Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

1 sierpnia 1944 roku – syjonistyczna zbrodnia na Polakach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Światowa opinia publiczna Powstanie Warszawskie kojarzy wyłącznie z powstaniem w żydowskim getcie w 1943r.


 

Wyjątkowe obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w 2020r. – i Polacy, „morda w kubeł”, bo w istocie taki jest cel pandemii - pandemii zachodniej "demokracji".

______________________

Poniżej teksty z 2015r. i 2016r.

______________________

814934926

Dlaczego żydo-reżimowa władza III Żydo-RP/Polin z takim pietyzmem fetuje najtragiczniejsze, niepotrzebne i przegrane Powstanie Warszawskie, a nie przywiązuje większej wagi do jedynych dwóch zwycięskich powstań, powstań inspirowanych wyłącznie polską myślą polityczną, Powstania Wielkopolskiego i trzech Powstań Śląskich -?

 

____________________

Czy żydowska inspiracja Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję?

___________________

Niniejszy tekst wyjaśniający aspekt polityczny oraz przybliżający rzeczywiste fakty związane z Powstaniem Warszawskim ukazał się 1 sierpnia 2015r. Kolejna zmiana żydo-reżimowej władzy – teraz jest to PiS, opcja nazywająca samą siebie patriotyczną „dobrą zmianą” – i jej niedawny opór przed uchwaleniem ustawy potwierdzającej historyczny fakt ukraińskiego ludobójstwa na Polakach, stworzył asumpt dla kilku istotnych refleksji poszerzających naszą świadomość historyczną i polityczną.

Światowa opinia publiczna Powstanie Warszawskie kojarzy wyłącznie z powstaniem w żydowskim getcie w 1943r. Tę wiedzę utrwalają powszechne na Zachodzie żydowskie media oraz żydowscy politycy – kanclerz NRF, W.Brandt (Żyd), w czasie pierwszej wizyty szefa niemieckiego państwa po 1945r. w Polsce, złożył kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Getta!

Co prawda nie było wówczas pomnika Powstania Warszawskiego – odsłonięty został dopiero w 1989r. I chyba nie przypadkowo w tymże roku, ponieważ także w 1989r. nastąpiło polsko-niemieckie pojednanie przypieczętowane mszą w Krzyżowej. A więc zgodnie z żydowską polityką IIIŻydo-RP wymowa pomnika nie była już antyniemiecka tylko antyrosyjska – ponieważ według obowiązującej wykładni Armia Czerwona czekała na wykrwawienie się powstańców.

Decyzję o budowie w Warszawie pomnika Bohaterów Getta podjął Centralny Komitet Żydów w Polsce (CKŻwP) już 1945r., odsłonięto go w 1946r. CKŻwP rezydował wtedy w Lublinie – i już wtedy były to rzeczywiste, najwyższe władze w Polsce, a przecież bez mała wszystkich Żydów pochłonął holokaust (?).

W powstaniu w getcie zginęło 12 tys. Żydów – mniej więcej tyle, ile w IIIŻydo-RP ginie rocznie Polaków, łącznie w wypadkach drogowych i na skutek samobójstw. Liczba tych ostatnich systematycznie rośnie jako rezultat sukcesu polityki żydo-reżimów.

Nieznane i nieistotne dla światowej opinii Powstanie Warszawskie pochłonęło „tylko” 270 tys. ludzkich istnień – cóż więc szkodzi w trakcie obchodów rocznicowych wybuchu Powstania dorzucić w „apelu pamięci” jeszcze kilka nazwisk antypolskich Żydów, syjonistów i masonów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem, w końcu „Powstanie Warszawskie” ma mieć wydźwięk antyrosyjski.

Żydo-reżim PiS – żydowskiej, syjonistycznej, partii z katolickim namaszczeniem –, nie dopuszcza do uchwalenia ustawy o ukraińskim ludobójstwie na grubo ponad 250 tys. Polakach, profanuje obchody Powstania Warszawskiego, w którym z rozkazu anglosaskiego żydostwa zginęło minimum 270 tys. Polaków. Takie są właśnie cele polityki Międzynarodowego Żyda: budować w Polakach nienawiść do Rosji i nie naruszać pierwszeństwa do świętości kłamstw holokustycznego mitu. Żydowski PiS wywiązuje się z tych zadań bez zarzutu.

 

D.Kosiur               2016r.

___________________________

W zamyśle syjonistycznego, anglosaskiego żydostwa, rzeczywistych inspiratorów Powstania Warszawskiego, Powstanie miało spełnić następujące cele:

– eliminacja polskiej krajowej elity kierowniczej, a więc uniemożliwienie odbudowy Państwa Polskiego po zakończeniu II wojny (Międzynarodowy Żyd był przeciwny istnieniu Państwa Polskiego zarówno po I i po II wojnie światowej – zadziwiająca to zbieżność ze stanowiskiem żydo-bolszewii, która widziała Polskę jako republikę ZSRR, a dzisiaj rządzący IIIRP potomkowie żydo-bolszewi widzą Polskę jako składową UE i NWO – ?),
– zatrzymanie Armii Czerwonej na linii Wisły, dla zyskania czasu dla armii USA i Wlk.Brytanii w przejmowaniu ważnych ośrodków produkcyjnych oraz naukowo technicznych III Rzeszy pracujących na potrzeby wojenne,
– niedopuszczenie Armii Czerwonej zbyt daleko na zachód Europy (ZSRR w kwietniu 1945r. zajął niemal dokładnie te tereny, które historycznie należały do Słowian).

aa-origins_700

Blok_wschodni_pl

 

Czy żydowska inspiracja Powstania Warszawskiego nie nasuwa analogii do dzisiejszej nagonki syjonistów na Rosję, do wzniecania nienawiści do Rosjan, do podżegania do wojny, kosztem ludów słowiańskich?
Historia pokazuje, że wektory polityki syjonistycznego, anglosaskiego żydostwa nie zmieniły się od kilku stuleci. W dalszym ciągu jest to sama zbrodnicza polityka podboju świata.

Już 2 i 3 sierpnia 1944r. Warszawiacy zaczęli wywieszać w oknach białe flagi – chcieli zakończenia bezsensownej, bez najmniejszych szans na sukces, walki z Niemcami.
I dzisiaj coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z żydowskiej nagonki na Rosję, nagonki realizowanej na koszt Polaków i przeciw Polakom, przeciw Słowianom
Czy istniał niemiecki plan zagłady Żydów? – NIE, istniał plan deportacji Żydów z Europy.
Czy istniał niemiecki plan zagłady Słowian? – Tak. Dzisiaj ten plan podejmują anglosascy syjoniści.

 

Generalplan Ost, GPO

Grupa narodowa Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia
Polacy 80-85%
Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
Białorusini 75%
Ukraińcy 65%
Litwini 85%
Łotysze 50%
Estończycy 50%
Czesi 50%
Łatgalowie 100%

 

Marcin Bajko, dyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami m.st. Warszawy (zwolniony dyscyplinarnie przez aferzystów warszawskiego magistratu, którym włos z głowy nie spadnie, mimo prac sejmowej komisji d/s warszawskiej „reprywatyzacji”): Słyszę czasem opowieści, że hipoteki w Warszawie się spaliły i nie wiadomo do końca, kto był właścicielem. Nieprawda. Niemcy podczas ewakuacji skrupulatnie zapakowali i zabrali wszystkie księgi hipoteczne, Polska je odzyskała. – za: http://wyborcza.pl/magazyn/1,140955,16745522,Jak_znikaja_szkolne_boiska.html

Zastanawiające, w czyim interesie Niemcy zadbali o hipotekę wysadzanych w powietrze warszawskich nieruchomości – ?

Zastanawiające jest i to, dlaczego żydo-reżimowa władza III Żydo-RP z takim pietyzmem fetuje najtragiczniejsze, niepotrzebne i przegrane Powstanie Warszawskie, a nie przywiązuje większej wagi do jedynych dwóch zwycięskich powstań, powstań inspirowanych wyłącznie polską myślą polityczną, Powstania Wielkopolskiego i trzech Powstań Śląskich -?

Zastanawiają także indoktrynacyjne sugestie żydo-mediów wskazujące, że nie mniejszą winę za dramat powstania w Warszawie ponosi ZSRR, który nie przyszedł z militarną odsieczą walczącym powstańcom. Oczywiście spadkobiercą win ZSRR ma być dzisiejsza Rosja – przynajmniej tak chcą to zakodować w społecznym odbiorze syjonistyczni dysponenci żydo-mediów.

 

Powstanie Warszawskie 1944 („Polskie zrywy narodowe” – fragmenty*)

Na podstawie artykułu „Powstanie Warszawskie, czyli gloryfikacja zbrodni” – http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=5044 . (Artykuł oparty na analizach i relacjach wojskowych.)
Powstanie Warszawskie było zbrodnią przeciwko setkom tysięcy Warszawiaków chcących przetrwać wojnę. Gdyby powstanie nie wybuchło, Warszawa nie poniosłaby ogromnych strat ludzkich i materialnych. Jednak współcześnie w mediach jesteśmy karmieni propagandą o konieczności powstania. Polscy dowódcy przewidywali tragiczne skutki powstania, ale nie pozwolono im powstrzymać jego wybuchu. Pułkownik Bruno Nadolczak twierdził, że gen. Sosnkowski wymusił na Winstonie Churchillu decyzję o wstrzymaniu powstania. Anglicy wyznaczyli samolot mający przewieźć pułkownika z rozkazem wstrzymania powstania i zrzucić go nad Polską. Jednak samolot jedynie „polatał i wrócił”. Historycy twierdzą, że rzeczywistym lobbystą na rzecz wybuchu powstania był Żyd i mason Józef Retinger (założyciel Grupy Bildrberg, współtwórca idei UE), który wraz z syjonistą i masonem Winstonem Churchillem (pochodzenie żydowskie) nalegał aby powstanie wybuchło.

Retinger kilkakrotnie przekraczał linię frontu między III Rzeszą a ZSRR i ustalał dogodne warunki dla trwania Powstania Warszawskiego – dla zniszczenia sił polskich.

Tak, więc powstanie nie leżało w zamyśle polskich patriotów, ale elementów antynarodowych, antypolskich. Zależało na nim głównie elitom brytyjskim i sowieckim, czyli żydo-bolszewickim.
Brytyjczycy oszczędzając krew Anglosasów prowadzili wojnę kosztem innych krajów europejskich. W pierwszym etapie wojny była to znienawidzona przez Żydów Polska, a potem ZSRR, który już w latach 1930. zaczął eliminować żydo-bolszewię z najwyższych stanowisk państwowych. „Anglosasi” zadawali straty Niemcom kosztem walczących powstańców. Sowieci dzięki walkom w Warszawie pozbyli się wielu tysięcy przyszłych potencjalnych przeciwników politycznych słuchających rozkazów z Londynu.

Wybuch walk w Warszawie poprzedziło przybycie z Włoch do Warszawy niemieckiej elitarnej dywizji „Hermann Göring”. Tylko prowizorycznym atakom rosyjskim „zawdzięczamy”, że powstanie nie zostało przez Niemców zmieciono w ciągu kilku dni.
Powstanie Warszawskie nie leżało w narodowym interesie polskim. Było również zaplanowane i przeprowadzone w taki sposób, aby nie zakończyło się sukcesem Polaków.
Na miesiąc przed rozpoczęciem powstania opróżniono magazyny broni i amunicji należące do powstańców. Stąd postrzegane jest jako kryminalne przestępstwo nastawione na wymordowanie wielu tysięcy polskich patriotów w walce z brutalnymi „jednostkami niemieckimi”.**

Odpowiedzialni za ten czyn winni być osądzeni, a nie kreowani na bohaterów. Czym innym jest zaplanowana i przemyślana walka, determinowana brakiem innej alternatywy, a czym innym jest nieprzemyślany zryw, pchający nieuzbrojonych ludzi do walki z wielekroć silniejszym wrogiem mającym do dyspozycji militarne zaplecze.
Pomoc powstaniu nie leżała w interesie sowieckim. ZSRR nie chciał mieć na tyłach swojej armii wrogich oddziałów AK podlegających żydo-sanacyjnemu rządowi londyńskiemu. Z wojskowego punktu widzenia niezrozumiałe jest także, że nie wyciągnięto wniosków z akcji „Burza” we Lwowie.

_________________________________

*„Polskie zrywy narodowe” – Piotr Marek, Dariusz Kosiur – http://rzeczpospolitapolska.wordpress.com/2014/08/01/polskie-zrywy-narodowe/

** Internetowe źródła potwierdzające informację:

– odpowiedzi na drugie pytanie –http://makowskimarcin.pl/mysmy-nie-walczyli-i-nie-gineli-dla-siebie-wywiad-z-powstancem-warszawskim-janem-rybakiem-ps-tarzan/ 

„Myśmy nie walczyli i nie ginęli dla siebie” – wywiad z powstańcem warszawskim Janem Rybakiem ps. „Tarzan”

– trzeci akapit – http://www.histmag.org/Zdaniem-warszawskiego-dziecka-8215

Dariusz Kosiur

 

Rocznice sierpniowe

https://www.youtube.com/watch?v=LH2r98PP3lE&feature=emb_logo

 

 

UWAGAPowstanie Warszawskie – Rytualny ubój Słowian

Ofiary całopalne

https://www.youtube.com/watch?v=mWPXu30nWCs&feature=emb_logo

 

KOMENTARZE

 • Najgłośniej świętują żydzi i ich szabesgoje.
  Normalny Polak może tylko w zadumie pochylić się nad skradzionym życiem wspaniałej młodzieży wysłanej na pewną śmierć przez cynicznych sługusów syjonizmu.

  5*****
 • Powstanie warszawskie - zbrodnia czy tylko poważny błąd? Panel L.Jęczmyk, M.Piskorski, A.Jabłonowski
  https://www.youtube.com/watch?v=7v-EJmTg69o&feature=emb_logo
 • A na powyższych zdłęciach w MASKACH BOHATERSKIE CYKORY z ziemi CANAAN odgrywający komedię podszywając się pod Polaków/Słowian.
  .  "Masońska nauka (w Polsce to JEZU-Ic(k)i z HAREMÓW SUŁTAŃSKICH, których w Niemczech było 2 miliony)"
  http://wandaluzja.pl/?p=p_354&sName=00.-w-s-t-e-p


  Ci na zdjęciach odgrywają wyznaczone im role przez OGÓLNOŚWIATOWĄ KABAŁĘ = BABILOŃSKĄ ARYSTOKRACJĘ !!!


  Ich mocodawcy i wszyscy innni bioracy udzał w tej FARSIE to są PSYCHOPATYCZNI ŚMIERDZĄCY TCHÓRZE !!!


  SYMBOLIKA i jej WYMOWA nie KŁAMIĄ !!!


  Ma ona przedstawić Polaków/Słowian jako POKONANYCH i ZASTRASZONYCH tchórzy bojacych się smierci, a DUDĘ-Judasza jako niezłomnego bojownika ZWYCIĘZCĘ bioracego udział w PACYFIKOWANIU Powstaniu Warszawskim, które było OFIARA CAŁOPALNĄ na ŻYM-Jańskim JEZUICKIM STOSIE.


  RODOWODÓW tych podszywających się pod Polaków/Słowian PSEUDO-KOMBATANTÓW SPRAWDZAĆ NIE MA POTRZEBY, ale dla zwykłej przyzwoitosci INTELEKTUALNEJ, należałoby ZWERYFIKOWAĆ ICH AKTA URODZENIA !!!


  Ciekawe ile miały lat w czasie Powstania Warszawaskiego te dziady biorące udzał w tej MASKARADZIE / FARSIE?


  Duda-Juda jest KOLUMNĄ tej MENORY, a STATYŚCI są jej Ra-mieniami.


  ŚWIECZNIK jest symbolem OFIARY CAŁOPALNEJ dla ich boga OZYRYS.

  Duda-Juda sympolizuje ŻYM-Jańskiego PANA NIEWOLNIKÓW, a freemasońscy STATYŚCI w MASKACH, symbolizują Polaków/Słowian ZNIEWOLONYCH jak PSY.


  Natomiast wózki inwalidzkie symbolizują całokowite już UJAŻMIENIE i UBEZWŁASNOWOLNIENIE Polaków/Słowian, którzy są ZDANI tylko i wyłącznie na łaskę swoich ZABORCÓW groteskowo nazywajacymi sie OPIEKUNAMI NARODU (ale już nie dopowiadają którego), jak również wózki te symbolizują, że Polacy/Słowianie nie mogą przemieszczać się swobodnie tam gdzie chcą / maja ochotę, ale muszą
  poruszać się TYLKO WYTYCZONYMI im TORA-mi !!!

  https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/202007/1944_prezydent.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @Rzeczpospolita "Panel L.Jęczmyk, M.Piskorski, A.Jabłonowski" - Ci zdemaskowani masoni - narzędzia jezuitów, rycerzy maltanskich
  oraz innych VAT-y-Ka-iŃSKICH AGENCJI WYWROTOWYCH, nachalnie mieszaja Prawdę z KLAMSTWEM w celu oszukania uczciwych ludzi, PODSUWAJA FAŁSZYWE WNIOSKI, NIE wskazując na prawdziwe przyczyny i na prawdziwych winowajców, a w innych przypadkach podsuwają jedynie FAŁSZYWE ROZWIĄZANIA na wyjście z tej tragicznej sytuacji - tego zamknietego koła!


  Dla przypomnienia dodam, że należy zwrócić baczną UWAGĘ na"

  ICH GESTY-KULAcje,

  wszystkie SYMBOLE (DEKO-Ra-cje) i

  ORDERY (np. KRZY-ŻACKIE), oraz należy zwrócić uwagę,

  KTO UDOSTĘPNIA IM LOKALI (rozryw-kowych) do ROZWALANIA w tym przypadku Polskiego NaRodu !!!!!!!!!!!!!!


  W całej ostatniej, kilkuset-letniej Polskiej historii, takie LOKALE ROZRYWKOWE udostepniał Polakom ich NAJEŹDŹCA, KAT i OKUPANT, którym jest NIEPRZERWANIE od ponad TYSIĄCA LAT -

  "ŻYM-Jański KOŚCIÓŁ KATO-LICKI"


  KOŚCI + ŚCIÓŁKA = wszyscy muszą modlić sie DO KOŚCIÓŁKA.


  DYWERSJA = DZIEL (i rządź = ŻYDŹ)

  SABOTAŻ = SABAT +ŻAR
  Bogumił Boguchwał
 • Żeby nie być gołosłownym:
  .


  https://m.neon24.pl/6f70dfa7028447deff4e3881e71f33e5,14,0.png


  Bogumił Boguchwał
 • @
  MYŚLĘ, ŻE JAK KIEDYŚ ZABRAKNIE W SKLEPACH papieru toaletowego to również będzie wina wszystkich izraelitów. No bo jakżeby inaczej!


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 19:58:43
  Ta niepotrzebna złośliwość świadczy o braku historycznej i politycznej wiedzy.
  Czy można twierdzić, że każdy Niemiec jest odpowiedzialny za II wojnę światową, a każdy Rosjanin za rewolucję październikową - ? -, to absurdalne stwierdzenia i podobnych nonsensów także wobec Żydów Pan u mnie nie znajdzie.

  Natomiast, żeby rozumieć polityczne mechanizmy i być świadomym Polakiem warto wiedzieć np.:
  https://naszeblogi.pl/52348-rothschild-wulgarnie-do-trumpa-przestan-pier
  https://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/136555,silny-kosciol-to-slaba-polska
 • @Rzeczpospolita
  SĄ I TACY, I... TACY!

  O, to w żadnym względzie nie jest złośliwość. Lepiej jednak częściej używać słów: "Niektórzy izraelici". Na tym Portalu takie określenia raczej są rzadko stosowane.

  No i również chodzi, (zapewne wiesz o tym, no bo tak jest) o bardzo mocno ukrytą nienawiść wielu Polaków do... potomków Abrahama!

  No ja w każdym bądź razie rozmawiam z ludźmi na te tematy i wiem "co w trawie piszczy" hmmm, powiedzmy "z pierwszej ręki". No i... czytam...


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • @57KerenOr 21:11:33
  "bardzo mocno ukrytą nienawiść wielu Polaków do... potomków Abrahama!"

  Moje obserwacje są odwrotne. Owszem, zdarzają się nie miłujący Żydów, ale ludzi, których ja spotykam albo cechuje brak wiedzy względem braci Mojżesza, albo całkowita obojętność, a nawet zdarzają się agresywne wypowiedzi i zachowania wobec krytykujących Żydów.
  Ogólny wniosek jest taki, że Polakatolik nie ma zielonego pojęcia o historii stosunków polsko-żydowskich, a jeśli już nie darzy sympatią Żyda, to tylko jako potencjalnego zabójcy Jezusa.
 • @57KerenOr 21:11:33 A kim są ci Izraelici, gdzie się podzaiali, gdzie oni zamieszkują i jaką mają fizjonomię?
  .  W wielo-rasowym państwie IsRaEL Izraelitów nie ma!

  Przynajmniej tak opisuje to biblia.


  ASZKANAZ był zwykłym GOJEM, więc skoro jego genotyp nie pochodził z rodu Izaraela, to wszyscy jego potomkowie, tak zwani ŻYDZI, też są GOJAMI !!!


  SYJONIŚCI na pewno nie sa BIBLIJNYMI Izraelitami.

  Syjonistą jest każdy, kto realizuje jakiekolwiek plany ŚWIĘTEGO CESARSTWA ŻYMSKIEGO. Np. WSZYSTKIE ReLigie !!! Legione Re !!!


  A oto nastęny GANG syjonistów = freemasonów = ARYSTOKRACJI tzw. EUROP-EJSKIEJ i nietylko.


  https://m.neon24.pl/3d79c78d1d23fd19fd05004e146b4e08,14,0.jpg
  Bogumił Boguchwał
 • @Krystyna Trzcińska
  CZY JA CZASAMI POWYŻEJ NIE PISAŁEM O TOBIE?


  https://m.neon24.pl/51860e8128aea7a9560563e4fcd5216d,14,0.png
 • W tym dokumencie świadkowie mówią o zdradzie zachodnich aliantów !
  Walka, klęska ofiary, część 1/2

  Ciekawy dokument, daje powód do refleksji. 

  https://m.youtube.com/watch?v=fXvQYYsVgOE część 1 / 2

  Walka, klęska ofiary, część 2 / 2

  Powstanie Warszawskie część 2 / 2.

  https://m.youtube.com/watch?v=H8PWRvkjJ3g

  No Comments. ...??? !!!

  ||||| Po obejrzeniu i wysłuchaniu naocznych świadków człowiek nie może zrozumieć jak szybko miliony Polaków zapomniało te barbarzyńskie czyny jak ludobójstwo, gwałty, grabieże, niewolnictwo i sadystyczne znęcanie się Niemców na Polakach i o ich wiernych kameradach ukraińskich zwyrodnialcach z pod znaku 3 zuba , wideł i siekiery !!!!!!! 

  A do Rosji żydo-ukry będące w politycznych partiach i mediach sączą toksyczny jad dzień w dzień od 1989 roku bez końca. 
  Taka sama w Polsce jest ze strony żydo-ukrów i innych zdradzieckich ryji sympatia do litewskich nazistowskich morderców Polaków !!!

  5 * * * * *
 • @Monaco 01:41:06
  Za komentarz 5*****
 • @Monaco 01:41:06
  --- POPŁUCZYNY z Polaków zostały , przykre i smutne to. Socjotechnika jaką zastosowano wobec Polaków polegała na przeniesieniu pojęcia Patriota , patriotyzm z Ojczyzny na religię , kościół , papieża JP2. Dzisiejszy Polak utożsamia patriotyzm z wiarą katolicką.
  Kilka lat temu byłam w Sanatorium , tam zaobserwowałam zjawisko , o którym wcześniej nie miałam pojęcia.
  Wszystkie Sanatoria w Kotlinie Kłodzkiej , Dolnym Śląsku / nie wiem jak gdzie indziej / ściśle współpracują z parafiami na swoim terenie. Na uroczystościach , cyklicznych imprezach dla kuracjuszy zawsze jest ksiądz. Zwiedzając Opactwo Cystersów w Henrykowie D.Śl. młody kleryk oprowadzając grupę zwiedzających , na każdym kroku szkalował nas Polaków jednocześnie pod niebiosa wychwalał niemieckich darczyńców. Na ok 45 osób zwiedzających NIKT !!! poza mną nie zaprotestował . Przewodnik z byłego PTTK oprowadzając grupy kuracjuszy po miejscowych zabytkach , na każdym kroku obwiniał Polaków o zniszczenie zabytków DOLNEGO Śląska , jednocześnie wychwalając ODWIECZNYCH !!!!!! właścicieli tych ziem , Niemców . Nikt poza mną nie protestował , natomiast święto bożego ciała , które akurat w czasie mojego pobytu miało miejsce , zgromadziło olbrzymie tłumy kuracjuszy. Potężna procesja jakiej dawno nie widziałam , szła głównymi ulicami , gdzie ,nie gdzie powiewano małymi czerwonobiałymi chorągiewkami. // PATRIOCI // z całej Polski szli z uświęconymi minami i dumą , rzec by można powiedzieć , że na twarzach mieli wypisane BÓG-HONOR-OJCZYZNA.
  Dodam , że mnie pokazywano sobie palcami, jako dziwoląga , który czepia się SYMPATYCZNYCH PRZEWODNIKÓW.
 • Wulgaryzacja powstania
  .
  „nie naruszać pierwszeństwa do świętości kłamstw „ głównego produktu przemysłu holokaustu jakim jest mit o tzw. „holokauście”. ” Termin „holokaust”, wprowadzony do obiegu przez anglosaksońskie kręgi żydowskie dla ich potrzeb, oznacza ofiarę palną składaną bogom. Skoro te kręgi utrzymują, że była to ofiara palna, sami żydzi kontynentalni mówią o szoa, albo genocydzie, to należy przyjąć, że była to ICH ofiara, jaką złożyli jakiemuś bogu lub bogom z innych żydów.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Holo

  Do takiego wniosku dochodzi się nieuchronnie, gdy się poważnej zastanowi nad doborem, znaczeniem i upartym użytkowaniem żydów anglosaksońskich terminu „holokaust”. Przypisywać Niemcom, że to oni składali jakąś ofiarę jest absurdem, ci bowiem podjęli się jedynie zadania, dokonania „Endlösung“ ostatecznego rozwiązania problemów związanych z nadmiarową ilością żydowskiej populacji na Wschodzie Europy.

  Do tradycji żydowskiej należy wprowadzanie i użytkowanie terminologii nieprecyzyjnej czy zgoła błędnej, czy zagrabić nawet obcy termin aby zdezorientować społeczność ludzką. Tak n.p. wprowadzili żydzi do obiegu termin antysemityzmu, oznaczający wrogość wobec Semitów, do których żydów w ich większości, jeśli w ogóle, wcale nie można zaliczyć, Semici są bowiem ludami głównie na Półwyspie Arabskim, w ten sposób zostały one ograbione prze żydów terminu, który im przysługuje.

  Nie inaczej stało się z Powstaniem Warszawskim, który to termin został zagrabiony Polakom przez żydów dla potrzeb ich propagandy na rzecz rzekomego powstania w getcie, w gruncie rzeczy chodziło zaledwie o małą potyczkę o żadnym znaczeniu wojskowym a co najwyżej policyjnym, niewiele odbiegającym od przypadku napadu na bank z jednoczesnym zabarykadowaniem się tam.

  Nie jest w tym nic dziwnego, bowiem zbrodnia stanowi rdzeń ideologii jaką jest mozaizm, znamienity przykład:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  Nasuwa się więc pytanie, jakiemu bogu czy demonowi służył nasz kochany JP II ?

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Zamieszczony tekst z roku 2016 nic nie utracił ze swej aktualności, i podobnie jak dołączona analiza jest ważnym materiałem szkoleniowym dla Polaków, szczególnie polskiej młodzieży, indoktrynowanej bezwzględnie propagandą żydowską nie tylko przez takież media ale także szkolnictwo. Tego rodzaju teksty są jedynym źródłem wiedzy o historii Polski o niebywałej wadze dla społeczeństwa.

  „Powstanie Warszawskie było zbrodnią przeciwko setkom tysięcy Warszawiaków ...” i milionów Polaków,

  i było tragedią, której konsekwencje ciążyły dziesiątki lat nad Polakami. Należy też je honorować jako tragedię, nie był to bowiem żaden czyn bohaterski a jedynie tragiczny, w skupieniu, modlitwą, z godnością. Inscenizacja władz z tej okazji była kolejnym przypadkiem bezczeszczenia pamięci tych setek tysięcy ofiar. Podkreśla to jeszcze wystąpienie zamaskowanych bandytów na uroczystościach.
 • @Powstanie Warszawskie 1944
  Ciekawy trop podał w komentarzach Pedant.

  https://swiatowid.neon24.pl/post/156775,powstanie-warszawskie-droga-do-morza-ruin#cmnts

  Stalinowi oczywiście zależało na wyrżnięciu Polaków, ale gdyby tylko na tym mu zależało to mógł (po stłumieniu we wrześniu) Powstania 1944, ruszyć na Berlin.

  Stalin jednak przez następne ok. 3,5 miesiąca (od października do stycznia 1945 r.) stał nad Wisła.

  Nie mógł robić ofensywy bo wojska były bardziej potrzebne na polach Rumunii oraz likwidowały resztki Niemców w krajach bałtyckich.

  Przepiszę tutaj co napisał Pedant (mam nadzieję, że się nie obrazi):

  Pedant 01.08.2020 07:55:47

  "Parę zafałszowań.

  1. Wojska radzieckie nie miały aż takiej przewagi. Co się przemilcza, przegrały wielką bitwę pancerną w ich marszu nad Warszawę, ponosząc duże straty.

  2. Co się także przemilcza, ten półroczny "postój", który trwał miesiące jeszcze po upadku Powstania, był rezultatem przerzucenia sił Armii Czerwonej na Bałkany, gdzie odbyła sie rozległa ofensywa (Rumunia, Bułgaria, Serbia, Węgry)"

  Oczywiście nie usprawiedliwiam Stalina (nie musiał organizować ofensywy na całym froncie ale LOKALNIE mógł zdobyć Warszawę i zrobić z niej drugi Stalingrad przy współudziale Polaków (nie wiadomo co gorsze Powstanie czy Stalingrad), po drugie przez cały sierpień nie pozwalał na lądowanie samolotów zachodnich "aliantów" robiących zrzuty dla powstańców) ale jednak spostrzeżenie o natarciu w Rumunii i Przybałtyce jest cenne i warte zapamiętania.
 • @kowalskijan584 10:14:06
  "(nie musiał organizować ofensywy na całym froncie ale LOKALNIE mógł zdobyć Warszawę i zrobić z niej drugi Stalingrad przy współudziale Polaków (nie wiadomo co gorsze Powstanie czy Stalingrad)"

  Walki o Stalingrad były bardzo kosztowne, także dla mieszkańców!

  Ale Stalingrad i okolice były niezbędne strategicznie bo dla Niemiec najważniejsze było uzyskanie kaukaskiego paliwa dla swoich czołgów, samolotów i przemysłu (i odcięcie Rosji od tego źródła paliw ). Kontrola Stalingradu i Astrachania (następnego celu) była kluczem do tego rejonu oraz później Baku.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5e/Ww2_map25_Dec42_Feb43.jpg

  Zdobycie Warszawy nie przynosło by znaczących korzyści, i narażało by wysunięte oddziały Armii Czerwonej na wpadnięcie w kocioł oraz miasto na zniszczenie.
 • @Pedant 10:38:16
  // Stalingrad i okolice były niezbędne strategicznie bo dla Niemiec najważniejsze było uzyskanie kaukaskiego paliwa //

  "widzisz świat w proszku
  w każdej gwiazd iskierce
  nie znasz prawd żywych
  nie obaczysz cudu "

  Stalingrad to nade wszystko miejsce mistyczne.Południowa część miasta
  leży na ruinach stolicy chazarskiego kaganatu Itil,a północna na ruinach największego miasta Złotej Ordy ze względu na bajeczne bogactwa zwanym "złotym miastem".Dlaczego właśnie tutaj lokowali swoje skarby Chazarowie i Chanowie ? wyłącznie z powodów geograficzno-handlowych ?
  https://vpravda.ru/obshchestvo/gorod-zolotoy-25089/
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0
 • @ikulalibal 11:28:48
  "Stalingrad to nade wszystko miejsce mistyczne.Południowa część miasta
  leży na ruinach stolicy chazarskiego kaganatu Itil,a północna na ruinach największego miasta Złotej Ordy ze względu na bajeczne bogactwa zwanym "złotym miastem".

  No i stoi tam wielki pomnik Rodina-mat' zowiot! na kurhanie upamietniającym słynnego wodza tatarskiego Mamaja, (tego który przegrał bitwę na Kulikowym Polu i stał się protoplastą rodu Glińskich)

  https://www.youtube.com/watch?v=RDdQwVHmxgM
 • @Pedant 12:28:14
  //No i stoi tam wielki pomnik Rodina-mat' zowiot! na kurhanie upamietniającym słynnego wodza tatarskiego Mamaja, (tego który przegrał bitwę na Kulikowym Polu i stał się protoplastą rodu Glińskich)
  //

  Zauważyć należy że tak jak ideologii nazistowskiej przypisuje się okultystyczne związki tak na sam przebieg wojennych działań mało kto patrzy pod tym kątem.A dla Rosjan istnieje coś takiego jak "mistyka wojny ojczyźnianej" która jak wiadomo rozpoczęła się 22 czerwca a więc w dzień obchodów prawosławnego dnia wszystkich świętych zaś zakończyła się 8 maja 1945 r w którym to roku Wielkanoc przypadała właśnie na pierwsze kilka dni maja.
  Wielu specjalistów ocenia że słynna pieśń "Święta Wojna" bardziej podobna jest do chrześcijańskiego psalmu niż do standardowej pieśni wojennej.Stalinowskie "bracie i siostry" ,wizyty u Moskiewskiej Matrony,avia rejsy Ikony Kazańskiej Bogurodzicy,wszystko to stanowi łańcuszek faktów ale czy konsekwentnie ze sobą związanych czy też przypadkowych,któż kto może wiedzieć.

  //https://www.youtube.com/watch?v=RDdQwVHmxgM //

  https://www.youtube.com/watch?v=qifMz3Zhicw
 • @Pedant 10:38:16
  " Zdobycie Warszawy nie przynosło by znaczących korzyści, i narażało by wysunięte oddziały Armii Czerwonej na wpadnięcie w kocioł oraz miasto na zniszczenie."

  Chodziło mi o to, że lokalnie (czyli bez ofensywy na całej szerokości frontu) sowieci mogli zdobyć Warszawę a potem zamienić ją na twierdzę.

  I tym samym uwiązać znaczące środki i siły Niemców oraz grać na ich wymęczenie psychicznie i fizycznie (jak np. pod Leningradem czy Stalingradem). Taka dywersja.

  Jestem przekonany, że nawet w takim karołomnym wypadku (Warszawa radziecką twierdzą), straty w ludności byłyby mniejsze niż z powodu Obłedu'44.
 • @ikulalibal 13:18:10
  "słynna pieśń "Święta Wojna" bardziej podobna jest do chrześcijańskiego psalmu niż do standardowej pieśni wojennej"

  Kompozytor Aleksander Aleksandrow urodził się w wiosce w rejonie Riazania, studiował i nauczał muzykę, był członkiem chóru Kazańskiej Katedry w Petersburgu, potem przez kilka lat był dyrektorem chóru w Katedrze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Więc wychował się na śpiewie cerkiewnym.

  Później założył slynny chór Armii Czerwonej.
 • @kowalskijan584 13:58:12
  "Chodziło mi o to, że lokalnie (czyli bez ofensywy na całej szerokości frontu) sowieci mogli zdobyć Warszawę a potem zamienić ją na twierdzę."

  Pójście naprzód, gdy były duże siły niemieckie na północy oraz na południu byłoby wejściem w kocioł.

  "I tym samym uwiązać znaczące środki i siły Niemców oraz grać na ich wymęczenie psychicznie i fizycznie (jak np. pod Leningradem czy Stalingradem). Taka dywersja."

  Niemcy by zapewne uderzyli na linii Białystok/Brześć z pólnocy (odwrotnie niż Polacy w 1920 od południa, od Lublina do Białegostoku).

  Przywódcy radzieccy nie chcieli utknąć i czekać aż się Niemcy zmęczą. Chcieli zająć Bałkany i wybrzeże Bałtyku (od Prus Wschodnich do Estonii), aby potem, mając zabezpieczone skrzydła na całym froncie, pójść prosto na Berlin, bez dalszej zwłoki.

  Inaczej Niemcy, razem z Berlinem i Wiedniem, mogły dostać się pod panowanie zachodnie, aby później stać się bazą działań w kierunku wschodnim (ziemie zachodnie Polsce by wtedy nie przypadły).
 • @Pedant 14:18:07
  "Chodziło mi o to, że lokalnie (czyli bez ofensywy na całej szerokości frontu) sowieci mogli zdobyć Warszawę a potem zamienić ją na twierdzę."

  Pójście naprzód, gdy były duże siły niemieckie na północy oraz na południu byłoby wejściem w kocioł."

  Nie mówię o głębokim pójściu naprzód tylko o stworzeniu przyczułka.

  Mówię o lewobrzeżnej Warszawie (prawobrzeżną Warszawę czyli Pragę sowieci zajęli całkiem szybko), która ma szerokość kilku kilometrów a nie kilkunastu czy kilkudziesięciu kilometrów,
  co mogłoby rzeczywiście grozić militarną katastrofą gdyby się sowieci zapuścili tak daleko.

  Stalin, z politycznych powodów, wolał jednak poczekać aż te niepokorne Polaki zostaną wymordowani w bezsensownym zrywie.
 • @Pedant 13:59:19
  // Więc wychował się na śpiewie cerkiewnym.//

  A co z tymi którzy nie zdążyli się wychować w takim kontekście ?
  Nie wiem co jest większym cudem;czy brak relacji na temat wojennych mistycznych doświadczeń Polaków mimo że wszyscy oni deklarowali silne przywiązanie do religii (i wiary),czy mnogość rosyjskich narracji na tenże temat ze strony osób urodzonych i wychowanych pod silną presją ateizmu.
  Sądząc z samej tylko ilości wysłuchanych przeze mnie opowieści św Mikołaj (Чудотворец ) na czas blokady przeniósł się do Leningradu aby nieść pomoc w sytuacjach absolutnie beznadziejnych.
  Skąd 20-letnia komsomołka czy 9 letni uczniak urodzeni i wychowani w ateizmie wiedzieli że ów staruszek z długą siwą brodą który właśnie co wybawił ich od niechybnej śmierci to św Mikołaj,nie mam pojęcia.Trzeba by zapytać tutejszych uczonych w piśmie.
 • @kowalskijan584 14:35:52
  "Stalin, z politycznych powodów, wolał jednak poczekać aż te niepokorne Polaki zostaną wymordowani w bezsensownym zrywie."

  Jak już wyjaśniłem nie bardzo mógł z powodów strategicznych i operacyjnych, bardziej niż politycznych.

  "Nie mówię o głębokim pójściu naprzód tylko o stworzeniu przyczułka." "lokalnie (czyli bez ofensywy na całej szerokości frontu) sowieci mogli zdobyć Warszawę a potem zamienić ją na twierdzę ... jak np. pod Leningradem czy Stalingradem)." "uwiązać znaczące środki i siły Niemców oraz grać na ich wymęczenie psychicznie i fizycznie "

  Zamienić w twierdzę z milionem polskiej ludności w środku? Wybudować w parę dni fortyfikacje? Ile dywizji by było na to potrzebne? Po to tylko aby zmęczyć Niemców i zagłodzić Polaków?

  "prawobrzeżną Warszawę czyli Pragę sowieci zajęli całkiem szybko"

  Co Pan wypisuje? Na początku sierpnia "sowieci" ponieśli klęskę na tym kierunku. Pragę dopiero zdobyli w połowie września po zawziętych walkach. Poniżej jest mapa pokazująca jak zasięg powstania się skurczył, już na kilka dni wcześniej nim wojska radzieckie (i LWP) dotarły nad Wisłę. Utrzymał się przez parę dni przyczółek powstańców przy Wiśle w rejonie Czerniakowa, gdzie parokrotnie były podejmowane próby LWP przyjścia powstańcom z pomocą ale zostały odparte przez Niemców i Ukrainców.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/25/Warsaw_Uprising.svg
 • @ikulalibal 14:57:13
  "Skąd 20-letnia komsomołka czy 9 letni uczniak urodzeni i wychowani w ateizmie wiedzieli że ów staruszek z długą siwą brodą który właśnie co wybawił ich od niechybnej śmierci to św Mikołaj,nie mam pojęcia.Trzeba by zapytać tutejszych uczonych w piśmie."

  Nie ma potrzeby, są znane radzieckie statystyki na temat liczby wierzących, na pewno nie zawyżone. W 1937 roku, u szczytu prześladowań 57% zadeklarowało się jako wierzący!
  (https://religionandpolitics.org/2018/10/16/russias-journey-from-orthodoxy-to-atheism-and-back-again/)

  Prześladowania raczej wzmocniły religię, która słabła przed Rewolucją. Przy praktykach relijnych ostawali się najżarliwsi, najbardziej świadomi i uparci. Gdy ucisk zelżał to oni właśnie stali się jądrem odrodzenia.

  Podobnie było w III i IV wieku, gdy rzymskie władze zwalczały chrześcijan, od tego oni się umacniali, aż władze skapitulowały.
 • @Pedant 15:17:32
  " Jak już wyjaśniłem nie bardzo mógł z powodów strategicznych i operacyjnych, bardziej niż politycznych."

  Stoję na stanowisku, że Stalin, względnie małymi siłami, przy współpracy z AK, mógł opanować Warszawę. Ale Stalin wolał aby Polaków wybito (co z jego punktu widzenia było zrozumiałą "real-politik").

  " Co Pan wypisuje? Na początku sierpnia "sowieci" ponieśli klęskę na tym kierunku. Pragę dopiero zdobyli w połowie września po zawziętych walkach."

  Nie wypowiadam się czy tak długo to trwało z powodu złego dowództwa, braku wojska, złej woli Stalina czy innych przyczyn.

  Taka analogia mi się nasunęła: z Krakowem sowieci jakoś szybko sobie poradzili (wiem, inna sytuacja ale...)
 • @kowalskijan584 21:03:52
  "Stoję na stanowisku, że Stalin, względnie małymi siłami, przy współpracy z AK, mógł opanować Warszawę."

  Może za duże siły użył? Trzy pancerne korpusy, rozbite przez pięć wyborowych dywizji niemieckich, to zapewne przesada. A mógł Pana posłuchać i wysłać parę batalionów piechoty we wspólpracy z lekko uzbrojonymi chłopcami z AK, i szkopy by wiały gubiąc buty.

  Nic Pan nie zrozumiał.
 • @kowalskijan584 "Stalin wolał aby Polaków wybito (co z jego punktu widzenia było zrozumiałą "real-politik")." !!!!!!!!
  .


  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/156827,powstanie-warszawskie#comment_1704820

  Bogumił Boguchwał
 • Czytam Kosiura od zawsze
  Dobrze napisane, wyważone . Czyta się....

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031