Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Syjonistyczna międzynarodówka zmierza do likwidacji gotówki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cywilizacja judeo-chrześcijańska zatacza koło - od feudalizmu do niewolnictwa


 

 

Wielu wytrenowanych w bezmyśleniu przyjmie likwidację gotówki z zadowoleniem.

Już większość z dumą – są dumni ze swojej nowoczesności, nie z bezmyślności, o której nie wiedzą – korzysta z płatności elektronicznej przy najdrobniejszych zakupach. Żydowskie reżimy skutecznie tresują judeo-chrześcijańskie społeczeństwa do całkowitego niewolnictwa.

I tak cywilizacja judeo-chrześcijańska zatacza koło – zaczęła od feudalizmu i kończy na niewolnictwie, stąd z takim zacietrzewieniem i determinacją Kościół i Żydostwo zwalczali socjalizm. – Dariusz Kosiur

______________________________

______________________________

Co spowoduje likwidacja gotówki i stworzenie bezgotówkowego społeczeństwa

 

tekst za: https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/co-spowoduje-likwidacja-gotowki-i-stworzenie-bezgotowkowego-spoleczenstwa

 

Społeczeństwo bezgotówkowe to cel jaki stawiają sobie od dawna rządzący w wielu krajach. Nieuchronnie zmierzamy w tym kierunku i jest to proces niezauważalny dla wielu z nas. Infrastruktura umożliwiająca płatności bezgotówkowe już jest. Są też preteksty do likwidacji gotówki, jakie dała pielęgnowana przez władze paranoja koronawirusowa. Jakie konsekwencje dla ludzi spowoduje likwidacja gotówki ?

W bezgotówkowym społeczeństwie po prostu pieniądze będą funkcjonowały tylko w formie cyfrowej. Dzięki temu każda transakcja będzie do wyśledzenia i w pełni kontrolowana przez rząd.

W konsekwencji zniknie cała szara strefa i nie będzie się dało wynająć kogoś do prostych prac bez wiedzy rządzących. Ludzie, którzy wspierają koncept bezgotówkowego społeczeństwa najprawdopodobniej nie zdają sobie sprawy z tego co oznacza zrealizowanie takiego celu.

Na przykład, młodociani nie będą już mogli pracować u lokalnych rolników przy zbiorze truskawek czy malin. Skoro nie będzie się dało zapłacić gotówką młodzi ludzie nie będą w stanie zarobić na swoje wakacje.

Babcie, ciocie, dziadkowie i wujkowie nie będą w stanie ofiarować gotówki w prezencie na chrzcie czy komunii świętej. Nie będzie też pieniędzy wkładanych w urodzinowe kartki lub koperty.

Likwidując gotówkę zlikwidowane zostaną też przysłowiowe świnki skarbonki, za pomocą których uczy się dzieci wartości pieniądza i sensu jego oszczędzania. Oznacza to też brak gotówkowych napiwków dla kelnerów. Brak gotówki to też znaczne utrudnienie dla prowadzenia zbiórek charytatywnych.

Co więcej, banki uzyskają dzięki temu kontrolę nad każdym wydawanym groszem. Każda transakcja bedzie zapisywana w systemach bankowych. Do dyspozycji banków i rządu będzie też cała historia naszego przemieszczania się i zakupów.

Dostęp do twoich pieniędzy będzie mógł być wyłączony w każdej chwili i na dowolny okres czasu. Nie będzie żadnej ochrony przed rosnącymi szybko podatkami i każdy grosz będzie mógł być dowolnie opodatkowany.

W zasadzie to rząd będzie mógł wtedy decydować co kto może kupić i kiedy. Jeśli jakieś twoje transakcje wydadzą się władzom podejrzane, twoje pieniądze mogą być zamrożone do czasu złożenia wyjaśnień.

Gotówka to wolność, jej likwidacja to zniewolenie. W interesie nas wszystkich jest jej zachowanie. Gdy to się nie uda konieczne będzie znalezienie jej surogatu. Być może staną się nim kryptowaluty, które już teraz stoją solą w oku osób planujących bezgotówkowe społeczeństwo. Może odpowiedzią na te totalitarne zapędy będzie powrót do łask barteru.

Coś będzie trzeba wymyślić i na pewno jakoś się do tego dyktatu dostosujemy. A jeśli to się nie uda, to cała nadzieja w Słońcu, które może w niszczycielskim akcie wyłączyć wszystkie ziemskie sieci energetyczne i internetowe, co z pewnością zakończy konstruowaną obecnie bezgotówkową erę ludzkości.

_______________

Autorem tekstu jest:

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu, co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

_______________

Redakcja WPS nie popiera libertarianizmu ani jako doktryn filozoficznych, ani jako ekonomicznych.

KOMENTARZE

 • @Autor
  "W bezgotówkowym społeczeństwie po prostu pieniądze będą funkcjonowały tylko w formie cyfrowej. Dzięki temu każda transakcja będzie do wyśledzenia i w pełni kontrolowana przez rząd". -

  --- Nie są to miłe perspektywy i trudno mi zresztą wyobrazić sobie stuprocentową płatność bezgotówkową. Ale i wcześniej wielu realiów nie mogłem sobie wyobrazić, np. nałożenia kagańców miliardom ludzi na ziemi

  *****
 • @zygmuntbialas 20:31:55
  Autor tekstu nie wymienił jeszcze jednej sytuacji, gdy w z powodu kryzysu, chcąc chronić swoje oszczędności, zdecydowalibyśmy o wycofaniu pieniędzy z banku.
  Likwidacja gotówki eliminuje taką możliwość - żydowskie banki są całkowicie bezpieczne i mogą grać między sobą.

  ________________

  Lubiłem oglądać brytyjski program "Fani czterech kółek" (ang. Wheeler Dealers). Zwróciło moją uwagę, że Mike, który wyszukiwał auta do kupienia, zawsze bardzo podkreślał, że płaci gotówką. A więc eliminował żydowskich bankowych pośredników i pracującego dla tych banków - bo to one są głównymi beneficjantami - państwowego fiskusa.
 • melduję się !!!!
  Pozwolę sobie zadać Panu Dariuszowi obrzydliwie bezczelne i prowokacyjne pytanie.
  A czy w Rosji też wyeliminują gotówkę, aaa ?
 • @Rzeczpospolita 21:36:41 Szanowna Rzeczypospolito, tu jest
  zasadniczy błąd.
  "który wyszukiwał auta do kupienia, zawsze bardzo podkreślał, że płaci gotówką."

  W tym wypadku to wcale nie oznacza, że ten Mike nosił w kieszeniach rulony pieniędzy. Kupić za gotówkę, oznacza tylko, że nie będzie to kupno na kredyt. A gotówka jest ciągle w banku. Mike albo płacił czekiem, albo kartą kredytową.
 • @zygmuntbialas 20:31:55
  Ciekawe co się stanie jak " terroryści" zrobią pstryk i nie będzie internetu?. Salute .
 • @Rzeczpospolita
  Salute 5* .
 • @Repsol 22:17:07 A jak przesyłano pieniądze jak nie było
  internetu?
  Jak robiono międzynarodowe transakcje? Jak podróżowano?
 • @Anna-PK 22:30:07
  Czyli znowu jak w średniowieczu , prawda ?. Dobrą drogę obrała przewodnia partia . http://frondalux.pl/tomasz-krok-templariusze-jako-tworcy-podstaw-wspolczesnego-systemu-bankowego/ Salute :)))))
 • @Nibiru 21:51:13
  Ruscy to nie Polin prawda ?. :)))))
 • @Repsol 22:48:58
  Ponoć: kuritza nie ptitza, Polin nie zagranitza :-)
 • Szanowna Rzeczypospolito, kiedyś pieniądze były w postaci złotych
  albo srebrnych monet. Potem zaczęto rozwadniać te szlachetne metale aż wreszcie z nich zrezygnowano. Wystarczył tylko napis na monecie czy papierku; polski złoty.
  Teraz nawet tego nie ma; są karty kredytowe, lub debetowe, lub czeki.

  Aby dorównać "syjonistycznej międzynarodówce" trzeba zwyczajnie rozumieć czym jest pieniądz i jaką pełni funkcję. Wydziwianie i narzekanie nic nie pomoże. Trzeba być mądrzejszym od niej.
 • @Anna-PK 22:07:47
  Widać nie oglądała Pani programów Wheeler Dealers. Mike zawsze wyjmował pieniądze z portfela.
  Byłoby głupotą kupować poprzez bankową gotówkę.
 • @Anna-PK 23:21:29
  Światowy kryzys – geszeft wszechczasów - http://dziennikarze.neon24.pl/post/56416,swiatowy-kryzys-geszeft-wszechczasow
 • @Anna-PK "Mike albo płacił czekiem, albo KARTĄ KREDYTOWĄ" - Czy ty rozumiesz co to znaczy KREDYT? Czy ty roziumiesz CASH ONLY?!
  .  Anna-PK, czy ty wogóle wiesz o czym piszesz?

  Anna-PK, czty byłaś kiedyś w USA??

  Anna-PK, czy ty wogóle wiesz na jakim ty świecie żyjesz???

  CASH = namacalna gotówaka pienięża !!!

  CASH = BANK-NOTY i MONETY wyłącznie !!!!!
  Napis na szyldzie (jakie znajdują się jeszcze w wielu sklepach / biznesacg):


  "TYLKO GOTÓWKA

  ŻADNYCH CZEKÓW,
  KART DEBITOWYCH czy
  CREDYTOWYCH
  NIE AKCEPTUJEMY"
  https://images.mysecuritysign.com/img/pla/S/cash-only-no-checks-sign-s2-0076_pl.png
  https://cdn.merchantmaverick.com/wp-content/uploads/2019/08/bigstock-201549889.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Nibiru 21:51:13
  Bank Centralny Rosji jest uzależniony od światowej żydowskiej międzynarodówki i jeśli władze Rosji nie zmienią tego stanu rzeczy, także i tam będą chcieli wyeliminować gotówkę, choć ze względu na ogromy obszar Rosji jest to techniczne trudne przedsięwzięcie.
 • @Rzeczpospolita 23:51:10 Tego programu nie oglądałam.
  Samochód kosztuje 20- 30-50 tys. albo i więcej. Obecnie nikt nie nosi takiej ilości pieniędzy w kieszeni. Chyba, że z powodu programu telewizyjnego tam zrobili jakieś przedstawienie.
 • @Rzeczpospolita 23:59:34
  Dziękuję za rzeczowa odpowiedź.
  PZDR
 • @Krystyna Trzcińska 23:59:13
  Pani Krysiu!
  Zarówno Pani, jak też Pani Anna_Pk (której nie lubię jak psa, bo mój wpis kiedyś skasowała :-)) macie rację. Cash odnosi się głównie do pieniędzy papierowych i monet, aczkolwiek często zamiennie stosuje się to określenie do zapłaty natychmiastowej (czyli bez kredytu) i nie ważne czy gotówką czy kartą bankową lub kredytową. Ważne dla sprzedającego że na pieniądze nie musi czekać, ma w ręku lub od razu na koncie w banku. O ludziach którzy kupują samochody lub domy bez kredytu, potocznie i nawet urzędowo mówi się że nabyli te dobra transakcją za cash.
  PZDR
 • @Nibiru 03:09:54
  Dodam że najprawdopodobniej ta przenośnia "za cash" wzięła się stąd, że klient ma te pieniądze fizycznie w banku i w każdej chwili mógłby je podjąć i przywieźć w torbie.
 • @Nibiru 03:09:54 Może mnie Pan nielubić, ale Pańska odpowiedź
  tym razem mi się podoba.

  Takie napisy "cash only" wystawiane są głównie w pijackich mordowniach, gdzie kupowane drinki kosztują mało, a klientela zwykle nie budzi zaufania. Takiemu nikt nie będzie sprawdzał jego zdolności kredytowej kiedy on kupuje drinka poniżej $10.

  Niektóre salony samochodowe prowadzą kredytowanie kupowanych samochodów. Informacja, że klient ma pieniądze i nie potrzebuje kredytu oznacza, że sklep- czyli salon samochodowy nie musi szykować całego procesu papierkowej roboty dla tego klienta.
  Kupowanie "za gotówkę" (uwaga!) daje klientowi prawo do pewnych drobnych bezpłatnych "perks" - drobnego profitu, np. zaciemnione szyby, albo jakąś osłonę na masce samochodu.
 • @Nibiru, z przykrością muszę cię wytknąć, ża tak samo jak Anna-PK ty RÓWNIEŻ ABSLUTNIE NIE MASZ RACJI !!!
  .  Nibiru, tekst, który przytacza Rzeczpospolita został napisany na przykładzie zwyczajów jakie są przyjęte / obowiązujące w USA !!!


  O Anna-PK bezmyślnym wymandrzaniu się, nie będę wspominał, bo JAKI JEST KOŃ KAŻDY MĄDRY WIDZI - Anna-PK to stracony przypadek.
  Na ilustracji jest przedstawina informacja amerykańskiej KOROPRACJI o zasięgu OGÓLNOŚWIATOWYM, posiadającej sieć restauracji "fast food" o nazwie PIZZA HUT i mówi ona:  "MY POSZLIŚMY CAŁOWICIE W TRANZAKCJE BEZGOTÓWKOWE (CASHLES !!!!!!)

  ABY ZAPOBIEC ROZPRZESTRZENIANIU SIĘ WIRUSA COVID-19 MY BĘDZIEMY WIĘCEJ PRZYJMOWAĆ PŁATNOŚCI GOTÓWKĄ (CASH-em).

  Akceptujamy wszystkie główne KARTY KREDYTOWE i BANKOWE KARTY DEBITOWE."  - Jeśli nie zna się zwyczjów i przepisów obowiązujących w USA, i do tego, nie zna się jeszcze języka angielskiego, to rozsądnym by było NIE WYPOWIADAĆ SIĘ NA TEMATY, O KTÓRYCH SIĘ NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA!  Nibiru, nie wierzysz mi?

  - I nie powinieneś!

  To przetłumacz sobie ten poniższy tekst sam!  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2020/07/107623857_4590431204303929_3412795149927648894_n.jpg
  https://straighttalk.hcltech.com/sites/default/files/articles/banners/rbi-01.jpg
  https://blog.mondato.com/content/images/2017/10/Screen-Shot-2017-10-03-at-23.45.58.png


  Bogumił Boguchwał
 • po pierwsze, nie trzeba wynagradzać pieniędzmi
  po drugie, wystarczy w gronie rodziny i znajomych wymieniać się kartami, i już się im wszystko poplącze,

  szkoda, że wymienianie się telefonami jest niewykonalne, chociaż, jakby tak każdy miał po 10, może dałoby się opracować sposób.
 • @zygmuntbialas 20:31:55
  I po co te obelgi ?

  Przez tyle lat służby medyczne nie narzekały, że każą im robić w "kagańcach", i było to dla każdego zrozumiałe i potrzebne.

  A teraz są jacyś piekielni mąciciele, którym nie pasują środki zapobiegawcze, i sączą zgubny jad w umysły.
 • Machina już się kręci. 5 ☆
  Samodzielnie myślący ludzie dobrze widzą co się dzieje.
  Ten obecnie panujący stan pod nazwą Coronavirus zostanie przez rządy wielu państw wykorzystany do obniżek świadczeń socjalnych, emerytur,
  płac. Zmuszanie do transakcji bezgotówkowych, ingwilacji, monitoringu
  i totalnej kontroli społeczeństwa.

  Nie piszę tu tylko o Polsce ale o tzw kontrolowanym przez ponadnarodowy rząd, Zachodzie.

  Poczytajcie zachodnią prasę w której już przygotowuje się ludność małymi krokami właśnie psychicznie do tego , że potrzeba będzie dokonać cięć emerytur i innych pakietów pomocy spowodowanych recesją a argumentem jest dbanie o walkę z Koronawirusem.

  Światowa mafia zorganizowała totalny paraliż na świecie i go teraz bez skrupułow z tylko wyłącznym zyskiem dla siebie wykorzysta a ze szkodą dla miliardów ludzi.

  Pozdrawiam :)
 • @Krystyna Trzcińska 06:20:44
  Pani Krysiu!
  Abyśmy nie strzępili jęzorów po próżnicy przytaczam definicję "cash transaction" z samego źródła - Investopedia;

  https://www.investopedia.com/terms/c/cashtransaction.asp#:~:text=A%20cash%20transaction%20is%20the,not%20considered%20a%20cash%20transaction.

  PZDR
 • @Anna-PK 01:56:50
  Prezentuje Pani upór godny lepszej sprawy, ale ponieważ nie oglądała Pani Wheeler Dealers, zatem nie wie, że zakupy Mike'a z zasady nie przekraczały £5 tys. (górna granica). Były to auta przeznaczone do napraw lub renowacji.
 • @Rzeczpospolita 13:31:51 Pan też jest uparty. ;)
  Moim zdaniem, ten Mike ma w portfelu ...góra £500, a może nawet mniej.
  Ma natomiast kilka różnych kart kredytowych lub debetowych. Ten proces bezgotówkowego płacenia w wielu krajach trwa już 1/2 wieku. Rozumiem, że w Polsce nie jest powszechny, ale to się zmieni.

  ;) W wielu krajach istnieje obyczaj "garage sale". Na podjeździe samochodowym przed domem, na skrzynkach, czy stolikach, rodzina wykłada do sprzedaży starocie: książki, ubrania, jakieś szkła i naczynia, sprzęt elektroniczny. Towary zwykle kosztują mniej niż $20...i tam się płaci rzeczywiście gotówką prosto z portfela.
 • Nie da się zlikwidować pieniądza.
  Ludzie zawsze będą wymieniali towary.
  Gdy globalna mafia zlikwiduje pieniądze to powstaną waluty zastępcze, lokalne..i proces powstawania pieniądza zacznie się od nowa od podstaw od handlu wymiennego.
  Ludzie będą chcieli pracować za kasę do ręki a nie cyferki w żydowskim banku.

  Pieniądz elektroniczny tak ale jako opcja z gwarancją wymiany na pieniądz realny...
  A pieniądz realny tak jako opcja z gwarancją wymiany na złoto...

  To są proste zasady gwałcone przez globalnych bandytów.
 • @Nibiru, mam dla ciebie pomysł - Zrób sam takie doświadczenie: Idź do sklepu, na bazar, do restałracji, czy na spotkanie z
  ogłoszenia w gazecie czy "OferUp" w celu sfinalizowania tranzakcji, gdzie SPRZEDAJĄCY USŁUGĘ ZAZNZACZA warunek CASH ONLY (tylko CASH), a ty zamiast TWARDEJ GOTÓWKI powiedz mu że nie masz pieniędzy w portwelu, ale masz w BANKU i możesz wystawić mu CZEK, dać KARTĘ KREDYTOWĄ, KARTĘ DEBITOWĄ albo wyjaśnij że masz aplikację w telefonie do transferowania pieniędzy.

  Następnie pilniie / uważnie obserwój reakcję SPRZEDAJĄCEGO tobie towar, czy usługę po który przyszedłeś osobiście.
  A wyjaśnienie / definicja z maja 2020r z KOROPRACYJNEGO biuletynu INVESTOPEDIA, napisana dla KORPORACJI w rozdziale "Corporate Finance & Accounting" to NOWO-MOWA wprowadzdająca w błąd i przygotowująca NIEUŚWIADOMIONTCH do ZAAKCEPTOWANIA NOWEGO ŚWIATOWEGO PORZĄDKU.

  - Ale i tak radzę ci przeczytać jeszcze raz dla pełnego zrozumienia.


  Definicje pojęcia CASHLESS - BEZGOTÓWKOWE zamieszczam poniżej.
  Bogumił Boguchwał


  A person must report cash of over $10,000 received as either a lump sum, in two or more payments within 24 hours, as a single transaction within 12 months, or as two or more transactions within 12 months.


  Form 8300 must be filed within 15 days after the date the cash is received.
 • Definicja tranzakcji BEZGOTÓWKOWEJ (CASHLESS) napisana w "prestiżowych" słownikach.
  .  Definition of cashless:


  "Merriam-Webster dictionary"

  po Polsku: "nie posiadanie ani angażowanie gotówki
  w dokładniej: poleganie wyłącznie na transakcjach pieniężnych wykorzystujących środki elektroniczne, a nie gotówkę." !!!

  (not having or involving cash
  specifically : relying entirely on monetary transactions that use electronic means rather than cash)
  "The Cambridge Dictionary"

  używanie lub obsługa kart kredytowych i debetowych oraz systemów elektronicznych, a nie pieniędzy w formie monet lub banknotów:

  (using or operating with credit and debit cards and electronic systems, not money in the form of coins or notes)


  "Collins English Dictionary"

  Płatności bezgotówkowe są dokonywane za pomocą kart lub metod elektronicznych, a nie pieniędzy fizycznych pieniędzy.


  (Cashless payments are made using cards or electronic methods rather than physical money.)
  Bogumił Boguchwał
 • @zygmuntbialas 20:31:55
  Pieniądz elektroniczny to totalitaryzm najwyższego poziomu.
  Każdy będzie żył pod pręgierzem że mogą mu zamknąć konto i zostaje bez środków do życia...będzie musiał być posłusznym niewolnikiem globalnej mafii. Mafia może mu opodatkować każdy ruch tego pieniądza...
  Obywatel staje się całkowicie bezbronny.
  Jak się będzie bronił ?? .... pieniądzem zastępczym trzymanym w skarpecie, w piwnicy w ziemi..
  Co będzie pieniądzem zastępczym ? najpewniej złoto, precjoza w małych dawkach..jakieś nie psujące się towary...lub kwity czyli banknoty z innych niż mafijne źródeł.

  Globalna mafia zepchnie cywilizację ludzką w otchłań do czasów pierwotnych do czasów narodzin pieniądza...
 • @ Autor
  Oczywiście 5*

  A co do Inne Medium i ZnZ to mam w zakładkach:
  Wygląda na to, że na Marsie mamy nową "twarz", bo ta stara to najprawdopodobniej pareidolia...

  https://innemedium.pl/wiadomosc/sonda-nasa-sfotografowala-ruiny-ogromnego-budynku-na-marsie

  Ale to tak niemal na marginesie - "niemal" dlatego, że chyba nie tylko niecne plany dotyczące likwidacji gotówki się nam szykuje, ale i grubsze sprawy się ukrywa.

  Ukłony
 • Autor
  Też uważam że do tego dążą. Ludzie nie są jednak idiotami. Znów złoto i inne kruszce będą kiszone w skarpetach, bo tylko to będzie miało jakąś realną wartość.
 • Co znaczy pjęcie mieć CASH przy sobie (np. w portfelu), płacić CASHem lub zmieniać elektrony BANKOWE na CASH (twardą gotówkę) =
  .

  Płacić za usługę lub rzecz gotówka, aktualnie obowiązującym środkiem płatniczym.

  - To znaczy płacic pieniędzmi w GARŚCI, w torebce, w portwelu, w kieszeni, w torbie po kanapce, w kopercie, w worku, w walizce, w teczce - LUB NAWET pieniedzmi NA TACZCE (Taka sytuacja miała już miejsce w pierwszej ćwiartce XX wieku w PRUSACH tzw. Niemczech.).  Dla tych co jeszcze nie pojmuja co to jest CASH dla ułatwienia przekaz graficzny - wizualny:))  https://flowfeel.blogs.com/flowfeel/images/2008/10/07/5362295_ee93bd354b.jpg
  https://i.ytimg.com/vi/03lyCUwaAhw/maxresdefault.jpg
  https://i2-prod.hulldailymail.co.uk/incoming/article2775382.ece/ALTERNATES/s615/0_cash-machine.jpg
  https://moneydotcomvip.files.wordpress.com/2014/09/140929_ff_atmfees.jpg
  https://www.lacare.org/sites/default/files/images/PayPremiumsWithCash.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @marek500, a jak myslisz co niewolnicy zrobią, jesli za płacenie złotem lub posiadanie, będzie KARA całkowitej konfiskaty + kara
  $10000 i 5 lat więzienia, ZA WYKAPOWANIE współobywatela posługującego się kruszcem bedzie nagroda POWIEDZMY $1000 elektronicznych czy innej CRYPTOCURRENCY WYŚWIETLONEJ prosto na EKRANIE MONITORA KOMPUTERA " PATRIOTYCZNEGO" kapusia?  Nie wspomnając już o przymusowych REWIZJACH, ładowaniu na wagony i PRZESIEDLENIACH lub gnaniem przez bezdroża po stepach i tajgach Syberii, itd., itp..


  - W historii WSZYSTKO juz było!!

  A jak DOSKONALE jest wiadome: "HISTORIA KOŁEM SIĘ TOCZY"


  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska 14:57:58
  Pani Krysiu. Ja nie kwestionuję pierwotnego i ciągle obowiązującego w ekonomii znaczenia słowa "cash". Znaczy to dokładnie co Pani pisze - pieniądz fizyczny. Próbuję jednak wyklarować, że w finansach i księgowości słowo to ma jeszcze nieco inne znaczenie - jako gotówka (nie ważne czy pieniądz fizyczny czy elektroniczny. Istotne, że może być dokonana, przelana natychmiast lub maksymalnie w ciągu 7 dni.

  Wiki nieco dokładniej przybliża tę sprawę.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Cash

  jeszcze parę zdań na ten temat z innego źródła ale bardzo klarownie wyjaśniające istotę nieporozumienia:

  Try not to think about cash and credit transactions in terms of how they were paid, but rather, when they were paid. For example, you may buy some groceries at your local shop and pay for them in cash there and then, that’s a cash transaction. However, what if you paid by card rather than cash? That can also be classified as a cash transaction because you paid immediately.

  On the other hand, credit transactions are paid at a later date than when the exchange of goods or services took place and almost all of time an invoice for the transaction is issued. The time period before payment can vary depending on the types of businesses or even the industry in which the transaction is taking place. Once again, when payment is finally settled for the invoice, it may be done with cash or card, or any other payment method but it is still a credit transaction.

  Businesses will have a mixture of cash and credit transactions make up their accounting records. Some businesses may have the majority of their transactions be either one or the other and some will have a more even split. However, you would be hard pressed to find a business that didn’t have at least one cash or credit transaction occur during its lifetime.
 • @Nibiru 22:53:50
  Aby zakończyć sprawę na amen.
  Pani Krysiu, proszę z łaski swojej przeczytać jeszcze na Wiki znaczenie określenia "cash flow" - pojęcie z ekonomi i księgowości, również nie zarezerwowane do pieniądza fizycznego. Dodam, że pojęcia te funkcjonują od dziesiątków lat i nie są, jak to Pani określiła, "nowomową".
  Dobranoc

  https://en.wikipedia.org/wiki/Cash_flow
 • @Nibiru, szkoda mi więcej czasu. Czeka ciebie NOWY ODWAŻNY ŚWIAT - według scenariusza Aldous Leonard Huxley.
  .


  Nibiru, nie maszracji, więc idziesz w zaparte :) No, ale dzieci tak mają!


  Wygląda na to, że nie dadzą ci, ci ONI, czasu na WYDOROŚLENIE:(


  Byś moze w GUŁAGU zorjętujesz się co to znaczy i jaka jest różnica pomiędzy CASH ONLY, a VIRTUAL MONEY.
  Przeczytaj poniżej i dobrze się zastanów nad swoim stanem wiedzy, realnym światem, który cię otocza i o swoich zdolnościach logicznego pojmowania rzeczy widzialnych gołym okiem.  https://m.neon24.pl/aade0ef12666e91432c4ec310137125e,14,0.png
  https://cdn.benchmark.pl/uploads/article/61340/BIGICON/389c6fffb0c19b5955765a113a94b77e2a10800c.jpg
  https://d33wjekvz3zs1a.cloudfront.net/wp-content/uploads/2019/03/cashless-society-electronic-money.jpg
  https://m.neon24.pl/d8504e0d75119e8a627ff6dd0b5445b0,14,0.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • "Społeczeństwo bezgotówkowe – czyli wielomiliardowy biznes banków"
  .

  Każdego dnia wydaje się, że pojawia się kolejny raport o śmierci gotówki.

  Zamknięcie bankomatu, kawiarni lub pubu bezgotówkowego stało się codziennością.

  Czy to jest problem?

  Z pewnością możemy wziąć gotówkę za pewnik, prawda?

  Gotówka nie jest pewnikiem. Angielskie banki Lloyds, RBS and Halifax w pierwszy dzień 2020 roku pozostawiły swoich klientów bez grosza przy duszy z uwagi na kolejne problemy systemu płatniczego.

  Z uwagi na awarię stron internetowych tysiące klientów Halifax, Lloyds i RBS rozpoczynają Nowy Rok, nie mając dostępu do swoich kont bankowych.
  Nie mogą sprawdzć stanu konta, robić przelewów, używać płatności smartfonem.
  Duża część Wielkiej Brytanii nie ma dostępu do swoich kont na komputerach lub aplikacjach na smartfony.
  Halifax i Lloyds przeprosili za „problemy” i twierdzą, że pracuje nad ich rozwiązaniem w pierwszej kolejności.
  RBS, który jest również częścią tej samej firmy, nie wydał jeszcze oświadczenia. 23 listopada 2019 Bank TSB prosił klientów, aby pożyczali pieniądze od rodziny


  !!!!!!!!!!!!!!!
  Jak eliminowano płatności gotówkowe w Szwecji

  Ćwierć wieku temu obywatele narzekali, że kontrola finansowa obywateli jest tak szczelna, że kiedy jadą na wakacje muszą brać kredyt w banku, bo gdyby jechali za gotówkę od razu staliby się podejrzanymi oszustami lub bogaczami, którzy nie zasługują na korzystanie z darmowego leczenia lub ich dzieci z darmowych szkół.


  Do niedawna wielu w Szwecji uważało jednak, że operacje gotówkowe są czymś normalnym, raz danym społeczeństwu i to nie zniknie.

  !!!!!
  Nie zrobiono absolutnie niczego, poddano się powolnemu praniu mózgu zachwyconych bankierów, aż przyszedł dzień, że kompletnie wyrwano im gotówkę z rąk.


  Nie pomogły utyskiwania, logiczne tłumaczenia, bankierzy zwyciężyli i naliczają “podatek bankowy”, bo tak można nazwać opłaty za użycie prawie nic nie kosztującej karty płatniczej podczas każdej transakcji.

  Szwedzi myśleli, że gotówka jest czymś normalnym. Zaczęło się od tego, że tamtejsze banki przestały przyjmować depozyty gotówkowe lub wydawać gotówkę.

  Następnie wiele sklepów mówiło: „Tylko cyfrowo”.

  W 2018 roku zarówno gigantyczny sklep z meblami domowymi Ikea, jak i szwedzka służba zdrowia ogłosiły się jednostkami bezgotówkowymi.

  Dopiero wtedy rozległy się wrzawy, ale było już za późno.

  Szwedzka infrastruktura gotówkowa w dużej mierze zniknęła.

  Społeczeństwo bezgotówkowe w Wielkiej Brytanii

  Jeszcze kilka lat temu sklepy refundowały sobie konieczność odprowadzenia opłaty bankowej za każdorazowe użycie karty bankowej dodatkową opłatą naliczaną klientowi, który kartą płacił i która wynosiła nawet 50 pensów.

  Obecne regulacje zakazują takich praktyk choć sklepy nadal muszą odprowadzać horendalne opłaty za transakcje bezgotówkowe.

  Nie wolno sklepowi naliczyć opłaty za przyjmowanie karty płatniczej i nie wolno odmówić obsługi klienta, który nie ma gotówki.

  Powoduje to sytuacje, że do wielu transakcji kartą sklep musi dopłacać bankowi.

  Ludzie przychodzą kupować loterie, na których jest bardzo mała marża, lub nawet pojedyńcze znaczki pocztowe, nie tylko zabierając dochód na rzecz banku ale powodując, że sklepy dopłacają bankom do ich interesu z innych, bardziej wartościowych, transakcji.

  Banki zarabiają za nic, lub prawie za nic uczestnicząc w każdej rozliczanej kartą bankową transakcji, choć koszty użycia ich platformy płatniczej w porównaniu z ich krociowymi zyskami od każdej transakcji są znikome.

  Klienci brytyjscy za pomocą kart płatniczych powodują wydrenowanie dochodów ze sklepów do banków nawet nie zdając sobie z tego sprawy, bo ich rachunek nie może być obciążany dodatkową opłatą. W skali kraju są to miliardy funtów, na które położyli swoje tłuste ręce bankierzy.

  Taki haracz nałożony został na sklepy przez system bankowy.


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Banki, takie jak Barclays dbają o ukrywanie swoich dochodów z łupienia sklepów nie ujawniając kosztów opłat za czytniki kart i oferując “rozmowę z fachowcem”, tym naiwnym biznesom, którzy chcą dowiedzieć się jaki będzie koszt obsługi czytnika.

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Wtedy ‘fachowiec’ stosując metody manipulacji, obliczając ile transakcji zawiera sklep i ile maksymalnie można z niego wyciągnąć, podsuwa rozwiązania z bardzo niskimi opłatami, rozkładającymi haracz bankowy na wszystkie transakcje i sugerując, że opłata będzie nieodczuwalna dla biznesu oraz, że “faktyczny koszt jest przybliżony i zależny od tak wielu czynników.

  Jednym z takich czynników wskazywanych przez banki jest koszt platformy (VISA czy MASTERCARD).

  Dla biznesu oznacza to niemożność ocenienia faktycznego kosztu transakcji i pod koniec roku może czekać go niemiła niespodzianka ‘dopłaty’ do platformy transakcyjnej.

  Sugeruje mu się wtedy zwiększenie ilości transakcji co spowoduje obniżenie kosztu jednostkowego transakcji, podczas gdy tendencja na rynku od wielu lat jest taka, że ilość transakcji maleje, choć produkty drożeją.

  Zawiera się coraz mniej transakcji, chociaż na większą kwotę. Opłaty za czytniki kart mogą się różnić pomiędzy bankami wysokością kilku tysięcy funtów w skali roku, a koszt obsługi płatności może pochłonąć nawet 20% czystego dochodu.

  System płatności XLN Pay obsługujący pół miliona biznesów i który chwali się, że umożliwia sprzedanie 12 milionów kaw rocznie, choć nie sprzedaje kawy tylko umożliwia pobieranie płatności, reklamuje się, że korzystanie z ich serwisu może zaoszczędzić biznesom nawet 1700 funtów rocznie, porównując koszt w innych systemach bankowych.

  Łatwo jest zatem obliczyć, że od takiej samej ilości klientów biznesowych (0,5 mln) inny bank pobierze 850 milionów rocznie więcej.

  Dodatkowych 850 mln za nic, za umożliwienie przyjęcia płatności za kawę czy gazetę.
  Większe sieci, które mają świadomość jak rujnujące biznes są to opłaty, będą szukały tańszych rozwiązań czy negocjowały z bankiem wysokości opłat i mając np. 1700 sklepów detalicznych jak np. firma McColls mogą otrzymać niższe opłaty (dlatego np. Barclays nie ujawnia kosztów obsługi płatności oferując rozmowę z ‘fachowcem’).

  Taka sytuacja dyskryminuje sklepy indywidualne, niezależne, które nie mogą negocjować z bankiem i powoduje, że nieczytelny system płatności uderza w nie najbardziej dotkliwie.


  Zmuszenie sklepów, aby zaprzestały doliczać opłaty za użycie płatności kartą zasłaniano interesem klienta, aby “nie był zaskoczony przy kasie”. Faktycznie umożliwiło to bankom upowszechnianie płatności kartą, bo klienci mając świadomość, że karta ich nic nie kosztuje zaczęli płacić kartą za wszystkie, nawet niskoopłacalne transakcje (których wcześniej nie mogli robić przy użyciu karty, bo sklep mógł odmówić przyjęcia płatności lub zażądać opłaty).


  Skala niewidzialnego (dla klienta z kartą) bankowego biznesu to są miliardy funtów rocznie. Tylko sam amerykański system VISA, po podwojeniu opłaty za transakcje bezgotówkowe wygenerował 1 miliard funtów w ciągu roku. Małe biznesy po zabronieniu pobierania dodatkowych opłat za użycie karty zmuszone zostały do podniesienia kosztów swoich towarów.

  Zmienne opłaty kosztów obsługi zawierają w sobie dwa koszty: jeden to koszt banku a drugi to koszt platformy płatniczej.

  Pierwszy koszt pobierany jest przez “acquiring bank”, który rejestruje transakcję, drugi to koszt platformy “card scheme fee”, który idzie bezpośrednio do VISA lub Mastercard.

  W 2015 roku zabroniono sklepom naliczania opłat za użycie czytnika, ale pozostawiono pozostałe koszty dla banków, wymuszając całkowite pokrywanie kosztów obsługi przez biznesy.

  Kiedy jednak sklepy zaprzestały pobierać dodatkowe opłaty systemy takie jak VISA i Mastercard, posiadające dominującą rangę na rynku podniosły swoje opłaty w niektórych przypadkach nawet 100%.

  Negatywne elementy systemu płatniczego w Wielkiej Brytanii:
  1.Po zabronieniu sklepom naliczania opłat za użycie czytnika została wprowadzona 100% podwyżka opłat za użycie platform płatniczych

  2.Zwiększony koszt obsługi kart przy jednoczesnym braku możliwości żądania od klientów pokrycia kosztu spowodowało podwyższenie cen produktów i usług

  3.Chociaż opłaty interchange są publicznie udokumentowane, żadna firma nie ujawni opłat za system kart, uniemożliwiając handlowcom obliczenie kosztu każdej transakcji.

  4.Według CMSPI, firmy doradczej ds. Płatności, która doradza handlowcom, opłaty prawdopodobnie wzrosną......  https://i.ytimg.com/vi/1Fs38PBLbPU/maxresdefault.jpg
  https://www.brytol.com/wp-content/uploads/2020/01/BANKI_W_ANGLII.jpg
  https://i2.wp.com/www.brytol.com/wp-content/uploads/2020/01/barclays-3.jpg

  Bogumił Boguchwał
 • @Nibiru, są ostatnie dwa pytania do ciebie. Na tch dwóch ilustracjach są napisane sentencje. - Przetłumacz je na język Polaki i
  objaśnij z Polskiego na NASZE, dla tych co nie rozumieją języka Polskiego.  http://danharkey.com/wp-content/uploads/2019/07/uploads_1525977848468-2018-05-1014_43_39-Screen-Shot-2018-05-09-at-11.36.08-AM-592x400.png-WindowsPhotoViewer.png
  https://sourballpython.com/blog/wp-content/uploads/2017/07/SavvySocial_CashlessSocietyBlog.jpg  Bogumił Boguchwał
 • "Nie da się zlikwidować pieniądza. Gdy globalna mafia zlikwiduje pieniądze to powstaną waluty zastępcze, lokalne..i proces
  powstawania pieniądza zacznie się od nowa od podstaw od handlu wymiennego. Ludzie będą chcieli pracować za kasę do ręki a nie cyferki w żydowskim banku."


  https://m.neon24.pl/e61984a7f9eee2504e9c9391ee8ef879,14,0.jpg
  https://m.neon24.pl/c9e79287058868def656653da67e2f53,14,0.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @Jasiek " niecne plany dotyczące likwidacji gotówki się nam szykuje"
  .  https://m.neon24.pl/a7e1d6615554f0d25be17926854e646c,14,0.png
  http://m.neon24.pl/4b7db73efa25c3f01007aff381207084,0,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @Alfax "Światowa mafia zorganizowała totalny paraliż na świecie i go teraz bez skrupułow z tylko wyłącznym zyskiem dla siebie
  wykorzysta a ze szkodą dla miliardów ludzi.'

  http://m.neon24.pl/f8ce7d1c4c94beb1218c15d34f36f2ef,0,0.jpg


  Bogumił Boguchwał
 • @interesariusz z PL " wystarczy w gronie rodziny i znajomych wymieniać się kartami, i już się im wszystko poplącze" im czy
  raczej niewolnikom łańcuchy!
  http://m.neon24.pl/e60dd1319a3d2aaa6e0ed780efc104df,0,0.png

  Bogumił Boguchwał
 • @zygmuntbialas " Nie są to miłe perspektywy i trudno mi zresztą wyobrazić sobie. Ale wcześniej wielu realiów nie mogłem sobie
  wyobrazić, np. nałożenia kagańców miliardom ludzi na ziemi"
  https://m.neon24.pl/89bfa608da626ade4acbe485d2a72073,14,0.png


  Bogumił Boguchwał

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031