Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by gonić go

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W żydo-mediach nazywają już Kołodziejczaka „nowym Lepperem”


 Lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak podczas protestu w Rękoraju (woj. łódzkie) – 08.2021

A kto będzie gonił króliczka? No, oczywiście nasz dzielny lider AgroUnii, Michał Kołodziejczak i nabici przez niego w butelkę rolnicy.

Kołodziejczak jest nawet gotów umierać, nie za króliczka, ale w obronie niszczonego przez władze IIIRP rolnictwa – tak twierdzi. W żydo-mediach nazywają już Kołodziejczaka „nowym Lepperem”. Liderowi AgroUnii nie grozi jednak to, że jak Lepper powiesi się stojąc na podłodze. Dlaczego? Ano dlatego, że został przygotowany przez służby żydowskiego reżimu IIIRP celem kanalizowania i kontrolowania rolniczych protestów. Powiesi się tylko wtedy, gdy uwolni się z żydo-reżimowej smyczy i politycznie usamodzielni. A teraz zorganizuje protest przeciw każdej władzy, obojętnie, czy rządzą PiS-dzielcy, czy ponownie władzę przejmą PO-paprańcy. Żydowski reżim dmucha na zimne i tak jak skanalizował w Polsce ruch narodowy zakładając mu żydowską czapkę, dokładnie tak samo kanalizuje niezadowolenie rolników. Oczywiście Kołodziejczak nie jest Żydem, uchowaj Boże, ma gębę typowego wieśniaka – muszę przyznać, że żydowski reżim IIIRP dorobił się całkiem zdolnych wizażystów.

Dramat niszczenia polskiego rolnictwa przez żydowski kapitalizm i przez bandycki żydowski reżim IIIRP, wysługujący się syjonistycznemu Zachodowi, jest jednak autentyczny. Aktualne protesty rolników są spowodowane odmową zakupu trzody chlewnej przez zakłady mięsne należące w zdecydowanej większości do kapitału zagranicznego – powód: ASF (afrykański pomór świń) -, które kupują trzodę chlewną np. w NRF.

 Występowanie afrykańskiego pomoru świń od 1 stycznia 2018 do 22 września 2018 roku. Kółka – świnie domowe, trójkąty – dziki.

Właściwie mapa wyjaśnia cały problem: zachodni żydowski kapitalizm zamierza zlikwidować rolnictwo w państwach słowiańskich oczywiście w ścisłej współpracy z miejscowymi żydowskimi reżimami.

Dokładniej, na czym polega problem z ASF, wyjaśnił sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa, Szymon Giżyński –  https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/asf/14784-asf-to-znakomity-biznes-obliczony-na-miliardowe-zyski 

__________________

A tak pisałem o Kołodziejczaku trzy lata temu, w 2018r. – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/08/07/cwany-zydo-rezim-chce-ograc-rolnikow/

 

Po lewej Michał Kołodziejczak jako radny gminy Błaszki, a po prawej już prawie jako przywódca rolników

Cóż za metamorfoza, schludna, miła, gęba radnego z unijnego obozu gminnego samorządu (startował z PiS) i niedogolony, ze zmierzwioną czupryną, ale z aparatem prostującym zęby dolnej szczęki, lider chłopskich protestów. Ciekawe, czy jeszcze student, czy już absolwent, szkoły liderów, a może tylko na szkoleniu służb żydo-reżimu? Tak żydowski reżim lansuje M.Kołodziejczaka na chłopskiego przywódcę. Syjonistyczny reżim zdaje sobie sprawę, że rolnicy, jedyni polscy właściciele środków produkcji, gdyby się zorganizowali w polityczny chłopski, narodowy ruch, mogliby skutecznie zagrozić żydo-reżimowej władzy.

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

 • Okaże się kto to jest Kołodziejczak
  Łażenie po drogach jest dobre ale do czasu ! gdy się chce coś zrobić dla polskiej wsi to trzeba zarejestrować partie AGRO-UNIE i w sejmie bronić polskich rolników i polskie rolnictwo ! [ elektorat AGRO-UNIA ma duży ! ]

  Ale jak Kołodziejczak nie zarejestruje Agro UNI jako partii to będzie znak że to drugi kukiz !

  Czas chodzenia się skończył !!!! trzeba sie grupować w partie !!!!!
  dotyczy to też anty-covidowców jak i rolników !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach .
 • Agrounia
  Szanowny Panie Dariuszu.
  Chętnie podyskutuję w tym temacie.
  Jam rolnik z krwi i kości i wiem co to zapierdol w polu od małego dziecka.
  Umysł mam otwarty na świat i wiele rzeczy dostrzegam.

  Mianowice mamy postępujący upadek polskiego (również europejskiego rolnictwa), problemów jest aż tyle, że można by bardzooo długą notkę napisać w tym temacie albo kilka rozdzielając problemy.

  Nie jestem hurra optymistą i co do Pana Kołodziejczaka mam różne odczucia.
  Jak wielu rolników. Jedna sama idea, cele Agrounii są bardzo światłe.
  Jesteśmy pozostawieni sami sobie.
  Zidiociały konsument, otumaniony medialną propagandą i podtruwany śmieciowym jedzeniem widzi w nas wrogów, widzi dopłaty, KRUS, podatki i nasze narzekanie.
  I jeszcze ciągle teksty typu "rolnicy głosowali na pis to mają co chcieli"
  Tylko ilu na wsi jest rolników??
  Realnie może 300 tysięcy gospodarstw, tylko tylu nas produkuje żywnośc dla kraju! Reszta to fikcja na papierze.
  Zresztą każda inna partia to wrogowie wsi (no Konfa słownie coś tam wspiera i nie głosowała za "5").

  Niebawem w Polsce pozostaną tylko wielkie gospodarstwa rolne i wielkie fermy zwierząt, a w zasadzie fabryki!
  Małe i średnie umarły, hodowla na małą skalę umarła.
  A to one były dostarczycielami tej najwspanialszej żywności.
  Mam obawy, że tego szaleństwa nie można już zatrzymać.
  Wręcz przeciwnie, zaraz będzie moda na sztuczne mięso, mleko, już to wprowadzają.

  Gdyby Kołodziejczak nie miał jakichś pleców to już pewnie dawno by go skasowali. Jednak co my mamy zrobić Panie Dariuszu? Co?
  Za kim iść ?? Nikt nas nie słucha, mamy nóż na gardle, a niektórzy już to gardło mają podcięte albo samobójstwo popełnili.
  On porwał ludzi i ludzie mu ufają, on ruszył dupę, organizował to, małymi kroczkami zyskał ogromny rozgłos.
  Wie Pan jakie sa plusy>? Ludzie się przebudzili, bardzo dużo ludzi śledzi poczynania Agrounii, to nie jest tylko jeden Michał.
  Konsumenci otworzyli oczy na to jak rolnicy są w Polsce upadlani, jak zalewa nas zagraniczny syf.
  Udało się obalić "5 dla zwierząt" (na jakiś czas).
  Było obornik, gnojowica pod domami (p)osłów.
  Mam bardzo bliskich znajomych jeżdżących na protesty.
  Kiedy nic nie przynosi skutku to co mamy robić, za kim iść?? Siedzieć na dupach i płakać jak jest źle, a tymczasem nasze gospodarstwa mają być licytowane???

  Trzeba jeszcze bardziej rozbudzić świadomość konsumentów. Muszą zrozumieć, że za dobre jedzenie trzeba zapłacić. A tego wśród Polaków nie ma.
  To nic, że kiedyś starczyła pajda chleba popita garnkiem kwaśnego mleka i człowiek miał sił na cały dzień albo taka laga kiełbachy.
  Teraz to można jeść i jesć i człowiek głodny i z siłami słabo.

  Ja, rodzice, babcia... czasem trzeba cały dzień się "błagać" żeby sprzedać wiejską tuszkę, jajko na bazarku.
  Bez zgłaszania to nawet dla siebie nie można hodować już nawet nie wspominam o spełnieniu warunków do produkcji żywności przetworzonej.

  Świnka na skupie 4 zł/kg, byle jaka "szynka" 40zł/kg. To jest dopiero patologia, a raczej skurwysyństwo.
  W strefach objętych restrykcjami z powodu ASF ceny jeszcze gorsze.
  Nie wybija się w ogóle w Polsce dzików. Od razu protesty opłacanych ekooszołomów, gwiazdeczek i pożytecznych idiotów. Natomiast kiedy zabija się ZDROWE polskie świnie (w tym warchlaki i prośne maciory) to cicho sza, ot podwójna moralność.
  Jest ogrom tego cholerstwa, to samo sarny, lisy.

  Ludzie nie znają smaku prawdziwego jedzenia, a zwłaszcza najmłodsze pokolenia, które mają w dupie skąd, co i za ile kupują.

  A może Pan porwie tłumy rolników do walki o Polskę?

  Trochę chaotycznie, pisane na szybko.
  Pozdrawiam.
 • @Borowik90 20:05:17
  Bez środków finansowych i bez dostępu do mediów nie odbudujemy narodowej świadomości i nie będziemy mieli szans na walkę z żydowskim reżimem IIIRP, a tym bardziej na jego likwidację - Pan z pewnością dobrze to wie.
  Jedyne, co mogę w chwili obecnej zrobić, to podpowiedzieć, jak odkryć fałszywą propagandę reżimowych funkcjonariuszy i co jest istotą walki o przetrwanie narodu i państwa. Jako WPS robimy to zresztą od ponad dziesięciu lat - robimy to bez środków finansowych, a więc efekt naszych działań jest równy zero:

  https://www.youtube.com/watch?v=mvlEzFOlC4Y

  https://www.youtube.com/watch?v=oMdMG8VkIdo
 • Tego prowokatora demaskował Bustowski
  Bustowski to inny działacz chłopski, walczy o wprowadzenie zakazu stosowania w Polsce Randapu, rakotwórczego pescytydu masowo stosowanego w polskim rolnictwie.
  Bustowski na własny koszt pobrał od 200 dzieci z Wrocławia próbki moczu i wysłał je do laboratorium w Niemczech by zbadać je na zawartość glifosatu (randapu). Co się okazało? Każda próbka moczu zawierała randap w ilości kilkanaście razy większej niż dopuszczają normy.
  Bustowski w publicznym oświadczeniu oskarżył Kołołodziejczaka o to, że został kupiony przez ministerstwo Rolnictwa kwotą 70 tysięcy, abo 80 tysięcy zł.
  Jak skorumpowali "nowego Leppera"?
  Kołodziejczak założył stronę internetową, i podpisał umowę z ministerstwem rolnictwa, że będzie na tej stronie coś tam promował. Za tą "usługę" otrzymał wymienioną wyżej kwotę!
  Dobrze go Pan Panie Dariuszu rozszyfrował, co nie jest trudne.
  Każdy osobnik promowany w reżimowych mediach, jest słupem służb! Każdy! Osoby które zagrażają reżimowi naprawdę, nigdy nie zostaną pokazane w telewizji, zostaną zamilczane na śmierć!
 • @Borowik90 20:05:17
  Kołodziejczak to całkowita wydmuszka prowadzona przez służby na krótkim łańcuchu. Nagłaśniana, gdy jest potrzeba ( spowodować wyborczy zamęt, spacyfikować wrzenie na niszczonej systematycznie wsi, ogłupić naiwnych młodych polskich patriotów).
  Jeśli wieś polska nie potrafi pozbyć się takiej kanalii i pasożyta, to świadczy jedynie o dezorientacji i braku organizacji rolniczej o dojrzałym programie i sprawdzonych kadrach. Niestety środowisko rolnicze jest wyjątkowo łatwowierne, a także łatwe do kupienia za obietnice " ekonomiczne" oraz szantażowane ( dotyczy to zadłużonych rolników) przez finansowo- polityczna mafię oraz zagraniczne grupy biznesowe, które rozgrywają polski rynek rolny oraz przetwórstwo rolno-spożywcze.
  Kanalię i prowokatora Kołodziejczaka należy demaskować ( choć to już dawno zostało zrobione) i zwalczać na pniu.
 • @stanislav 22:16:38
  Po śmierci Andrzeja Prochonia ( rzeczywistego i autentycznego działacza chłopskiego z województwa łódzkiego, a po zamordowaniu A.Leppera krótko przewodniczącego Samoobrony)- kanalia Kołodziejczak czuje sie bezkarna na terenie działania Andrzeja. Gdyby A. Prochoń żył to na pewno hucpa w Rękoraju ( wsi niemal sąsiedzkiej z Kafarem, wsią w której mieszkał Andrzej) nie doszłaby do skutku. Andrzej w swojej prostolininosci tez początkowo dał się zwieść " młodemu działaczowi chłopskiemu", ale m.in. po wielu moich ostrzeżeniach przejrzał na oczy, i sam się przekonał pod koniec swojego życia , że ma do czynienia z prowokatorem i gnidą jaką jest Kołodziejczak.

  Kiedy polska wieś przejrzy na oczy i pozbędzie się fałszywych " przyjaciół" z PiS i przez niego manipulowanych marionetek jak Kuropatwiński a teraz Kołodziejczak. A jest ich jeszcze kilku dyżurnych na rożne potrzeby, m.in. Sławomir Izdebski- kolejny funkcyjny " działacz chłopski".
 • @anthony 21:05:29
  Bustowski to jest dopiero krzykacz!
  Wg niego polski rolnik to morderca.
  Próby dyskusji z nim i jego fanatykami kończyły się blokowaniem i wyrzucaniem z tejże dyskusji. Wiem to od bliskich mi znajomych.
  Trzeba napisać, że glifosat będzie obecny w moczu u wiekszości mieszkańców globu, nie tylko w Polsce. Wg mnie karygodnym jest stosowanie go do desykacji nasion np rzepaku, zbóż, gryki. To zapewne w ten sposób dostaje się do naszego organizmu.
  A soja GMO? Dodawana do praktycznie wszystkich pasz?
  Tylko, no skoro jest w moczu to znaczy, że nasz organizm go usuwa.

  z niego jest taki znawca rolnictwa, że hej!
  Kiedyś wstawił zdjęcie rolnika wykonujacego oprysk na zboże, na przedwiośniu, z podpisem, że już rolnicy jadą truć nas konsumentów glifosatem.
  Zapewne to był zabieg RSMem.
  Zbłaźnił się tym ogromnie więc jak można go brać na poważnie, gdzie glifosat na przymrozki i na zielone rośliny.


  Te 70-80 tysięcy to chyba jakiś żart nieudany?
  Co to jest za kwota dla dużego gosp? Na waciki.
  A może chodziło o 7-8 mln?

  Bardzo szanuję Pana za to co robi Pan na Neonie i wstawki wszystkie co "pandemii" i niech tak zostanie. Pozdrawiam.
 • @All
  Wspominacie tutaj, że wieś nie potrafi pozbyć się kanalii? No zobaczymy, czy skanalizuje on mocno bojowe nastroje na wsi i zapał tysięcy zdesperowanych rolników!

  Panie Stanisławie cały kraj mamy zdezorganizowany i bez kadr.
  Wbrew pozorom ludzie na wsi są kumaci, widzą co się dzieje.
  Tak często nam miasto doradza się przebranżowić i to właśnie robimy, ile można dokładać do interesu.


  Tylko wyjaśnijmy sobie to jeszcze raz, bo nikt się nie odnosi do tej arcyważnej sprawy.
  Kto zmusza polskiego konsumenta do kupowania "marketowego" jedzenia (a raczej chłamu)?
  Czy Unia to nakazuje? rząd, żydzi, USA, masoni? Na siłę rozkazują Rodakom albo lufę przykładają do czoła, by walili tłumami do lidów, stonek itp, by kupowali naszprycowaną niewiadomo czym żywność przetworzoną?

  Otóż NIE, to jest ich, Wasz wybór!

  Ma być dużo, szybko i tanio, tego oczekuje konsument... i nagle się obudził, że jednak chciałby jeszcze zdrowo, bez żadnej chemii.

  A zdrowe, polskie jedzenie musi kosztować, bo nie mamy najmniejszych szans w walce z molochami, fabrykami jedzenia, ekonomicznie nas zdeptali, a konsumenci porzucili!

  Ilu będzie chętnych na drobne, zdeformowane owoce, warzywa, robaczywe albo pleśniejące?
  A mykotoksyny to dopiero jest dobrodziejstwo dla organizmu.
 • @Borowik90 22:47:56
  Ja nie twierdzę, że rolnicy są "nie kumaci". Oni są ludźmi zdroworozsądkowymi i często o dużej wiedzy w swoich specjalnościach. Są jednak naiwni politycznie, zmanipulowani przez media i zdemoralizowani przez rzekome " dotacje unijne". Nie są zorganizowani, a przecież jako grupa samodzielna ekonomicznie i własnościowo mają olbrzymie atuty w swoich rękach. Muszą jedynie przestać słuchać proboszczów, pozbyć się "genetycznej" ( ale tak naprawdę wmówionej im przez magdalenkowych oszustów) niechęci do zrzeszania się i tworzenia wspólnych struktur zaopatrzeniowo-handlowych.

  Odnośnie miejskich " marketowych konsumentów", czyli enteligentnych ciemniaków z miast i miasteczek trzeba byłoby napisać epistołą, więc na razie dam spokój. Sam kupuje przede wszystkim na rynku od " rolnika", ale staram się od rzeczywistego rolnika, a przynajmniej nie z marketowego śmietnika ( choć oczywiście bez patologicznej przesady)
 • @stanislav 02:05:57
  Jedno w tym jest dla mnie oczywiste: Kołodziejczak jest dla Pana i Kosiura "perfidną szują", bo nie poddał się waszemu wpływowi, kiedy to chcieliście go sobie podporządkować.

  Chyba facet wie, co robi i ma własne jaja. Stąd go tak nienawidzicie.

  Czytając tę notkę - zwłaszcza patrząc na użyte słownictwo - widać wasze ukierunkowania.

  Pod niby prawdziwymi hasłami kryje się wasza nienawiść do Polski i Polaków, a stan chłopski jest obecnie chyba ostatnim nosicielem polskości.
  Stąd takie ataki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:47:24
  Nieszczęsny Wojtasie, między nami jeśli chodzi o Kołodzejczaka jest taka różnica, że ja go znam osobiście i rozmawiałem bezpośrednio, a panu się tylko coś wydaje. I ja mam podstawy do swoich twierdzeń i świadków na to, co napisałem na temat tej kanali i kukły politycznej prowadzonej przez służby. A to, że PiS go wyciąga z szafy, gdy chce przykrywać swoje kolejne szachrajstwa i manipulacje Polakami, to jest jasne dla kogoś kto umie myśleć...ale widać to nie dotyczy pana Wojtasa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:47:24
  "Kołodziejczak jest dla Pana i Kosiura "perfidną szują" (...)
  Pod niby prawdziwymi hasłami kryje się wasza nienawiść do Polski i Polaków"
  _______________

  To smutne, jak paskudnie starość potrafi obejść się z mózgiem. Cóż, sclerosis - nie ma na to ratunku.
 • @stanislav 12:10:11
  Widocznie służby dobrze znają stanislava i dlatego pogoniły gostka swego czasu.
  Stąd te anse.
  Pamiętam opis waszego spotkania.
 • @Rzeczpospolita 13:54:33
  Typowa reakcja dla .....
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:45:11
  Tyś Wojtasie nie tylko tępy, ale do tego - jak widać, kanalia.
 • na jakiej podstawie
  pan tak twierdzi? Ja równie dobrze mogę pana oskarżyć, że jako żyd próbuje pan zniszczyć rodzącą się opozycję. czy każdego , kto się buntuje przeciwko temu co jest, będzia pan nazywał króliczkiem?
  Nie przedstawia pan żadnego argumentu na swoją tezę. Tylko stek oskarżeń i to bezpodstawnych. Bo jakby pan miał jakieś podstawy to chociaż w zarysie powinno się je przedstawic.
 • @lleszekp 11:34:23
  "Mądrej głowie dość dwie słowie"

  https://www.youtube.com/watch?v=0yMV_GWnCnA&t=143s

  Jeśli pana satysfakcjonuje argumentacja lidera Kołodziejczaka na powyższym filmie, że poprawa sytuacji rolników zależy od zmiany ministra rolnictwa i przyznania rolnikom państwowych dotacji, to nie mamy o czym rozmawiać.

  Poza tym ma pan trudności czytania ze zrozumieniem. "Króliczkiem" nie jest osoba buntująca się, tylko problem: "naprawa gospodarki rolnej". I właśnie lider Kołodziejczak nie zgłasza żadnych postulatów politycznych, a jedynie organizuje protest niezadowolonych, bo trzeba upuścić pary z rolniczego kociołka i nic poza tym - niech rolnicy "gonią króliczka".
 • @lleszekp 11:34:23
  Komentatorze @lleszekp, odpowiem ja, @stanislav, bo niektórzy nieświadomie, czy świadomie(?) mylą często mnie z Dariuszem Kosiurem. W związku z tym, że wziąłem do siebie te pana "śmiałe", anonimowe twierdzenie: " mogę pana oskarżyć, że jako żyd próbuje pan zniszczyć rodzącą się opozycję. czy każdego , kto się buntuje przeciwko temu co jest, będzia pan nazywał króliczkiem ?"

  Oczywiście, że nie tylko pan " może" tak zrobić, a nawet pan tak zrobił - taką możliwość daje to efektywne narzędzie informacji, ale i dezinformacji, jakim jest internet. Rzecz tylko w tym, że pan kłamie, a ja mówie prawdę. Napiszę o tym wkrótce, a panu radzę zastanowić się najpierw niż pan coś napisze. Nie jestem bowiem Żydem, ani nie wiem co pan ma na myśli pisząc o " opozycji" ?
 • @lleszekp 11:34:23
  Na razie jako przystawkę przed głównym " daniem" poświęconym Kołodziejczakowi i innym manipulatorom i kukiełkom na "scenie rolniczej" - jaki wkrótce opublikuję na neon24, polecam komentatorowi @lleszekp tekst napisany przeze mnie dwa lata temu ( który był chyba też publikowany na neon24 ?)

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2019/07/29/prawdazgodanowoczesnawiosna-nowy-projekt-polityczny/

  Od tego czasu w " biografii politycznej obłudy" M.Kołodziejczaka przybyło trochę faktów potwierdzających ocenę jego osoby i roli jaką zlecono mu pełnić.
 • @stanislav 00:51:57 - #Prawda#Zgoda#Nowoczesna#Wiosna..…” nowy projekt polityczny”
  https://wps.neon24.pl/post/149952,prawda-zgoda-nowoczesna-wiosna-nowy-projekt-polityczny

  Poniżej fragment artykułu #Prawda#Zgo#da#Nowoczesna#Wiosna…” nowy projekt polityczny”

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2019/07/wac582c499sa_wachowski_2.jpg
  Tak jak M.Wachowski nie odstępował na krok L.Wałęsy, tak J.Pająk jak cień towarzyszy M.Kołodziejczakowi.

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2019/07/koc582odziejczak_pajc485k.jpg

  I każdy ze wspomnianych tandemów miał i ma w bliskim kręgu swego lewicowego proroka. „Wrażliwego społecznie” J.Kuronia zastępuje teraz, jak usłyszeliśmy z ust lidera Zgody, współczesny „lewicowy wrażliwiec”, J.Śpiewak – (także Żyd).

  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2019/07/janc59apiewak.jpg
 • Michał kontra Mateusz - "pies psu ogona nie urwie"
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=bdcrg4ZQ7EE

  Najlepszy fragment od 1,55 min.
 • @Rzeczpospolita 15:51:08
  " Ewangelię" nowego ładu według Mateusza, zastępuje "Apokalipsa" według namaszczonego przez służby Michała nieArchanioła, ale zwykłego matoła!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031