Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 5900 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Pozory mylą

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„W.Putin - pierwyj drug wsiech jewriejew” pisze bloger Andrzej Tokarski na Neon24.pl.


 

Nie wiem, co jada pan Andrzej Tokarski, ale spożywa coś, co wyraźnie mu nie służy.

 

Spotkałem kiedyś w podróży mężczyznę. Eleganckim, klubowym, strojem wyróżniał się już na peronie: granatowa marynarka, szare spodnie, biała koszula, kolorowa apaszka w niebieskiej tonacji. Niby wszystko w jego ubiorze było bez zarzutu i nawet ta apaszka z damskiej chusty nie dziwiła – może akurat innej w tej samej tonacji nie miał i pożyczył chustę od żony -? Jednak miałem nieodparte wrażenie, że coś było z nim nie tak. Gdy usiedliśmy w przedziale wagonu zauważyłem, że jego biała koszula jest damską, haftowaną, bluzką. Na przegubach jego dłoni odsłoniły się damskie, bursztynowe bransolety. A więc wrażenie mnie nie zwiodło, choć pozory były zwodnicze. Cóż, wariat, na szczęście nie szkodliwy.

Czytając internetową publicystykę także warto być wyczulonym na pozory niby logicznej, patriotycznej, retoryki.

Pod tekstem pana Andrzeja Tokarskiego Plan Kutschner-Trump – a status POLIN” (https://att.neon24.pl/post/152926,plan-kutschner-trump-a-status-polin) zamieściłem komentarz rozpoczynając cytatem z jego tekstu:

Dlatego jest drugi sojusznik (Żydów, Izraela)  pierwyj drug wsiech jewriejew (chodzi o W.Putina) – dlatego też rozpoczęto przetasowania na Kremlu.

Zaproponowałem autorowi, żeby przeanalizował w kontekście przytoczonego cytatu, jak i całego swojego artykułu, znaną wypowiedź żydowskiego syjonisty, L.Kaczyńskiego (link do filmu z wypowiedzią poniżej), którego autor darzy niezmienną estymą, a którego to okropny kagiebista Putin zgładził pod Smoleńskiem – pan Andrzej Tokarski niezmiennie utrzymuje, że był to zamach na tego wielkiego patriotę.

Nie wiem, co jada pan Andrzej Tokarski, ale spożywa coś, co wyraźnie mu nie służy.

Prezydent Lech Kaczyński Zdrada państwa i Narodu Polskiego mason, kryptosyjonista w Izraelu

https://www.youtube.com/watch?v=-ophiJY5qrE

Autor komentarz usunął, a mnie zablokował. Przyznam, że w pewnym sensie mnie to ucieszyło. Autor dał tym samym dowód, że wariatem nie jest i docenia siłę argumentu tyle, że nie jest intelektualnie w stanie godnie stawić mu czoła – rozumiem i wybaczam, bo dobrze chce, ale mu nie wychodzi.

Pozornie patriotyczne wypracowanie pana Andrzeja Tokarskiego prowadzi jednak do wniosku, że polskim patriotą nie może być rusofob, a tym bardziej osoba, która podobne deklaracje wobec Żydów i Izraela raz ocenia negatywnie – tak jest w przypadku oceny przemyślanej i pozornie tylko prożydowskiej i proizraelskiej polityki W.Putina -, a innym razem zupełnie nie dostrzega deklaracji miłości wobec Żydów i Izraela ze strony L.Kaczyńskiego, którego polityczną spuściznę realizuje PiS i mieszaniec A.Duda. A czyż na PiS i mieszańca Dudę autor nie głosował? Gdzież tu jakakolwiek logiczna konsekwencja? Dorosłość politycznego publicysty wymaga, żeby nie uczył się ciągle na własnych błędach.

To teraz wyobraźmy sobie (znów ta wizualizacja) – że ruskie to naganka, a amerykany to myśliwi. A my w środku. I co, fajnie? No, niefajnie, tylko trzeba to widzieć, a raczej, bo ludzie widzą – zmusić rządzących by to zobaczyli. Lub co prędzej wymienić ich na takich bez wady wzroku.

No, właśnie, politycznej dorosłości autorowi cytatu brak. Poważny publicysta winien wiedzieć, że Polska współczesna znajduje się w sytuacji całkowitej niemożności powierzenia władzy autentycznym, polskim, narodowym, politykom – to po pierwsze. Po drugie, żydo-katolicki Kościół, V żydowska kolumna w Polsce oraz my, sami Polacy także, ponoszą winę za obecną pozycję polityczną naszego kraju, która uniemożliwia nam polityczną samodzielność. Musimy zawrzeć sojusz z USA (z Zachodem, w tym z UE) lub z Rosją. Jakie są konsekwencje sojuszu z Zachodem, to po trzydziestu latach żydowsko-anglosaskiej okupacji widać chyba dość dobrze. Pozostaje więc, jako jedyna alternatywa, sojusz z Rosją – oczywiście teoretycznie, bo w politycznej rzeczywistości IIIŻydo-RP/Polin nie jest on możliwy. A jakie sojusz z Rosją rodziłby dla nas konsekwencje polityczne i ekonomiczne? Analiza polityczna PRL lat 1956-80 winna dać właściwą odpowiedź. Nie istniało zagrożenie zewnętrzne i wewnętrzne, PRL rozwijała się gospodarczo, nie istniało bezrobocie, bezdomność, nie było społecznych grup żyjących poniżej granicy ubóstwa, niedożywionych dzieci, zarobkowej emigracji milionów Polaków, przyrost naturalny był dodatni – w IIIŻydo-RP/Polin wszystkie te parametry posiadają zapis negatywny, mamy totalny regres.

Co więc pozostaje? Nie pisać głupot o Rosji, a szukać porozumienia z jej władzami i z rosyjskimi nacjonalistami, budować polską narodową świadomość polityczną, organizować się narodowo i w końcu zlikwidować IIIŻydo-RP/Polin, żydo-katolickiemu Kościołowi wskazać właściwe dlań miejsce poza polityką.

Dariusz Kosiur

____________

 

Musisz to wiedzieć (689) Mowy nienawiści wolno nam stosować tylko do Rosjan?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=C8DihFvQLf8&feature=emb_logo

KOMENTARZE

 • Jak zwykle
  5*
 • @
  Ajentura syjonizmu. Mnie w/w treser krótkonogich psów zablokował ( po wcześniejszym szantażu - próbie tresury ) gdy wspomniałem o pewnym fakcie: iż w momencie ostrzału limuzyny-kabrioletu JFKennedy'ego kierowca obrócił się i skierował przedmiot przypominający broń prosto w kierunku głowy owego prezydenta USA, a następnie mózg JFK wyleciał w kierunku przeciwnym do przedmiotu przypominającego broń, tyłem czaszki.

  Wnioski?
 • Darek
  Ja u tego gostka też mam bana. Nie wiedzieć czemu. Widocznie taka jego koślawa uroda :)))
 • Dariusz Kosiur pisze !
  Ja się po tym podpisuję !


  Słowianie ! od siebie dodam że sojusz z Słowiańską Rosją to gwarancja bezpieczeństwa Polaków i gwarancja budowy dobrobytu dla wszystkich Słowian w Europie !

  Precz z Rasistowska ŻYDOKRACJĄ w Polsce ! precz z żydo-NATO !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Zasada działania agentury po stronie patriotycznej jest taka jak PiS-u
  Pan Tokarski łączy bardzo dziwne elementy w swoich tekstach. Pisze do rzeczy na temat globalnego ocieplenia, a za chwilę dodaje, że ... spalanie paliw kopalnych powoduje SPADEK MASY PLANETY ZIEMIA. Pisze sensownie na inny temat, ale wrzuca wtręt o tym, że katastrofa w Smoleńsku była rosyjskim zamachem.

  Jest tu trochę osób piszących pozornie logicznie, ale wrzucających do tekstów takie intelektualne fikołki, żenie da się traktować ich poważnie. Agentura zabiega o zaufanie i stara się być logiczna, poważna, godna zaufania. Biedni ludzie o "WYSPOWEJ racjonalności" wrzucają do tekstów Reptilian, laserowe podpalenia Australii z kosmosu, zamachy smoleńskie itp.

  //Nie pisać głupot o Rosji, a szukać porozumienia z jej władzami i z rosyjskimi nacjonalistami, budować polską narodową świadomość polityczną, organizować się narodowo i w końcu zlikwidować IIIŻydo-RP/Polin, żydo-katolickiemu Kościołowi wskazać właściwe dlań miejsce poza polityką.//

  Miejsce żydo-katolickiego "kościoła" jest nad Jordanem, skąd się do nas przypałętał. Gdyby Polacy wierzyli w Trygława, Peruna, Świętowita, Mąkoszę i resztę słowiańskiego panteonu byłoby to jeszcze aceptowalne na gruncie sentymentu dla naszego dziedzictwa, mimo, że bogowie nie istnieją poza ludzką wyobraźnią. Natomiast trwanie przy obcej, zatruwającej umysły religii, zbudowanej na fundamencie kłamstw Mojżesza i kolejnych żydowskich hochsztaplerów (na czele z Jezusem - guru judaistycznej sekty i w dodatku-uzurpatorem podającym się za syna NIEISTNIEJĄCEGO Jahwe by WYŁUDZAĆ od naiwnych Żydów pieniądze na funkcjonowanie swojej sekty) jest nie do przyjęcia zarówno intelektualnie jak i na gruncie etycznym. Jesteśmy w jakimś stopniu odpowiedzialni za upośledzonych intelektualnie Polaków i powinniśmy WYELIMINOWAĆ trucie się przez nich tym OPIUM. Najlepiej poprzez edukację o tym, że różni cwaniacy od A do Z wymyślili sobie całe chrześcijaństwo (dogmaty, świętych, boskość Jezusa, dziewictwo i wniebowzięcie Maryi itp itd. aż po takie "cuda": http://polskiateista.pl/cwiceniezateizmu/stulecie-objawien-fatimskich-juz-chwile/), a potem inni cwaniacy powielali brednie, bo dzięki temu żyli dostatnio na koszt naiwnych, opowiadając im banialuki.
 • Trzeba sobie zdawać sprawę, że rosyjski żyd pozostanie
  na zawsze Rosjaninem. Przynajmniej tacy zwykli żydzi z Izraela, a nie ci co ukradli miliony i siedzą w Londynie. Kultura rosyjska ma to do siebie, że mocno różni się od zachodniej i każdy kto opuścił Rosję do końca życia jest przywiązany do rosyjskiej muzyki czy literatury. Stąd Putin poczuwa się w obowiązku być lojalny tej rosyjskiej części żydowskiego państwa. W dodatku są regularne wizyty rosyjskich zespołów w Izraelu, a także artyści z Izraela przyjeżdżają na występy w Rosji.
 • @Światowid 23:14:12
  Miejsce żydo-katolickiego kościoła jest w Rzymie.
  To nie żydo-katolicki kościół spisał przepowiednie Proroków, czy Naukę Mesjasza. Palił ciał mieczem za samo posiadanie Pism biblijnych.

  W Peruny może sobie szanowany wierzyć, i w Tory i Światowidy.

  Co do agentury zaś to prawda i wielu tu piszących ten schemat powiela. 10x napisać artykuł prawdziwy a 11 przemycić treści z Centrali.
 • Rusofobia
  Rusofobbem jest ten, kogo władze Kremla nie lubią.
  Antysemitą jest ten, kogo władze Jerozolimy nie lubią.
 • Rusofobia jest toksyczna
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2020/01/a-82.jpg
 • Sojusznicy...
  Benjamin Netanjahu zaanektuje część Zachodniego Brzegu, by uniknąć więzienia?

  Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/autor/aleksandra-zaprutko-janicka/news-benjamin-netanjahu-zaanektuje-czesc-zachodniego-brzegu-by-un,nId,4302551#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • Autor
  ...niespecjalnie warto, panie Kosiur - ale jeden raz odpowiem panu: jedynym powodem, dla którego został zbanowany drugi raz i tym razem definitywnie - jest pański całkowity brak umiejętności rozumnego postrzegania rzeczywistości. Pan rzeczywistości nie ogarnia - tylko wymyśla alternatywną, taką na własne -wyraźnie znacznie ograniczone - możliwości percepcji, czy raczej jej braku.

  Mówiąc wprost - uważam pańskie wpisy za tak kompromitujące, że dla pańskiego dobra postanowiłem z nich zrezygnować. Niech się pan kompromituje gdzie indziej.

  Dla pana edukacji, choć to beznadziejna misja: tak żydzi mówią o Putinie, ja tylko cytuję
 • @Andrzej Tokarski 11:25:12
  A mnie dlaczego zbanowałeś?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:54:01
  Mnie też zbanował.
 • @ikulalibal 11:59:15
  Mnie też zbanował. Chce stworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji.
 • @Pedant 12:05:39
  A mnie nie zbanował. CHyba przez nieuwagę. A byłem tego pewny i od kilku tygodni, nawet na teksty nie wchodziłem. I się zdziwiłem.
  A potem zdziwiłem sie drugi raz, bo mam bana u exposła Sanockiego. Jak na polityka, to jednak trochę słabe.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:54:01
  Jak to dlaczego?
  Za "całkowity brak umiejętności rozumnego postrzegania rzeczywistości".
 • @ikulalibal 11:59:15
  Podobnie;
  za "całkowity brak umiejętności rozumnego postrzegania rzeczywistości".
 • @Pedant 12:05:39
  W Twoim przypadku również;
  za "całkowity brak umiejętności rozumnego postrzegania rzeczywistości".
 • Czyli...
  według A Tokarskiego należy postrzegać rzeczywistość w ten sam sposób jak on ją postrzega.
  Kto postrzega ją inaczej posiada "całkowity brak umiejętności rozumnego postrzegania..." i WON!
 • @Robik 13:50:44
  No to jest usprawiedliwiony :))
  Z takim goopkiem jak ja nie warto gadać...
 • @Andrzej Tokarski 11:25:12
  Nie wiem, czy pańska polityczna elokwencja i logiki godna osobnika całkowicie politycznie niefrasobliwego (np.: "Polska w koalicji z Hitlerem") jest tylko rezultatem niczym nieuzasadnionej, acz nieszkodliwej, megalomanii, czy szkodliwej, bo celowej, wrogiej, działalności (?).

  Politycznym geniuszem błysnął Pan tu już nie jeden raz. Oto przykład:

  mój komentarz do pańskiej politycznej "publicystyki" - https://att.neon24.pl/post/152464,forum-p-o-polakow-czyli-wycie-kacapoidow

  @ Autor - 1*
  "debilom żadna bardziej złożona myśl nie jest w stanie zakłócić błogiego, do tego grupowego debilizmu"

  " że naszego króla Putina leją – więc polskojęzyczna swołocz ruszyła z odsieczą"

  I tak pisze Bloger, który darzy polityczną estymą antypolskiego syjonistę L.Kaczyńskiego, o kulturze języka już nie wspominam.

  "Więc wymazanie z mapy świata – nie Rosji, Wrzodak, skup się – tylko bolszewii – było w interesie wszystkich. Dlatego Polska powinna stanąć w koalicji z Hitlerem."

  Taki pogląd - "Polska w koalicji z Hitelerm" - może głosić jedynie totalny polityczny dureń, który nie jest w stanie dostrzec jego dramatycznie negatywnych dla Polski konsekwencji.

  Powinien Pan przeprosić Zygmunta Wrzodaka i zapisać się do niego na polityczne korepetycje.

  Proponuje obejrzeć:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=425&v=xrqRJJJMyWQ&feature=emb_logo
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2187&v=vz_RInY01tU&feature=emb_logo
 • @Talbot 08:08:05
  "Rusofobia jest toksyczna"

  Dokładnie tak samo, jak "zachodnia demokracja".
 • @Pedant 12:05:39
  "Mnie też zbanował. Chce stworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji."

  Jak go kiedyś uświadomiłeś, że nie ma obowiązku komentowania jego wpisów, to co miał zrobić ;-)))

  W moim przypadku była to m.in. alergia na X6...

  Pozdro!
 • @Światowid 23:14:12
  5* za komentarz, nareszcie ktoś rozsądny.
  "Gdyby Polacy wierzyli w Trygława, Peruna, Świętowita, Mąkoszę i resztę słowiańskiego panteonu byłoby to jeszcze aceptowalne na gruncie sentymentu dla naszego dziedzictwa, mimo, że bogowie nie istnieją poza ludzką wyobraźnią."
  Słowiańscy Bogowie jest to personifikacja sił natury i jest to zrozumiałe. W obecnych czasach Rodzimowierstwo jest to tradycja naszych Słowiańskich przodków
 • @Robik 13:52:04
  "całkowity brak umiejętności rozumnego postrzegania rzeczywistości".

  To wyjątkowo uniwersalny argument. Nadaje się do wszystkiego, czyli...

  Pozdro!
 • @Światowid 23:14:12
  A to jest dopiero jazda. Co na to kolega Światowid?
 • @Rzeczpospolita 14:52:34
  "Taki pogląd - "Polska w koalicji z Hitelerm" - może głosić jedynie totalny polityczny dureń, który nie jest w stanie dostrzec jego dramatycznie negatywnych dla Polski konsekwencji."

  Gryguć w jednym z ostatnich filmów powiedział, że błędem jest wiszenie u klamki odległego mocarstwa morskiego. Stwierdził też, że jesteśmy za słabi na bycie samodzielnym, a szukać sojusznika trzeba blisko - realnie mogą być to Rosja lub Niemcy. Ja natomiast myślę, że dokonując wyboru warto byłoby pogłębić stanowisko wyjściowe o kontekst historyczny: Generalna Gubernia czy PRL... ?

  5*

  Ukłony
 • @Światowid 23:14:12
  "Biedni ludzie o "WYSPOWEJ racjonalności" wrzucają do tekstów Reptilian, laserowe podpalenia Australii z kosmosu, zamachy smoleńskie itp."

  --------------------------------

  - Pokop trochę pod Sumerem, to odkopiesz ciekawe figurki- pewnie dorośli robili je dzieciom do zabawy i niech się bawią małolaty "lalkami" ;-)

  - Nie wiem jak tam było z Australią, ale Kalifornia i Grecja paliły się w miejscach dziwnie wygodnych dla deweloperki.... Auć?

  - "Śnieg" w pobliżu lotniska świadczy, że szczątki leżały na miejscu co najmniej 5 dni przed "katastrofą". Też miałeś umysłową kolizję z brzozą czy jak? ;-)

  Pozdro!
 • @Światowid 23:14:12
  Dureń do kwadratu - to i tak minimum.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930