Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
876 postów 8665 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

O wolnych i niezależnych w IIIRP mediach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Medialny pluralizm IIIRP


 

 Dzisiaj na Wiejskiej debatują w kne-sejmie. „Ograniczyć wpływ zagranicznych koncernów na media” – władza chce. Słusznie chce, zawołają zachodnio-demokratyczni Polakatolicy. Nieśmiało tedy zapytam, wschodnich, czy zachodnich, koncernów wpływ ograniczyć należy?

 

 IIIRP jest demokratyczna i zachodnia i dlatego należą się jej media wolne i niezależne.

No, ale bądźmy jednak uczciwi, a czyż takowe nie są już od dawna, od jakichś bez mała trzydziestu lat ?

Medialny pluralizm IIIRP

Od lewej: bracia Jarosław i Jacek Kurscy

Jarosław Kurski od 2007r. pierwszy zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, A.Michnika - czołowej gazety IIIRP. W 2013r. otrzymał Krzyż Kawalerski francuskiego Orderu Legii Honorowej. W 2014r. za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jacek Kurski od maja 2020 prezes TVP - głównej tv IIIRP. Krytyk środowisk postrzeganych przez niego jako postkomunistyczne czy liberalne (dawniej KLD i UW, a następnie PO). W wypowiedziach publicznych wielokrotnie sprzeciwiał się zawieraniu przez PiS jakiejkolwiek koalicji z PO. Krytykował również środowisko „Gazety Wyborczej”, w której zatrudniony został jego starszy brat.

Jarosław i Jacek wychowali się w patriotycznej rodzinie, w duchu walki z komunizmem. Dzisiaj stoją po dwóch stronach ideowej barykady. Są liderami swoich politycznych „plemion”. – Pisze M.Pieczyński w wolnej i niezależnej „Do Rzeczy” (https://dorzeczy.pl/tygodnik/99933/bracia-kurscy-czyli-podzielona-polska.html)

Ich matka pochodziła z rodziny ziemiańskiej, a babka ze strony matki była córką Józefa Bernsteina vel Niemirowskiego – pochodziła z rodziny żydowskich kupców. Jej bratem był Lewis Bernstein Namier – tak, tak, to ten sam specjalista od spraw polskich w brytyjskim MSZ, który wschodnią granicę Polski w obecnym jej kształcie zaproponował już w 1918r. w Wersalu (bardzo nie lubił R.Dmowskiego, a J.Piłsudskiego przeciwnie – wspierał). I właśnie tę granicę przyjęli alianci w 1944r. i 45r.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Kurska ; https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewis_Bernstein_Namier

I czyż nie można różnić się pięknie? Jedna rodzina, dwaj rodzeni braci i inne spojrzenia na politykę IIIRP – oto właściwy dla Polakatolika przykład i z niego winien właśnie czerpać, a potem wybierać, PiS albo PO – to w końcu jedna wielka rodzina, bo gdzie by nie rzucił kamieniem zawsze trafi w antypolski, syjonistyczny, żydowski łeb.

Jedyna mądrość jaka z tego płynie, to ta, że Polakatolik nie ma innej możliwości tak medialnego, jak i politycznego wyboru, ale ponieważ jest Polakatolikiem, to nie może tego zrozumieć, a jeśli zrozumie, to i tak nie pojmie.

Dariusz Kosiur


 

KOMENTARZE

 • @Autor
  "PiS albo PO – to w końcu jedna wielka rodzina, bo gdzie by nie rzucił kamieniem zawsze trafi w antypolski, syjonistyczny, żydowski łeb". -

  --- PiS - PO to dwie strony jednej monety, miernej zresztą.

  *****
 • Wstydu nie mają te "nasze" elity
  Już choćby dla pro forma nie czynili takich symbolicznych gestów jak obsadzanie braćmi dwóch (ponoć) antagonizujących ze sobą mediów,ale gdzie tam.W dupie mają to co my na ten temat myślimy.
 • Autor 5 * * * * *
  Wolne media ? Tak są ale od Polskości! !!!

  TVPiS , Polsat, TVN, Republika, wPolsce to jedno medialne szambo głównego ścieku.

  W nich zatrudnieni, ukry, chazary, żydy, szkopy.
  Reprezentują polityczne interesy koniokradów, upa-rezunów, szkopów no i oczywiście bez dyskusji żydów !!!

  Pozdr. :))
 • @zygmuntbialas 20:34:10
  Nie ulega wątpliwości, że ... .

  https://fakty-kontra-news.neon24.pl/post/151570,tak-to-prawda-ze-pis-i-po-to-to-samo-zlo

  Pozdrawiam :)
 • Wolne i niezależne media?????????????????
  "Wolne i niezależne media" Nie ma czegoś takiego. Nie istnieją. Dawno , bardzo dawno temu w 1880 r. John Swinton, szkocko-amerykański dziennikarz i wydawca, w czasie jednego z bankietów, kiedy zaproponowano wzniesienie toastu za niezależną prasę, nie wytrzymał i wygarnął zebranym: „Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co się sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc za szaleństwo wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze, jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!”. Czy ktoś jeszcze ma jakieś złudzenia?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930