Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
746 postów 5900 komentarzy

Stowarzyszenie WPS

Rzeczpospolita - Roman Dmowski: Siła narodu leży w jego zorganizowaniu.

Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kanadyjska spółka przejmuje olbrzymie złoża miedzi i srebra w Polsce


 Kanadyjska spółka przejmuje olbrzymie złoża miedzi i srebra w Polsce – kolaborujące z żydowsko-anglosaskim okupantem, syjonistyczne władze IIIŻydo-RP/Polin pozbawiają Polaków majątku narodowego. – D.Kosiur

 

 Kanadyjska spółka Miedzi Copper Corporation, a dokładnie należąca do niej Zielona Góra Copper, odkryła pod Nową Solą olbrzymie złoża miedzi i srebra. Nowe złoża oficjalnie zostały zatwierdzone w dokumentacji geologicznej przez ministra klimatu.

Pytanie tylko, kto na tym zyska?

Nowe złoża miedzi i srebra

W 2019 roku media obiegła wiadomość o odkryciu przez spółkę kanadyjskiej firmy Miedzi Copper Corporation złóż miedzi i srebra pod Nową Solą w woj. lubuskim, dokładnie na terenie gmin Kolsko, Nowa Sól i Siedlisko, w powiecie nowosolskim, gminy Sława w powiecie wschowskim oraz gminy Bojadła w powiecie zielonogórskim.

Wówczas szacowano, że złoża zawierają ponad 10 mln ton miedzi i kilkadziesiąt tysięcy ton srebra.

Dziś już oficjalnie wiadomo, że zatwierdzone w dokumentacji geologicznej przez ministra klimatu na poziomie C2 zasoby złoża, szacowane są na 848 milionów ton rudy miedzi i srebra, 11 milionów ton miedzi oraz 36 tysięcy ton srebra.

Jest to tym samym pierwsze, od ponad 40 lat, całkowicie nowo odkryte złoże w Polsce.

Polskie złoża w kanadyjskich rękach?!

Pytanie teraz, kto zyska na nowoodkrytych złożach, bo sprawa jest kontrowersyjna, gdyż od dawna wiadomo, że polskie złoża miedzi i srebra znajdują się na celowniku zagranicznych korporacji wydobywczych, głównie tych z USA i Kanady.

Spółki kanadyjskiej firmy Miedzi Copper Corporation najprężniej działają na terenach Polski, wykupują koncesje, robią próbne odwierty i planują budowę nowych kopalń.

Dużą przeszkodą dla kanadyjskiej firmy dla wcześniejszego uruchomienia kopalni były oczywiście sprawy związane z koncesją oraz obowiązujący podatek od wydobycia niektórych kopalin.

KGHM (długoletni monopolista na polskim rynku) przekazuje rocznie z jego tytułu ok. 1,5 mld zł do budżetu państwa.

Zagraniczni inwestorzy mieli nawet pomysł (i nadal w nim trwają), że polski rząd powinien ów podatek znieść.

Rząd i tak już częściowo wyszedł inwestorom naprzeciw, obniżając go o 15 proc., co już o kilkaset milionów złotych uszczupli przychody budżetowe, ale dla nich to nadal za mało.

Inwestorzy z USA i Kanady twierdzą, że to właśnie ten podatek wielokrotnie zablokował działania amerykańskich firm wydobywczych, które chciały wejść na nasz rynek.
Dlatego ich zdaniem Polska powinna wdrożyć tradycyjny system, w którym podatki zaczyna się płacić dopiero po odzyskaniu poniesionych kosztów i osiągnięciu zysków.

Tak naprawdę chodzi im o to, by mieli wolny dostęp do naszych kopalin, a Polska stała się następną kolonią surowcową międzynarodowych koncernów.

Inwestycja grzechu warta

Do tej pory w projekt poszukiwań miedzi i srebra w obszarze monokliny przedsudeckiej kanadyjska firma zainwestowała 360 mln złotych.

Okazuje się jednak, że podatek jest jej niestraszny, bo mimo wszystko teraz chce przystąpić do budowy kompleksu wydobywczego w woj. lubuskim, którego koszt oszacowano na 13-15 mld złotych.

Pokusa dostępu do polskich złóż i zysku widać jest silniejsza niż poniesione koszty.

Uruchomienie nowego kompleksu wydobywczego wiązać się ma z utworzeniem 8,6 tys. miejsc pracy i ponoć przyniesie ok. 1,3 mld złotych rocznie do budżetu państwa polskiego, o ile oczywiście w „międzyczasie” ktoś, czegoś nie zmieni lub nie zniesie…

Pozostaje tylko pytanie, dlaczego to nie Polska inwestuje w wydobycie POLSKICH złóż, tylko godzi się na jawne okradanie z zasobów?!

za: https://www.odkrywamyzakryte.com

____________________________

W kwestiach istotnych dla Polski i Polaków nie ma w sejmie IIIRP podziału na władzę i opozycję, jest solidarne porozumienie ponad podziałami, liczy się wyłącznie interes żydowsko-anglosaskiego okupanta – interes światowego syjonizmu.

 

Kulisy sprawowania władzy w Polsce


https://www.youtube.com/watch?v=Z3bQC-6Yx5g&feature=emb_logo

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=MVKOtoXOXeI&feature=emb_logo

KOMENTARZE

 • Gdy mówi, J.Kaczyński jest patriotą - ale tylko wtedy
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=162&v=KcEVKvYYcbc&feature=emb_logo
 • Temat niezwykle WAŻNY !!!! i ?
  Słowianie ! Temat STRATEGICZNY dla Polski i Polaków i cisza sza sza !
  no nie dziwcie się Polacy bo te szmaciarze żydo-chazarko-ukraińskie nie mają płacone za strategiczne dla Polaków tematy ! te szmaciarze mają płacone za plucie na Rosję ! na prezydenta Putina i stąd taka grobowa cisza w tym temacie !!!!

  Słowianie powtarzam pora enty ! tylko NEOSLAWIZM zastopuje żydowską okupacje [ związek państw Słowiańskich ] tylko w JEDNOŚCI jest SIŁA ! w rozproszeniu jesteśmy łatwym łupem dla mafii żydowskiej ! Europa też jest w łapach żydowskich .

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Adolf2020 16:21:30
  КТО НЕ С НАМИ ЭТОГО ТРАХНЕМ В ЖОПУ.

  [Chetnie trachnąłbym w żopu każdego, kto pieprzy takie dyrdymały.]

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930