Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
876 postów 8665 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

15 sierpnia 12 lat temu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Piłsudski i Madonna - III RP


 Koncert Madonny odbył się 15 sierpnia 2009r. na warszawskim lotnisku Bemowo.

Od samego początku wielkie kontrowersje, zwłaszcza wśród środowisk prawicowych, budził termin koncertu, zbiegający się z największym w Kościele Katolickim świętem maryjnym – Wniebowzięciem Najświętszej Maryi Panny.

Inicjatorem akcji protestacyjnej jest specjalnie powołany w tej sprawie Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych „Pro Polonia”.

Przeciwnicy zaplanowanego na 15 sierpnia koncertu chcieli zamanifestować swoją dezaprobatę organizując przed stołecznym ratuszem „publiczną krucjatę modlitewną”, w tym mszę polową.

Przeciwko protestowi „Pro Polonii” opowiedziała się już kuria, która nie zgodziła się na mszę polową w intencji odwołania koncertu Madonny.  (?  Cóż, przecież Kościół zawsze z narodem stoi … z narodem wybranym. – D.Kosiur)

za: https://wiadomosci.wp.pl/madonna-jednak-nie-wystapi-15-sierpnia-w-warszawie-6031901663708289a

_________________

Że Kościół z narodem wybranym stoi nie jest wcale stwierdzeniem gołosłownym.

14 stycznia 2020 r. w Domu Arcybiskupów Warszawskich odbyła się uroczystość wręczenia papieskiego odznaczenia dyr. Muzeum Auschwitz, P.Cywińskiemu w dowód uznania za zaangażowanie w pracę na rzecz Kościoła, a dokładnie – jak to zgrabnie ujął abp G.Ryś -, za budowę jedności całego rodzaju ludzkiego, a nie petryfikowania dawnych podziałów”.

W uroczystości wzięli udział m.in. (od lewej): bp R.Markowski (brat Grzegorza z zesp. Perfect), abp G.Ryś, naczelny rabin IIIŻydo-RP/Polin, M.Schudrich, abp K.Nycz, P.Cywiński – dyr. Muzeum Auschwitz, nuncjusz apostolski w Polsce, abp S.Pennacchio.

Nie każdy Polakatolik wie, że P.Cywiński w latach 2000–2010 był prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Wracając jednak do koncertu Madonny trzeba oddać prawdzie sprawiedliwość i powiedzieć, że władze stolicy i państwa także za koncertem były – wydały przecież na koncert zgodę.

 

___

Konferencja prasowa Pro Polonii – 2009r.

https://www.youtube.com/watch?v=x1zdnOhuHcE

 

https://www.youtube.com/watch?v=gegwG4Y2P3U&t=1s

  

___

A dlaczego żydowskie władze IIIRP fetują J.Piłsudskiego jako bohaterskiego wodza i zwycięzcę Bitwy Warszawskiej, choć nie brał w niej udziału, bo jak szczur uciekł z tonącego okrętu, do jego tonięcia walnie się przyczyniając i złożył dymisję na ręce premiera W.Witosa, wyjaśnia poniżej przytoczona deklaracja rządu IIRP z 1926r.

W IIIŻydo-RP/Polin mamy identyczną sytuację z NBP zapisaną jako konstytucyjne prawo – obowiązek zadłużania kraju w żydowskich bankach – art.220 Konstytucji RP.

Dariusz Kosiur

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930