresie nie zmieni po opuszczeniu UE przez Polskę.
 • @Anna-PK 17:19:10
  Przyczyną jest "swobodny przepływ kapitału", czyli kapitał spekulacyjny.
  Dlaczego neonowy ekonomista nic na ten temat nie pisze?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:25:40 A czego Pan w tym zakresie
  nie wie?

  "Przyczyną jest "swobodny przepływ kapitału", czyli kapitał spekulacyjny."
  Nie, przepływ kapitału nie jest przyczyną. Podstawową przyczyną są niskie koszty produkcji. Polska była, ale chyba już nie jest "Chinami UE"

  Wystarczy aby polskie płace w zagranicznych fabrykach w Polsce poszły w górę, a wszyscy zaczną szukać tańszych miejsc w świecie i wyniosą się z Polski bardzo szybko.

  Tylko tu jest taki chwyt. W polskich przedsiębiorstwach też trzeba będzie podnieść płace. Czy takie rozwiązanie Panu odpowiada?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:25:40 Prezydent Macrone raz zrobił
  Polakom kawał. ;)
  Zażądał, aby polskie firmy usługowe, np. transport, płacili swoim robotnikom we Francji stawki takie jak płacą Francuzi swoim. Krzyk podniósł się aż do nieba na takie francuskie pomysły. ;)

  A Macron tylko chciał aby "francuski kapitał nie odpływał z Francji" i chciał równych szans w konkurencji.
 • @Anna-PK 17:37:03
  "przepływ kapitału nie jest przyczyną. Podstawową przyczyną są niskie koszty produkcji. Polska była, ale chyba już nie jest "Chinami UE"

  Wystarczy aby polskie płace w zagranicznych fabrykach w Polsce poszły w górę, a wszyscy zaczną szukać tańszych miejsc w świecie i wyniosą się z Polski bardzo szybko. "

  Marksiści opisali ten mechanizm. Kapitał w pgooni za zyskiem szuka tańszej siły roboczej najpierw u siebie a potem w biedniejszych krajach. To ma doprowadzić do uprzemysłowienia i integracji całego świata. Gdy wyczerpie się możliwość utrzymania wystarczającej stopy zysku, kapitalizm wpadnie w końcowy kryzys.

  Ten globalny proces został zakłócony przez rewolucję bolszewicką. Kapitał z lęku przed wywłaszczeniem skoncentrował się w tzw Pierwszym Świecie i wsparł faszyzm, zaś później Związek Radziecki po pokonaniu faszyzmu wsparł ruchy narodowowyzwoleńcze w krajach tzw Trzeciego Świata co doprowadziło do rozkładu systemu kolonialnego.

  Rozpad bloku radzieckiego umożliwił zwycięstwo neoliberalizmu, demontaż państwa opiekuńczego i powrót do oryginalnego marksowskiego scenariusza, gdzie kapitał jest uwolniony od ograniczeń i ślepo podąża ku swojemu przeznaczeniu, tworząc podwaliny nowego systemu.
 • "dżuma albo cholera"
  A bratni Rosji "naród" Rusinów Mniejszych lgnie do Junii.
  Podobno Putin już skoncentrował dywizje na ichnej granicy, aby wybić im z głowy zdradę turańskich Wartości.
 • @Anna-PK 17:43:31
  Nie mam zamiaru wyjaśniać; niech zrobi to neonowy ekonomista.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:35:27
  "A teraz pytanie - jak wyjść?
  Łatwiej, jakby co, z Trzaskowskim, czy Dudą?"

  Żeby wyjść z UE trzeba najpierw zlikwidować żydowski reżim IIIRP i powołać polskie narodowe władze, a na to się nie zanosi, praktycznie jest to przy aktualnej świadomości politycznej społeczeństwa nierealna wizja.

  Opuszczenie UE będzie możliwe, jeśli syjonistyczna banda w Waszyngtonie zdecyduje o konflikcie z Rosją na naszym terytorium. Wtedy Polska nie może należeć do UE, żeby nie angażować jej w konflikt. Żyd nie będzie ryzykował utraty Europy Zachodniej.

  Jednak żeby w ogóle myśleć o opuszczeniu UE i o polskiej suwerennej polityce musi dojść do poważnej dekompozycji sił politycznych na Zachodzie i do poważnego zaangażowania Rosji w Europie, inaczej Żyd zrobi nam w Polsce drugą Syrię.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:09:07 Tu nie ma co wyjaśniać.
  Chiny znalazły sposób na problem "odpływu kapitału". W (prawie) każdej zagranicznej inwestycji jak jest w Chinach, Chiny mają własny PAŃSTWOWY udział. Czyli część zysków musi zostać w Chinach, a aby być pewnym, że nie ma przekrętów, jest też chińska "komórka nadzoru".

  Oprócz tego Chiny mają specjalną politykę monetarną. Chiński Yuan jest podczepiony pod amerykańskiego dolara, a co jeszcze ważniejsze, nie ma waluty chińskiej na giełdzie. Chiny regulują wartość swojej waluty "ręcznie". Jak na razie, wszystkie zabiegi prezydenta Trumpa "America first" nic w tym zakresie nie zmieniły.
 • @JAM.M 16:56:35
  "Nie znali krętactw biskupi
  Dlatego ich diabeł kupił"

  Oj, znali, znali bardzo dobrze, w końcu Kościół jest wspóltwórcą procesu integracji europejskiej od 1946r.

  Dania:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=sA8bsDS3KuY&feature=emb_logo

  Dania, czerwiec 1992 r. – Duńczycy odrzucają w referendum traktat z Maastricht – nie chcą budować Unii Europejskiej. Rozpoczyna się zmasowana propaganda medialnych ataków i politycznego szantażu. Po 11 miesiącach zmuszono Duńczyków do ponownego referendum. Traktat z Maastricht zostaje przyjęty minimalną większością głosów – oszustwo władzy? Duńczycy są tego pewni. W proteście 18 maja 1993r. wychodzą na ulice. Do protestujących wychodzi także policja – i strzela. Strzela ostrą amunicją. Padają zabici, są ranni.

  JPII z pewnością ten fakt odnotował
  JPII – przemówienie do parlamentarzystów austriackich,
  Rzym, 23 marca 1997 roku.

  „Kościół nie może nigdy pozwolić na nadużywanie go do antyeuropejskiej demagogii oraz podsycania antyeuropejskich nastrojów. Dla zjednoczonej Europy nie ma bowiem alternatywy.”
 • @Anna-PK 17:19:10
  Nie bardzo wiem jakimi ścieżkami podąża Pani rozumowanie -?

  Już samo wyjście z UE zlikwiduje nasze straty spowodowane traktatowymi składkami (np. 75% wpływów z VAT oddajemy UE)..
  Opuszczenie UE nie wynika tylko z chęci bycia poza UE, ale przede wszystkim z konieczności likwidacji transferów kapitału do UE, z rewizji i anulowania niekorzystnych dla Polski umów.
  Bezwzględnie konieczna jest zmiana zapisu w art.220 w Konstytucji RP i przywrócenie polityki pieniężnej polskim władzom. To samo dotyczy zreformowania systemu podatkowego, itd.

  Oczywiście wszystko to jest syzyfowym teoretyzowaniem w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie zlikwidować żydowskiego reżimu i wyeliminować z życia politycznego Polski żydowskiej V kolumny oraz instytucji żydo-katolickiego Kościoła.
 • @Rzeczpospolita 18:34:45
  "konieczności likwidacji transferów kapitału do UE"

  Ma Pan na myśli zablokowanie przepływu prywatnego kapitału?
 • @Rzeczpospolita 18:34:45 Nie znam prawa jakie określa zasady
  funkcjonowania UE w tym Polski. To co napisałam wynika z Pańskiego tekstu.
  Tu jest polski VAT
  "Z danych publikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że od maja 2004 roku do końca 2017 roku z budżetu UE trafiło do Polski 150,2 mld euro, podczas gdy Polska wpłaciła do budżetu UE 49,3 mld euro składek."
  A to dotyczy zysków z produkcji.
  "W przypadku Polski średnioroczny wpływ transferów netto z UE (jako procent PKB) w latach 2010-2016 wynosił 2,5 proc. Tymczasem średnioroczny odpływ zysków i innych dochodów z inwestycji firm z zachodnioeuropejskich (jako procent PKB) w latach 2010-2016 wynosił 4,7 proc. Przeliczając to na konkretne kwoty wyjdzie nam, że we wspomnianym okresie otrzymywaliśmy z UE średnio po ok. 10 mld euro rocznie, ale jednocześnie – w wyniku biznesów i inwestycji firm ze “starej UE” – z naszego kraju wypływało po ok. 19 mld euro."

  To Pan tak pisze i ja tak Pana rozumiem. Umowy można zmienić na bieżąco, czy nie?
  Co do "żydowskiego reżimu" i innych wpływów, to jakoś one nie przeszkadzają innym państwom. Stąd ja nie znam odpowiedzi na te problemy.
 • @Anna-PK 18:19:48
  Chiny - Polska.

  Chińczyków jest 1500 mln, a Polaków 38 mln.

  "Polacy?" - a w którym kantonie oni mieszkają?
 • @Anna-PK "Sam fakt opuszczenia UE przez Polskę nic nie zmieni" - To jaki jest logiczny powód w tym BAGNIE UE dalej się Topić?
  .


  Jaki jest logiczny powód a by mięć OBCE - NIEMIECKIE/ŻYMSKIE SĄDY NAD Polakami?.


  Czy Polacy mogą nieć jakiekolwik sznse nawet na marzenia o Wolności mając nad głowami OBCE = WROGIE SĄDY, POLICJĘ, ARMIĘ i JAŻMO PODATKOWE ???  Skoro MARGARYNA jest jak MASŁO, to po co Polacy mają jeść MARGARYNĘ, a nie MASŁO ?????????????????


  Skoro MARGARYNA jest jak MASŁO to chyba jest LOGICZNE, że należy wybrać / jeść MAŁO !!!!!!!!!!!!!  https://demotywatory.pl/uploads/201002/1265750908_by_Jatel_amp.jpg
  https://image.ceneostatic.pl/data/reviews/7816580/8f6a97ac-d925-42af-81c7-695131a1effd_r-delma-extra-z-maslem-margaryna-450-g.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Anna-PK 17:43:31
  w ekonomi istnieje pojecie dumpingu
  placowego
  stop procentowych
  cenowego
  podatkowego

  o ile mi wiadomo traktat unijny zabrania czlonkom stosowania dunpingu
  My jestesmy traktowani przez kraje starej Unii jak przyslowiowy wrzod na dupie i pewnie gdyby nie daleko posuniete inwestycje francuskie i niemieckie w Polsce dawno by nas wykopali .
  Biznes oparty na konkurencji cena sily roboczej nigdy do niczego dobrego nie doprowadzil
  Co do kapitalu - jak Pani byc moze pamieta spieralismy sie czy kapital ma narodowosc
  Tak ma w postaci wyborcow we wlasnym kraju , stad taka reakcja Mcrona
  A tak w zasadzie na wstepie , Kapitał to trzeba miec , nasz kapital wtedy to byla tania sila robocza dobrze wyszkolona , tereny wzglednie tanie , obiekty , niektore marki przejete przez nabywcow .
  Pozniej juz bylo gorzej , KTOS ten uklad utrwalil a nasze wejscie do Unii bylo juz w zasadzie przyslowiowa kropka nad i
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:58:34 Nie ze mną takie numery! ;)
  Podałam przykład jak ten problem jest rozwiązywany w Chinach. Proszę nie wydziwiać, bo to jest niepoważne.
 • @Anna-PK "Nie znam prawa jakie określa zasady" - I wszystko JASNE -- Podatek VAT-ykanu / VAT-i-Canus
  .  https://i.ytimg.com/vi/HB_JfsZJFJA/maxresdefault.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 19:03:24 O tych sprawach wiodący
  dyskutowany tekst nic niw wspomina.
  Czy Pan/Pani czytaliście tekst p. Rzeczpospolitej.
 • @Anna-PK 18:52:25
  "Umowy można zmienić na bieżąco, czy nie?"

  Prawdopodobnie w większości przypadków tak, ale Polska nie ma politycznych władz działających w interesie Polaków.
  _________________________

  "Co do "żydowskiego reżimu" i innych wpływów, to jakoś one nie przeszkadzają innym państwom."

  Przeszkadzają i to bardzo. Kwestią podstawową jest właśnie polityka pieniężna, która we wszystkich państwach Zachodu jest wyjęta spod jurysdykcji ich władz (podobnie jak w IIIRP art.220 Konstytucji) i przekazana do centrów światowej, żydowsko-anglosakiej mafii finansowej. A to oznacza, że władze państwa nie są w stanie prowadzić polityki gospodarczej. Jedyne o czym decydują to podatki indywidualnych płatników oraz podatki pośrednie płacone przez konsumentów. Podatki korporacyjne, od firm są poza zasięgiem władz.
 • @rowszan 19:03:47 Ja to wszystko rozumiem. Są też problemy
  pozapłacowe, to jest polityka globalna.

  Jak widać na przykładzie UK, sprawa opuszczenia UE nie jest prosta. Mając na uwadze zdolności polskich polityków, jest prawie niemożliwa. To co trzeba wziąć pod uwagę, to politykę USA, którym będzie to będzie bardzo na rękę.
  Gdyby doszło do większych związków Chin i Rosji z Niemcami i Francją, Polska poza Unią jest dla USA darem niebios.
 • @Anna-PK 19:21:15
  i o to idzie miedzy innym gra :))) historia konia trojanskiego lubi sie powtarzac
  17 lipca Merkelowa znowu bedzie " marchewka " machac 70 mld eur to nie w kij dmuchal
 • @Rzeczpospolita 19:17:10 To jest mit. :Polska tak jak inne państwa
  należy do W.B i MFW. A może nie należeć.

  "Przeszkadzają i to bardzo. Kwestią podstawową jest właśnie polityka pieniężna, która we wszystkich państwach Zachodu jest wyjęta spod jurysdykcji ich władz (podobnie jak w IIIRP art.220 Konstytucji) i przekazana do centrów światowej, żydowsko-anglosakiej mafii finansowej"

  Te państwa nie należą do W.B
  Andorra, * Cuba, * Liechtenstein, * Monaco, and * North Korea

  Te państwa nie należą do IMF, Cuba, East Timor, North Korea, Liechtenstein, Monaco, Taiwan, and Vatican City.
 • @rowszan 19:03:47
  "Kapitał to trzeba miec , nasz kapital wtedy to byla tania sila robocza dobrze wyszkolona , tereny wzglednie tanie"

  Nie całkiem rozumiem, co ma Pan na myśli przez "nasz kapitał" i "tanią siłę roboczą"?

  Ma Pan na myśli warstwę bogatych kapitalistów i ogół mało zarabiających pracowników? Identifykuje się Pan z tymi pierwszymi?
 • @Anna-PK 19:11:36
  "@Krystyna Trzcińska 19:03:24 O tych sprawach wiodący
  dyskutowany tekst nic niw wspomina.
  Czy Pan/Pani czytaliście tekst p. Rzeczpospolitej."

  Obojniaka Trzcińskiego takie sprawy nie interesują. Szuka tylko pretekstu aby wkleić jakieś debilne obrazki.
 • @Pedant 19:40:29
  mam na mysli rok 89 i poczatek przemian na wieksza skale
 • @Pedant 19:40:29
  przepraszam :
  praca jest forma kapitalu
  wiedza jest forma kapitalu
  utozsamiam sie z Polakami w roku 89 mialem wtedy 30 lat i kapital w postaci wiedzy - ten kapital udalo mi sie "dobrze " zainwestowac - czyli zalapalem sie do zachodniej firmy
  roznica w zarobkach pomiedzy mna a moimi kolegami na podobnych stanowiskach wynosila do 5 razy
 • @rowszan 19:53:25 To jeszcze nie wystarcza.
  "praca jest forma kapitału, wiedza jest forma kapitału"

  Pan zaczął pracę w istniejącym, działającym przedsiębiorstwie. Z tego co tu czytam, to jest minimalna wiedza na temat funkcji banku w gospodarce krajowej i globalnej, oraz minimalna wiedza w zarządzaniu firmą w globalnej konkurencji.
 • @rowszan 19:53:25
  "przepraszam :
  praca jest forma kapitalu"

  Aha, pracownicy są kapitalistami jako "tania siła robocza". Wtedy kapitał jest "nasz". Ciekawe.
 • @Anna-PK 20:03:50
  no jest i dlatego tu jeste jak jest - Jak bedzie Pani uprzejma zauwazyc nawet na takim malenkim poletku Pana Boga , ludzie tu piszacy stronia jak moga od , finansow , podatkow , wlasnosci , kapitalu
  A to sa pojecia w dziisejszym swiecie podstawowe
  Mowia za Obama " gospodarka glupcy "
  Trump i jego problemy to takze nic innego , jak "walka : z globalizmem , ktory doprowadzil USA do ruiny gospodarczej
  Powinna Pani napisa to wielkimi literami > Jak podniesiecie place to kapital sie wyniesie "
 • @Pedant 20:06:25
  szkoda ma na takie bzdety czasu Szanowny Panie .
 • @Pedant 20:06:25 Pozwolę się z tym niezgodzić.
  "Aha, pracownicy są kapitalistami jako "tania siła robocza". Wtedy kapitał jest "nasz". Ciekawe."

  Amerykański dowcip.
  Człowiek poszedł do dentysty wyleczyć zęby. Po szeregu wizytach dentysta wręcza rachunek. Pacjentowi oczy wyszły na wierzch!!!
  -Tak dużo????
  -Widzi pan, ja kończyłem studia, zapłaciłem $$$$$, zorganizowałem ten biznes, też $$$$$ stąd pan widzi ile to kosztuje.
  - I to wszystko ja sam mam wszystko panu zwrócić?
 • @Pedant 18:41:16
  "Ma Pan na myśli zablokowanie przepływu prywatnego kapitału?"

  A czy to byłoby złe wyjście?
  Zagraniczne firmy i tak miałyby dochód z tego co w Polsce wyprodukują. Np samochody... A my nie bylibyśmy drenowani.
  Źle myślę?
  Pozdro!
 • @Jasiek 21:14:11
  ""Ma Pan na myśli zablokowanie przepływu prywatnego kapitału?"
  A czy to byłoby złe wyjście?
  Zagraniczne firmy i tak miałyby dochód z tego co w Polsce wyprodukują."

  Nie sądzę aby to było możliwe bez zerwania stosunków gospodarczych i finansowych z krajami gdzie są te firmy. Tak może postępować agresywne mocarstwo albo rewolucyjny reżim.
 • @ Autor, All
  "W latach 2010-2016 takie kraje jak Polska, Węgry, Czechy i Słowacja otrzymały równowartość od 2 do 4 proc. ..."

  Nigdy nie przypuszczałem, że usłyszę coś takiego więc nie byłem przygotowany, ale przynajmniej mogę się teraz tym podzielić samą informacją: sprawa jest jeszcze sprzed roku 2007, ale dokładnej daty nie pamiętam. W RMF usłyszałem info, że Polska już wtedy była w plecy jeśli chodzi o pieniądze i bycie w UE...

  Bezapelacyjnie 5*

  Ukłony
 • @Pedant 21:23:41
  "Tak może postępować agresywne mocarstwo albo rewolucyjny reżim."

  Nie wiem czy przypadkiem nie jesteśmy już za mocno przyparci do muru, żeby bawić się w do końca dyplomatyczne rozwiązania: demografia leży, długi rosną...
  Nie wiem czy jest inne wyjście....
  Jest?
 • @Rzeczpospolita 18:22:08
  Papież nie jest Bogiem i też się myli
  Człowiek słaby mimo wokół goryli
  Podatność na manipulację jest mała
  Dlatego Polska w temacie przegrała
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031