Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
876 postów 8665 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Wakacyjne rebusy i zagadki

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PiS realizuje interesy USA, a czyje D.Tusk i PO – ?


 

Zażywanie słonecznych kąpieli jest dość nudnym zajęciem. Stąd młodszym plażowiczom proponujemy rebusową rozrywkę. Rebusy mogą rozwiązywać także ci, którzy mają problemy z dykcją i zamiast „r” wymawiają „j”.

Starszym plażowiczom i nie tylko, wszystkim Polakatolikom, proponujemy zagadkę o znacznie większym stopniu trudności i większy wysiłek intelektualny będzie tu niezbędny.

Prawie każdy słyszał o zamiarze przejęcia przez rządzący PiS telewizji TVN – w naszej zagadce nie ma najmniejszego znaczenia, w jakiej formie miałoby dokonać się to przejęcie i czy w ogóle się dokona. Każdy także prawie wie, że rządzący PiS realizuje interesy USA. Niektórzy, w tej liczbie i autor zagadki, uważają, że PiS realizuje interesy światowej żydowsko-anglosaskiej oligarchii finansowej z USA i Wlk.Brytanii, ale to uwaga na marginesie. Stacja TVN będąca własnością amerykańskiego koncernu Discovery lansuje D.Tuska i PO. W takim razie powstaje pytanie, czyje interesy realizuje D.Tusk i PO – ? – oto nasza wakacyjna zagadka.

Dla ambitnych i bardziej dociekliwych mam kolejne pytanie, czemu służy ta „walka o media” – ?

 

Czytelnicy rozpoznają chyba gęby na zdjęciu -? - od lewej: J.Kaczyński, T.Mazowiecki, D.Tusk - w znakomitej komitywie, jakby byli z jednej gminy

 Czy już wszyscy odgadli?

Na ile rzecz całą traktować można poważnie, skoro usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych oraz operatorów komórkowych, realizuje Emitel S.A. (kiedyś, w czasach PRL, własność polska), od 2013r. spółka należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners, który jest właścicielem wszystkich obiektów nadawczych (masztów i nadajników) w Polsce. Emitel S.A. wynajmuje swoje obiekty różnym operatorom i w każdej chwili może zablokować nadawanie sygnału, jeśli nie będzie zgodny z interesem właściciela, powiedzmy tak: jeśli będzie „sprzeczny z zachodnimi wartościami”.

 Sieć nadajników Emitela
https://www.money.pl/gospodarka/rewolucja-w-mediach-monopol-emitela-przelamany-6437870441736321a.html

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • 5*
  //w znakomitej komitywie, jakby byli z jednej gminy//

  żydowskiej...

  choć słowo Gmina jest raczej - tak mi się wydaje, nie badałem - polskie, słowiańskie, i wobec tego w odniesieniu do kreatur ze zdjęcia lepiej by było napisać "jakby byli z jednego kibucu/sztetla".
 • @ Autor, All
  Tak sobie myślę patrząc na tę mapkę załączoną we wpisie, co by było gdyby nagle zwiększyć moc...
  Mam na myśli zwłaszcza "zaszczepionych" nie wiadomo czym :-(

  Oczywiście 5*

  Ukłony
 • @Autor
  5* . Salute .
 • Oglądając te postaci na fotkach
  jednakowo mi tu capi smołą i siarka!
  Wniosek?
  Po owocach ich poznacie?
 • Wolność
  Wydaje się mi, że właściwe byłoby zastanawianie się nad tym kto nas reprezentuje ?
 • @werka1321 13:28:05
  "właściwe byłoby zastanawianie się nad tym kto nas reprezentuje"
  Jest to kwintesencja problemu. Większość ludzi nie zastanawia się, żyje bezrefleksyjnie codziennością. Zastanowienie się = myślenie. Niestety jest to obce zjawisko większości ludzi i to jest największy dramat naszej cywilizacji. Stworzono idiokrację, gdzie idioci myślą, że jest wolność i demokracja. Ci tak zwani "reprezentanci narodu", to zwykli ciemiężyciele na usługach okupanta, opłacani z pieniędzy podbitego narodu.
  Nie potrzebne zawody jak i etaty budżetowe - typowo pasożydnicze synekury stworzone dla samozwańczych wybrańców kosztem nadwislańskich Indian. Mam za mało danych i nigdzie nie widziałem szczegółowego wyliczenia kosztów zbytecznych pasożydów w Polsce.
  Takia Kancelaria Prezydenta zatrudnia ponad 350 osób z tego ponad 1/3 to prawnicy, a i tak zamawia zewnętrzne opinie prawne za miliony.

  W POLSCE NIE MA WOLNOŚCI I DEMOKRACJI, jest za to Niewola pasożydniczej biurwokracji. Żona osła jest zawsze najwyższej klasy specjalistą wszelakim, mającym predyspozycja do nic nie robienia w każdej branży, za duże pieniądze. Takie genialne żony, a mają mężów debili ;)
 • @wk..ny 21:19:14
  Chodziło mi raczej o "narrację rzeczywistości" zapodaną nam od autora. I odsuwanie uwagi od sprawy : Kto nas reprezentuje.

  Ale widać autor nie ma ochoty się ustosunkować do mojego zapytania.
 • @werka1321 22:41:36
  "Kto nas reprezentuje?"
  _____________________

  Na to pytanie odpowiadałem już niezliczoną ilość razy - poniżej mała próbka:

  Żydowska Warszawa, żydowska Polska - http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/137352,zydowska-warszawa-zydowska-polska

  4.06.1989 – 4.06.2016 – 27 lat żydowskiej okupacji Polski - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/06/04/4-06-1989-4-06-2016-27-lat-zydowskiej-okupacji-polski/

  Sztuka żydowska – „CHWASTY” – na śmietnik - http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/133481,sztuka-zydowska-chwasty-na-smietnik
 • @Rzeczpospolita 14:38:21
  Proszę zauważyć, że Pańska notka "wypromowana", a tak naprawdę przyspieszono jej spiwniczenie. Jestem pewien, że to za sprawą mojego komentarza :( Przepraszam, ale to udowadnia po jakiej stronie jest Neon :(

  Pozdrawiam
 • @Rzeczpospolita 14:38:21
  Chyba Pana oni reprezentują, bo mnie nie.
 • @werka1321 20:04:55
  I mnie i Panią i wszystkich pozostałych - oczywiście ma Pani prawo się z tym nie zgadzać, ale faktów to nie zmieni.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930