Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
737 postów 5733 komentarze

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

USA – rozwój, czy upadek?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielu z nas nie przyjmuje do wiadomości, że USA, światowa potęga militarna, chyli się ku upadkowi.

croppedimage608342-decline-and-fall-of-the-american-empire

 

To po prostu nie możliwe.

A jednak …

 

czerwiec 2016

 

 

 Przykład naszej RP, najpotężniejszego państwa średniowiecznej Europy, którego apogeum stanowiła zwycięska bitwa pod Grunwaldem 1410r., w której stawiliśmy czoła Zachodniej chrześcijańskiej Europie rozbijając w pył jej rycerstwo, uniemożliwiając tym samym krwawy i grabieżczy pochód, błogosławiony przez chrześcijański Rzym, na Wschód, jest jak najbardziej uprawniony.

Zasadniczy upadek RP trwał mniej więcej 200 lat na przestrzeni XVI, XVII i XVIII wieku. Można wyróżnić trzy główne czynniki, które ten upadek spowodowały:

 1. dominująca polityczna rola Kościoła (także ogromne podatki ściągane z polskiego społeczeństwa na jego rzecz),
 2. przejęcie całego życia gospodarczego Polski przez Żydów,
 3. skorumpowanie elit władzy (magnaterii).

System żydowskiego kapitalizmu – pasożytowanie na organizmie narodu i państwa – jest genetycznie niewydolny i po prostu musi upaść.

Jest faktem, że USA są nadal potęgą militarną i zagrożeniem dla suwerenności państw.
Ale gwoli przypomnienia, sławetna polska husaria, jak niemal cała polska armia, która rozprawiła się z turecką nawałą pod Wiedniem w 1683r. zniknęła prawie całkowicie jeszcze za życia króla Jana III Sobieskiego (zmarł w 1696r.) – tak upadało najpotężniejsze państwo Europy, a jak wspomniałem wyżej, ten upadek trwał ok. 200 lat.

Funkcjonowanie na Zachodzie obecnego systemu finansowego, który znajduje się pod całkowitą kontrolą Żydów (Międzynarodowego Żyda – MŻ), niszczy wszystkie gospodarki Zachodu (pieniądz od dawna nie pełni zgodnej z ekonomią służebnej funkcji w gospodarce – przestał służyć społecznej wymianie produktami pracy, co eliminuje jakikolwiek rozwój).
Żydowska (USA) ekspansja na Europę rozpoczęta w latach 1960. jest właśnie rezultatem rozpoczynającego się wtedy permanentnego kryzysu żydowskiego kapitalizmu – pojawił się postępujący realny spadek dochodów ludności USA, potem całego Zachodu. I nie jest to kryzys, który można rozwiązać w warunkach żydowskiego kapitalizmu, ponieważ rozwiązanie, czyli przywrócenie zasad ekonomii w gospodarce, a główną zasadą jest przywrócenie państwowego systemu obiegu pieniądza, spowoduje utratę władzy i bogactw żydowskiej finansjery.Tu znajdują się właśnie prawdziwe przyczyny ekspansji żydowskiego (USA) imperializmu – „ucieczka do przodu”, czyli nowe podboje. Ale w rzeczywistości jest to tylko przedłużanie agonii.

Po doprowadzeniu do upadku Polski Żydzi zaczęli uciekać w wieku XVIII do Wlk.Brytani, do Niemiec. Dokąd mieliby uciec z USA, z Wlk.Brytanii, z UE?

Oczywiście, z powodów biologicznych wielu z nas nie doczeka oficjalnego upadku USA, czyli wycofania się USA z Europy (choć kandydat na prezydenta, D.Trump, już o tym mówi i być może za 4 lata taki proces się rozpocznie – a w tym czasie może zdążą jeszcze podpalić Europę Wschodnią). Ale nie jest już takie oczywiste, że nie doczekamy upadku żydo-reżimu IIIRP.

Żeby wykazać, że upadek żydowskiego kapitalizmu, a więc i jego głównego rozsadnika, jakim są rządzone przez Żydów USA, jest zjawiskiem realnym, trwałym i postępującym, posłużę się prostym przykładem z dziedziny motoryzacji, który winien być dla wszystkich bardziej zrozumiały niż ekonomiczne dysertacje.

 

z14500100Q,Wiek-aut-rejestrowanych-w-Polsce

———-dane z lat———-2004 2010

do 2 lat 7,2% 4,2%
3-5 lat 12% 6,6%
6-10 lat 24% 16%
11-15 lat 19,3% 28,4%
16 lat i więcej 37,5% 44,8%

 

Z powyższych diagramów wynika jednoznacznie, że coraz większa ilość i coraz starszych samochodów zarejestrowanych w Polsce jest rezultatem systematycznego pogarszania się sytuacji materialnej Polaków. I chyba nikt temu nie zaprzeczy -?

A jak jest w USA?

Jak podaje firma Polk, w połowie lat 90. średni wiek samochodu osobowego w USA wynosił ok. 8,4 roku. W 1999 roku przekroczył 9 lat, a w 2005 10 lat. Po kolejnej pięciolatce osiągnął 11 lat i nadal rośnie. Dane za rok 2011 wynoszą 11,1, za rok 2012 – 11,4raport The Detroit Free Press. – http://moto.wp.pl/

To jest średni wiek samochodu, ale to oznacza, że rośnie szybko liczba posiadaczy jeżdżących coraz starszymi autami – sytuacja w USA jest podobna do tej z kolorowego diagramu, 50% aut w USA jest w wieku ok. 15 lat. Czy wniosek o zamożności obywateli USA nie będzie więc identyczny jak w przypadku Polski?

Dla porównania:
w Unii Europejskiej średni wiek samochodu w 2014r. to ok. 8,3 roku. – http://magazynauto.interia.pl/
.
Oczywiście proces zubażania Europejczyków postępuje także. Ale tu warto zwrócić uwagę, że mimo to poziom zamożności Europejczyków jest jednak wyższy niż ludności USA (średni wiek pojazdu niższy w Europie) – w latach 1950. było odwrotnie!, Amerykanom żyło się lepiej. Nasuwają się dalsze wnioski. UE – projekt żydowskiej finansjery anglosaskiej (powstał już w 1913r.) okazał się niewystarczający dla ratowania żydowskiego kapitalizmu, czyli jego głównych beneficjentów – MŻ. Stąd konieczność jego uzupełnienia o umowę TTIP, do podpisania której MŻ chce zmusić Europę.
.

Powrót do niewolnictwa – USA wzorem dla bratnich żydo-reżimów

 

Zastanawiające, że poniższy tekst ukazał się w największej żydowskiej gadzinówce, choć oczywiście autor nie wyjaśnia przyczyn ekonomicznego regresu USA – w jednym zdaniu wskazuje tylko na winę rządu USA, którego rzeczywista rola w kreowaniu polityki gospodarczej jest dokładnie taka sama jak żydo-rządów w IIIŻydo-RP, czyli żadna i sprowadza się jedynie do zadłużania państwa w prywatnych żydowskich bankach.

Dariusz Kosiur

ilustracja recesji i tendencji spadkowych w USA

ilustracja recesji i tendencji spadkowych w USA

________________________

 

Autor, Mariusz Zawadzki, jest korespondentem GW mieszkającym w USA

Amerykański sennik. Stany Zjednoczone pogodnych niewolników

Amerykanie nie mają rezerw finansowych. Dwie trzecie z nich nie ma tysiąca dolarów, żeby pokryć jakiś niespodziewany wydatek – np. naprawę samochodu. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie agencji prasowej Associated Press.

Przy czym wcale nie dotyczy to jedynie najbogatszych. Odłożonego tysiąca dolarów nie ma trzy czwarte rodzin zarabiających poniżej 50 tys. dolarów rocznie, dwie trzecie rodzin z dochodami w przedziale 50-100 tys. dolarów i 38 proc. rodzin z dochodami powyżej 100 tys. dolarów. Jest to dość szokujące jak na jeden z najbogatszych krajów świata (wg MFW w 2015 roku w rankingu wg dochodu narodowego na jednego mieszkańca Stany Zjednoczone były na piątym miejscu, po Luksemburgu, Szwajcarii, Katarze i Norwegii).

Jeśli DN, który lokuje USA na 5 miejscu wypracowują pracujący Amerykanie (oficjalnie bezrobocie ok. 8%), to dlaczego są oni tak biedni. Gdzie podziewa się większość wypracowanego przez nich dochodu – kto ich okrada? – D.K.

Statystyczna amerykańska rodzina ma 15 tys. dolarów długu na kartach kredytowych, a odsetki pochłaniają 9 proc. rodzinnych dochodów.

Podobnie gospodaruje pieniędzmi również rząd federalny – dług publiczny przekroczył już 19 bln dolarów, dlatego każdy amerykański noworodek przychodzi na świat z długiem 60 tys. dolarów.

Zadłużenie stało się tak powszechne, że osoby, które nie mają długów, są uważane za podejrzane i niewiarygodne. 

A co, jeśli nieplanowany wydatek jest mniejszy? Np. zepsuta pralka? Z badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez bank centralny, Federal Reserve, wynika, że połowa Amerykanów nie jest w stanie pokryć nawet niespodziewanego rachunku na 400 dolarów!

Oczywiście najbardziej korzystają na tym pracodawcy, którzy mają władzę nad swoimi pracownikami. Z uwagi na brak oszczędności i długi – wiszące na kartach kredytowych, hipotekach itp. – perspektywa zwolnienia z pracy jest w USA katastrofą. Dlatego pracownicy są potulni niczym niewolnicy. Nie domagają się podwyżek (średnie pensje w USA od kilkunastu lat stoją w miejscu). Nie biorą urlopów (przeciętny Amerykanin bierze nie więcej niż dziesięć dni urlopu na rok). Amerykańskie kobiety często kilka dni po porodzie wracają do pracy (Stany Zjednoczone jako jeden z trzech krajów świata, obok afrykańskiego Lesoto i Papui-Nowej Gwinei, nie gwarantują kobietom urlopu macierzyńskiego).

Amerykanie przyzwyczaili się do takiego życia. W sondażu sprzed dwóch miesięcy, również na zlecenie Associated Press, ośmiu na dziesięciu stwierdziło, że jest zadowolonych z życia. Czyż może być coś piękniejszego niż pogodni, uśmiechnięci, pogodzeni ze swoim losem niewolnicy?


za: http://wyborcza.pl/

KOMENTARZE

 • +5 Nie sposób nie zgodzić się z Pańskimi uwagami.
  Dodać jeszcze trzeba że 40% społeczeństwa mieszka w slumsach takich jak Harlem, indiańskich rezerwatach i przyczepach campingowych na pustyni.

  Znaczna ilość farmerów jest beznadziejnie zadłużona, a zakłady pracy zamykane. Młodzież kolorowa kiepsko wykształcona, w znacznym procencie kończy w zakładach karnych. Po ich opuszczeniu są w wieku nieprodukcyjnym, bez środków do życia zasilają szeregi bezdomnych.

  Taka jest Ameryka, Taka będzie Europa gdy zaakceptuje emigracje z Afryki i Bliskiego Wschodu.
 • @
  dobry krytyczny i w miarę obiektywny tekst.
  5.
 • Państwo opiekuńcze w USA – 21 faktów
  Trochę "leciwe", ale wątpię że się poprawiło...

  Jeśli mógłbyś zostać w domu i bawić się na koszt rządu, to zrobiłbyś to? Oczywiście, większość Amerykanów, którzy biorą pieniądze od rządu każdego miesiąca nie wykorzystują systemu. Wielu nie jest w stanie o siebie zadbać, a inni biorą rządowe zasiłki, bo czują, że zarobili na nie pracą przez całe życie. Dziś, mieszkańcy USA otrzymują od rządu więcej pieniędzy, niż płacą w podatkach. Co to mówi o gospodarce Stanów? Co to mówi o społeczeństwie? Poniżej 21 faktów, które dowodzą, iż zależność od rządu jest poza kontrolą…

  1. Wg badania Biura Budżetowego, około 60% wszystkich gospodarstw domowych USA dostaje więcej płatności z rządu niż samemu płacą w podatkach.

  2. Około 70% wszystkich wydatków rządowych idzie na programy kreujące dalszą zależność.

  3. Od 2009 do 2013 roku rząd USA wydał oszałamiające 3,7 biliona dolarów na programy zasiłkowe.

  4. Procent populacji USA, który dostaje pieniądze z rządu urósł o zdumiewające 62% od 1988 do 2011 roku.

  5. Wg analiz przeprowadzonych przez Terrence P. Jeffrey, 86 milionów pracowników prywatnego sektora płaci podatki, by wspierać rząd, a około 148 milionów Amerykanów otrzymuje od tego rządu zasiłki każdego miesiąca.

  6. Wg badań przeprowadzonych przez spis ludności USA, ponad 100 milionów Amerykanów uczestniczy przynajmniej w jednym programie rządowym. Co smutne, te liczby nawet nie zawierają Medicare.

  7. Aktualnie w USA znajduje się około 40 milionów seniorów, a do 2050 roku ta liczba ma poszybować do 89 milionów. Wsparcie tych ludzi będzie ekstremalnie kosztowne.

  8. Obecnie ponad 64 miliony Amerykanów otrzymuje zasiłki bezpieczeństwa socjalnego.

  9. Obecnie ponad 54 miliony Amerykanów uczestniczy w Medicare.

  10. Obecnie ponad 70 milionów Amerykanów uczestniczy w Medicaid.

  11. Liczba Amerykanów uczestnicząca w programie bezpieczeństwa socjalnego dla niepełnosprawnych przewyższa populację stanu Virginia.

  12. Jeśli umieściłoby się wszystkich Amerykanów uczestniczących w programie bezpieczeństwa socjalnego dla niepełnosprawnych w odrębnym stanie, byłby to 8 stan pod względem ludności w całym kraju.

  13. W 1968 roku na jednego niepełnosprawnego Amerykanina zarabiało 51 pełno-etatowych pracowników, dziś już to tylko 13-tu.

  14. Rząd prowadzi około 80 programów socjalnych w fazach testu, a prawie wszystkie z tych programów doświadczyły znacznego wzrostu w ostatnich latach.

  15. Liczba Amerykanów na kartkach żywnościowych wzrosła z 17 milionów (2000 r.) do ponad 46 milionów (dziś).

  16. 10 lat temu liczba kobiet w USA, które miały pracę przewyższała liczbę kobiet na kartkach żywnościowych w stosunku większym niż 2:1. Dziś liczba kobiet na kartkach żywnościowych przewyższa liczbę kobiet, które mają pracę.

  17. W latach 1970 około jeden na 50 Amerykanów był na kartkach żywnościowych. Dziś około jeden na 6,5 Amerykanów jest na kartkach żywnościowych.

  18. Dziś liczba Amerykanów na kartkach żywnościowych przewyższa całą populację Hiszpanii.

  19. Wg jednego badania, liczba Amerykanów na kartkach żywnościowych przewyższa sumę liczby ludzi zamieszkujących te stany: Alaska, Arkansas, Connecticut, Delaware, Dystrykt Kolumbii, Hawaje, Idaho, Iowa, Kansas, Maine, Missisipi, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, Nowy Meksyk, Dakota Północna, Oklahoma, Oregon, Rhode Island, Dakota Poludniowa, Utah, Vermont, Zachodnia Wirginia i Wyoming.

  20. Wg raportu Centrum Badań Nad Imigracją, 43% wszystkich imigrantów, którzy byli w USA przez ostatnie 20 lat wciąż jest na zasiłkach.

  21. Większość Amerykanów nie zarabia wystarczająco, by mieć pieniądze na siebie i rodzinę bez wsparcia rządu. Oto parę statystyk o płacach w USA z raportu Administracji Bezpieczeństwa Socjalnego:

  – 39% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 20 tys. dolarów w zeszłym roku,

  – 52% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 30 tys. dolarów w zeszłym roku,

  – 63% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 40 tys. dolarów w zeszłym roku,

  – 72% amerykańskich pracowników zarobiło mniej niż 50 tys. dolarów w zeszłym roku.

  Żeby mieć klasę średnią, trzeba mieć dla niej pracę, a te znikają z systemu bardzo gwałtownie. Jako rezultat, liczba ludzi, którzy są finansowo niezależni ciągle spada. Jak będzie wyglądać nasza przyszłość? W końcu rząd będzie musiał zająć się nami wszystkimi?

  Autorstwo: Michael T. Snyder
  Tłumaczenie: G
  Źródło oryginalne: EndOfTheAmericanDream.com
 • Przytoczę tylko
  .
  . http://fischer.neon24.pl/post/139875,amerykanie-pozostaja-panami-morz#comment_1407945

  i małe uzupełnienie

  - http://jeznach.neon24.pl/post/129335,chiny-na-bliskim-wschodzie#comment_1275725
 • Przyklad z samochodami jest zlym przykladem na teze artykulu.
  Zywotnosc samochodow w ciagu ostatnich 30 lat sie podniosla na calym swiecie.Zapoczatkowali to Japonczycy (Honda Cyvic) i zmusili reszte swiata do produkowania samochodow, ktore bezawaryjnie funkcjonuja 10 lat w normalnym uzytkowaniu rodzinnym.
  W 1978 gdy przyjechalem do USA kupilem sobie pierwsze auto za $500, Chevrolet Vega,3 letnie, przebieg 48K km.Auto sie doslownie rozsypalo w ciagu 3 miesiecy.Drugim autem byl krazownik Chevrolet Impala,8 cylindrow, 5 litrow pojemnosci, $750, 2 letni, przebieg 120K km.Skrzynia biegow poszla i kosztowalo to mnie $1200.Tak wtedy auta budowano.Na 3 lata.Obecnie auta waza mniej, olej syntetyczny wydluza zycie silnika do 350K km(Toyota kuzyna).Ludzi bylo stac kupowac nowe, pachnace, modne, autko co 3 lata bo sila nabywcza zarobku byla 2-3 krotnie wyzsza niz obecnie.Robilem rozne obliczenia na ten temat: koncentrat pomidorowy, znaczki pocztowe, domy, auta, lodowki, stejki i zawsze wychodzi mi ten sam rezultat: zarabiamy w USA 2-3 razy mniej niz w roku 1978. Jesli chodzi o obecne auta, ktore mam to sa bezawaryjne od nowosci:Toyota Yaris 11 lat, Toyota Tacoma pickup 11 lat.Ta 11 letnia Toyota Yaris ma przebieg obecnie 200K km i dalej oryginalne szczeki hamulcowe!
 • Szanowny Panie Dariuszu...
  wszystko ok, za wyjątkiem tego że Kościół jest powodem (jakimkolwiek, na pierwszym i każdym innym miejscu) upadku RP.
  Czy to Jezus Chrystus (poprzez Swój Kościół) każe politykom kraść? przecież Kościół mówi NIE KRADNIJ.
  Czy to Jezus Chrystus (poprzez Swój Kościół) każe politykom wszczynać wojny?
  przecież mówi NIE ZABIJAJ
  Czy to Jezus Chrystus (poprzez Swój Kościół) każe politykom łajdaczyć się?
  przecież mówi NIE CUDZOŁÓŻ i NIE POŻĄDAJ ŻONY BLIŹNIEGO SWEGO?
  Czy to Jezus Chrystus (poprzez Swój Kościół) każe politykierom kłamać w żywe oczy, nie tylko w czasie kampanii wyborczych?
  przecież mówi NIE MÓW FAŁSZYWEGO ŚWIADECTWA PRZECIW BLIŹNIEMU SWEMU
  Panie Dariuszu, na szczęście dla Kościoła RK w Polsce, Polacy nie są opodatkowani na rzecz swojego Kościoła, utrzymują Go poprzez datki bezpośrednio w swoich parafiach.
  Dlaczego na szczęscie? ponieważ, jak wiemy, na Zachodzie, Kościół finansowany jest (a raczej był, bo juz go nie ma) z podatków co było jedną z przyczyn Jego upadku
 • Oczywiście...
  serdecznie pozdrawiam
 • @staszek kieliszek 03:27:25
  Trump zniósł kolejne bzdurne ekoprzepisy. Przeszkadzały w budowie muru na granicy, więc już ich nie ma. Administracja Donalda Trumpa zniosła kolejne bzdurne przepisy eko, które mogłyby przeszkadzać przy budowie muru na granicy z Meksykiem. Powód zmian być może nie jest najlepszy, ale już sam ich efekt może być pozytywny. Decyzja została przez Sekretarza ds. Bezpieczeństwa.Departament Bezpieczeństwa skorzystał ze swoich uprawnień, dotyczących zniesienia dotychczasowych przepisów, w związku z problemem, który mógłby pojawić się przy budowie muru w San Diego. Służby wskazują na konieczność zbudowania muru w tym rejonie, gdyż w poprzednim roku zatrzymano tam prawie 20 tysięcy nielegalnych imigrantów. Skonfiskowano między innymi 126 kg przemycanej kokainy.
  Sektor El Centro pozostaje regionem o wysokim wskaźniku nielegalnego przekraczania granicy i zastąpienie obecnego, przestarzałego ogrodzenia, które zbudowano w latach 90. XX w., jest priorytetem napisano w oświadczeniu.

  Ps..Mnie ciekawi nie to, że Trump zniósł kolejne bzdurne ekoprzepisy tylko to, który żyd te przepisy wymyślił, który wprowadził do obiegu i wziął za to państwowe pieniądze i który latami z tego korzystał i ile uciułał na głupim narodzie amerykańskim.
 • niby dobrze, ale upadek Rzeczpospolitej od XVI wieku???
  XVI wiek to np. Unia Lubelska 1569 ...

  No chyba ze w porównaniu z Wielką Lechią, która ustepuje swoim rozmachem chyba tylko starożytnej Ukrainie ;)

  No i Autor nie byłby sobą, gdyby na 1 miejscu nie wstawił "roli politycznej kościoła" - "wciąz ten proboszcz, do znudzenia,chyba ci nie dał rozgrzeszenia, kiedy w kwiecie swej młodosci konia waliłes bez litości"
 • @MacGregor 13:23:31
  Przybastuj pan trochę, bo od takich dowcipów zbiera się na wymioty.

  Oczywiście bogactwo Watykanu wzięło się z powietrza, a że powietrza jest pod dostatkiem, dlatego jest najbogatszym państwem na świecie.
  http://www.focus.pl/artykul/cala-prawda-o-finansach-watykanu

  O niewolniczej mentalności, jaką pasterze kościoła zaprowadzili pośród swoich "urodzonych w grzechu" owieczek, też nie należy wspominać, nieprawdaż. Dziecina, która nie przeżyła jednego dnia jest obarczona śmiertelnym grzechem. Paranoja. Niejeden proboszcz, do znudzenia, przez wieki, pracował nad tym, aby utwierdzić MacGregorów o ich grzeszności i nicości i o własnej wielkości jako przedstawicieli Jahwe na Ziemi. Teraz zdrajca narodu polskiego "ratuje" hostię i wszyscy patrzą w niego jak w święty obraz. Ale pisać o tym nie wolno, żeby nie obrazić bogobojnych majestatów.
 • @
  Większych pierdół dawno nie czytałem!
  W takiej sytuacji DLACZEGO każdy żyjący człowiek w dowolnym kraju wali do USA jak tylko może?
  A w jakim celu WSZYSCY uczą się j.angielskiego?
  Mało tego, jak przyjedzie na odwiedziny, to nie ma zamaru powracać do swojego kraju.
  Piękne automobile klasyczne też z są w Ameryce. Nie znaczy to, że Amerykanie, a nawet lewi imigranci nie jeżdżą najnowszymi super-modelami z roku 2017.
 • @Zdzich 16:52:07
  //każdy żyjący człowiek w dowolnym kraju wali do USA jak tylko może? //

  Nie "jak może" ale "jak musi".USA zawsze były przytuliskiem i azylem dla przestępców a w najlepszym wypadku awanturników.
  Mężatka mająca kochanka i najmniejszej ochoty na życie przy mężowskim boku świadoma że rozwodu nie otrzyma,co robi? wraz z kochasiem obrabia rodzinny sejf i hajda do Ameryki.
  Narobił kto długów a nie miał odwagi palnąć sobie w łeb to co robił? Oczywiście uciekał do tzw "Ameryki" czyli USA

  //Mało tego, jak przyjedzie na odwiedziny, to nie ma zamaru powracać do swojego kraju.//

  W Sodomie i Gomorze życie też upływało tak wesoło że aż nie chciało się wracać do codziennego kieratu.Wielu się tam "zameldowało" ale tylko jeden zdążył się w porę wyprowadzić.
 • @Jan Paweł 08:22:25
  "...wszystko ok, za wyjątkiem tego że Kościół jest powodem (jakimkolwiek, na pierwszym i każdym innym miejscu) upadku RP.
  Czy to Jezus Chrystus (poprzez Swój Kościół) każe politykom..."

  Aż oczy bolą patrzeć na to co Pan napisał :-(
  Jak można bronić tego co robił KRK zasłaniając KRK Chrystusem?

  KRK działał nieraz przeciwko Polsce jako instytucja a nie wspólnota wiernych. Przecież to oczywiste.

  Ukłony
 • @Zdzich 16:52:07
  "Piękne automobile klasyczne też z są w Ameryce."

  Oj tam, oj tam ;-)

  https://www.youtube.com/watch?v=PkkV1vLHUvQ
  https://www.youtube.com/watch?v=DrUVMdkb4_k
  https://www.youtube.com/watch?v=iaWTYASyU70
  https://www.youtube.co/results?search_query=land+rover+range+rover
  https://www.youtube.com/results?search_query=mclaren+f1
  https://www.youtube.com/results?search_query=rolls+royce+wraith
  https://www.youtube.com/watch?v=RXqSedWSu2k
  https://www.youtube.com/watch?v=RQQwOI5qoJw
  https://www.youtube.com/watch?v=n2j8ElGBzTU
  https://www.youtube.com/watch?v=Nai0CqJzacY
  https://www.youtube.com/watch?v=ir41JcpZ5tU
  https://www.youtube.com/watch?v=ihyUbQJkxac

  Wniosek taki, że festung ojropa jeszcze nie padła ;-DDD

  Mega pozdro!
 • @Zdzich 16:52:07
  "A w jakim celu WSZYSCY uczą się j.angielskiego? "

  Żeby jechać do Londyna ;-)
 • @Zdzich 16:52:07
  Bez przesady. Do Londynu wyjechali nieudacznicy, którym w Polsce nie wyszło. Tam trochę ponarzekali na Polskę i Polaków, poudawali krezusów z zachodu przed rodakami, a teraz z podkulonymi ogonami wracają.

  System zniewolenia człowieka, polega na tym, by wynagrodzenie (płaca) umożliwiła niewolnikowi tylko przeżycie w danym państwie. Na poziomie niedoprowadzającym do zamieszek.

  Niezależnie czy to będzie portfel Polaka, Rosjanina, Amerykanina, Londyńczyka. Za średnią pensje relatywną do kosztów życia w danym kraju, kupi porównywalna ilość bochenków chleba, opłaci energie. Będzie go stać od czasu do czasu na samochód i telewizor.

  Wszystko wygląda dobrze gdy emigrant swoje dochody , porównuje do dochodów kraju z którego wyjechał. Nie wygląda to już tak różowo, gdy za te pieniądze przyjdzie żyć w kraju do którego się wyjechało.

  Standard sprzątaczki w USA nie jest nic lepszy od standardu sprzątaczki w Polsce. Może ta w Polsce ma nieco lepiej bo od czasu do czasu wyjedzie na wczasy nad morze i na grzyby do lasu. Może ma nieco lepszą opiekę zdrowotna albo gorszą (to już zależy od wykupionej dodatkowo polisy i na co się choruje, co dane państwo refunduje).

  Emigracja to raczej tragedia a nie powód do dumy. Dla emigrantów z kiepskim wykształceniem 10-15 lat na emigracji to za mało by coś osiągnąć , i za mało by po powrocie do kraju uzyskać jakąś pozycje w Polsce. Malo tego wielu (mam cały rejestr) Polaków w zachodnich polonijnych ośrodkach opluwa Polskę i Polaków by zaistnieć w środowiskach emigracyjnych i robić karierę na uchodźctwie. Nie zdając sobie zupełnie sprawy z reali aktualnie panujących w Polsce i relacji politycznych.

  Angielskiego uczą się ludzie, bo świat ulega globalizacji. Anglia miała rozległe kolonie. Język ten jest popularny w znacznej ilości państw. Indie , Chiny , Stany, Kanada, państwa afrykańskie. Do tego dochodzi informatyka, gdzie język angielski to podstawa programowania.

  Człowiek wykształcony powinien znać kilka języków, język angielski to standard by przeczytać instrukcję do automatu parkingowego, karty w restauracji, zarezerwować hotel. Nie da się być obywatelem świata bez możliwości porozumienia się z innymi jego mieszkańcami.

  Ludzie nie uczą się angielskiego by pracować na saxach, tylko dla tego by należeć do obywateli świata.
 • @Fischer 09:25:41
  Masz bardzo dużo racji, szkoda tylko, że niepotrzebnie poniżasz emigrantów. Co mnie zresztą nie dziwi, zważywszy na niektóre twoje komentarze.

  Otóż ludzie wyjeżdżają z ojczyzny z różnych powodów, niekoniecznie dlatego, że są nieudacznikami albo z chciwości. Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni.

  Nie wiem też, co rozumiesz przez "kiepskie wykształcenie", bo to jest pojęcie bardzo względne.

  Ktoś po studiach humanistycznych może jako emigrant mieć "kiepskie wykształcenie", pomimo, że może być o wiele lepiej wykształcony niż jakakolwiek osoba u której na emigracji pracował. Problem w tym, że nie znajdzie na emigracji pracy w swoim zawodzie.

  O wiele mniej "kiepskie wykształcenie" od humanisty po studiach ma fachowiec, który skończył zawodówkę - murarz, cieśla, spawacz czy posadzkarz i wielu innych, którzy nawet często nie muszą znać języka, aby otrzymać dobrze płatną pracę.

  Ktoś, kto ukończył technikum i umie naprawiać samochody, może mieć mniej "kiepskie wykształcenie" niż inżynier, który pomimo lat pracy w Polsce nie ma doświadczenia w kraju do którego imigrowali i któremu nadto należałoby zapłacić sowite wynagrodzenie. Z pewnością szybciej dostanie pracę niż nauczyciel, często także akademicki.

  Bardzo "kiepskie wykształcenie" może mieć lekarz, od którego wymagana jest nostryfikacja dyplomu i dwa lata pracy ( czytaj: harówki) jako rezydent, pomimo, że w Polsce był np. ordynatorem w szpitalu.

  Oczywiście oprócz wykształcenia liczą się znajomości, siła przebicia i po prostu szczęście, a więc ktoś faktycznie kiepsko wykształcony może osiągnąć większy sukces zawodowy/finansowy niż osoba znacznie lepiej wykształcona.
 • @Jasiek 18:35:32
  A to dlatego kojarzę Jezusa Chrystusa z Kościołem RK, ponieważ to do tego właśnie Kościoła Jezus Chrystus przychodzi (patrz: uznane na całym świecie, orędzia dane Św Siostrze Faustynie) a nie do jakichś innych kościołów.
  Także to właśnie w tym właśnie Kościele a nie jakimś innym, kapłani Jezusa Chrystusa wypędzają z ludzi złe duchy.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Lotna 13:14:54
  „Otóż ludzie wyjeżdżają z ojczyzny z różnych powodów, niekoniecznie dlatego, że są nieudacznikami albo z chciwości.”

  Oczywiście, ale ostatnia fala emigracji rozpoczęta po 1990 roku, to wyłącznie emigracja zarobkowa. Od tego czasu nie ma w Polsce politycznie prześladowanych, nie ma politycznych procesów, a członkowie powojennego podziemia to bohaterowie.

  Co do emigracji patriotycznej to na szacunek zasłużyli , Ci co godnie reprezentowali Polskę i dla niej pracowali (np. Paderewski, Chopin, Mickiewicz…).

  Ale nie zdrajcy narodu, opluwający Polskę za pomocą Radia Europa. Działający na jej szkodę współtwórcy klubu Bildelberg, żydzi , zdrajcy, złodzieje, hochsztaplerzy (Zbigniew Brzeziński; Jan Nowak-Jeziorański; Władysław Bartoszewski; min. sprawiedliwości Andrzej Bobola Czuma; Ryszard Kukliński; ekspert Macierewicza- Dr Kazimierz Nowaczyk i wielu innych). Wiele stron można zapisać biografiami emigracyjnych zdrajców, tych wielkich i tych małych co za granicą śpiewają : „Nierzucim ziemi skąd nasz ród”.

  https://images83.fotosik.pl/806/bd0df6cdd660cf22.jpg

  Nie wiem tylko, kto to jest obok Pana ministra Macierewicza? W głębi to chyba wieżowce NY, więc zapewne to też import.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829