Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy reżim III RP nie łamie prawa wprowadzając "kowidowy" terror społeczny?


   

Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar wręczył Odznakę Honorową RPO „za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka” Stowarzyszeniu przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita… (na pierwszym planie M.Gumkowski, po prawej A.Bodnar)

________________________________

Wnoszę o wyjaśnienie, czy w związku z domniemaną (bo nigdy wiarygodnie nie uzasadnioną) epidemią koronawirusa, wprowadzony przez reżim III RP terror wobec polskiego społeczeństwa, nakazujący zasłanianie ust i nosa oraz stosowanie innych obostrzeń (wg Rozporządzenia Rady Ministrówz dnia 19 czerwca 2020 r., Dziennik Ustaw RP, Poz. 1066 oraz jego kolejnych mutacji) jest zgodny z obowiązującym w III RP prawem, w szczególności z następującymi aktami prawnymi:

 

 a) Art. 31 Konstytucji RP

p3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

b) z U S T AWĄ z dnia 5 grudnia 2008 r. – Dz. U. 2008 Nr 234 poz. 1570
o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi

(wspomniane wyżej Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. odwołuje się właśnie do tej ustawy)

Art. 46b. W rozporządzeniu, o którym mowa w art. 46a, można ustanowić (…) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie.

 

Powyższy Wniosek złożyłem do RPO dnia 29.09.2020r.

Dariusz Kosiur

Organizacja: Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej, Partia Polska Patriotyczna

KOMENTARZE

 • Wniosek słuszny
  Dziękuję. Ale obawiam się, że odpowie, że łamie prawo, ale dla naszego bezpieczeństwa, czyli dobra. Bez tego łamanie nie zauważylibyśmy wirusa, a tak wiemy, że gdzieś jest i ktoś go widział.
 • WPS
  Protest w Radomiu:

  https://www.youtube.com/watch?v=5S7n7Icaq5c&feature=emb_logo
 • WPS
  Władze na każdym szczeblu muszą być naciskane przez jak największą liczbę aktywnych Polaków. Właśnie m.in. formalnie, gdyż to zmusza władze do formalej reakcji. Jeśli jej nawet brak, to trzeba to odnotowywać na potrzeby czasów kiedy wyciągniemy z tego konsekwencje wobec konkretnych osób. Funkcjonariusze publicznie nie mogą czuć się anonimowi, nieobserwowani i bezkarni.
 • Popieram
  Tylko czy pan dostanie odpowiedź?
 • DK
  Co stało się z blogerem Ram? Dlaczego jego posty zniknęły?
 • @goat 22:26:43
  W swoim przedostatnim tekście on to wyjaśniał. IPN złożył przeciw niemu sądowy pozew. Zarzut dotyczył przetłumaczonego tekstu n/t holokaustu.

  Być może został zaszantażowany i zażądali od niego usunięcia tekstów (?).
 • @Rzeczpospolita 23:17:14
  Pora na założenie stowarzyszenia, którego celem będzie przeciwdziałanie zastraszania i zniesławiania Polski i Polaków oraz szerzenie antypolonizmu.
 • @stanislav 11:40:49
  Może ktoś ma skopiowane wpisy blogera Ram. Potrzebuje wpis o zabijaniu ludzi we Włoszech podłączając ich pod respiratory. Jak będę w domu prześlę link do usuniętego wpisu

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031