Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
880 postów 9157 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Żydowski reżim IIIRP chce być jak Kali

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Traktat amsterdamski z 1997r.: „otwarta i bezpieczna Europa”

Nie chodzi jednak o rapera o takim pseudonimie, ale o Kalego z „Pustyni i w puszczy” i o jego sławetne życiowe motto: „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy, to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy.

Tak właśnie funkcjonuje w obszarze polityki zagranicznej nie tylko żydowski reżim IIIRP, ale cały spedalony Zachód, którego politykę w stosunku do Rosji i Białorusi musi realizować, jako suwerenny wasal, każdy syjonistyczny rząd IIIRP.

Kolejne rządy IIIRP, wyłaniane także z opozycji – naprzemiennie, oraz aktualna opozycja, zgodnym chórem popierały i popierają wszelkie sankcje Zachodu wobec Rosji i Białorusi. Mało tego, żydowski reżim IIIRP od kilkunastu lat czynnie uczestniczy w próbach politycznej destabilizacji Białorusi i obalania prezydenta A.Łukaszenko – tę politykę realizuje za pieniądze kradzione polskiemu podatnikowi.

Wszelkie zbrodnie spedalonego Zachodu (często nazywane misjami – w końcu należymy do misyjnej, judeo-chrześcijańskiej, cywilizacji) dokonywane są zawsze w imię humanitarnych haseł, np. „walka o prawa człowieka”. W UE nad polityką imigracyjną pracowano od dawna. Traktat amsterdamski z 1997r. miał na celu usprawnienie działań UE na tym polu. Głównym założeniem traktatu była „otwarta i bezpieczna Europa”, respektująca prawa człowieka. Celem takiej polityki kierowniczych gremiów UE, które nie pochodzą z jakichkolwiek wyborów, jest likwidacja naturalnej dominacji białej rasy w Europie poprzez doprowadzenie jej do załamania demograficznego i poprzez napływ kolorowych imigrantów. Imigrację napędzają konflikty zbrojne, przepraszam, misje pokojowe, organizowane przez decydentów spedalonego Zachodu (głównie USA) w państwach Bliskiego Wschodu i Afryki.

Dzisiaj Rosja i Białoruś są oskarżane o wywołanie kryzysu migracyjnego na granicy z Polską, Litwą i Łotwą, czyli na granicy z unijnym spedalonym obozem.

W maju 2021r. prezydent A.Łukaszenko oświadczył, że Białoruś odmawia ochrony Europy przed nielegalną migracją, przed handlem narkotykami i przemytem, ponieważ z powodu sankcji nie ma na to ani sił, ani pieniędzy. Warto tu zwrócić uwagę na fakt, że prezydent Białorusi ostrzegł zachodnią bandę podczas, gdy ta banda działa bez najmniejszych skrupułów i zawsze podstępnie tak przeciwko Rosji, jak i przeciwko Białorusi. Czy ktokolwiek potrafi wymienić choćby jeden powód dla, którego Białoruś miałaby ochraniać granice z UE? Należy się tylko dziwić, że zarówno Rosja jak i Białoruś nie starają się spotęgować bardziej tego granicznego kryzysu, który jak widać wprowadza znaczny ferment nie tylko między koncesjonowaną władzę i koncesjonowaną opozycję żydowskiego reżimu IIIRP, ale i wewnątrz spedalonego obozu UE – całej tej syjonistycznej bandzie ta rosyjsko-białoruska nauczka po prostu się należy. Nie można także wykluczyć inspirowanej przez USA ewentualnej zbrojnej prowokacji względem Białorusi (i oczywiście względem Rosji) ze strony reżimu IIIRP pod osłoną stanu wyjątkowego.

A czy istnieje jakieś rozwiązanie tegoż kryzysu?

Można sobie takowe wyobrazić. Np. spedalona UE i żydowski reżim IIIRP odstępują od antyrosyjskiej i antybiałoruskiej polityki, wyrażają ubolewanie z powodu jej stosowania i obiecują realizację polityki wzajemnego poszanowania. Ale na to musiałyby dać zgodę Waszyngton, Londyn i Tel Aviv, na co raczej się nie zanosi, ponieważ słabnący syjonistyczny żydowsko-anglosaski kartel światowych terrorystów nie może dopuścić do politycznej współpracy Europa – Rosja.

Dariusz Kosiur

_______________________

Raper Kali o polskiej rzeczywistości w IIIŻydo-RP/Polin

https://www.youtube.com/watch?v=snmqQ8PqleA

KOMENTARZE

 • Hipokryci
  Niemcy potrzebują rocznie 400 000 nowych pracowników by utrzymać poziom produkcji i oczywiście wpływów podatkowych i renty.

  Niemcy odznaczają swoich ratowników/ ratowniczki:
  Pani Kapitan Carola Rackete za odwagę cywilną otrzymała w roku 2020 Nagrodę Karla-Küppera. Jej odwaga polegała na podrzuceniu Włochom ze statku ratowniczego "Sea-Watch 3" do portu Lampedusa, pomimo zakazu wydanego przez władze włoskie, 50 rozbitków z Morza Śródziemnego.

  W 2019 otrzymała Rackete "Globart Award 2019" za "Zaangażowanie w obronę praw człowieka i życia ludzkiego"
  Miasto Paryż przyznało jej i drugiej Pani kapitan Pii Klemp medal "Grand Vermeil de la Ville de Paris", aby potwierdzić swoje "wsparcie dla kobiet i mężczyzn, którzy dzień w dzień pracują na rzecz ratowania migrantów"

  Łukaszenko powinien również dostać podobne nagrody, też podrzuca.

  https://iddd.de/rys/CarolaiPia.jpg
 • @Autor
  "Czy ktokolwiek potrafi wymienić choćby jeden powód dla, którego Białoruś miałaby ochraniać granice z UE?" -

  --- Nie ma takiego powodu. Polityka UE, a szczególnie Polski wobec Białorusi i jej prezydenta była i jest ciągle tak zawzięcie wroga, że władze Białorusi nie mają obowiązku ponoszenia kosztów europejskich eskapad. W końcu Białoruś nie brała udziału w 'misjach' w Iraku czy w Afganistanie, jak i nie stosuje sankcji wobec Syrii.

  Pozdrawiam :)
  *****
 • Czy to ważne jakimi drogami
  sprowadzają obcy, kolorowy, wrogo nastawiony do tubylców i roszczeniowy element. Przy okazji w Afryce czy Azji czyszczą sobie więzienia.
  Wniosek?
  Ważne, że trwa podmianka etniczna w Europie w ramach likwidacji Białej Europy przez światowy, czarci pomiot. Jest to możliwe ponieważ w krajach Europy i nie tylko Europy przy sterach państw mamy tych - co to ich ojcem jest diabeł.
 • Towarzysze ciągle marzą o PRL.
  30 lat nie ma już zaprutego PRL a towarzysze ciągle marzą o PRL. PRL se ne vrati,a Gomułka nie wstanie z grobu towarzysze.
 • Autor 5 * * * * *
  "Ale na to musiałyby dać zgodę Waszyngton, Londyn i Tel Aviv, na co raczej się nie zanosi, ponieważ słabnący syjonistyczny żydowsko-anglosaski kartel terrorystów nie może dopuścić do politycznej współpracy Europa – Rosja.

  Dariusz Kosiur"

  Nic dodać nic ująć !

  Pozdr :))
 • @norman49 16:41:37
  Towarzyszu Jew-ropejczyku - nie wiem, ale może także i wesoły geju -, a na czym to marzenie o PRL miałoby polegać?
 • a oto z czym ma do czynienia ten Polski "Reżim"
  https://vk.com/video663529488_456239029

  To wprost agresja , złamanie traktatów, wymuszanie uległości.
  To nie jest partnerstwo.

  A PIS przecież UE nie szkodzi chce tylko porządku na swoim terenie.
  Jak widać UE nie traktuje Polski jako suwerennego kraju ale jako swoją kolonię....a ich agentura w Polsce to oczywiście PO i parę innych kanap.

  Odsłchajcie kilka razy wypowiedzi tej baby z UE.
  Dobrze wam zrobi...
 • @norman49 16:41:37
  PRL nie wróci nie te czasy ni te technologie.
  ale "Gomułka" "z martwych wstanie"... w to nie wątpię.

  Porządek z mafią w Polsce zostanie zrobiony...
  Tylko mafia musi jeszcze trochę bardziej przegnić nie w Polsce ale globalnie.
  A smród gnicia tej mafii już czuć wyraźnie w każdym zakątku świata...
  mafia globalna to i smród globalny niestety..
 • @Rzeczpospolita 17:18:24
  Towarzyszu drogi jak mawiano kiedyś tęsknota twoja za PRL i marzenie za tym gównem polega na tym, że towarzyszu chciałbyś bardzo dobrych stosunków z dyktatorem Baćką o tym marzysz a tu niedoczekanie twoje towarzyszu. Żadnych dobrych stosunków z gnomem białoruskim nie będzie. Możesz sobie pomarzyć. Też marzy ci się, abyś wsiadł do krowy poloneza bo takie krowy były w PRL. Pewnie odpowiada ci też picie mleczka, śmietanki i jogurtów gdzie na spodzie butelki znajdowała się zdechnięta mysz. Pewnie marzą ci się też PRL-owskie restauracje z siedliskami szczurów na pokładzie, które podjadały tam żywność, którą potem dawano ludziom do spożycia. Teraz mamy luksusowe restauracje pani Gessler. Także towarzyszu na poloneza nie wsiądziesz i mleczka też butelką nie popijesz z myszą zdechłą na dnie bo towarzyszu PRL się skończył i nie wróci. Darmo twoje marzenia towarzyszu. Towarzyszu zapomnij też polo-cocta, która rozwalała wątrobę dzieci za PRL, no chyba, ze jesteś krasnoludkiem z Kingsajz to masz wielki problem ha ha ha.
 • @Oscar 18:01:11
  he he he dobre.
 • @norman49 18:24:06
  Towarzyszu Jew-ropejczyku, jesteście PiS-dzielcem, czy PO-paprańcem?
 • @Rzeczpospolita 19:04:17
  Towarzyszu ani tym ani tym nie jestem też żydem bo znając twoje fobie towarzyszu pewnie przyszło ci do głowy, że jestem obrzezany. Gejem też towarzyszu nie jestem , a nawet gdybym był przeszkadza ci to w końcu najwięcej gejów jest na Białorusi.
 • @norman49 19:17:29
  Towarzyszu jeszcze pewnie chciałbyś chodzić po chleb i świeże cebularze oraz kajzerki o trzeciej rano do piekarni, aby je kupić dla żony, żeby cię kochała i głaskała cię po włoskach, ale nic z tego towarzyszu bo PRL już nie ma i twoja żona sama wstanie koło południa i kupi w luksusowym carefour chlebek i bułeczki bez twojej pomocy towarzyszu bo PRL już nie budiet.
 • @norman49 19:17:29
  "ani tym ani tym nie jestem"

  znaczy się ani PiS-dzielcem, ani PO-paprańcem towarzysz Jew-ropejczyk nie jest (?). A to mnie mocno dziwi, bo gadacie jak oni, no ale w końcu durniów ci u nas nie brak.
 • @norman49 21:11:32
  Towarzysz norman49 widział kiedykolwiek Prlowską żylastą szynkę ?
  Bo ja widział tylko musztardę i ocet
 • @norman49 19:24:29
  Już wystarczy tych elukubracji.
  Możecie ze swoim kompanem "fiestą", czy "toronto", wzajemnie sobie poprzynudzać, ale nie pod moim tekstem, paszoł won.
 • Łukaszenka zacisnął sobie pętlę na szyję.
  "Białoruś odmawia ochrony Europy przed nielegalną migracją, przed handlem narkotykami i przemytem, ponieważ z powodu sankcji nie ma na to ani sił, ani pieniędzy."

  - przecież to kłamstwo. Ten pajac, bo po ściągnięciu na Białorusinów (Słowian) fali emigrantów bardziej łagodniej tego człowieka nazwać nie mogę, zachciał sobie popolitykować na wzór Turcji. Za trzymanie zamkniętych granic chciał zniesienia embarg jak i przy okazji zarobić. Czego blogerzy tu nie rozumieją? Tego że specjalnie kilka tygodni temu otworzył z krajami emigrującymi bezwizowe podróże aby zachęcić emigrantów do tranzytu przez Białoruś? Nie wiecie że każdego dnia lotniczymi liniami białoruskimi jak i innymi legalnie i według białoruskiego prawa przyjeżdża do tego kraju ponad 1000 emigrantów aby nielegalnie przekroczyć polską granicę? Problem jest taki że według międzynarodowego prawa oni mogą legalnie pozostać na Białorusi i tak zrobią jeżeli nie przedrą się dalej.
  Czy umknęło wam uwadze że nieliczni Afgańczycy którzy przebywają na granicy białoruskiej zjawili się tam jeszcze na kilka tygodni przed ewakuacją USA z tamtego kraju?
  Mówicie o Unii ale burdel ten pajac wprowadza na Białorusi jak i uprawia hybrydalną wojnę z Polską i Litwą. To nie Niemców i Zachodu sprawa lecz bezpośrednio Polski. Ten lunatyk może stworzyć podstawy do otwartej wojny niezależnie czy będą stać za nim wojska rosyjskie czy nie. Popieram wywiad w radiu Szeremietiewa który bez ogródek wypowiedział się iż Łukaszenka wypowiedział Polsce oficjalną hybrydową wojnę która może doprowadzić do regularnej walki na którą Polską musi się jak najszybciej przygotować!
  Nie wykluczył także iż w sytuacji przed jaką stawia Polskę Łukaszenka to Polska nie powinna zbrojnie zaatakować Białorusi.
  Skończyły się głupoty, tu narasta poważny, śmierdzący wojną konflikt.
 • @Stara Baba 21:28:26
  Blogerzy i Czytelnicy jak widać rozumieją, to "Stara Baba" niczego nie kapuje, bo ulega żydo-medialnej, PiS-dzielskiej i PO-paprańców propagandzie.
 • @Rzeczpospolita 21:51:00
  No cóż powiedzieć, Stara Baba nic nie wie bo jest stara i niedoświadczona.
  Nie to co inni blogerzy którzy wiedzą wszystko i przeżyli wszystko.
 • @Rzeczpospolita 21:51:00
  Jeśli przez chwilę się zastanowić nad tym co dzieje się na naszej wschodniej granicy i co za chwile może się dziać, to można także w tym gorszym scenariuszu przewidzieć sytuacje w której zgromadzą się najpierw uchodźcy w liczbie kilku tysięcy, by w jakimś momencie przejąć z pobliskiego sowchozu kilka ciągników i rozjechać ustawione na granicy zasieki.
  Ci ludzie którzy tam są, mogą być typowymi uchodźcami szukającymi lepszych warunków do życia, ale też mogą być z tych, co to przeszli szkolenia przez agentów CIA i są zawodowymi terrorystami.
  Najgorsze gdyby się okazało, że mają bron, bo niby włamali się dzień wcześniej do wojskowych magazynów i się ,,zaopatrzyli’ w AK47 i przenośnie odpalane z ramienia rakiety.
  Kto ich wówczas zatrzyma? Nasi pogranicznicy co może strzelali kilka razy na strzelnicy a może tylko szkoleni byli do defilad?
  Mając taki scenariusz przed oczyma, jakoś nie bardzo wierzę, że Łukaszence jedynie chodzi o to by kilkudziesięciu arabów wjechało nielegalnie do Polski.
  Jeśli Łukaszenka chce się na polskich władzach odegrać, no to może zrobić taką gorąca balangę. A ma za co, bo przecież miano go tak załatwić jak Kadafiego.
  Jak to zapisano w kodeksie Hammurabiego – Oko za oko, ząb za ząb.

  A Traktat Amsterdamski,(?) to jakieś pierdoły bez znaczenia.
 • @Oświat 22:17:59
  Nie oglądam ostatnio TWP więc dokładnie nie wiem czy tam na granicy już wprowadzono stan wojenny, czy tylko stan wyjątkowy.
  Czy chodzi o to by nie plątali się tam posłowie opozycji i dziennikarze, czy też już szykują się na taki scenariusz jaki opisałem wyżej?
  Łukaszenka biorąc do ręki kałacha, pokazał, że jest facetem twardym, zdecydowanym i zdeterminowanym.
  Czy jest także człowiekiem mściwym, gotowym odegrać się na swoich wrogach?
  Tego nie wiemy.
 • Suwerenność ?
  Jak można mówić o tym ze Polska jest suwerenna, skoro programowo politycznie uzależniona jest od USA, UE.

  Będąc członkiem Unii Europejskiej podpisany został kontrakt który podporządkował Polskę i przymusza do przestrzegania prawa unijnego.

  Tak więc, święto niepodległości to obecnie fikcja. To jest oszustwo uprawiane bez wyjątku przez wszystkie rządy od 1989 roku.

  Chiny i Rosja a nawet Iran mogą mówić ze są niepodległe ponieważ prowadzą własną politykę wewnętrzną jak i międzynarodową.

  Pozdrawiam, Autor ☆☆☆☆☆
 • @Stara Baba 21:55:21
  Stara Baba niczym się nie przejmuj. To są typy, które tak mają, jak nie masz zdania jak oni to umieszczają na swoich portalach prywatne IP publicznie i nazywają cię żydem albo Polakiem bez świadomości narodowej. W najlepszym razie jesteś dla nich ofiarą żydomediów. Zresztą u nich na portalu piszą, że jest on tylko dla Polaków świadomych, a inni jak ty nie mają tam wstępu. Olej Stara Babo ich pisaninę i tyle. Ani jeden ani drugi nic w polityce nie osiągnęli, a ich poparcie w narodzie to 0,000000001 procenta a uważają się za nie wiadomo kogo.
 • @Stara Baba 21:28:26
  A była Stara Baba na Białorusi czy tylko powiela pieprzenie serwowane przez zachodnie media i tą zdzirę chujanowska (czy jak tam jej jest) ? Jedź Pan na granicę wykup wizę turystyczną (większość kupuje jednodniową bo taniej) i obejrzyj ten ,,reżim'' od środka. UE zamknęła przestrzeń powietrzną dla Białorusi więc większość ich samolotów lata na Bliski Wschód i do Azji , z czegoś ich linie muszą żyć . Białoruś to nie USA i zwykły człowiek może sobie kupić bilet i wizę i przylecieć do Mińska, a że większość tych pasażerów od razu maszeruje na zachodnią granicę to chyba nie dziwi, a przynajmniej nie powinna dziwić Polaków którzy pamiętają nasze ucieczki do obozów przesiedleńczych w Niemczech, Austrii czy Szwecji. A tak na marginesie, to Pan też chyba jest takim migrantem. Ciekawe czy legalnym ?
 • @marek500 08:06:28
  Byłem na Białorusi parę razy i potwierdzam, że jest tam reżim Łukaszenki, który sobie dosypuje głosów w każdych wyborach. Realne poparcie Łukaszenki to na dziś jakieś 49% głosów, a resztę sobie dosypuje, aby dobić do 85 procent i poprawić sobie humor a najlepiej jakby było poparcia 99% w wyborach jak dla PZPR, gdzie przy każdych wyborach miał 99 procent głosów bo nieważne kto głosuje tylko kto liczy głosy jak mawiał Soso. Dziwi mnie tylko jedno skoro Baćko dla was taki super to czemu nie wyjedziecie na Białoruś a siedzicie ciągle w tym Kaczystanie. Macie wolną drogę i możecie jechać na Białoruś do waszego super Łukaszenki. Posiedzicie tam trochę i jak wam dyktator da po dupie i zagoni do prawdziwej roboty w pole, albo do kopania BTC w kopalniach bo właśnie do tej pracy Baćko niedawno namawiał Białorusinów , a nie siedzeniu na PC przez cały dzień to będziecie szybciutko wracać do waszego Kaczystanu i robić dzieci tu aby brać za free pincet plus.
 • @Alfax 23:16:29
  Trochę Pan chrzani. Fakt że w stosunku do USA to jesteśmy lokajami, o ile nie niewolnikami. Jeżeli chodzi o UE to jesteśmy jej członkiem i mamy takie same prawa jak inni jej uczestnicy. Kto zna historię to wie że Polska już była w podobnym związku ( Unia lubelska). Oczywiście jest sporo debili którzy nie potrafią zrozumieć co to było Królestwo Polskie a co Rzeczpospolita Obojga Narodów. Drogi Panie jeżeli nie nasza podległość wobec tych bandytów zza oceanów to byśmy byli niepodlegli jak kiedyś niepodległa była Litwa i Polska, a łączyły ich wspólne interesy i bezpieczeństwo. Zresztą zawsze istnieją jakieś uwarunkowania ograniczające samostanowienie co wbrew pozorom nie jest wcale poddaństwem tylko funkcjonowaniem w wypracowanych przez większość ramach.
 • @norman49 08:17:25
  "Byłem na Białorusi parę razy ... realne poparcie Łukaszenki to na dziś jakieś 49% głosów"

  Uważa Pan, że specjalistka od smażenia kotletów dostała 51%? I że Białorusini marzą o pójściu śladem Ukrainy?

  Był Pan też na Majdanie i rozdawał ciasteczka?
 • @marek500 08:20:58
  Narodów. Drogi Panie jeżeli nie nasza podległość wobec tych bandytów zza oceanu
  Pytanie szanowny panie komu chcesz pan podlegać, czy Rosji i Putinowi, któremu już Baćko całkowicie liże jaja na 100% czy USA. Historia pokazuje, że USA może szybko odejść jak to było w Afganie gdzie już rządzą Talibowie, a podległość wobec Rosji może trwać wieki i my z tym mamy doświadczenie, a po drugie USA tak zależy na Polsce jak Ciciolinie na jakimś starym 100 letnim bezzębnym dziadzie chyba, że ma kasy jak Rothschild ale Polska jest akurat bidna jak mysz kościelna.
 • @norman49 08:17:25
  Nie wiem z kim Pan tam rozmawiał i w jakim celu tam bywał. Mnie zwykli ludzie przy wódce mówili ,, na ch... nam wasza wolność, my może żyjemy skromniej ale każdy dostaje co mu się należy''. Może są tak zniewoleni, ale jakieś krytyczne zdania na temat rządów słyszałem tylko od tych którzy i tak w w tamtym reżimie żyli na dużo większym poziomie niż zwykli ludzie. Zresztą co tu się rozwodzić, wiadomo kto na destabilizacji kraju chce dorwać się do ,,miodu''. My powinniśmy to wiedzieć bo już przeszliśmy podobną rewolucję, a też znamy historię np. rewolucji bolszewickiej. Nie widzi Pan podobieństw ? Zamiast się przejmować ,,tragedią'' Białorusinów powinniśmy próbować pozbyć się krwiożerczej ośmiornicy która oplotła nasz kraj.
 • @marek500 08:47:12
  Byłem w celach turystycznych zobaczyć jak tam jest i też rozmawiałem z ludźmi w Mińsku, którzy mi przy piwie mówili jakim bydlakiem jest Łukaszenka i po drugie na wsiach ma poparcie ale i tam mu się to kurczy. Powiedzmy ma na dziś ten przedział 49-50 % resztę dosypuje, aby mieć dobry humor. Te ruchawki przeciwko niemu na prowincji też nie biorą się z niczego.
 • @norman49 08:46:54
  Przygłupie myślenie. Jak będę niewolnikiem USA to nie będę niewolnikiem Putina. Debilizm , bo nie bierzecie pod uwagę że ten niewolnik może być sprzedany w każdej chwili jak worek ziemniaków. Może Panu przypomnieć z historii podobne wydarzenia?
 • @marek500 08:47:12
  Mnie zwykli ludzie przy wódce mówili ,, na ch... nam wasza wolność, my może żyjemy skromniej ale każdy dostaje co mu się należy''.
  To jest retoryka lat 90 zresztą u nas to wtedy w TVP puszczano jak jedna specjalistka od Rosji w TVP jeździła na Białoruś i kręciła filmy na wsi. Teraz może wśród starych jest podobnie, ale i oni są coraz bardziej krytyczni wobec Baćki, a zapytaj pan młodego na wsi jeszcze po piwie to panu całą prawdę mroczną o Bacce wyśpiewa he he.
 • @norman49 08:46:54
  "Historia pokazuje, że USA może szybko odejść jak to było w Afganie gdzie już rządzą Talibowie, a podległość wobec Rosji może trwać wieki "

  Zapomniał Pan o jednym, że Białoruś ma się tak do Rosji jak Mazowsze do Polski. Zjednoczenie dla nich nie oznacza podległości tylko stanie się częścią większej Rusi. Podobnie jest ze wschodnią i południową Ukrainą oraz Krymem oczywiście.
 • @marek500 08:52:55
  Przygłup to ty jesteś. Niewolnikiem USA możesz być ciulu 10 lat czy 20 jak w Afganie i koniec, a przy okazji USA da ci miliardy na rozwój jak globalistyczny pan Marshalla, który pociągnął rozwój krajów po wojnie, a niewolnikiem Rosji jesteś na wieki z rusyfikacją itp. i gówno z tego masz. Po drugie już tak USA zależy na Polsce. Oni nie wiedzą nawet gdzie Polska leży jak to jeden medalista USA pytał się na Olimpiadzie, gdzie ta Polska leży, może gdzieś w Afryce?
 • @marek500 08:47:12
  "krytyczne zdania na temat rządów słyszałem tylko od tych którzy i tak w w tamtym reżimie żyli na dużo większym poziomie niż zwykli ludzie"

  Bo co ci żyją lepiej, chcą jeszcze więcej i stanie się elitą kompradorską kosztem pozostałych, im to umożliwia. Pozostałych zawsze można karmić ciasteczkami zamiast chlebem i mirażem wolności.
 • @norman49 08:58:14
  "przy okazji USA da ci miliardy na rozwój jak globalistyczny pan Marshalla, który pociągnął rozwój krajów po wojnie"

  Nie dali tylko pożyczyli, i tylko rejonom frontowym gdzie trzeba było odciągnąć ludzi od modelu radzieckiego. Inaczej było w Ameryce Łacińskiej. Europa będzie tak długo potrzebna jak Rosja będzie zagrożeniem, potem jedną i drugą "wrzucą pod autobus".
 • @marek500 08:20:58
  Niestety trochę to Pan chrzani i czyta bez koncentracji.

  Proszę niech Pan konkretnie skupi się na tej treści :

  " Jak można mówić o tym ze Polska jest suwerenna, skoro programowo politycznie uzależniona jest od USA, UE.

  Będąc członkiem Unii Europejskiej podpisany został kontrakt który podporządkował Polskę i przymusza do przestrzegania prawa unijnego.

  Tak więc, święto niepodległości to obecnie fikcja. To jest oszustwo uprawiane bez wyjątku przez wszystkie rządy od 1989 roku. "

  I na swoim tekście :

  " Jeżeli chodzi o UE to jesteśmy jej członkiem i mamy takie same prawa jak inni jej uczestnicy. Kto zna historię to wie że Polska już była w podobnym związku ( Unia lubelska). Oczywiście jest sporo debili którzy nie potrafią zrozumieć co to było Królestwo Polskie a co Rzeczpospolita Obojga Narodów. "

  To zauważy że nie istotne jest że jesteśmy jej członkiem i mamy takie same prawa jak uczestnicy .... ponieważ ja nie neguję że nie mamy takich samych praw !.

  Ja ukazuję że w momencie gdy Polska podpisała kontrakt przynależności do Unii oddała swoją suwerenność i tym samym podporządkowała się na rzecz prawa unijnego. Utraciła suwerenność w kwestiach decyzyjnych które nie są zgodne z zaleceniami KE i PE.

  " Oczywiście jest sporo debili którzy nie potrafią zrozumieć co to było Królestwo Polskie a co Rzeczpospolita Obojga Narodów."

  Dziś jest sporo debili, którzy nie potrafią zrozumieć co to jest Unia Europejska która ma zwierznictwo nad Polską a co to jest Polska suwerenna i kierująca się dla dobra Polaków swoimi interesami narodowymi i prowadząca politykę według potrzeb jej obywateli czyli nas Polaków.

  I nie poruszam tu tematu, czy słuszne jest bycie Polski w Unii a jedynie uwypuklam, że z chwilą przystąpienia do wspólnej
  polityczno-gospodarczej unii,
  Polska utraciła faktyczną suwerenność we wielu aspektach na rzecz kolektywnie zapadających decyzji podejmowanych nie w Warszawie a w Brukselii i nie koniecznie dobrych dla interesów Polski i nas Polaków.

  Chiny, Rosja, Stany Zjednoczone, Iran i jeszcze parę innych państw na świecie rządzą się według własnych potrzeb i nie podlegają nakazom i ograniczeniom ze strony nadrzędnej władzy np usytuowanej poza ich granicami ! ( w przypadku Polski umiejscowionej w Brukselii).

  Dlatego głoszenie na prawo i lewo że po 1989 roku Polska to kraj suwerenny czy też niepodległy jest oszustwem by ogłupionym debilom puste slogany zastąpiły fakty utraty niepodległości.

  Pozdrawiam :)
 • @norman49 08:58:14
  Kolego ja cię nie nazwałem przygłupem. Co do tych miliardów to właśnie nie załapaliśmy się bo zostaliśmy w Jałcie przez tych ,,przyjaciół'' sprzedani jak worek ziemniaków. Jak myślisz kiedy będzie powtórka z rozrywki ?
 • @Pedant 09:04:43
  Miej pretensję do soso, że Bierut nie wziął bo razem z Cyrankiewiczem aż im ślinka z mordy leciała, aby przytulać amerykańskie miliardy tylko soso rzekł niet za to kazał rozwalonemu po wojnie krajowi Polsce dawać miliony dolców na komunistów w Grecji, a czy to była pożyczka czy nie jakie to ma znaczenie bo po pierwsze kraje, które ją wzięły dźwignęła ich gospodarki a po drugie taki RFN spłacił ją czapką drobnych.
 • @marek500 09:12:13
  Kolego przecież wyraźnie pod moim adresem użyłeś słowa przygłup. Poczytaj sobie swoją wypowiedz i szanujmy się ja też przepraszam ciebie bo inaczej wejdziemy do szamba i będziemy jak stasiu się wyzywać się od żydów bo mamy inne poglądy.
 • @marek500 09:12:13
  Zgoda tylko jak pisałem Bierut chciał brać garściami dolary od Marshalla tylko soso powiedział niet, a kazał nam dawać jako biednemu powojennemu krajowi miliony usd na pomoc dla komuchów w Grecji.
 • @Pedant 08:24:57
  Był Pan też na Majdanie i rozdawał ciasteczka?
  Byłem ale nie rozdawałem ciasteczek tylko gumki w końcu dorośli ludzie muszą się też kochać bo mają swoje potrzeby nawet na Majdanie bu bu ha ha ha. Skoro u nas na plażach kochają się publicznie i nikomu to nie wadzi to czemu na Majdanie ma być inaczej. Ukraińcy to też ludzie i gorący Słowianie.
 • @norman49 09:34:14
  Jak Pan sobie wyobraża finansowanie wrogiego obozu przez USA ? Teksty : ,,my chcieliśmy dać, ale oni nie chcieli'' to są dobre ale dla tv Kurskiego. Co do Niemiec to też nie do końca. Rozmawiałem z Niemcami którzy budowali swoją potęgę po wojnie. Mówili mi że dyrektorzy i właściciele fabryk dostawali taką samą pensję jak robotnicy (chleb, marmoladę i jakiś tłuszcz). Większość ich dobrobytu to skutek wyrzeczeń, oszczędności i pracowitości. Oczywiście pieniądze z USA przyspieszyły odbudowę kraju tego nie neguję. Jak by Polska dostała taką kasę to nawet połowy by tego nie zrobili, ale milionerów na pewno by u nas przybyło. Uważamy się za zachód, ale naleciałości mamy wschodnie. ,,Miś musi być wielki, na miarę naszych czasów''
 • @norman49 09:36:24
  Napisałem ,,przygłupie myślenie'' , nawet najmądrzejszy człowiek może w jakiejś kwestii wypowiedzieć się głupio choć głupim nie jest. Ja napisałem swoje zdanie o tym temacie, ale po podaniu przekonujących dowodów może się okazać że to ja przygłupio pisałem.
 • @marek500 09:54:45
  Od początku.
  Były odpowiednie konferencję czy inne spędy na których był zdaje się Bierut i Cyrankiewicz i tam właśnie USA zaoferowało Polsce jako krajowi zniszczonemu wojną konkretne dolary. Całość planu wynosiła coś około 14 mld USD, a więc sporo. UK dostało coś blisko 3 miliardy USD a Niemcy i Włochy po 1,5 mld USD. Nam plan Marshalla dawał podobną kwotę. W lecie 1947 roku Cyrankiewicz dostawał orgazmów z radości, że USA chcą pomóc Polsce. Było to na konferencji paryskiej w lecie 1947 roku, ale już tydzień potem Cyrankiewicz opluwa ten plan bo przychodzi ostrzeżenie od Soso, żeby przestał się wygłupiać bo skończy z kulą w głowie. Podobny scenariusz był np. w Czechosłowacji i Jugosławii. Fakty są takie jak pan widzi, że USA chciało dać kasę i tyle a z faktami w historii się nie dyskutuje. Co do Niemiec mamy zbieżny pogląd więc nie ma co pisać.
 • @marek500 09:54:45
  Oczywiście pieniądze z USA przyspieszyły odbudowę kraju tego nie neguję. Jak by Polska dostała taką kasę to nawet połowy by tego nie zrobili, ale milionerów na pewno by u nas przybyło. Uważamy się za zachód, ale naleciałości mamy wschodnie. ,,Miś musi być wielki, na miarę naszych czasów''
  Tutaj między nami nie ma sporu. Zgadzam się na 100%.
 • @norman49 10:07:04
  Takie są fakty, ale jeszcze dochodzi polityka. W Jałcie zostaliśmy zdradzeni, a późniejsze chęci mogły być tylko dymem dla zakamuflowania tego. Po pokonaniu korpusu kwantuńskiego i poddaniu się Japonii, ZSRR stał się głównym wrogiem zachodu. Nie wyobrażam sobie jakiejś pomocy dla wrogiego obozu mające na celu przyspieszenia jego odbudowy, a co za tym idzie wzmocnieniu jego siły.
 • @marek500 , norman49
  Zakładając, że USA chciała nam dać kasę w ramach planu Marszala, trzeba by jednak zapytać, czy przy tej okazji nie stawiała politycznych warunków, bo był rząd z nadania Moskwy w Warszawie i był przecież rząd polski w Londynie.
  Który z tych rządów miał rządzić Polską po przyznaniu kredytów?
  Tutaj nie koniecznie musiała być interwencja Stalina.
  ,,Bo władzy raz zdobytej nie oddamy”
  A jak wiemy pan Mikołajczyk uciekł na zachód.
 • @marek500 10:30:45
  @Nie wyobrażam sobie jakiejś pomocy dla wrogiego obozu mające na celu przyspieszenia jego odbudowy, a co za tym idzie wzmocnieniu jego siły.

  Zgadza się. Nie wykluczone, że wywiad USA ustalił nie wiem czy wtedy było już CIA czy nie bo nie znam szczegółowo historii USA, że Stalin natychmiast zawetuje i złapie za jaja swoje żydowskie sługi jak Cyrankiewicz w Polsce i nie tylko, gdy będą chcieć przytulić do żydowskich jaj amerykańskie USD a propozycja była picem na wodę. Jednak to nie są fakty a domysły dość wiarygodne a fakty są jednak takie, że USA chciało dać Polsce dolary, które z ochotą chciały przytulić polscy żydzi jak Bierut czy Cyrankiewicz.
 • @Oświat 10:35:10
  Żadnych warunków ze strony USA nie było skoro Bierut i Cyrankiewicz cieszyli mordy i się spuszczali w gacie w Paryżu bieląc gacie na biało jak USA zaproponowało im ponad 1 mld pomocy dla Polski w ramach planu. Gros tej pomocy to była też żywność tak potrzebna Polsce po wojnie. Soso powiedział veto i się skończyło za to my na jego rozkaz byliśmy zmuszeni jako wrak powojennego kraju wysyłać jedzenie, śpiwory i dolary na pomoc komunistom greckim i takie są fakty historyczne.
 • @marek500 10:30:45
  "W Jałcie zostaliśmy zdradzeni, a późniejsze chęci mogły być tylko dymem dla zakamuflowania tego."

  Niezupełnie. Zwykli Amerykanie nie chcieli iść na nowy Wschodni Front i ich rząd nie był w stanie ich do tego zmusić. Churchill miał takie chęci ale Brytole dali mu kopa.

  Po prostu taki się układ uformował. Co jest trudno wielu Polakom zrozumieć, że ludzi na zachodzie nie obchodzi specjalnie do kogo będzie należeć Lwów czy Wrocław. Tak samo jak Polaków mało obchodzi do kogo należy Belfast.

  "ZSRR stał się głównym wrogiem zachodu."

  Główną szkodą ZSRR wyrządził Zachodowi było późniejsze wsparcie dla ruchów wyzwoleńczych w krajach tzw. Trzeciego Świata. W rezultacie globalny system kolonialny został podważony i skutki tego do dzisiaj widać, żółci i ciapaci zerwali się z uwięzi.
 • @norman49 10:37:24
  //...polscy żydzi jak Bierut czy Cyrankiewicz....//

  Nie wiem czy jakikolwiek kolejny rządz tak dużo zrobił dla Polski jak ci dwaj wymienieni politycy.
  Odbudować kraj nie tylko ze zniszczeń wojennych, ale też dać ludziom pracę i chleb, zapewnić opiekę zdrowotną i darmową edukację, zagospodarować odzyskane ziemie zachodnie i północne.
  To była gigantyczna praca i ta praca została wykonana przez cały naród, ale pod kierownictwem tych dwóch ludzi.
 • @norman49 10:44:03
  //..Żadnych warunków ze strony USA nie było ...//

  Gdzieś tam czytałem, ze niemiecką konstytucję dla Niemców pisali Amerykanie.
  Nam też by napisali, dopiero później daliby nam dolary… w transzach.
  U nich nic darmo.
  Solidarności jak wiemy też dolary dawali, a na Ukrainie nawet słodkie bułeczki pani senator rozdawała.
 • @Oświat 10:56:31
  No tak panie a zwłaszcza najwięcej zrobił dla Polski żyd o imieniu Hilary Minc obwieszony orderami jak choinka, który przyczynił się do zniszczenia polskiego prywatnego handlu tzw. wojną o handel. Jeden z jego uczniów wyjechał do USA gdzie w Chicago napisał obszerną książkę w której podał sposoby w jaki sposób Hilary Minc rozpierdzielał Polskę i jakich metod do tego używał. Do dziś Hilary Minc jest pochowany na Powązkach.
  Po drugie tyle zrobili dla Polski i Bierut i Cyrankiewicz, ale amerykańskie dolary im pachniały i z chęcią ci dwaj żydzi chcieli odbudować Polskę przy pomocy amerykańskich dolców tacy z nich byli komuniści jak ci w rodzaju Kiszczaka przy okrągłym stole, a Polskę odbudował naród Polski a nie żydzi przy władzy. Jeszcze coś mam dodać?
  Pokaż mi żyda, który pracował przy odbudowie Warszawy.
 • @Oświat 10:56:31
  Oczywiście również tak dbali o Polskę, ze zrobili w latach 50 wymianę pieniędzy, gdzie każdy uczciwy człowiek stracił 90 % swoich oszczędności z dnia na dzień jak mój dziadek. Wiesz ile ludzi powiesiło się wtedy tracąc prawie wszystkie swoje pieniądze. Gdyby dziś PiS z dnia na dzień zrobił taką wymianę pieniędzy, że straciłbyś 90 % twoich oszczędności, które np. wynosiły 100 tysięcy złotych to inaczej byś śpiewał na PiS, a za rządów tych zasrańców taką wymianę pieniędzy zrobiono z dnia na dzień ludzi okradając najzwyczajniej w świecie. Komusze czerwone złodzieje.
 • @Oświat 11:02:11
  Gdzieś tam czytałem, ze niemiecką konstytucję dla Niemców pisali Amerykanie.
  Nam też by napisali, dopiero później daliby nam dolary… w transzach.
  U nich nic darmo.
  Nam konstytucję napisał Stalin, a Amerykanie chociaż mają dłuższą tradycję w pisaniu konstytucji o czym świadczy niemiecka konstytucja, która jest bardzo dobra.
 • @norman49 11:06:15
  Jak wiesz, prywatny handel był od wieków w Polsce w rękach żydów i żyd Hilary Minc, (wyjątkowy przypadek wśród żydów), ten żydowski handel zniszczył.
  Dzięki niemu mógł powstać MHD ( Miejski Handel Detaliczny) i ,,Społem” a na wsi sklepy GS
 • @Oświat 11:17:49
  Jak wiesz, prywatny handel był od wieków w Polsce w rękach żydów i żyd Hilary Minc, (wyjątkowy przypadek wśród żydów), ten żydowski handel zniszczył.
  Dzięki niemu mógł powstać MHD ( Miejski Handel Detaliczny) i ,,Społem” a na wsi sklepy GS

  Widziałeś wiejski sklep GS na wsi w latach 80. Byś tam nie wszedł bo w środku było pełno szczurów pałaszujących jedzenie w tym sklepie a obok sklepu na full kupa meneli rzygających obok tego sklepu po chlaniu kolorowego komuszego denaturatu. Takie sceny widziałem nie raz na wsi i to nie jednej. Teraz jest prywatny handel i czyściutko i jest także Społem i co bo co to przeszkadza. Prywatny handel to nic złego.
 • @norman49 11:13:19
  //...gdzie każdy uczciwy człowiek stracił 90 % swoich oszczędności...//

  O ho ho, każdy uczciwy człowiek, kiedy była wymiana złotówki miał zero złotych w skarpecie.
  Wymiana była z ostatnim dniem miesiąca, a dnia następnego były wypłaty wynagrodzeń w nowej walucie.
  Jak komuś jakieś drobne grosze zostały na koniec miesiąca to mógł iść do banku i wymienić na nowe złotówki.
  Spekulanci i złodzieje takiej okazji nie mieli bo wymieniano tylko do 1000 zł
  Zarobki w tamtych czasach były mniej więcej w takiej wysokości lub niższe
 • @norman49 11:23:15
  A gdzie się podziała ...,,kupa meneli rzygających obok tego sklepu po chlaniu kolorowego komuszego denaturatu..."
 • @Oświat 11:26:04
  O ho ho, każdy uczciwy człowiek, kiedy była wymiana złotówki miał zero złotych w skarpecie.

  To musiał być leniem patentowanym skoro nie miał ani grosza. Mój ojciec nie był żadnym spekulantem a ciężko pracował stąd miał pieniądze i dużo na wymianie stracił. Oczywiście jak ktoś nie pracuje to ma gówno i na wymianie nic nie straci a tracą tylko ludzie pracowici, którzy uczciwie pracują na meneli jak jest teraz od 6 lat przy rządach PiS gdzie menel żyje najlepiej i gdyby taką dziś PiS wymianę zrobił jak w latach 50 to oczywistym jest, że najwięcej stracił by człowiek co ma głowę do biznesu przedsiębiorca a zwykły menel stracił by najmniej z racji tego, że przez jego nieróbstwo i tak nie ma pieniędzy więc nie ma co u niego wymieniać chyba, że brudne gacie ma do wymiany.
 • @Oświat 11:28:42
  A gdzie się podziała ...,,kupa meneli rzygających obok tego sklepu po chlaniu kolorowego komuszego denaturatu..."

  Leżą na cmentarzu z powodu marskości wątroby i nawet katabasior na nich nie zarobił bo nie mieli pieniędzy na pogrzeb.
 • @Oświat 11:26:04
  Jak komuś jakieś drobne grosze zostały na koniec miesiąca to mógł iść do banku i wymienić na nowe złotówki.

  Pierdu pierdu. Niech ci dziś PiS panie Oświat zrobi taką wymianę, ze jak masz pan w skarpecie np.100 tysięcy PLN to po wymianie na drugi dzień idziesz do banku i dostajesz z tego 5 tysięcy PLN w nowych pieniądzach. Zobaczyłbym jakbyś śpiewał gdyby w niedzielę 10 października roku pamiętnego 2021 miałbyś taką wymianę no chyba, że jesteś bezrobotny i mama ci daje obiad a na koncie bankowym masz 2 tysiące złotych to się wymiany bać nie musisz czy to komuszej czy pisowej he he he.
 • @norman49 11:45:38
  Ja i mój tata zawsze ostro pracowaliśmy za miskę ryżu dziennie i tego się nie wstydzę.
  A norman49 spod Normandii wyzyskiwacz i kapitalistyczny obrońca prywatnego handlu niech się zamknie i niech swoich straconych dudków nie opłakuje.
  Znamy takich kułaków, obszarników, handlowych spekulantów.
  Z nimi nie będę dyskutować,
  Żegnam
 • @Oświat 12:09:31
  @norman49 11:45:38
  Ja i mój tata zawsze ostro pracowaliśmy za miskę ryżu dziennie i tego się nie wstydzę.
  A norman49 spod Normandii wyzyskiwacz i kapitalistyczny obrońca prywatnego handlu niech się zamknie i niech swoich straconych dudków nie opłakuje.
  Znamy takich kułaków, obszarników, handlowych spekulantów.
  Z nimi nie będę dyskutować,
  Żegnam

  Też żegnam, ale czule i proponuje panu ten utwór muzyczny na poprawę humoru i wspomnień dobrych czasów. Nerwy nie są dobre a ile ludzi tyle poglądów.
  Specjalnie dla pana z życzeniem miłego dnia a piękne Słońce jest dziś.

  https://www.youtube.com/watch?v=urOORtbw61Q
 • @norman49 11:06:15
  "Pokaż mi żyda, który pracował przy odbudowie Warszawy."

  Żydów została garstka, ale na pewno też brali udział w odbudowie.

  Nie dziwię się, że Norman który dostarczał "gumki" naziolkom na Majdanie pluje na Żydów.
 • @norman49 09:36:24
  Trwa tydzien zdrowia pdychicznego, wiec radzę trollowi spod Zamościa, co to ma nie tylko rozdwojenie, ale potrojenie jaźni, aby pilnie zdiagnozowal swoją dolegliwość.
  Udajacy raz " antysemitę", raz " miłośnika" prezydenta Łukaszenki, a obecnie jego wroga; raz udający krytyka PiSlamstanu, a obecnie gorliwego obrońcę " suwerennej Polski a'la Kaczka w czarnym namordniku" , powinien troll @Piotr( pod taką ksywką występuje psychol na wiernipplsce1.wordpress.com), vel @norman49, zdecydować kim jest?
  Skoordynowana hasbara dostaje sraczki, ale tak to jest u międzynarodowego żyda: ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.
 • @Pedant 12:22:54
  Nie dziwię się, że Norman który dostarczał "gumki" naziolkom na Majdanie pluje na Żydów.

  Panie Pedancie przecież ja żydów bardzo lubię w przeciwnym razie bym za darmo społecznie nie pracował na Majdanie roznosząc gumki bo jak wiadomo nic co ludzkie nie jest nam obce, a człowiek nie żyje tylko protestami, a żydzi wolą w biznesie pracować dużo zarabiać a mało się narobić, a ciężkiej pracy też nie lubią stąd moja teza, że raczej Warszawy nie odbudowywali bo to była dla nich ciężka praca ponad ich siły a do takiej pracy oni nie są przyzwyczajeni. Oni głównie pracują w bankach, Wall Strett itp. Stanowiska robotnicze na budowie to nie dla nich. Czy Birkut przodownik pracy był żydem, a czy Wincenty Pstrowski był żydem no przecież nie.
 • @Oświat 12:09:31
  Panie @Oświat, dyskutować z trollem ( tutaj pod ksywką @norman49), to jak bić się z gównem ( tak mawiał mój ojciec). Pożytku żadnego oprócz tego, że pan się ubrudzi. Taka intelektualna nędza żyje z tego, że zaśmieca polskie portale. Synagoga zleca, a drobne Żydki jak te mróweczki , dzień i noc tyrają.
 • @stanislav 12:33:53
  Pojęcia nie mam kim jest niejaki troll o którym pisze @stanislav. Czasami czytam jego stronę, ale szczególnie ataków trolli tam nie widzę. Jeżeli jednak @stanislav daje rady trollowi to muszę do trolla zaapelować, aby nie brał do serca rad @stanislava bo będzie w zimie troll w trampkach chodzić, a to raczej nie jest dobre dla zdrowia przy styczniowym mrozie.
 • @norman49 12:37:49
  "Oni głównie pracują w bankach, Wall Strett itp."

  Przed wojną w Polsce mieszkały miliony Żydów. Większość była biedna, lepsze zawody to szewcy, krawcy, gorsze furmani, mleczarze itp...
 • Przepraszam Komentatorów
  że pozwoliłem tak długo brykać tutaj "norman49".
  Niestety, żydowski reżim ma swoich wyrobników i pewnie nasłał nam tutaj swoją kolejną, antypolską, mendę.
  Nie usunę komentarzy tej mendy, ponieważ wtedy Państwa komentarze zawisłyby w powietrzu. Mogę ją - tę mendę - jedynie zablokować na przyszłość, ale i to na niewiele się zda, bo zadaniowane wszy rozmnażają się szybko i przepoczwarzają w następne wcielenia. Możemy natomiast nie wdawać się z mendą w polemikę - szkoda czasu.
 • @Pedant 14:23:54
  Panie zaraz tam biedna. W II RP na wsiach było żydów nawet 90% i nawet specjalnie tworzyli swoje skupiska, aby uciekać od biednych gojów i się od nich wyróżnić. Wielu żydów miało swoje wielkie sady z owocami jak również przechowywało swoje kosztowności w skrytkach domowych. W szabas stać ich było, aby dobrze zapłacić gojom za pracę u nich w domu. Niemcy podczas wojny zarekwirowali im duże ilości biżuterii, złotych zębów itp. Mam swoją godność i honor i ja tego nigdy nie robiłem ani mój ojciec, ale pan wie ilu gojów chodziło z łopatkami w PRL w miejscu gdzie rozstrzeliwano żydów i niejeden goj tam z łopateczką znalazł trochę złotych pierścionków i jeszcze się tym za PRL chwalił. Także bez przesady, ze byli tacy biedni. Ich kamienice do dziś stoją w wielu polskich miasteczkach i wsiach.
 • @norman49 14:41:03
  "W II RP na wsiach było żydów nawet 90%... uciekać od biednych gojów"

  I z czego żyli w tych wioskach?
 • @Pedant 14:46:11
  //
  I z czego żyli w tych wioskach? //

  Pedant przeczyta książkę "Pająki.Czarne Błoto" to się Pedant dowie o diable za kominem.
  Trzeba wiedzieć że autor książki Klemens Junosza broń boże nie był antysemitą a wręcz przeciwnie.Należał do ówczesnych entuzjastów asymilacji żydów. https://pl.wikipedia.org/wiki/Klemens_Junosza

  Niedawno książkę wydał Gabriel Maciejewski (Corylius) więc to jedyna możliwość aby ją przeczytać.(chyba że ktoś ma wydania jeszcze XIX-wieczne )
  Książka nie należy do tej kategorii książek które non stop rekomenduje @fiesta.
  Wydawca o książce https://www.youtube.com/watch?v=WvJAl4newpc
 • na granicy
  SG: w czwartek patrol służb białoruskich oddał strzały w kierunku żołnierzy Wojska Polskiego; prawdopodobnie przy użyciu ślepej amunicji; nikomu nic się nie stało

  Mamy już pierwsze strzały.
  Co będzie dalej?
 • @Oświat 17:31:52
  Baćko szuka guza i pretekstu do ruchawki myśląc naiwnie, że mu kumpel Putan pomoże, ale na pomoc Putana niech nawet nie liczy w swojej pustej główce. Niech Baćko dalej fika oby się nie rozczarował jak naważy piw, a kolega z Moskwy zostawi go z tym pasztetem samego.
 • @Oświat 17:31:52
  Wierzyć w to co piszą polskie media to ryzykowna sprawa.A już w to co twierdzą przedstawiciele polskich władz to absolutny kanał.

  Gdzie informacja o tym że Białoruś żąda od Polski danych na temat rzekomej strzelaniny.

  https://ria.ru/20211008/strelba-1753710051.html

  Wszędzie tylko informacje o tym że "Polska informuje o strzelaninie"

  https://lenta.ru/news/2021/10/08/bel_strelba/
 • @ikulalibal 17:44:02
  Nie upieram się przy tym, że to prawda.
  Ale jeśli któryś z pograniczników słyszał strzały, to być może słyszał dzięcioła, stąd miał lęki i nocne moczenie w prześcieradło.
  Jak to mówią –strach ma wielkie oczy.
 • @kinia 13:59:42
  Komentatorze( - orko), wicie rozumicie, napiszcie coś w języku polskim zrozumiałym dla Polaków. Na jakiej stronie czytasz, tzn. czyjej ? co cię zachwyca, a co nie zachwyca, i o jakie rady chodzi, i w związku z czym?
 • @stanislav 19:05:55
  @stanislav.
  Przecież wszystko jest jasno napisane to czego nie rozumiesz. Proponuję nie pić napojów wyskokowych i pójść się zdrzemnąć. Jutro też mamy dzień. Przeczytaj jutro to co napisałam i wszystko zrozumiesz.
 • @stanislav 19:05:55
  To przecież kolejne przepoczwarzenie mendy "norman49" albo kolejny wyrobnik żydowskiego reżimu IIIRP.
 • @Oświat 18:40:36
  Charge d'affaires Ambasady Republiki Białorusi w Polsce Alaksandr Czasnouski został wezwany w piątek do polskiego MSZ. Dziennikarzom powiedział, że "informacje o strzałach nie są prawdziwe". - Zwróciliśmy się o dowody - dodał. Polski MSZ podkreślił z kolei, że "jeśli zaistnieje konieczność, dowody zostaną przekazane stronie białoruskiej, opinii publicznej, a także innym państwom".

  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-straz-graniczna-bialoruskie-sluzby-strzelaly-w-kierunku-zoln,nId,5569528
  _______________________________

  Nie chciałbym być złym prorokiem, ale w swoim tekście zamieściłem i takie zdanie:

  "Nie można także wykluczyć inspirowanej przez USA ewentualnej zbrojnej prowokacji względem Białorusi (i oczywiście względem Rosji) ze strony reżimu IIIRP pod osłoną stanu wyjątkowego."

  I chyba suwerenni wasale USA z IIIŻydo-RP/Polin coś takiego kręcą.
 • „Żydowski reżim IIIRP chce być jak Kali”
  .
  Tekst zamieszczony na Twitterze 7.10.2021 został z niego usunięty.
 • @Rzeczpospolita 20:04:51
  Tak, to ten troll z "wielokrotną jaźnią".
 • @Rzeczpospolita 20:04:51
  Te trolle tak mają, często sami z sobą dialogują -udając doktora Jekylla i pana Hyde'a. A inny scenariusz, to w ramach kibucu udają, że się z sobą kłócą, ale jak rabin da znać- albo od razu po zapachu, to natychmiast " zachwycają się sobą" lub usiłują zdeprecjonować nie Żyda, albo sprowadzić go własnego( kibucowego), zerowego poziomu.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031